Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 10

Konu: THY 2. pilotlarının şehir yerleşimi ve askerlik durumları

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart THY 2. pilotlarının şehir yerleşimi ve askerlik durumları

Arkadaslar merhaba.

Benim THY nin eğitimden sonra göreve baslayacak olan f/o larin yerlesim yerleri ve askerlik durumlariyla ilgili 2 sorum olacak. Bu konuda bilgisi olan f/o ların, f/o tanıdıgı olanlarin bildiklerinin ilerisi icin diger kisilere de yardimci olmasi amaciyla bu baslik altinda toplanmasi iyi olur diye dusunuyorum. THY egitim bittikten sonra base olarak hangi havaalanini gösteriyor, ya da bu neye bağlı.(hangi filoda olunduğunamı mesela)(benim tanidigim 2 kisi Atatürk 1 kisi Adnan Mendereste su an). Ya da İzmir i base gösterdi mesela 3 sene Adnan Menderesten uçtuk havaalaninin dolayisiyla oturulan şehrin değişme ihtimali var midir, yada neye bağlidir. Yoksa hep ordami olunuyo artik.

2. ise askerlikle ilgili. Askerlik tecil süresini kullanip eğitime giden f/o lar dönüşte ne yapiyor. Mastera kaydolup yada bir şekilde erteletip 3 5 sene ucup, belli bir süre sonra askerlik yapıp ucmaya devam mi ediyor, yoksa dönüp askerliği yapip sonra mi filolara katılıyor, yerlesim askerliğin sonrasina mi birakiliyor bu durumda? Bu konu hakkinda bilgisi ve tecrübesi olan kisiler bir şeyler yazarsa hem şu an aklina takilan birsürü soru olan ve ileride de ihtiyaci olan arkadaslara yardimci olur diye düsünüyorum.

Simdiden tesekkurler.

Üye Array flamingowing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Ben olsam Alamancı bir kız bulurum hemen oturum izni patlatırım. Sonra yüksek lisans master derken 5 yılı bulurum, hatta 5 yılı bulmaya bie gerek yok oturum izni çoktan çıkar zaten... 6000 euro verip paralı askerlikten kurtulurum.. ) Bu da bir bakış açısı
    Eğer dikkatsiz iseniz Bulutların arasına gizlenen kayaları göremezsiniz...

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı flamingowing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam Alamancı bir kız bulurum hemen oturum izni patlatırım. Sonra yüksek lisans master derken 5 yılı bulurum, hatta 5 yılı bulmaya bie gerek yok oturum izni çoktan çıkar zaten... 6000 euro verip paralı askerlikten kurtulurum.. ) Bu da bir bakış açısı
    Ahahaha mantikli aslinda ama parali askerlik icin 5 sene yurtdısinda calismak lazim diye biliyorum (1080 yada 1050 gün gibi biseydi), tahminimce yurtdısi ucuslarda sayilmaz yurtdısinda calisma olarak. Mecbur yapicaz gibi duruyo. Yoksa net aslinda=) Bide almanciyi ne yapicaz hocam ya iskandinavlar gercek almanlar varken=)

Üye Array M_Fly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Hocam mastera başlarsanız direk 3sene 4 ay tecil (32 yaşa kadar) doktoraya başlarsanız direk 7 sene tecil (34 yaşa kadar) alıyorsunuz. Benim aklımda olan doktora başlayıp bedelli beklemek
    THY April 2013 Application
    Graduation: Mechanical Eng. (July 2010)
    Military Service: Deferred (June 2014)
    Toefl IBT: 107 (March 2015)
    Online Application: April 2, 2013
    Document Delivery: June 11, 2013
    CRM: July 19, 2013
    DLR: August 19, 2013
    Council Interview: September 3, 2013
    Health Report: October 3, 2013
    Document Submission: October 7, 2013

CAE Oxford: December 3, 2013

Aktif Üye Array Uğur EROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3321

Alıntı flamingowing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ben seni bir yerden tanıyor muyum flamingo ?
    Hiç hata yapmamış bir insan yeni birşey denememiş demektir. Albert Einstein.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Özel Üye Array CAKABEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3127

Türkiye'de askerlik gönüllülük değil yükümlülük esasına göre yapılır.
    Bu yükümlülük, ne askerlik şubesine, ne de herhangi bir kuvvet komutanlığına karşı olmayıp doğrudan Türk Milletine karşıdır.

