Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
3. Sayfa - Toplam 12 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 30 ve 114

Konu: İnşaat Mühendisliği vs Pilotluk

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

pilotluğun en rahatsız edici kısmı radyasyon

bunun yanında pilot olmayı uygun görmezsen alternatiflerin çok. bizim okuldan mezun olanlar arasında wharton, booth, harvard ve diğer business schools'larda mba yapanlar çok. 2 sene sonra mezun olur olmaz minimum 110k'dan işe başlıyorsun. para kazanmak ve kariyer öncelikli hedefinse amerika'da mba yapabilirsin üstelik burslu girme ihtimalin de var benimle aynı bölümden 2 arkadaşım harvard'a %75 burslu kabul edildiler şimdi biri mckinsey & company diğeri deloitte'da çalışıyor yaptıkları işin makina mühendisliğiyle uzaktan yakından alakası yok.
    Odtü makina müh.
    Crm = tamam
    Dlr = tamam
    Mülakat = tamam.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı khan84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pilotluğun en rahatsız edici kısmı radyasyon

bunun yanında pilot olmayı uygun görmezsen alternatiflerin çok. bizim okuldan mezun olanlar arasında wharton, booth, harvard ve diğer business schools'larda mba yapanlar çok. 2 sene sonra mezun olur olmaz minimum 110k'dan işe başlıyorsun. para kazanmak ve kariyer öncelikli hedefinse amerika'da mba yapabilirsin üstelik burslu girme ihtimalin de var benimle aynı bölümden 2 arkadaşım harvard'a %75 burslu kabul edildiler şimdi biri mckinsey & company diğeri deloitte'da çalışıyor yaptıkları işin makina mühendisliğiyle uzaktan yakından alakası yok.
    evet radyasyon da var onu atlamışım

öyle okullarda burslu yapma imkanım olsa bi saniye düşünmem ama ortalamam düşük olduğu için yok. bilkentte veya odtüde denerim mba i gibi yurtdışında zor

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

yok mu başka görüşü olan?

Hızlı üye Array mesuth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    2963

Alıntı umutuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok mu başka görüşü olan?
    Sen bütün aşamaları geç imza atılacağı zaman sorarsın pilotluk mu inşaat mühendisliği mi diye.
    Toefl Teslim: 26.11.2012 CRM:14.12.2012 08:30 Sonuç: 04.01.2013 DLR:24.01.2013 Sonuç: 29.01.2013 Mülakat: 31.01.2013 Sonuç: 21.02.2013 Belge Teslim: 08.03.2013

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı mesuth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen bütün aşamaları geç imza atılacağı zaman sorarsın pilotluk mu inşaat mühendisliği mi diye.
    Belki geçerim belki geçemem. Ama şimdiden önümü görmek istiyorum. Eğer şimdiden pilotluktan vazgeçme gibi bir karar verirsem mühendisliğe yoğunlaşıp aşamalarda harcayacağım paradan tasarruf ederim diyorum. Yoo pilotluğu deneyeceğim dersem mühendisliği 2. plana atıp pilotluk olayına ağırlık vereceğim (ve şu an öyle gibi görünüyor). Bunun dışında da nedenlerim var ki soruyorum.

ON KAPLAN GUCUNDE Array Kennyjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3357

benim var.))) isin ilginc tarafi ben ... hasbel kader pilotluktan sonra insaat islerine dalan biri olarak bir kac sey soylemek isterim...
    havacilik hobi artik bizde... es dost sag olsun kiyidan koseden baglantimiz var.... gelin size hikaye anlatayim....

havaciliga sefil baslayip sefil sekilde bitirdim...kisaca sifirdan baslayip doruga ciktik. sonunda saglik sorunlari vs bir guzel battiydim yillar once. koskoca tayyaremden belkide su anda geriye kalan tek sey evinizdeki aliminyum tencere, yada ictiginiz kutu bira nin kutusu.))

