167. Sayfa - Toplam 282 Sayfa var BirinciBirinci ... 67117157165166167168169177217267 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1,661 ile 1,670 ve 2820

Konu: Fizik (Physics)

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Bilgi için teşekkürler.Dediğiniz gibi 3. haftaya denk gelir öyleyse. Sizce Thy cpt çalışmak sınav için yeterli olur mu yoksa daha çok kaynak ve soru bakmak lazım mı? süre kısıtlı oldugundan ve çalıştıgımdan çok vakit bulamıyorum.. Fikir verirseniz çok sevinirim.

Üye Array gundi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Bence yeterli olmaz. Cbt nin üzerine vimanadaki sorulara da bakılmalı.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaslar burada cevap camshaft yerine crankshaft olmasi gerekmiyor mu? Ben yanlis mi biliyorum, benim bildigim pistonlarin altindaki connecting rod'lar crankshaft'a baglidir ve connecting rod crankshaft'i dondurur, donus hareketi bu sekilde saglanir. Camshaft donus hareketini saglayan sey degil donus hareketini kullanarak subaplari kontrol eden mekanizmadir. Bu soru yanlis degil mi?

2 - Buradaki cevapla forumda paylasinlan CBT cevaplarindaki suradaki cevap celisiyior: "How many turns making the crankshaft of an 8- cylinder engine ( 4-cycle ) to each cylinder once ignited ?
    Answer: 2" Ben cevap dogru cevap 2 diye biliyorum?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Bu soruyu açıklayabilecek olan biri var mı?

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı soulsist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu soruyu açıklayabilecek olan biri var mı?
    Bu sanırım Bernoulli ilkesiyle alakalıydı.Bu ilkeye göre akışkanların hızının arttığı yerde basınç azalır,azaldığı yerde de basınç artar.Borularda da daralan yerde hız artar basınç azalır,genişleyen yerde de hız azalır basınç artar.Bu şekilde suyun çıktığı yerde ağız daralıyor hız artıyor ama basınçta bi artma yok o yüzden hiçbirinde basınç yüksek değil

İtibar Gücü
    0

Alıntı nightvision Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaslar burada cevap camshaft yerine crankshaft olmasi gerekmiyor mu? Ben yanlis mi biliyorum, benim bildigim pistonlarin altindaki connecting rod'lar crankshaft'a baglidir ve connecting rod crankshaft'i dondurur, donus hareketi bu sekilde saglanir. Camshaft donus hareketini saglayan sey degil donus hareketini kullanarak subaplari kontrol eden mekanizmadir. Bu soru yanlis degil mi?

2 - Buradaki cevapla forumda paylasinlan CBT cevaplarindaki suradaki cevap celisiyior: "How many turns making the crankshaft of an 8- cylinder engine ( 4-cycle ) to each cylinder once ignited ?
    Answer: 2" Ben cevap dogru cevap 2 diye biliyorum?
    Hocam yüklediğin resimler gözükmüyor. Ben alıntı yapınca çıktı, paylaşayım:
    1- http://prntscr.com/id7cjs
    2- http://prntscr.com/id7svx

1-Sana katılıyorum, ancak malesef bazen verilen cevaba göre yorum yapmak gerekiyor bu alıştırmalarda. Bütün sistemdeki hareket aktarımı için sormuş olabilir. Dolayısıyla en mantıklı cevabın C şıkkı olduğunu düşünüyorum. Google'dan baktım ve Cardan Shaft farklı eksenlerde hareketi transfer etmek için kullanılan bir eleman gibi duruyor. Sınavda böyle ikilemde bırakacak sorular gelmiyor emin olabilirsin. Cevap tek ve net.
    2-Doğru cevap 2. 1 turda 4 silindir ignited olur, diğer turda da diğer 4 silindir ignited olur. Dolayısıyla cevabın doğru. Özellikle vimanada yanlışlar çok fazla. Dediğim gibi sınavda böyle ikilem yaşanmıyor, kafan rahat olsun.

İyi çalışmalar.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı fly_like_a_g6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunda da sistemin cevabın tam tersi yönünde dönmesi gerekmiyor mu

Yillar oncesinden sorulmus bir soruyu hortlatiyorum ama arkadasin burada paylastigi soruda Vimana'nin cevabi yanlis geldi bana. Cevap olarak saat yonunde doner demis arkadaslar zamaninda. Sekle baktigimda ben de saat yonunde doner diyorum ama saat sag tarafa doner dolayisiyla buradakki cevap yanlis olmuyor mu? En alttaki disk kirmizi diskin zitti yonunde donmuyor mu bu sistemde? Oku alttan cizmiis oldugu icin alttan dusunuluyor diyeccegim ama oyle sey de olmaz yuvarlagin donus yonunden bahsedilirken ustten dusunulur normalde. Benim atladigim bir nokta mi var? Bu cevaba dogru demis millet.

İtibar Gücü
    0

Hocam cevap açık, kırmızı disk hangi yöne dönerse en alttaki disk de onun zıttına döner. Fazla kafa yormaya gerek yok bence. Soru hatalı çünkü hareket aktaran organlarda dönüş yönü hiçbir zaman okla gösterilmez; saat yönüne (CW) ya da tersine (CCW) şeklinde belirtilir. Sınavda böyle muallakta bırakan sorular yok. Başarılar

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Sinava hazirlandigim su gunlerde fizik modulu icin ufak bir paylasim yapmak istedim:

1- https://www.youtube.com/watch?v=ZM8E..._UA0ldZJdhwkoV
    Bu youtube kanalinda bir nerd abimizle cekici bir melez ablamiz temel fizik kanunlarini anlatiyor. Anlasilir ve seri bir sekilde anlatimlar var. Fizikten uzak olanlarimiz veya brush-up ihtiyaci olanlar icin faydali olacagini dusunuyorum.

2- https://phet.colorado.edu/en/simulat...tegory/physics
    Burada da temel fizik kanunlarini test edebileceginiz basit simulasyonlar var alanlarina gore ayrilmis. thermal energy, motion, inertia vs. temel fizik kanunlarinin simulasyonlari. Olan biteni gozle gormenin ogrenmek adina cok faydali olacagini dusunuyorum. Fizige yabanci olanlarimiz icin bu da.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Nightvision link’ler icin tesekkurler, sahsen cok faydali olacak bana.

Hazirlanma stratejimi belirlemek icin ufak bir sorum olacak. Elimde hazirlanmak icin forumda verilen materyaller var. Yalniz bunlari calisirken formullere ne kadar odaklanmaliyim? Temel konseptleri bilmek yeterli mi yoksa formul hakimiyeti (ezber) ve basit hesaplamalar da bekleniyor mu DLR fizik modulunde?

167. Sayfa - Toplam 282 Sayfa var BirinciBirinci ... 67117157165166167168169177217267 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 21 kullanıcı var. (6 üye ve 15 misafir)

1. brainknows,
  2. busebay,
  3. ersinb2,
  4. formersailor,
  5. Gamzecn,
  6. totho