Arkadaşlar herkese selamlar, yaklaşık 15 senelik modelciyim, malesef uçak ve helikopter değil, kara araçlarıyla alakalı modellerle ilgileniyorum, yakın zamanda bir airbrush seti aldım, üstten beslemeli double action bir tabancaya sahip bir ürün, boya olarak ise createx markasının ürünlerini tercih ettim, genelde boyayı veya astarı 0.5mm nozzlela 30 psi civarı atıyorum. Yardıma ihtiyacım olan konu ise boya, söylediğim gibi createx markasının, su bazlı, base coatlarını ve boyalarını kullanıyorum, problem ise attıgım base, vernik ya da boyaların, metal yüzeylerde tutunma oranının çok az olması, bu kullandıgım boyanın su bazlı olmasıyla mı ilgili acaba? yani tiner tabanlı boyaları kullanmak daha mı mantıklı, su bazlı boyalara göre daha mı kuvvetliler? Aynı zamanda birkaç kez kullandığım tiner bazlı boyaların airbrushtan temizlemesi oldukça zorluyor, yani 5 dakikalık boya işlemi için 20 dk. temizleme işlemi yapmam gerekiyor, sizce bu normalmi yoksa, boya tiner oranında hata mı yapıyorum? Sorularla alakalı yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.