hikaye uzun. ama ozet geceyim panpalarim..(eksi sozlukten de kovulmusum ahlaksizliktan)....hastahane vs isleri bitince iflas isleri basladi... onuda iflas ederek basari ile bitirip (daha bugun bana banka hesabini acan murudu gordum supermarkette kasiyerlik yapioyor benim yuzumden gariban).... baktim eve ekmek getirmek icin birseyler yapmaliyim. aklima yeni zelanda geldi. dur lan sunlari arayayim nasilsa 4 sene yasadim ben orda beni bayila bayila alirlar dedim... gittim konusmaya....dediler ki nah geri donersin. al su ihtiyacimiz olan listesine. uyan meslek varsa gel basvur dediler..... listeye baktim... doktor, veteriner, lagimci, hemsire, eskavator operatoru, vinc operatoru vs var. gittim eskavator ehliyeti aldim onca yastan sonra. bir arkadasim da vardi sana bir eskavator kiralariz. islemlerin oluncaya dek ben sana ufak tefek isler veririm dedi... hemen kurduk duzeni.... allah bereket versin isler gucler iyi gitti. bok yolundan para kazanmaya basladik. kazdikca kanalizasyonu, drenaji vs mangir akmaya basladi yine....sirkette herkes tavsan gibi calisiyor ama. mangir gelince cebe ben yine azittim...turkun karni doyunca nereye gider akli? tef , darbuka, pompa vs.... hayat guzel. ama girdigimiz her ihalaede buyuk bir sirketin afedersiniz eline veriyoruz.... bu buyuk sirket.. boyle olmaz deyuuuu gitti bizim patrona guzel bir teklif yapti sirketi satin aldi. bizlerde tasaron olarak issiz kaldik..... eh patron arkadasimiz. mangir da bol. onunla takilirken ,,, bizim sirketi satin alan buyuk patron bir gun sordu. lan kenny sen ne ayaksin bu herifin poposunun dibinden ayrilmiyorsun??? bende cevapladim. siz bizim sirketi alinca bende issiz kaldim. simdilik bu vatandas koltuk cikiyor diye.))) orda bana is teklif etti. gel bizde calis diye..... ayilinca gittik gorustuk. anasini satayim herife ulasmak icin uc sekreterden gectim. ne bileyim global mlobal sirketin en buyuk muduru oldugunu. adama bir gece evvel otelin barinda selanikte genelevden nasil kovuldugumu anlatmisim. ertesi gun is gorusmesindeyim...ufak bir is teklif etti proje muduru.... ilk is zarar. kulliyen zarar... sorun degil. adamlarin sadece ingilterede faal halde 6700 santiyesi var. ikinci iste. daha buyuk zarar...sorun degil. cunku is zarar etsin diye alinmis., ihalede rakibin kafayi ezmek icin. ucuncu projede 750 bin paund kar ettim...heriflerin kulakjlari dikildi...basarimin sirri cok basitti. isten pek anlamiyorum. ama muhtesem bir malzeme copu vardi. ornegin. adam alci siva yapiyor bitiriyor, ardindan gelen marangoz alcicinin yaptigi isin icine ediyor...yine alci yapan herifi cagiriyorsun. tamir ediyor...ben sadece giden malzeme sarfiyatini azattim... iki basit kural. eger malzemeye zarar verirsen yarin ise gelme. ,,, baskasinin yaptigi ise zarar verisen, senin alacagin paradan keserim. ben sana temiz calisma ortami veriyorum. pisletip. pis birakirsan, temizlikci tutarim. parasini senden keserrim...bu kadar basit... resmen kodum boruyu... hic ama hic taviz yok. bir isin yapilmasi icin uc adet civi kullanacaksan uc adet civi kullanacaksin. iki civi sallayip oldu dersen seni yakalarsam yine kovarim...(hahahahahah nasilsa taseron inekler. begenmezsem onay vermem para yerine nasihat alirlar)....boyle boyle iyi gitti...daha komplike isler gelmeye basladi...mesela bir is vardi engelli ogrencilerin okulunu yenileme isi... proje 1.5 milyon paund. ben isi bitirdigimde 4.5 milyon pound zarar yazmisti... ama ben (o da baska hikayedir benim saglikli 20 cocugum var. allah dusmanimin basina engelli cocuk vermesin)oyle guzel bir proje bitirmistim ki tum yerel yonetimler ornek aldi ve okullarini benim yaptigim sekilde yeniledi. zarar eden bir is bize 20 kusur yeni ihale kazandirdiydi.... ufak bir kivilcim bana yettiydi...ufak bir sans vermeleri bana yettiydi... ki bitmis tukenmis, kicinda 13 milyon dolar borcu olan herifin tekiydim...8-10 sene oldu oyle bir yere geldim ki yatmadan evvel lonrda metal borsasinda demir fiyatlarina, kursun fiyatlarina bakmadan uyumaz oldum...oysa benim insaat gecmisim yok yawww...40 yasindan sonra ogrendik herseyi... birazcik kafayi kullanmak yetiyor... belkide en onemlisi ELINE FIRSAT VERILDIGINDE NEREYE YONELECEGINI IC GUDULERE BIRAKMAK YETIYOR...BENIM ICIN BOYLE OLDU HOCAM ... haaa diyeceksin ki... mangior islerini hallettinmi? yok be anacim. 15-16 tane kredi kartina 200 bin pound borcum var, banka hesabini hic karistirmayin...ona cok fazla....maasim hacizli. yukarda soyledim konu komsudan bir suru cocuk yaptik..hepsine 18 yasina dek bakmakla zorunluyuz...iki bira ismarlayip cocuk peydahladigimiz hatun , bu gun catir catir maasa koymus hacizi kendisi son model arabada surtuyor... ben parasini oduyorum. araba aolarak karida bir nisan keskek, evin onunde yatan 2003 model opel astra.birde sirketin verdigi gunluk kullanim arabasi var...bir tane evim var. onunda 15 sene daha taksiti var...ama hala aglanip duruyorum.)) insanin icindeki IHTIRAS BITMEZ...en azindan. istedigim zaman istedigimi zikkimlanip. istedigim sekilde yasiyorum...HAYAT BU YAHU nereye ruzgar eserse takip edin.

