1. Sayfa - Toplam 64 Sayfa var 1231151 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 634

Konu: THKÜ THY İş Garantili Pilot Yetiştirme Yüksek Lisans Programı 2013

Genel Koordinatör Array Manager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4968

Standart THKÜ THY İş Garantili Pilot Yetiştirme Yüksek Lisans Programı 2013

Türk Hava Kurumu ile THY arasında bir anlaşma imzalanmak üzere. Pilotluk hayali ile yaşayan gençlerimize yönelik imzalanacak olan anlaşma gereği masterli pilot eğitilecek. THY bu pilotların seçimini kendisi yapacak ve sınavlardan geçen öğrenciler iki yıl geri ödemesiz kredi alarak pilot olabilecekler. Pilot adayları eğitimleri başarı ile tamamladıktan sonra THY'de işe başlayacaklar. Protokol bu hafta içerisinde imzalanmış olacak. Yetişmezse bir sonraki hafta imzalanacak.

Türk Hava Kurumu kredi için bir banka ile de görüşüyor. Tüm alt yapı tamamlandıktan sonra hem Airporthaber'de hem de forumda açıklanacak.

Hızlı üye Array dragonflight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    2663

Türk Hava Kurumu ile Anadolu Jet arasında bir anlaşma duyumu vardı. Anlaşmanın içeriği mi değişti acaba?

Genel Koordinatör Array Manager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4968

Anadolujet bir marka kurum değil

İtibar Gücü
    2663

Alıntı Manager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anadolujet bir marka kurum değil
    Bu değerli bilgi için çok teşekkürler, artık başımı yastığa rahat bırakıp yatabileceğim.

Demek istediğim şey, yetişecek pilotlar Anadolu Jet için çalışacak duyumları vardı. Bu değişti mi yoksa hala aynı mı? Eğer THY kendisi için yetiştirecekse, bunun 2013 kendi yetiştirdiği ilanlardan farkı ne olacak? THY'e borçlanmak yerine, bankaya borçlanmak dışında? İlan şartlarında değişmeye mi gidecekler?

Anadolu Jet'in akademiye sıcak baktığını zaten biliyorduk, bu şekilde kullanacağını düşünmek yanlış mı olur?

Not: Genel müdürlük ve IK'dan iki kişiye sordum. Yarın durumu öğrenince detayları buraya yazarım.

Asil üye Array Anders - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4028

Umarım bir önceki süprize benzemez bu..

Şimdiden faydalanacak arkadaşlara başarılar diliyorum..

Üye Array numichem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Burdan, 2013 yetistirilmek uzre alinacak pilot aday adaylari icin ortaya cikan durum yurt icinde ek bir egitim yerinin de olacagidir.Ancak bu yurt disina gonderilenlerin sayisinin azalacagi mi yoksa alim sayisinin artacagi mi seklinde olacak bunu ilerde gorucez... Belki de Aydin'da isler dusunuldugu gibi gitmiyordur...
    Thanks to all guys out there who helped me to set one more foot for my dream!
    -------------------------------------------------------------------------

"Keep the dream alive"

http://www.youtube.com/watch?v=-EPEdHTeQFM

"The Lovely Routine in the Irregulars' Life"

http://www.youtube.com/watch?v=swLFDzGWcpg

"Follow the inspiration_The Glamorous Side of Being an Airliner Pilot"

http://www.youtube.com/watch?v=I712YXdJ6_0

İtibar Gücü
    2663

4 farklı kişiden teyit almaya çalıştım, biri THY Genel Müdürlük, biri THY IK, diğer ikisi üst düzey THK çalışanı.

Hepsi de fısıltı halinde bu dedikoduların dolaştığını, olabileceği imasını verdi ama ortada henüz imza atılan ve resmileşmemiş bir belge olmadığından bir şeyler söylememeyi tercih ettiler. Her an bu sözleşme iptal olabilir veya kesinleşebilir. Bilgiler resmi ağızlardan - THY ve THK tarafından ortak açıklama - çıkmadıkça, üçüncü şahıs ve kurumlara hiç bir şekilde itibar etmeyin.

