28. Sayfa - Toplam 124 Sayfa var BirinciBirinci ... 1826272829303878 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 271 ile 280 ve 1240

Konu: 2014 - THY Yetiştirilmek Üzere Pilot Adayı Alımı

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

bu nereden çıktı şimdi....

Aktif Üye Array cpucpu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    2714

Hamdi Topçu bugün Finans Cafe pogramında bu yönde bir beklentileri olduğundan bahsetmiş..

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

evet tam ilan ne zaman açılacak diye beklerken, gerçi planlıyoruz demiş, umarım heyecanla beklediğimiz bu yılki ilan için geçerli değildir. Zaten 23-24 yaşı üniversite bitirme ve askerlik diye düşündüğümüzde 30 yaş sınırı için 6 yıl gibi bir fark kalıyorki bence insan hayatında çok kısa bir süre. Neyse beklemeye devam..

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Süper ha... Biz ilan çıksın diye bekliyoruz. Şimdi de yaş sınırı kaç olacak sıkıntısı başladı. Yaş sınırını daha da indirmeyi planlıyoruz diyor. Acaba ne yaparlar bu sınırı fikri olan?

Üye Array Evrena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Bir de DLR 2 dedikodusu var. http://kokpit.aero/thy-dlr-yeni-uygu...on=true&page=2 bu linkteki haberde direkt olarak yetiştirilmek üzere alınacak pilot adaylarından bahsedilmemiş ama yine de düşündürüyor insanı.

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    2654

dlr stage 2 gibi bence buda yalan olması yüksek olasılıkta bır dedikodu... nasıl yani koskoca thy yüksek lisansını doktorasını yapmış aday yerine üniversiteyi hiç sektirmeden okumuş adayımı tercih edicek bunu ayırt edebilirler diye umuyorum hadi bir delilik yaptılar ilana çıkarken birçok alanda yaptıkları gibi bunda da askerliğini yapan şu sınırlarda doktorasını yapan şu sınırlarda diye ayırmaları gerekir...inşallah böyle bir şey olmaz iki havadiste yalan çıkar yoksa çok kişinin canı yanıcak...

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaşlar hepiniz gibi bende ilanın açılmasını heyecanla bekliyorum.Soruşturduğumuz kaynaklar 1 mart gibi açılacak demişlerdi ilan için ama açılmadı, şimdi tek tek ilan tarihlerini buldum.

28 Haziran 2009
    7 Mart 2010
    2011 ilan açılmamış veya bulamadım (!)
    26 Haziran 2012
    3 Nisan 2013

Bu mantık sırasıyla gittiğimizde ilanın en erken 7 Mart'ta açıldığı görülüyor umarım bu senede fazla geç olmadan Haziran'a sarkmadan açılır.
    --

Flying Chef Array ciciairbus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3068

THY'nin Atlantic Flight School AFA (Atlasjet) şeklinde eğitim olaylarına devam edeceği dedikodusu var. Asıl bilgiye sahip olan var mı? THY para ile öğrenci alacak mı?
    Fly By Wire

Üye Array student - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı ciciairbus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    THY'nin Atlantic Flight School AFA (Atlasjet) şeklinde eğitim olaylarına devam edeceği dedikodusu var. Asıl bilgiye sahip olan var mı? THY para ile öğrenci alacak mı?
    o söylentiyi ben de duydum. haberi bile çıktı. sonuçta öğrenci maliyeti şirket için ekstra yük. bu yükten kurtulmak için parayı öğrenciden istiyor olabilirler ancak 110.000 euro gibi bi miktarı kredi çekebilmek için en az 200.000 euro ipotek ister bankalar. o da 600.000 tl'den fazla. sıkıntılı.

Flying Chef Array ciciairbus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3068

Ülke şartlarında normal bir para gibi görünüyor (anormal yinede). Düşünüldüğünde 55-60 bin avro civarında diğer kursların CPL ücreti.. Bunun geri kalanı da Tip ve Line eğitmi olarak 35-40 avro civarlarında düşünüldüğünde ve de iş fırsatı da göz ardı edilmeden bağ bahçeler adanarak girilebilecek bir olay (parası olana). Şu da güzel bir olay, parası olan ve gerçekten havacılık camiasında olmak isteyen biri verebilir bu parayı. Ancak param var bir baltaya da sap olamadım bari pilot olayım diye düşünen şahısların ticari zeka ile 50 bin avroya restoran açarım daha az riskli daha çok kazandırır diye düşünüp girmeyeceği bir olay. Biraz filterler gibi geliyor gerçekten isteyenleri ve çokda istemeyenleri.

Neyse bizde uğraşırız TOEFL kaç aldık yok DLR çakacakmıyız bilmemne. Babamızın iki göz bir evi var, harab olmasın bankalar krediler.. Odur derdimiz..

Herkesin hakkında hayırlısı bu yola baş koymuş herkese şans ve başarı diliyorum. Günaydın.
    Fly By Wire

28. Sayfa - Toplam 124 Sayfa var BirinciBirinci ... 1826272829303878 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)