1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 12

Konu: TATCA Havacılık Fest' 2013 (Selçuk/Efes) 9 Haziran 2013

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5144

Standart TATCA Havacılık Fest' 2013 (Selçuk/Efes) 9 Haziran 2013

Ucuyorum.com Forum Haber Servisi

Onursal üye Array bravecan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    7960

Standart TATCA Havacılık Fest' 2013 (Selçuk/Efes) 8 Haziran 2013

* * *

Uçuş emniyetinin sağlanmasında en büyük payları olan ATC arkadaşların bu festivaline katılacağız..
    Sizleri de bekliyoruz..
    '' İnsanlar konusunda daha az, fikirler konusunda daha çok meraklı olun. ''
    Marie Curie

'' Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç yenemedim.''
    Gazali

İtibar Gücü
    7960

TATCA Havacılık Fest' 2013 'den
    Festivalimize katılan 10 kişiye Selçuk Efes bölgesini microlight ile havadan izleme şansı ...
    Marie Curie

Gazali

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5144

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) öncülüğündeTHK Selçuk Efes Havaalanı’nda düzenlenecek olan TATCA Havacılık Fest’13 havacılık meraklılarını 9 Haziran 2013’te İzmir’de buluşturacak.

Festivalde birçok sivil havacılık kulübü ve derneği, üniversitelerin ve liselerin ilgili kulüpleri de yer alacak. Gün boyu paraşüt atlayışlarından model uçak ve helikopterler gösterilerine, sıcak hava balonundan, gyrocopter,paramotor ve microlight hava araçlarına, Hava Trafik Kontrol ve Uçak Simülatörlerine kadar birçok havacılık etkinliği düzenlenecek.

Ali İsmet Öztürk’ün de 2 kez akrobasi uçuşu yapacağı organizasyonda gün boyu THK, Gökçen Havacılık, İHK (İstanbul Havacılık Kulübü), TARKİM, AFA, EGE Havacılık uçuş okullarının uçaklarıyla ve BAKTRANS helikopteriyle yüzlerce kişi de Kuşadası-Efes semalarında halk uçuşu yapma imkanı bulacak.

Ayrıca AYJET Uçuş Okulu'nun desteğiyle katılımcıların İzmir içindeki tüm ulaşımları sağlanacak.

Öte yandan festivalden 1 gün önce (8 Haziran 2013) IFATCA üyesi 8 ülkeden temsilciler, IFATCA Avrupa Başkanı ve KKTC’nin katılımıyla mesleğimizin ulusal gelişimine katkı sağlayacak bir sempozyum düzenlenecek olup sonuçları yurt içi ve yurt dışındaki mesleki kurum ve kuruluşlarla paylaşılacağı belirtildi.

TATCA'dan yapılan açıklamada, "8 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılacak sempozyum, eşsiz tarihi ve coğrafi güzelliğe sahip Kuşadası ve Selçuk Efes bölgesi gezileriyle devam edecek olup gala yemeği ile son bulacaktır" denildi.
    http://www.airporthaber.com/havacili...bulusuyor.html

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5144

Havacılık meraklıları festivalde buluşuyor
    Türkiye Hava Trafik Kontrolörlüğü Derneği (THTK) öncülüğünde Dev Ajans organizasyonuyla Selçuk Efes Havalimanı'nda düzenlenecek TATCA Havacılık Fest'13 havacılık meraklılarını 8-9 Haziran'da İzmir'de buluşturacak.