Ayrıca taraflar kendi aralarında gizlilik anlaşması yaptığı halde, üçüncü bir şahsın bu gizliliği bozması taraflar açısından büyük güven kayıplara sebep olabilir ve bu da geri dönüşü olmayan şeylere sebebiyet verebilir - sözleşmenin iptal edilmesi gibi - . Haberi erkenden verip kaş yapayım derken göz çıkartabiliyorsunuz arada.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

o değil de şu TOEFL ya da ielts için thy keşke bir kuruma iştirak etse biz de o kursa gitsek hem thy kazansa hem de biz güvendiğimiz tamam bu bana 1 ya da 2 ayda TOEFL dan 75 aldırır dedirtsin ha thy bu eğitimi ücretsiz verir ona hayır demeyiz tabi başımızın üstünde yeri var
    şaka bir yana yukarıdaki gibi bir durum olacaksa da sonuçta yine bir eleme süreci olacaktır dolayısıyla bu İngilizce olayına bir güzel bir alternatif olursa bir çok arkadaşımızın menfaatine olur kanaatindeyim.

Asil üye Array Anders - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4028

Alıntı flyman13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o değil de şu TOEFL ya da ielts için thy keşke bir kuruma iştirak etse biz de o kursa gitsek hem thy kazansa hem de biz güvendiğimiz tamam bu bana 1 ya da 2 ayda TOEFL dan 75 aldırır dedirtsin ha thy bu eğitimi ücretsiz verir ona hayır demeyiz tabi başımızın üstünde yeri var
    şaka bir yana yukarıdaki gibi bir durum olacaksa da sonuçta yine bir eleme süreci olacaktır dolayısıyla bu İngilizce olayına bir güzel bir alternatif olursa bir çok arkadaşımızın menfaatine olur kanaatindeyim.
    İngilizce de diğer yapılan sınırlamalar gibi, aday sayısının düşürülmesi konusunda bir seçenek.. Bu yüzden belli standartlar koyuluyor ki, çok fazla yığılma olmasın..

Açıkçası pek sanmıyorum İngilizce konusunda böyle bir yaklaşımda bulunulacağını

ON KAPLAN GUCUNDE Array Kennyjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3227

banka dediginiz kurumlar yasal tefecidir. binmeyecegi essegin onune ot atmazlar. thk anlassin. anlasmasina. sonucta ogrenciden mutlaka bir , kefil, ipotek vesaire istenecektir. bir yerde tikanip is bulamadiginizi dusunun?. yada zamanin gectigini hala ise baslatmadiklarini dusunun. size krediyi guler yuzle veren kurum, ustune bilmem kac kere ivir zivir kesintisi koyup, bilmem kac kere ceza odetip geriye alacaktir. BU ISLERE SAKIN KREDI KULLANIP GIRMEYIN DOSTLAR. cunku bankacilik sistemi turkiyede insanlari yolmak uzere calisir. arkasinda kanun vardir. birsey yapamazsiniz. eldeki avuctaki ucar gider.
    dunyada baska davranirlar, turkiye gibi ulkelerde kanunlari arkalarina alip baska davranirlar.
    daha evvel size kendimden ornek vermistim.
    yine anlatayim.
    benim visa kartina 200 bin paund borcum var. cektim yedim afiyet ile. simdi geri istiyorlar. nah veririm diye telefon ettim. - el cevap eh madem biz sizin faiz oraninizi dusurelim de siz bize minimum odeme yapin....... oyle boyle faiz oranim senelik yuzde iki ye dek dustu. onu oduyorum. turkiyede bunu yapamazsiniz. evinize haciz yollarlar. kanun bunu emreder. odemez iseniz allah korusun hapse atarlar. buraya geri donelim. odemediniz diyelim. gidersiniz bankacilik ombudsman denen kuruma. itiraz edersiniz. onlarda bankaya sadece su soruyu sorarlar. bu herifin odeyemiyecegi miktarda borc verirken siz neye guvendiniz? sonucta uzatmayalim banka babayi alir tabiri caiz ise. turkiyede ise essegi saglam kaziga bagladklarindan insanlarin elinden, acimadan evii, tarlasini, yari fiyatina alip yoluna devam eder banka.

egitim guzel sey dostlar. arkasinda korkutucu yaptirimlar olmasa tabii... sakin ola bu islere KREDI VESAIRE ILE GIRMEYINIZ. oduyecek gucunuz yok ise perisan olursunuz. pilot olacagim derken berdus olursunuz. aman hocam. ikide bir boyle atraksiyonlar yaparlar musteri bulmak icin. okullar parayi kaptiktan sonra bildiginiz standart egitimi verirler ve koselerine cekilirler.
    varsa odeyecek gucunuz hodri meydan gidin kendinizi kabul ettirin. kredi ile mredi ile SAKIN OLA BU ISLERE BULASMAYIN.

1. Sayfa - Toplam 64 Sayfa var 1231151 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)