12. Sayfa - Toplam 124 Sayfa var BirinciBirinci ... 210111213142262112 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 111 ile 120 ve 1240

Konu: 2014 - THY Yetiştirilmek Üzere Pilot Adayı Alımı

Üye Array mariner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Arkadaslar oncelikle merhaba herkese. Forum'u 2 yildir takip ediyorum.okulum yeni bitti o yuzden ben de sizler gibi 2014 ilanini sabirsizlikla bekliyorum. 17 ocakta toefl sinavima gircem. 2014 ilaniyla ilgili subat-mart ayinda alim yapilabilecegi yonunde bir tahminim var benim de. Umarim herkesin bekledigi ilan en kisa zamanda acilir

Hızlı üye Array dragonflight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    2659

Öncelikle 2014 THY yoklamasına bakmayan varsa, tekrar hatırlatalım:

https://docs.google.com/spreadsheet/...pTk10NEE#gid=0

Bu belge şunun için önemli: olur da ilan alımını geciktirirlerse veya erken açmak isterlerse, adayların durumu hakkında bu dökümana bakıp çok çok az da olsa bir bilgiye ulaşabilirler. O dökümana adını yazdıranlar veya sonradan ekleyecek olan adayların çoğu hardcore pilot adaylardır. Her gün THY'nin kariyer sayfasına 3-4 kez girip ilanın çıkıp çıkmadığını kontrol eder, forumda bu başlık altına bir şey yazılsa heyecanlanır ve acaba sorusu oluşur kafalarında, havacılıkla ilgili bilgi edinmeye çalışır, sokakta yürürken istemsizce kafasını gökyüzüne kaldırır ve uçan mekanik bir cihaz arar. THY'nin istediği profil de bu adaylara benzer özellikler taşıyanlar.

Daha önce çok yanıldığım oldu, o yüzden birazdan söyleyeceklerime "kesin" gözüyle bakmamanızı istiyorum. Aldığım duyumların yanlış çıktığı da çok oldu.

Bunu dedikten sonra, 2014 ilanı için aldığım duyumlardan bahsedelim:

- İlanın Şubat sonu veya Mart gibi açılması bekleniyor ama henüz yönetim kurulu imzalamadı
    - Yaş kriterlerinde değişme yok
    - TOEFL: 75, IELTS: 6.5
    - Bölüm listesi her sene gibi bu sene de bir önceki seneden farklı.
    - Akademi için alınacak kontenjan, THY'nin bu yıl açtığı (kaptan pilot, F/O) ilanlarından alacağı kişi sayısına bağlı. Sayı diğer yıllara göre az olabilir.

Umarım duyumlarım doğrudur da, Şubat veya Mart gibi açılır ve burada konuşacak daha çok şeyimiz olur.

Bu arada, THY Kokpit İstihdam ve Insan Kaynakları'nı arayarak ilanın ne zaman açılacağıyla ilgili telefon yağmurlarına tutmaya başlayabilirsiniz. Emin olun, ne kadar çok ses çıkarsa, o kadar fazla ciddiye alıp üstlere iletirler. Telefon üzerinden 2014 ilanı ile ilgili bilgi almanız da olası.
    ~~

"İki şey sonsuzdur, insanoğlunun aptallığı ve evren. Fakat ikincisinden o kadar emin değilim..."

Aktif Üye Array Uğur EROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3321

Alıntı dragonflight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle 2014 THY yoklamasına bakmayan varsa, tekrar hatırlatalım:

https://docs.google.com/spreadsheet/...pTk10NEE#gid=0

Bu belge şunun için önemli: olur da ilan alımını geciktirirlerse veya erken açmak isterlerse, adayların durumu hakkında bu dökümana bakıp çok çok az da olsa bir bilgiye ulaşabilirler. O dökümana adını yazdıranlar veya sonradan ekleyecek olan adayların çoğu hardcore pilot adaylardır. Her gün THY'nin kariyer sayfasına 3-4 kez girip ilanın çıkıp çıkmadığını kontrol eder, forumda bu başlık altına bir şey yazılsa heyecanlanır ve acaba sorusu oluşur kafalarında, havacılıkla ilgili bilgi edinmeye çalışır, sokakta yürürken istemsizce kafasını gökyüzüne kaldırır ve uçan mekanik bir cihaz arar. THY'nin istediği profil de bu adaylara benzer özellikler taşıyanlar.

