1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 11

Konu: IDEF 2013 - 11'nci Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı (7 -10 Mayıs)

Onursal üye Array bravecan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    7960

Standart IDEF 2013 - 11'nci Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı (7 -10 Mayıs)

İDEF'TE ihale bitti.Kavga devam ediyor.

HABERTÜRK Gazetesinden Gökay Usanmaz'ın haberine göre, 2013'te yapılacak 11.Uluslararası Sanayi Fuarı'nın ihalesi bitti.Kavgası devam ediyor.6 MİLYON DOLARLA EN YÜKSEK TEKLİFİ VEREN ANCAK İHALEYİ KAZANAMAYAN CNR ULUSLARARASI FUARCILIK ise ihaleye fesat karıştırıldığı gerekçsiyle aralarında İTO başkanı Murat Yalçıntaş'ın da bulunduğu 14 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
    '' İnsanlar konusunda daha az, fikirler konusunda daha çok meraklı olun. ''
    Marie Curie

'' Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç yenemedim.''
    Gazali

İtibar Gücü
    7960

IDEF'13
    11'inci ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİİ FUARI
    İSTANBUL / TÜRKİYE

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.'nin organizasyonunda 7 - 10 Mayıs 2013 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece - İstanbul'da hazırlanacaktır.
    Marie Curie

Gazali

İtibar Gücü
    7960

Standart IDEF 2013 Basın Toplantısı ve Tanıtım Resepsiyonu

İDEF 2013 11’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı Basın Toplantısı ve Tanıtım Resepsiyonu, Genelkurmay Başkanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, yabancı misyon temsilcileri, firma temsilcileri ve basın mensuplarının katılımıyla, 14 Kasım 2012 tarihinde JW Marriott Hotel Ankara’da icra edilmiştir.

http://www.tskgv.org.tr/tskgv/?p=1836
    Marie Curie

Gazali

İtibar Gücü
    7960

Fuara 30 gün kaldı..
    IDEF'13
    AVRASYA BULUŞMASI
    SAVUNMA SANAYİİNİN EN ÖNEMLİ BULUŞMASI 7-10 MAYIS 2013’TE TÜYAP’TA

Milli Savunma Bakanlığı himayesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın yönetiminde, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. organizasyonunda gerçekleştirilecek IDEF’13 11’inci Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı, 7 - 10 Mayıs 2013 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece-İstanbul’da düzenlenecektir. Savunma sanayiinin bölgemizdeki en kapsamlı ve önemli pazarlama platformu olarak dikkat çeken IDEF’13 11’inci Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı, savunma sanayi sektöründeki lider firmaları bir araya getirmektedir. IDEF; Kara, Deniz, Havacılık ve Uzay, Ulaşım, Lojistik Destek Faaliyetleri ve Levazım Malzeme Araç ve Gereçleri’ni kapsamaktadır.

IDEF’11 10’uncu Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 46 ülkeden 633 katılımcı ve 52.502 ziyaretçinin ve T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün katılımı, Milli Savunma Bakanı Sayın Vecdi Gönül ve TSKGV Genel Müdürü Sayın Hayrettin Uzun’un ev sahipliğinde, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.’nin organizasyonunda 10-13 Mayıs 2011 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi - Büyükçekmece / İstanbul’da gerçekleşti.
    IDEF’11, 104 ülkeden

633 Firma ve Firma temsilcisi
    Madagaskar Cumhurbaşkanı
    34 Bakan ve Bakan Yardımcısı
    12 Genelkurmay Başkanı ve Genelkurmay Başkan Yardımcısı
    437 Yabancı Delegasyon Temsilcisi ve 52.502 ziyaretçisiyle dünyanın en önemli savunma sanayi organizasyonları arasında olduğunu bir kez daha kanıtladı.
    IDEF’11 ayrıca 15 ülkeden 244 basın mensubuna da ev sahipliği yaptı. Fuar süresince yabancı delegasyonlarla katılımcı firmalar arasında 2.038 planlı ikili görüşme gerçekleştirildi.

Fuar kapsamında 2011’de Yüzüncü Kuruluş Yıldönümünü kutlayan Türk Hava Kuvvetleri’nin “100’üncü Yıl Etkinlikleri” gerçekleştirildi. Söz konusu etkinlikler ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı.