Kimisi yemekhanede görev yaparken, kimi aylarca elektrik ışığı görmeden dağlarda görev yapar, kimi kilo almış dönerken, kimi bazı uzuvlarını kaybetmiş olarak döner ya da şehadet şerbetini içerek bekleyenlerini bir ömür kahreder. Yükümlülüğümüz bu saydıklarıma karşıdır.
    Askerlik kaçılacak değil "vatan görevi sırası bana geldi" diyerek koşularak gidilecek görevdir. Eğitim maksatlı geç gitmeler buna dahil değildir.

Zaga/Okan Bayülgen'den şu videoyu izlemenizi öneririm: http://www.youtube.com/watch?v=zg-PG6UxBIc
    Kişisel Web Sitem

Keskin Bıçak Olmak İçin, Çok Çekiç Yemek Gerekir...
    "Akıncı ovası, Hürkuş yuvası"

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    2486

Alıntı CAKABEY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de askerlik gönüllülük değil yükümlülük esasına göre yapılır.
    Bu yükümlülük, ne askerlik şubesine, ne de herhangi bir kuvvet komutanlığına karşı olmayıp doğrudan Türk Milletine karşıdır.

Kimisi yemekhanede görev yaparken, kimi aylarca elektrik ışığı görmeden dağlarda görev yapar, kimi kilo almış dönerken, kimi bazı uzuvlarını kaybetmiş olarak döner ya da şehadet şerbetini içerek bekleyenlerini bir ömür kahreder. Yükümlülüğümüz bu saydıklarıma karşıdır.
    Askerlik kaçılacak değil "vatan görevi sırası bana geldi" diyerek koşularak gidilecek görevdir. Eğitim maksatlı geç gitmeler buna dahil değildir.
    Altına imza atılır.
    Eğitim yeri : Aydın

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    2518

min.2 sene tecil edilip işe başlanabiliyor zaten.Ondan sonra askere gidende vardır yüksek lisansa başlayıp 35 kadar tecil alanda.yüksek yapınca 3 sene tecil veriyor ama kaydını sildirip tekrar yaparsan bir 3 yıl daha alıyorsun max.yaş 35 dir.35 yaşına girince eğitimine bakılmaksızın askere alıyorlar. .ama bir bedelli veya süre kısaltmasına gidilecek zaten şu 5 sene içerisinde.O zaman kadar zaman geçirmek isteyenler için idealdir uzaktan yüksek lisans.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Guseph Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba.

Benim THY nin eğitimden sonra göreve baslayacak olan f/o larin yerlesim yerleri ve askerlik durumlariyla ilgili 2 sorum olacak. Bu konuda bilgisi olan f/o ların, f/o tanıdıgı olanlarin bildiklerinin ilerisi icin diger kisilere de yardimci olmasi amaciyla bu baslik altinda toplanmasi iyi olur diye dusunuyorum. THY egitim bittikten sonra base olarak hangi havaalanini gösteriyor, ya da bu neye bağlı.(hangi filoda olunduğunamı mesela)(benim tanidigim 2 kisi Atatürk 1 kisi Adnan Mendereste su an). Ya da İzmir i base gösterdi mesela 3 sene Adnan Menderesten uçtuk havaalaninin dolayisiyla oturulan şehrin değişme ihtimali var midir, yada neye bağlidir. Yoksa hep ordami olunuyo artik.

2. ise askerlikle ilgili. Askerlik tecil süresini kullanip eğitime giden f/o lar dönüşte ne yapiyor. Mastera kaydolup yada bir şekilde erteletip 3 5 sene ucup, belli bir süre sonra askerlik yapıp ucmaya devam mi ediyor, yoksa dönüp askerliği yapip sonra mi filolara katılıyor, yerlesim askerliğin sonrasina mi birakiliyor bu durumda? Bu konu hakkinda bilgisi ve tecrübesi olan kisiler bir şeyler yazarsa hem şu an aklina takilan birsürü soru olan ve ileride de ihtiyaci olan arkadaslara yardimci olur diye düsünüyorum.

Simdiden tesekkurler.
    THY de bir f/o ya bu konuyu sorduğumda tek base İstanbul, başka yer söz konusu değil demişti bir kaç ay önce. Koşullar değişmiş midir değişir mi bilemiyorum..

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    2518

Birde sanırım askerlik yapmayınca kaptan pilot olunamıyor diye duymuştum.Ama ne kadar doğru bilinmez,bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

Saygılarımla.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)