2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 12 ve 12

Konu: Internationale Luft- und Raumfahrtausstellung Berlin (ILA) 2012

Aktif Üye Array gtaCrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4713

Standart ILA Berlin Air Show 2012-Bölüm 6 (Son)

Standda görüştüğüm kişilerin de yeni üniversite mezunu olmuş kişiler olduğunu öğrendim. Hatta birisi de benim şu an okuduğum Berlin Teknik Üniversitesi'nden mezun olmuş. Bunu bilmek motivasyonumu arttırdı elbette. Birkaç stand daha gezerek bu salondaki gezimi de tamamladım.

Salondan çıkıp uçakların sergilendiği alana geldiğimde bir süpriz ile karşılaştım: B-52!

Fuarın son anlarında bir gösteri sergilemek için İngiltere'den kalkıp gelen uçak gösterisini tamamlayıp hiç durmadan İngiltere'ye geri döndü. Bu arada artık bazı uçakların fuar alanından ayrılmaya başladığı da görülebiliyordu. Son olarak biraz önce önünden geçitğim North American AT-6F uçaklarının gösterilerini izlemeye başladım. Baba-oğul gösterileri gerçekten çok etkileyiciydi. Prıpır motorlu tayyarelerle çok etkileyici akrobasi hareketleri sergilediler.

Bu son gösteriyi izledikten sonra artık yorgunluğumu iliklerime kadar hissetmeye başladım. Fuarda havacılık malzemeleri ve maketler satan bir iki stand gezdikten sonra biraz fura giriş alanına yakın bir yerde bulunan bir kafeteryadan çay aldım ve önündeki masalardan birine oturup son havacılık gösterilerini de izledim. Çayın güzel tadı ile beraber gün batımında son uçakları izlemek gerçekten çok güzeldi. Gösteri bittiği zaman ki sessizlik de öyle. 3 gün boyunca durmadan bütün fuarı gezmeye çalışmak, yapılan belli başlı gösterileri izlemeye çalışmak beni gerçekten yormuştu. Öyle ki çok uzun süredir ayakta durduğum vakitlerde meydana gelen ayağımın kızararak şişmesi yeniden nüksetti. 3 gündür topallayarak yürüyorum. Ancak bunu göze alarak gelmiştim zaten. Burada elde ettiğim birikimlere değdi. Çok güzel 3 havacılık dolu gün geçirdim. Daha önce sadece ziyaretçi olarak gittiğim standlara artık bir amaç için gitmeye başladım. Bütün bunlar çoğu uykusuz gecelere mal olan okul konusunda büyük motivasyon getirdi elbette. Fuardan son olarak çıkarken 2014 yılında görüşmek üzere yazılı bir tabela vardı.

Şimdi öğrendim ki bir sonraki fuar 20-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapılacakmış. Tam da dönem ortalarına denk geliyor ama bir yolunu bulup katılabilirim İnşallah.

ILA 2012'dan elde ettiğim izlenimler bu kadardı. Zamanınızı ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. Nice havacılık dolu günlere...
    Kağan ATÇI
    Technische Universität Berlin
    Luft- und Raumfahrttechnik

Yönetici Array yigitciftci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4739

Bu detayli ve guzel anlatimin icin seni tebrik ediyorum. Umarim hersey istediginden daha kolay olur.

2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)