İtibar Gücü
    3357

cocuk basima geldide biraktim yazmayi. devam ederim.

İtibar Gücü
    3357

hah ne diyordum..yuruyup gidiyor. isin en can alici noktasi ne biliyormusunuz?? LAN INSAATTA AMELEYIM AMA SENIN UC KATI MAAS ALIYORUM diyorsun,)))

Pilot Array
    İtibar Gücü
    3766

Hocam, sen su bara gidisini birdaha anlatsan.

Üye Array
    İtibar Gücü
    2889

İbretlik bir paylaşım olmuş adeta .
    Üniversite: Gemi İnş. ve Gem. Mak. Müh. (Haziran 2012) / Askerlik: Tecilli - 08.12.2015 (Yüksek Lisans) / Belge teslimi: 10.08.2012 / Toefl: 25.08.2012 81

Toefl Sonucu Teslimi: 17.09.2012 / VTS: 19.09.2012 / VTS Sonuç: 24.09.2012 Olumlu / DLR Sınavı: 08.10.2012 / DLR Sonuç: 23.10.2012 Olumlu / Mülakat: 08.11.2012 Olumlu / Son Belge Teslimi: 02.01.2013 / Eğitim Yeri: Lufthansa Intercockpit (Frankfurt-Florida-Rostock) / Eğitim Başlangıcı: 03.04.2013

Eğitim yeri tercihi anketi:
    http://www.jetanket.com/p/586ebe59ae

3. Sayfa - Toplam 12 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)