4. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci ... 234
Gösterilen sonuçlar: 31 ile 37 ve 37

Konu: Hikmet Aral, Lisa Şener, TC-SAS (12.08.2012) Marmara Ereğlisi

Onursal üye Array bravecan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    7966

Standart Uçak neden düştü?

Marmara Ereğlisi Kaymakamı İrfan Demiröz, uçağın ana gövde ve iki büyük parçasının denizden çıkarılmasıyla enkaz kurtarma çalışmalarının sona erdiğini bildirdi.

Demiröz, yaptığı açıklamada, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kaza kırım ve Sahil Güvenlik ekiplerinin yaptıkları çalışma sonucunda, önceki gün denize düşen eğitim uçağı enkazının denizden çıkarıldığını belirtti.

Bundan sonra uçağın düşme nedeninin araştırılacağını anlatan Demiröz, ''Uçağın ana gövde ve iki büyük parçasının denizden çıkarılmasıyla enkaz kurtarma çalışmaları sona erdi. Uçağın ana gövdesi ile birlikte açılmış halde bulunan paraşütler de denizden çıkarıldı. Bundan sonraki aşamada, uçağın kesin düşme nedeni ile ilgili çalışma başlatılacak'' diye konuştu.

İstanbul'un Hezarfen Havaalanı'ndan kalkış yapan eğitim uçağı, Edremit'e gittiği sırada önceki gün öğle saatlerinde Marmara Ereğlisi açıklarında düşmüştü.
    '' İnsanlar konusunda daha az, fikirler konusunda daha çok meraklı olun. ''
    Marie Curie

'' Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç yenemedim.''
    Gazali

Aktif Üye Array hancer16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    2810

Standart Uçak enkazında kopuk ayak şoku!

Uçak kazasında ölen Lisa Şener defnedildi. Ancak, denizden çıkarılan uçak enkazı yanında kopmuş bir kadın ayağı bulundu. Ayağın kime ait olduğu DNA testiyle belirlenecek

Kaynak:
    Gönlümüzde taştıkça bizi çoşturan bu hız!
    Semada olacağız ışık saçan bir yıldız.

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5151

ENKAZ SHGM'DE BİRLEŞTİRİLECEK!

Tekirdağ'da pilot Hikmet Aral ve öğrencisi pilot Lisa Şener'in de içinde bulunduğu uçağın enkazında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kaza kırım ekibi inceleme yaptı...

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi İlçesi açıklarına geçen Pazar günü denize düşerek öğretmen pilot Hikmet Aral ve öğrenci pilot Lisa Şener'in hayatını kaybettiği uçağın çıkan enkazında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne 6 kişilik kaza kırım ekibi inceleme yaptı.

İstanbul Hezarfen Havaalanı'ndan kalkan 'TC-SAS' tescilli 'Cirrus' tipi tek motorlu uçak, Edremit'e giderken, Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi açıklarında denize düşmüştü. Hikmet Aral ve Lisa Şener'in cansız bedenlerinin çıkarılmasının ardından Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı Su Altı ve Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi ekiplerinin, uçağın enkazının yerini belirlemesinin ardından çıkarılan enkaz, Sahil Güvenlik parkına kondu.
    Haberin devamı:
    Ucuyorum.com Forum Haber Servisi

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5151

KAZAYI SIR SES KAYDI ÇÖZECEK!

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi İlçesi açıklarında düşen Cirrus tipi uçağın düşme sebebini 20 saniyelik sır ses kaydı çözecek. İşte ayrıntılar...

Öğretmen pilot Hikmet Aral ve öğrenci pilot Lisa Şener'in hayatını kaybettiği uçak kazasına ilişkin incelemeler yapmak için enkaz üzerinde çalışmalar sürerken, kazanın sebebini her uçuşun son 20 saniyesini kayıt eden cihaz çözecek.
    İstanbul Hezarfen Havaalanı'ndan kalkan 'TC-SAS' tescilli 'Cirrus' tipi tek motorlu uçakta bulunan, Garmin G1000 Perspective glass cockpit sisteminin bir parçası olan Dijital Clarence Recorder adlı cihaz, kazaya ışık tutacak.