8 Haziran'da pek çok ülkeden havacılık uzmanı temsilcisinin katılımıyla Kuşadası Hilton Double Tree Otel'de düzenlenecek Uluslararası ATC Sempozyumu'nda sektörel bilgi paylaşımı yapılacak. Bu organizasyonu 9 Haziran'da Selçuk Havalimanı'nda yapılacak Havacılık Fest'13 izleyecek. Halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek festivalde çocuklar için çeşitli etkinlikler ve hava trafik temalı oyunlar yer alacak. Festivalle ilgili Hilton Oteli'nde düzenlenen tanıtım toplantısına, THTK Genel Başkanı Birol Bilgin, THTK İzmir Şube Başkanı Tevfik Özgür Ünal, THTK İzmir Şube Başkan Yardımcısı Tansu Bayındır, Ege Formüla Modelcilik Derneği (EFMOD) Temsilcisi Şener Şenkaya ve 1. Uluslararası Balon Festivali Genel Koordinatörü Bilge Ezel katıldı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Türk Hava Kurumu, Selçuk ve Kuşadası Kaymakamlık ve Belediyeleri, İstanbul Havacılık Kulübü, EFMOD, EAB Havacılık ve 1. Türkiye Uluslararası Balon Festivali Organizasyon Komitesi, IVAO-Tr, THK Gökçen Havacılık ve Baktarans'ın katkılarıyla festival gerçekleştirilecek. Festivalle ilgili bilgi veren THTK Genel Başkanı Birol Bilgin, şöyle konuştu: "1986 yılından bu yana amatör havacılık meraklılarına uçuş imkanları sunan ve uçuş eğitimi veren İstanbul Havacılık Kulübü, birçok uçakla TATCA Havacılık Fest'13'e katılacak ve davetlilere ücretsiz uçuş imkanı sağlayacak. Festivalde birçok sivil havacılık kulübü ve derneği, üniversitelerin ve liselerin ilgili kulüpleri yer alacak. Gün boyu paraşüt atlayışlarından model uçak ve helikopter gösterilerine, sıcak hava balonundan, gyrocopter, paramotor ve microlight hava araçlarına, Hava Trafik Kontrol ve Uçak Simülatörlerine kadar birçok havacılık etkinliğinin yer alacağı festivalde Türkiye'nin en ünlü gösteri pilotu Ali İsmet Öztürk de iki kez akrobasi uçuşu yapacak. Organizasyonda gün boyu THK, Gökçen Havacılık, İHK (İstanbul Havacılık Kulübü), Ayjet, Tarkim, Afa, Ege Havacılık helikopteriyle yüzlerce misafir Kuşadası-Efes civarı halk uçuşları yaptıracaklar."

Uluslararası anlamda Türkiye'de ilk kez İzmir'de gerçekleştirilen festivalde çocuk ve büyüklere havacılığın keyifli yanlarını İzmirlilerle paylaşacaklarını belirten Bilgin, şunları söyledi: "Havacılığın ilgili bütün kuruluşları ile paylaşacağız. Bütün ülkelerin hava trafik sistemlerinden kullandığı ekipmanlara kadar tanıtmaları ve diğer ülkelerle kıyaslayabilmelerini sağlamak. Havacılık festivali çok kapsamlı hale geldi. Halka havacılığın her unsurlarını eğlenceli bir hale getirip sunuyoruz. Türkiye'de 1 milyondan fazla uçak trafiği geçmekte. Hava trafik kontrolörlerinin neler yaptığını göstermek istiyoruz. Havacılığın eğlenceli ve sportif yönlerini sunarak yeni bir kapı açacağız."

THTK İzmir Şubesi Başkanı Tevfik Özgür Ünal ise "Havacılık uzmanları, her yıl Türk hava sahasını kullanan bir milyondan fazla uçak trafiğini uluslararası standartlarda güvenli, süratli bir şekilde yöneten hava trafik kontrolörlerinin havacılık sektörüne yaptıkları büyük katkıyı anlatmak, havacılığın seyahat ya da askeri amaçlar dışında çokta keyifli olan yanlarını, bilinmeyenlerini halkla paylaşmak, çocuklara havacılık sevgisini aşılayarak gelecek hayallerinde farklı pencereler açabilmek amacıyla İzmir'de buluşacak" dedi.

TAV ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan organizasyon sırasında ATLAS JET, SUN EXPRES, Pegasus Hava Yolları, MNG, ONUR AİR stant açacak.

İtibar Gücü
    7960

Standart TATCA Uluslararası ATC sempozyumu ( 8 Haziran 2013 )

Marie Curie

Gazali

İtibar Gücü
    7960

Standart Akrobasi gösterisi iptal mi?

