1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 11

Konu: Hayal mi İşmi

Hızlı üye Array f-8crusader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    2844

Standart Hayal mi İşmi

Arkadaşlar ben çoğu genç gibi pilot olmak istiyorum bu konuda en büyük destekcim babam, babam beni uçuş okuluna göndermek istiyor ama bende hava harp okuluna gitmek istiyorum(istersem kazanabileğimi biliyorum)
    Nedeni ise iş şartları bana yardımcı pilot bile 12.000 tl maaş alıyor orduda ne yapıcaksın diye söyleniyor hep bende hayalim olduğu için gitmek istiyorum ama babamda biraz haklı tam yerime alışıcam beni başka şehre felan göndericekler.
    Siz olsaydınız hangini seçerdiniz?

Aktif Üye Array 008171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4156

Öcelikle şu pozitif yaklaşımına hayran kaldım. Pilot oldun iş buldun üstelik 12 bin tl maaş alıyorsun helal! Hava harp okulunun taban puanını öss de geçtin (bu en kolay kısmı) mülakatları da geçtin (bu hakikaten çok zor) işi beğenmiyorsun. Sana şunu söyleyeyim ona göre kararını ver: 12 binlirayı salla, parayı bastırıp PPL nasıl alıcam diye uykularım kaçıyor,
    iş + para bulsan zaman yok, zaman bulsan bu 2 'si yok.

Ama inşallah sen hayallerine kavuşursun!
    Sistem :
    AMD athlon 64 X2 Dual Core Proccesor 5200+
    DDR2 2GB RAM
    ATI Radeon HD4600 Series

Before deneme sınavı checklist:

0.7 uç . . . check down, tree green
    kitapçık türü . . . cross check
    sillgi, kalemtraş area . . . cleared
    -request sınav clearance-

Before deneme sınavı checklist complate!

İtibar Gücü
    2844

Pozitif yaklaşımı şöle açıklıyım hho öss puanı bu sene 270 di ortalama bir öğrenci geçer o puanı hadi durum kötü böle bi hayal için çalışılır haksızmıyım yani 2. olarak babam bana bırakıcağı evi satıp thk uçuş okuluna vermek istiyor ve iş garantili bir okul bu ben bunlara güvendim bilmediğim şeylermi var?
    Bide hho mülakatları şuan bile mülakatı geçebilirim ki zaman geldiğinde hastalık felan olmazsa mülakatı geçerim çünkü gerçekten çok iyi bir vücudum var gerçi şuan biraz zayıfım ama hallolur.

Üye Array Furkan Cetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

THK'nın iş garantisi her zaman tam iş garantisi olmuyor. THK uçuş okulu yerine başka uçuş okullarını da düşün. Onun dışında Hvkk için sadece tipini bile beğenmeyip almayabilirler, hatta ve hatta her şeyini beğenseler de almayabilirler garanti gözüyle bakma.
    Furkan U. Çetin
    Kuşların neden şarkı söylediğini bir tek yamaç paraşüt pilotları bilir...

Aktif Üye Array 008171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4156

Eeee bu çok ağır olacak ama:
    Bilmediğin çok şey var!

1-İş garantisi diye bişey yok, malesef yok, olsa insanlar bir an durmaz. Her sene kaç kişinin bu okullardan mezun olduğuna bir bak google'dan.
    2-HHO mülakatını kesin geçersin öyle mi? (arka fonda gülüşmeler) Tabiki bunu ben de çok isterim. Neticede havacılık sevdalıları birbirlerini çok iyi anlar. İnşallah geçersin! Ama bu senin elinde olan birşey değil. Torpille de olması zor bir iş. Bando astsubaylığı falan olsa hadi neyse

Demem o ki biraz araştır, kendine mantıklı bir yol çiz, ulaşılması güç olabiliri bu mantıksızlığını engellemez ama uygulanabilir olmalıdır. Ben kesin hho mülakatını geçtim bu benim planım yada ben kesin iş buldum 12 bin tl de garanti param bu benim planım diyemezsin. Bunlar senin beklentilerin.