SIR 20 SANİYE

Olumsuz hava koşulları sebebiyle elektrik yüklü bulutlara girdiği ve yıldırım çarpması sonucu düştüğü öne sürülen uçağın kesin düşme sebebi, SHGM ekiplerinin incelemesi sonucu ortaya çıkacak. Bununla ilgili olarak uçağın bütün elektronik sistemlerini toplayarak inceleme başlatan SHGM ekiplerinin en büyük yardımcısı Cirrus uçakları için Garmin firmasının özel olarak geliştirdiği, 3 boyutlu görüntülü yaklaşma sistemi dahi olan, Perspective model G1000 glass cockpit’in Digital Clarence Recorder ünitesi olacak. Benzeri uçaklarda bulunmayan sistem havayolu uçaklarında bulunan CVR lardan farklı olarak her iki pilotun sadece telsiz konuşmalarının son 20 saniyesini süreli olarak kayıt ediyor.
    Haberin devamı:
    Ucuyorum.com Forum Haber Servisi

Asil üye Array Erhan Aydoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3287

o günden bir video.

“İstikbal göklerdedir. Göklerini koruyamayan uluslar, yarınlarından asla emin olamazlar”

Mustafa Kemal Atatürk

Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4691

Dün bu elim kazanın yıl dönümüydü, hocamız Hikmet Aral ve merhume Lisa Şener'e tekrardan Allah'tan rahmet, sevenlerine sabır dileriz.

Asil üye Array Erhan Aydoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3287

Bu olay benim çalıştığım yerin hemen yanında oldu. Yaklaşık 500 metre yakınımıza düştü uçak. O sırada yağmur ve şimşek olduğundan kimse olayı farkedememiş. Sesini duyup göremeyen çok insan var. Ancak balkonunda yağmuru izleyen bir arkadaş ve sahilde kızını araya bir kadın görmüş olayı. Balkonunda yağmuru izleyen arkadaş beni aradı. "Erhan denize uçak düştü sahil güvenliğin telefonunu ver" diye. Sahil güvenlik ile yanyanayız. "Ben ararım" dedim zaman kaybetmemek için. Dışarıda müthiş bir yağmur var. Bir yandanda giyinmeye çalışıp bir yandanda sahil güvenlik ekibine olay yerini tarif etmeye çalışıyordum. Bu arada 5 dakikaya yakın bir süre geçti. Bana telefon eden arkadaş beni arabasıyla gelip aldı ve olay yerine gittik. Polis, ambulanslar ve sahil güvenlik ekipleri olay yerindeydi. Ama yer tam olarak belli değildi. Bu arada bir kaç balıkçı tekneside arama kurtarmaya katılmıştı. Suya çarpmadan dolayı olsa gerek suyun üzerinde çok az parça vardı. Parçalar rüzgar ve akıntının etkisi ile büyük bir alana yayıldığından uçağın yerini kestirmek imkansız gibi birşeydi. Denizden aramalar bir kaç saat sürdü bu arada hava açtı ve uçağın yerini deneyimli dalgıçlarımız tespit etti ve dalışlarını yapıp naaşlara ulaşıldı. Naaşlar çıkarıldıktan bir kaç gün sonrada uçağın bütün parçaları denizden toplandı ve incelenmek üzere götürüldü. Allah rahmet eylesin.

Elimde bir kaç fotoğraf vardı ama bulamadım tekrar arayacağım. Bulabilirsem paylaşırım.. Olay yerinin haritada yeri..

Eklenen Resim Ön İzlemesi
    “İstikbal göklerdedir. Göklerini koruyamayan uluslar, yarınlarından asla emin olamazlar”

Mustafa Kemal Atatürk

4. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci ... 234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)