Ali İsmet Öztürk'ün facebook sayfasından duyurusu:
    ''
    ...ÖNEMLİ DUYURU : MAALESEF BİR EVRAK SORUNU SEBEBİYLE, TEKNİK OLARAK HAZIR OLMAMIZA RAĞMEN, BU HAFTA SONU YAPACAĞIMIZ GÖSTERİYİ YAPAMAMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK... ŞU AN SAAT 17.00 VE MESAİ SONU, BİR GELİŞME OLACAĞINI SANMIYORUM... ÖNÜMÜZDEKİ BİR KAÇ SAAT İÇİNDE KESİN DURUMU BİLDİRECEĞİM... ÇOK ÜZGÜNÜM : ''
    Marie Curie

Gazali

İtibar Gücü
    7960

Evrak eksikliği tamamlanmış ve bugün Mor Menekşe provasını yaptı.
    Selçuk Efes Havalimanı'nda düzenlenecek TATCA Havacılık Fest'13'de havacılık meraklıları için 9 Haziran Pazar günü gösteri gerçekleştirilecek.
    Marie Curie

Gazali

İtibar Gücü
    7960

Standart Etkinlik programı belli oldu

İŞTE FESTİVALİN TÜM DETAYLARI
    Türkiye Hava Trafik Kontrolörlüğü Derneği (TATCA) öncülüğünde Dev Ajans organizasyonuyla Selçuk Efes Havalimanı’nda düzenlenecek olan TATCA Havacılık Fest’13 havacılık meraklılarını 8-9 Haziran’da İzmir’de buluşturacak.
    TATCA önderliğinde gerçekleştirilecek söz konusu festival ile ilgili program da belli oldu.

http://www.airporthaber.com/havacili...detaylari.html
    Marie Curie

Gazali

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5144

SELÇUK-EFES HAVAALANI'NDA HAVACILIK FEST 13

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri (TATCA) Derneğinin organizasyonluğunu yaptığı "Havacılık Fest 13"e ev sahipliği yapan Selçuk Efes Havaalanı renkli görüntülere sahne oldu. Selçuk Efes Havalananında büyük bir organizasyonla gerçekleşen festivale Selçuk kaymakamı Ayhan Boyacı, Selçuk Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Gökhan Yusuf Özdemir, Selçuk Emniyet Müdürü Fatih Çankaya, Emniyet Müdür Yardımcısı Oğuzhan Şahin, Türkiye Hava Kontrolörleri Derneği Başkanı Birol Bilgin ve Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen havacılık tutkunları katıldı. Efes Havaalanını dolduran çok sayıda havacılık tutkunları, alanda kurulan havacılık faaliyeti gösteren firmalardan promosyon ve hediye uçuşlar için kuyruklar oluşturdular. Oldukça heyecanlı geçen festivalde ilk kez uçağa binenler ise büyük heyecan duyduklarını ifade ettiler. Festivalde ayrıca İzmir'den gelen ve Samba Perküsyon çalan "Bloco Entrudo" adlı grup, tüm katılımcıları farklı müzikleriyle coşturdu. Tüm katılımcılar tarafından 10. Yıl Marşı ve Gençlik Marşının da okunduğu havacılık festivalinde paraşüt ve helikopter gösterileri, havacılık temalı yer etkinlikleri, çocuk oyun alanları da yer aldı. Ege Orman Vakfı'nın da bulunduğu standa vatandaşlar bağışta bulundular. Bağış yapan vatandaşlara çekilişle hediye uçuş verildi. TATCA Derneğinin organizasyonluğunu yaptığı "Havacılık Fest 13"e büyük destek veren Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk Belediye Başkanlığı, Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne sık sık teşekkür edilen festivalde en büyük heyecanı Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk yaşattı. Havada yaptığı birbirinden güzel ve nefes kesen gösterileri ile tüm katılımcıların büyük beğenisini toplayan Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk, gösterisini tamamladıktan sonra alanda büyük bir coşkuyla alkışlanarak karşılandı. Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, büyük bir heyecanla izlediği Ali İsmet Öztürk'ü bu başarısından dolayı tebrik etti. Saat 11.00'de başlayan havacılık festivali akşam saatlerine kadar devam etti.

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)