Daha önce çok yanıldığım oldu, o yüzden birazdan söyleyeceklerime "kesin" gözüyle bakmamanızı istiyorum. Aldığım duyumların yanlış çıktığı da çok oldu.

Bunu dedikten sonra, 2014 ilanı için aldığım duyumlardan bahsedelim:

- İlanın Şubat sonu veya Mart gibi açılması bekleniyor ama henüz yönetim kurulu imzalamadı
    - Yaş kriterlerinde değişme yok
    - TOEFL: 75, IELTS: 6.5
    - Bölüm listesi her sene gibi bu sene de bir önceki seneden farklı.
    - Akademi için alınacak kontenjan, THY'nin bu yıl açtığı (kaptan pilot, F/O) ilanlarından alacağı kişi sayısına bağlı. Sayı diğer yıllara göre az olabilir.

Umarım duyumlarım doğrudur da, Şubat veya Mart gibi açılır ve burada konuşacak daha çok şeyimiz olur.

Bu arada, THY Kokpit İstihdam ve Insan Kaynakları'nı arayarak ilanın ne zaman açılacağıyla ilgili telefon yağmurlarına tutmaya başlayabilirsiniz. Emin olun, ne kadar çok ses çıkarsa, o kadar fazla ciddiye alıp üstlere iletirler. Telefon üzerinden 2014 ilanı ile ilgili bilgi almanız da olası.
    bölüm listesiyle ilgili değişiklik hakkında başka bir duyum var mı ? şu bölüm çıkacak şu bölümler eklenecek gibi ? örneğin listede eğitim fakültesi hiç yer almadı...
    Hiç hata yapmamış bir insan yeni birşey denememiş demektir. Albert Einstein.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

İtibar Gücü
    2659

Alıntı Uğur EROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bölüm listesiyle ilgili değişiklik hakkında başka bir duyum var mı ? şu bölüm çıkacak şu bölümler eklenecek gibi ? örneğin listede eğitim fakültesi hiç yer almadı...
    O konuda hiç bir bilgim yok hocam... İlan açılınca sizinle beraber öğreneceğim ben de.
    ~~

"İki şey sonsuzdur, insanoğlunun aptallığı ve evren. Fakat ikincisinden o kadar emin değilim..."

Üye Array 07hakan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Şu anki yoklama durumuna göre diploması eksik olan ben varım sanırım
    Mart ayında açılacağını varsayarsak ilanın, haziran 15i gibi elimde olacak geçici mezuniyet belgesini evrak teslimine yetiştirme şansım nedir acaba?
    İlan yayınlandıktan sonra "başvuru zamanıyla-evrak teslimine çağrılma tarihinin" doğru orantılı olduğunu okudum-duydum. Böyle bir şey doğrumu acaba?

Üye Array yibis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı 07hakan_07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu anki yoklama durumuna göre diploması eksik olan ben varım sanırım
    Mart ayında açılacağını varsayarsak ilanın, haziran 15i gibi elimde olacak geçici mezuniyet belgesini evrak teslimine yetiştirme şansım nedir acaba?
    İlan yayınlandıktan sonra "başvuru zamanıyla-evrak teslimine çağrılma tarihinin" doğru orantılı olduğunu okudum-duydum. Böyle bir şey doğrumu acaba?
    Nisanda alım açılırsa zaten hazirandan önce belge teslimi başlamıyor. O zamana kadar da mezuniyet belgeni alabilirsin. Geçen sene götüremeyenler için 4 temmuz a kadar süre tanınmıştı diploma için. Yine Eksik belgesi olan ve teslim edemeyenler için (diploma ve dil belgesi) 23 ekime kadar süre tanınmıstı umarım bu yılda aynısı olur....

