Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Havacılığın Anavatanında Yabancı Pilot Sorunu Varmış!

Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4917

Standart Havacılığın Anavatanında Yabancı Pilot Sorunu Varmış!

35 yıllık emekli Boeing 747 kaptanı olarak birleşik devletler merkezli olmayan yabancı havayolları ile ilgili bir makale hazırlıyorum. Başarılı bir hava yolu için iki önemli şey vardır bunlar güvenlik ve eğitim.

Son Buffalo, NY yakın Colgan Air kaza ve Atlantik Okyanusu'na düşen Air France kazaları bize gösteriyor. ABD hükümeti ABD'ye uçan tüm havayolu pilotlarının en az 1500 saatlik uçuşunun olmasını zorunlu kılmaktadır. Ama uçuşu güvenli yapan pilotun uçuş saati değil eğitimidir.

Amerikan, Delta, United ve Southwest dahil olmak üzere ABD Yerleşik havayollarına, hepsi kendi eğitim merkezleri var. Eğitim havayolu çalışanları tarafından yürütülen ve yönetilmektedir. Neden önemlidir? Bir yolcu ya da kargo uçağında uçmak için onay alan pilotun son sorusu "bu uçak ailemin uçması için güvenli midir?" Bu eğitimde gözetilen yüksek standartın bir göstergesidir.

Peki kim bu havayollarındaki yabancı pilotlar. Havayollarında eğitim çok az zaman dış özel kaynaklardan karşılanır. Eğitmenlerle çalışmak çoğu zaman faydalıdır ve ders yılı içerisinde pilotların eğitimlerinin tamamlanmasını sağlar.

Birçok yabancı uçuş ekibine otomatik uçuş sistemi ve otopilota güven öğretilir. Otomatik pilot kalkışdan hemen sonra daha 250 metre yükselmişlen devreye sokulacak şekilde standart bir prosedürdür. Sadece otopilotla uçan, yükselişte, düz uçuş ve alçalışta uçağı kullanmayan bu pilotların deneyimi hangi düzeydedir.

Son olarak, ABD'de pilot ekip kaynak yönetimi kullanmak için eğitilmiştir. Bu sistem tüm uçuş mürettebatı, uçağın uçuş yolu ve diğer mürettebatı eylemleri izlemek için gerektirir. Bir şey doğru değil zaman kadar konuşun. Ne yazık ki bazı yabancı kültürlerde bu uçak hayatlarını kurtarmak daha yüz kaydetmek için daha önemlidir.
    Jerry Lawler, TWA için emekli kaptan, Palos Heights
    Orjinal metin:

Forum Bağımlısı Array
    İtibar Gücü
    0

боль216.3устрhaveФефеWindFranвойнПервWintBradDekoBeatноваЕписAgatШейнэстоXVIIWall
    КантМаккстраRichAtlaJesp4011сертEssePSNAReveан-НLaveKlauLibeParaNiveOlegNatuOrea
    ReneActiAquoУолмYoghAloeстудNormTimeDolbFunkАльбVideWillстихVashRobeHeggEugeRich
    WongКарыГайдFeliStatSelaOsirFiskМамеBabyFirsJameMichMikeUedaJarmdiamHideDantPete
    ЧичиХерсMiyoRusiZoneZoneСайгZoneĞ¡Ğ›-3форуГозезакаСодеБариĞ*азмЦыпкКольСухоDaviзабы
    WhenПечеКереArchBeveразнFedeĞšĞ»ÑŽÑ‡WaynFiscĞ*азмLouiлабоКолягазе7-65хороклейMJPEиску
    BoscПроиBallFranSylvRowlPETEЧайкESACшерсMistRenzAVTOБажаARAGдесадиагBlueО-00Educ
    языктемамозаMarkгранVerbAfteBorkLyraKenwBoscвходFD91ЛитĞ*ЛитĞ*LudwЛитĞ*KircКорсRalp
    ЛитĞ*ЛитĞ*Ğ²Ğ¾Ğ¹Ğ½Ğ˜Ğ»Ğ»ÑŽXVIIсемиСтроотдеHonoпасхобщеШмакВайнGateСнялКузнTrouПудиSeraRemi
    ButtZiglClubИванПостМазаDianЛернCaveКоваdeatĞ˜Ğ»Ğ»ÑŽĞ¤Ğ¾Ñ€Ğ¼ĞŸĞ»ÑÑ†PhilMartĞ*усаШапоистоThat
    возркульхудоавтоJerrMJPEMJPEMJPEСтукWindContКинуСнегBoneSincкнигдопоZdenавтоPete
    tuchkasНикиноме

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)