1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 23

Konu: "Madem pilot olmak istiyorsun kanıtla"

Üye Array superberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Airport "Madem pilot olmak istiyorsun kanıtla"

Uçmak hepimizin hayalidir.Peki kimler pilot olabilir?

Türkiyede herkes pilot olmak istiyor.Hemen kursa yazılıyor,akademiye başvuruyor yahut üniversitelerin pilotaj bölümüne giriyorlar.Yıllardır süren bir furya olarak pilot olmak abartılır şöyle iyi böyle güzel falan kaç kişi gerçekleri bilip de pilot oluyor.Eminim bu forumda da pilot olmak isteyen bir çok kişi vardır.Unutulmaması gereken herkes pilot olamaz.

Zamanın Anadolu üniversitesinin sınavına giren arkdaşım bana mülakat sorularından birkaçını söylemişti aralarından bir çok hoşuma gitti.

"Madem pilot olmak istiyorsun kanıtla"

İş görüşmesine girenler bilir size sorulan neden seni işe alayım gibi sorular vardır.Pilot olmak içinde böyle durumlar var.
    Her isteyen lisans alabilir fakat lisansınızın olması sizi gerçek bir pilot yapmaz.Yıllar içinde gözümün önünde lisansını alıp havayoluna giren de öğretmen olan da oldu.Gerçekten kaçı pilot acaba.

Tüm lisans veren yerler(üniversite,özel okullar) amaçları ideal pilotu yetiştirmek değildir.Hepsi para kazanmak peşindedir.Parayı vereni herkes lisans sahibi yapar.Uçuşa elverişsiz olsanız da pilot olursunuz.Her zaman için olay kişinin kendini geliştirmesindedir.

Bir kişi eğer parası,itibarı yada herhangi benzeri bir nedenle pilot olmak istiyorsa olamaz.Lisansını alabilir işe de başlayabilir ama pilot değildir.Bunun sonuçları yıllar sonra ortaya çıkar.Soru sorduğunda cevaplayamayan uçuş boyunca candy crash oynayan pilotlar vardır ve olacaktır.

Pilot olabilmek için yaptığın işe aşık olman gerekir.Bu iş senin için herşeyden önemli olmalıdır.Öğrenmeye hayatın boyunca aç olman gerekir.

Sonuç olarak benim gözlemlediğim kadarıyla uçuş okulları üniversiteler ve akademi de konuyla alakası olmayan yüzlerce insan zaten var.Sizin onlardan farkınız ne ki pilot olabilesiniz.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Kendi adıma cevap vereyim .. işimi kariyerimi bırakacak kadar 9-bin tl maaş alırken herşeyi bir kenara itip bu sevdaya tutulacak kadar ! Sence yeterli?

Üye Array superberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Herkesin kendi içinde bulması gereken bir cevabı var sizce yeterli ise ne güzel

Eklemek isterim birde pilot olmak havayolu pilotu olmak demek değildir.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Formun bir fukarası biziz herhalde arkadaş...
    millet bordrosuyla gezecek neredeyse

Aktif Üye Array
    İtibar Gücü
    2563

Öncelikle neden bu mesleği seçerken birşeyleri birilerine kanıtlama gereği duyuyor buradan başlamak istiyorum.

Parası için desen paragöz oluyorsun işini sanki layıkıyla yapamayacak izlenimi veriyorsun. Getirdiği sosyal statü desen; bu kez de burnun havada kibirli bir insan sınıflamasına sokuyor insanlar seni. Bu iki sebep değilse nedir bu mesleğin en önemli özelliği bunu da çok merak ediyorum? Tamam gezmesi cabası gayet geçerli bir neden bence ama gittiğin yerlerde tatil yapmıyorsun arkadaş, dinleniyorsun. Dinlenmek zoundasın, vaktin yok çok keyifli seyahatlar olacağını sanmıyorum. Peki mekanikçilerden devam edelim, uçak kullanmaya tutkula bağlı diyenler. Siz zannediyor musunuz o uçağı senelerce aynı aşkla kullanacaksınız. İlk araç ehliyetini aldığını düşün; ne kadar şevkle isterdik o anahtarı babamızdan. Şu an ne durumdayız aman trafik var otur oturduğun yerde. Çok bir esprisi kalmadı çünkü alıştın. İnsanoğlu alışır!

Bırakın insanlar istediği sebeple girsin bu işin içine. Ama gerçek sebep ekonomik koşullar ve sosyal statü yani pilot amcanın karizması. Kimse inkar edemez. 9000lik arkadaş ekonomi olayını halletmiş, sosyal statü kalmış. Özgürlüğü eksik adamın, stresi çok. İnşallah istediği bu kadar arzuladığı mesleğe kavuşur.

Herkese saygılar.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

şu da ayrı bir gerçek, çalışmaya başladıktan sonra alacağın maaş şimdi vaad edilenin 5'te biri olsa, şu uçmak için yaratıldığını söyleyen insanların oranı da lineer değil exponancial olarak azalır, mevcut haliyle onbinler ( ! ) kazanan ve arkasını toplayabilecek bir ailesi olmayan kaç cevgaver 2500tl alacaksın pilot olunca denilse aynı aşkla uğraşır bu yolda?

Forum Bağımlısı Array
    İtibar Gücü
    3999

Kimse kimseyi bir şeye inandırmak zorunda olmamalı. Kişinin gözlerinden okunur zaten içindeki havacılık aşkı.

Para, pul meselelerine hiç girmek istemiyorum.
    12.11.2018 - Online Başvuru
    13.12.2018 - Dyned(2.5)
    20.12.2018 - Dyned Olumlu maili
    24.12.2018 - DLR-1 Çalışma maili
    19.04.2019 - DLR-1 Sınav Tarihi
    25.04.2019 - DLR-1 Olumlu Maili

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

para için yapsak host olurum hem daha kolay

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Evet hostla pilota aynı skalada maaş veriyorlarmış zaten....

Yeni Üye Array GHOST07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

bence pilotluk değildir asıl aşk veya hostluk varsa havacılık tutkusu uçmak yeterlidir havacılık tutkusu olana. her uçak kalktığında orda olma istediğir özrgürlüğü gökyüzünde arıyandır vs.. elbetteki parası ve statüsü cezbeder insanı ama benim için 1. sırada değildr derdim para olsa ticaretle uğraşır yine para kazanırm bi makam kurar statüde yaparım ki hepimizde biliyozki pilot olmak ticaret yapmakdan daha zor. yani kim ne derse desin ben hep bu hedefimi içimdeki havacılık aşkı iiçin yapacam teşekkürler

1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)