Gösterilen sonuçlar: 1 ile 6 ve 6

Konu: İlk Uçuşum 19 Mayıs'ta Samsun'a

Üye Array Soumneal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Standart İlk Uçuşum 19 Mayıs'ta Samsun'a

Şanslıydım: Güzel bir tesadüf gelip, hayatımda yapacağım ilk profesyonel uçuşumda beni buldu; ama biraz da ayıp ettim maalesef. Zîra ilk uçuş (mâlum, ilk bir buçuk ay yoğun denetleme süreci var) stresiydi, hazırlanmaydı derken ancak akşam aklıma gelebildi uçacağım tarihin ve yerin önemi. Görev öncesi kafayı vurup birkaç saat güç toplamadan önce kısa birşeyler karalamak geldi içimden; naçizane paylaşmak isterim:

"Bu gece her zamankinden biraz daha erken kalkacağım. Sabah Samsun'a uçuyorum. İlk kez gerçek bir yolcu uçağı operasyonunda, 2. pilot olarak aktif görev alacağım. Bu sefer uçak boş olmayacak ve muhtemelen kontrollerde ben bulunacağım.

İki-üç yıldır burada yaşamımın havacılık kısmını paylaşmaya çalışıyorum. Epey seyrek yazabildiğim halde, 58 tane irili ufaklı anı ya da bilgi kırıntısını, belki birilerine bir şekilde faydası dokunur düşüncesiyle buraya aktarmayı becerebilmişim. Zîra niyetim daha önce hiç hesapta olmayan bir işe bir ön bilgi, tecrübesinden yararlanabileceği bir tanıdık ya da bir mâlî destek sahibi olmadan, "sıfırdan" başlayan biri olarak yaşadıklarım hakkında fikir vermekti. Yolun başındayım daha; o nedenledir ki bugüne kadar yazdıklarım hep eğitim aşamalarıyla ilgili olabildi. Testler, mülâkatlar, evrak koşturmacaları ve tabii ki dersleri, sınavları anlattım durdum. Bugünse, kendimce yoğun kabul ettiğim bu birkaç yıllık uğraşın beni götürdüğü yerden bahsedeceğim; her ne kadar hâlâ denetlenme stresi altında uçuyor olsam da.

Doğrudur, LIFUS denilen bu uçuş bir eğitim değil. Sadece, yoğun bir denetleme süreci. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve boş uçakla tamamen manuel olarak 5-6 inişi sorunsuz olarak yaptığı görülen, değerlendirilen pilotlar bu aşamayla mesleğe başlıyorlar."

http://kiwiswings.blogspot.com/2013/...a-samsuna.html

(...)

Onursal üye Array bravecan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    8091

Tebrikler arkadaslarin seni ornek almali emniyetli ucuslar
    '' İnsanlar konusunda daha az, fikirler konusunda daha çok meraklı olun. ''
    Marie Curie

'' Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç yenemedim.''
    Gazali

Aktif Üye Array Uğur EROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3321

Soumneal; yazılarını hem buradan hem de blog sayfandan zevk alarak takip ediyorum, anlatış üslubun ve betimlemelerin çok güzel, kuru bir teknik anlatımdan ziyade öyküsel anlatımı tercih etmen çok yerinde olmuş, belli ki pilotluğun yanında hitabi yönün de var, tekrar başarılar dilerim emniyetli uçuşlar.
    Hiç hata yapmamış bir insan yeni birşey denememiş demektir. Albert Einstein.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Hayirli olsun. ALLAH kazasiz, belasiz uçuşlar nasip etsin.

Aktif Üye Array
    İtibar Gücü
    3738

Yaşanan gezi parkı olayları nedeniyle blog'u kapatmışsınız ama inşallah en kısa zamanda tekrar açarsınız.
    Zira ben geç fark ettim ve içinde inanılmaz güzel şeyler var.
    Forumda geriye doğru tüm mesajları okudum ama hep bi şekilde blog'a çıkıyor işin ucu

Üye Array Dyerseve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    2498

Harika , bütün adaylar için de ilham verici bir yazı olmuş, kazasız belasız uçuşlar diliyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)