Baban evini şimdi veriyor olabilir. Benimki de öyle demişti, şimdi burslu okumama bile karşı
    Yaşını bilmiyorum.
    Ama şunu biliyorum ki yaptığın hesaplar bir bir bozulacak!
    Yooo yooo cesaretini kırmak için söylemiyorum bunları.
    Eğer pilot olacaksan bile bu senin hesapladığın şekilde muhtemelen gelişmeyecek.
    Buna ramen sen elle tutulabilir bir yol çizmelisin kendine, çünkü fsx'te uçak indirmeye benzemiyor malesef bu işler
    Sistem :
    AMD athlon 64 X2 Dual Core Proccesor 5200+
    DDR2 2GB RAM
    ATI Radeon HD4600 Series

Before deneme sınavı checklist:

0.7 uç . . . check down, tree green
    kitapçık türü . . . cross check
    sillgi, kalemtraş area . . . cleared
    -request sınav clearance-

Before deneme sınavı checklist complate!

Üye Array lufthasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3272

Alıntı f-8crusader Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pozitif yaklaşımı şöle açıklıyım hho öss puanı bu sene 270 di ortalama bir öğrenci geçer o puanı hadi durum kötü böle bi hayal için çalışılır haksızmıyım yani 2. olarak babam bana bırakıcağı evi satıp thk uçuş okuluna vermek istiyor ve iş garantili bir okul bu ben bunlara güvendim bilmediğim şeylermi var?
    Bide hho mülakatları şuan bile mülakatı geçebilirim ki zaman geldiğinde hastalık felan olmazsa mülakatı geçerim çünkü gerçekten çok iyi bir vücudum var gerçi şuan biraz zayıfım ama hallolur.
    sen gercekten forumda efsane olabilecek bir gençsin**** yürü aslanım kim tutar seni.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Dostum.Olur ya da olmaz.Özgüvenine hayran kaldım fakat sana sadece şunu söyleyeyim.Hayallerin ve para arasında ikilemde kalıyorsan oluruna bırak derim.Hava Kuvvetlerinde pilot olmak her yiğidin harcı değil.Herkese nasip olmaz.Eğer bu gerçekten hayalinse önceliğin bu olmalı.Hayalin çok para kazanmaksa ticari zekan varsa kendi işini kur derim.Çünkü ne ticari ne askeri pilotluk bana göre para için yapılacak bir meslek değil.Çilesini sen çekersin.Aileni göremezsin.Düzenli bir hayatın olmaz vesaire.Birçok kişinin hayalidir pilot olmak.Bazıları sonuna kadar gider.Bazıları imkansızlıklar yüzünden hayallerinden vazgeçer.Ben olamadım bari oğlum pilot olsun der.Bazıları içindeki havacılık tutkusunu beslemek için başka şeyler yapar.Para önemli değildir çoğumuz için.Birçoğumuzun hobisi olan birşey bu.Uğruna o kadar da az para harcanmıyor.Demek istediğim sen parayı hayallerine tercih etmek istiyorsan karar senin.Eğer biraz araştırırsan en mantıklı çözümü bulabileceğinden eminim.Babanın çalışıp,didinip kazandığı evi satmak kolay olmasa gerek.Bu yükün altına ben olsam girmezdim.Ne zaman paranın lazım olacağı belli olmaz.Ayrıca o parayı sen kazanmadın.Bunları bir düşün derim.Başarılar...

İtibar Gücü
    2844

Aslında özgüvenli değilim bu özgüveni thk nın telesekreteri yükledi bana dediki üniversite diploması olanlar alınıyor iş garantili dedi bende gaza geldim hho ya seçilmessemde bu benden kaynaklı bişey olmayacağından eminim.Hepinize teşekkür ederim.

Pilot Array Earas4life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    2989

Bende 2 haftaya dlr a gircem şu telesekreteri bir arayıp dinlemek gerek =) belki aynı etkiyi yaşarım=)

İtibar Gücü
    2844

Bence arayın ama aynı kişi gelirmi

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)