Üye Array emirbsaalu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı dragonflight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Her gün THY'nin kariyer sayfasına 3-4 kez girip ilanın çıkıp çıkmadığını kontrol eder, forumda bu başlık altına bir şey yazılsa heyecanlanır ve acaba sorusu oluşur kafalarında, havacılıkla ilgili bilgi edinmeye çalışır, sokakta yürürken istemsizce kafasını gökyüzüne kaldırır ve uçan mekanik bir cihaz arar. THY'nin istediği profil de bu adaylara benzer özellikler taşıyanlar.
    Biri beni izliyor sanırsam

Yeni Üye Array albatrossky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Herkese merhabalar,

Uzun sure once foruma kayit olmama ragmen egitimimi yeni bitirmemden dolayi ilk kez ciddi olarak bu isin uzerine egilmeye basladim. Ben de sizler gibi 2014 ilanini sabirsizlikla beklemekteyim. Simdilik yeni megzun oldugum icin askerlik yapmadim. Gecen hafta subeye gidip mayis celbi icin basvuru yapmistim, 31 marta kadar tecilim var. Lakin insallah konusuldugu gibi subat-mart aylarinda ilan acilir da 2 yil tecilimi yaptirip ilana basvurabilirim. Tabi THY ilani daha sonraki aylarda da verebilir, sonucta her daim planli gitmekte fayda var.

Arkadaslara nacizane onerim dil belgelerini hazirlamalaridir. Tam evrakla basvurulmasi sureci hizlandirabilir diye dusunuyorum.

Onceki mesajlarda belirtildigi gibi yarin ben de IK'yi arayip 2014 alimlari ile ilgili bilgi almayi deneyecegim. Onceden de denildigi gibi, ne kadar sesimizi iletebilirsek ilanin o derece erken yayinlanmasina katkida bulunabilriz diye dusunuyorum ben de. Gerci THY planlidir, yine de denemekte fayda var.

Hepimiz icin hayirli olsun, sanirim sabir altin anahtarimiz olacak bu surecte.

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    2808

nedır bu acele nedır bu telas bıraz sakın olalım daha 2013 surecı bıtmemısken 2014 biran önce acılsın feryadı neden belli ki yeni ilan gelicek herkes varolan kriterler için hazırlığını yapsın beklesin mart-nisan gibi muhtemelen acılır ilan her sene nasıl olduysa gene öyle işler yeni mezun arkadaslarda panık yapmasın sonrakı belge teslım gunlerınde kı bunun eylule kadar yolu var dıplomalarıyla bırlıkte tum belgelerını teslım edebılırler . herkese yeni ilanda başarılar ....

İtibar Gücü
    2659

Alıntı lady style Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nedır bu acele nedır bu telas bıraz sakın olalım daha 2013 surecı bıtmemısken 2014 biran önce acılsın feryadı neden belli ki yeni ilan gelicek herkes varolan kriterler için hazırlığını yapsın beklesin mart-nisan gibi muhtemelen acılır ilan her sene nasıl olduysa gene öyle işler yeni mezun arkadaslarda panık yapmasın sonrakı belge teslım gunlerınde kı bunun eylule kadar yolu var dıplomalarıyla bırlıkte tum belgelerını teslım edebılırler . herkese yeni ilanda başarılar ....
    2013 ilanı çıktığı vakitlerde 2012 süreci tamamlanmamıştı. O tarihlerde hala DLR'a ve mülakata giren insanlar vardı, o yüzden bir ilanın açılması için bir önceki yılın ilanının kapanması gerekiyor diye bir kaide yok. Ayrıca belirtelim, 2014 için ayrılan bütçe ve kontenjan, 2013 sürecine hiç bir şekilde etki etmeyecek. 2013'ün bütçesi ve kontenjanı belliydi ve değişmeyecekti, o yüzden genişletmeye veya azaltmaya gideceklerini sanmıyorum. Belki tek etkisi mülakat kurulunun "bunların arkasından da gelecek bir sürü yeni kuşak olacak" düşüncesi olur en fazla ama o da kurul kararına pek etki etmez.

Ayrıca 2014 için yapılan planlamalar belli. Bizim burada konuşmamız o planlamaların tarihine çok etki etmez. THY'nin 2 aydan fazla bir süredir Akademi için öğretmen pilot aradığını ve istedikleri sayıya ulaşmadıklarını bilmeyen yok. Çıkan her bir ilan, gelecek 2014 ilanının habercisi...
    ~~

12. Sayfa - Toplam 124 Sayfa var BirinciBirinci ... 210111213142262112 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)