Ayrıca; ulusal özgün tasarımla Türk Tersanelerinde inşa edilen su üstü harp gemileri Büyükçekmece Koyu’nda yabancı delegasyon tarafından ziyaret edildi. Bu çerçevede; MİLGEM projesinin en önemli unsurları arasında yer alan Heybeliada sergilenen gemiler arasında yer aldı.

http://www.idef13.com/index.php?main=basin
    Marie Curie

Gazali

İtibar Gücü
    7960

Fuar etkinliği kapsamında,T129 ATAK Helikopterinin Uçuş Gösterisi var.
    Gösteri 7 Mayıs günü 16:00 – 16:30 arasında Büyükçekmece Koyu'nda (TUSAŞ Standı’ndan da canlı izlenebilir) gerçekleşecek..
    Marie Curie

Gazali

Asil üye Array Erhan Aydoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3280

Biz katılamıyormuyuz? sitede konun profesyonelleri katılabilir yazmış. Halka açık değilmi yani?
    “İstikbal göklerdedir. Göklerini koruyamayan uluslar, yarınlarından asla emin olamazlar”

Mustafa Kemal Atatürk

İtibar Gücü
    7960

Alıntı Erhan Aydoğdu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz katılamıyormuyuz? sitede konun profesyonelleri katılabilir yazmış. Halka açık değilmi yani?
    Ne yazık ki hayır..
    TSK mensubu ve emeklileri, medya ile davetliler..
    Halka açık değil..
    Marie Curie

Gazali

İtibar Gücü
    7960

Standart Savunma sanayi IDEF'13'te görücüye çıktı

Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 11.’si düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı (IDEF’13) törenle açıldı.

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, savunma sanayinde temel hedefin, kendi ürünlerimizi geliştirmek ve uluslararası alanda rekabet edebilecek hale getirmek olduğunu söyledi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Savunma sanayinde temel hedefimiz, öncelik verdiğimiz alanlarda kendi ürünlerimizi geliştirmek ve savunma sanayimizi, uluslararası alanda rekabet edebilecek bir şekilde yapılandırmaktır" dedi.

Bakan Yılmaz, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen IDEF'13 11. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nın açılışında yaptığı konuşmada, dost ve müttefik ülkelerin temsilcilerini ve savunma sanayine yön veren, dünyanın önde gelen savunma firmalarının yöneticilerini İstanbul'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yılmaz, 11'incisini gerçekleştirdikleri fuarda bu yıl deniz savunma sistemlerine yönelik alanı daha da geliştirdiklerini, katılımcı firma sayısı ve sergi alanını zenginleştirdiklerini söyledi.

Uluslararası savunma sanayi fuarlarının, savunma sanayi alanında teknolojik gelişmelerin takibi ve tedarik programlarında uluslararası işbirliği imkanlarının geliştirilmesi açısından büyük önem taşıdığını dile getirerek IDEF'13 11. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nın bölgenin ve dünyanın önemli savunma platformlarından birisi olduğunu kaydeden Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti:

"Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları çerçevesinde, önemli projeler ve modernizasyon faaliyetleri yürütmekteyiz. Bu çalışmalarda geçmişte, doğrudan alım veya ortak üretim modelleri ağırlıklı olarak kullanılmıştı. 2000'li yıllardan itibaren savunma sanayinde temel hedefimiz, öncelik verdiğimiz alanlarda kendi ürünlerimizi geliştirmek ve savunma sanayimizi uluslararası alanda rekabet edebilecek bir şekilde yapılandırmaktır. Bu politikanın somut sonuçları her geçen yıl artan bir başarıyla alınmaktadır. Halihazırda çalışmaları devam eden Altay Ana Muharebe Tankı, Atak Taarruz Helikopteri, Anka İnsansız Hava Aracı ve Göktürk Uydusu gibi projeler, söz konusu çalışmalarımızın başta gelenlerindendir."
    Marie Curie

Gazali

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5144

TÜBİTAK, Başarılı Projeleriyle IDEF 2013 Fuarı’nda

11. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı (IDEF) başladı. Fuarda savunma, bilişim ve uzay alanındaki projelerini sergileyen TÜBİTAK, çeşitli işbirliği anlaşmalarına da imza attı.

TÜBİTAK, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlayan 11. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'na katıldı. 6 numaralı salondaki standı ile ziyaretçilerin ilgisini çeken TÜBİTAK, fuarda savunma, güvenlik ve uzay alanında Türkiye’nin milli gururu haline gelen başarılı projelerini sergiliyor.

Standın SAGE’ye ayrılan bölümünde ilk milli seyir füzesi SOM, uçak bombalarını akıllı hale getiren Hassas Güdüm Kiti (HGK), Kanatlı Güdüm Kiti (KGT) ve Türkiye’nin ilk beton delici bombası NEB sergiye açıldı.

TÜBİTAK UZAY ise, TUSAŞ işbirliğiyle geliştirip uzaya fırlattığı GÖKTÜRK-2 uydusunun yanı sıra RASAT ve BİLSAT uydularının orijinal boyuttaki maketleriyle fuarda yer aldı.

TÜBİTAK standında ayrıca Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Ulusal Metroloji Enstitüsü (UME) ile Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi’nin (BİLGEM) başarılı projeleri sergileniyor.

NATO ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Fuarın ilk gününde, TÜBİTAK BİLGEM ile NATO’nun bilgi güvenliği ve telekomünikasyon alanlarındaki projelerini yürüten İletişim ve Enformasyon Sistemleri Ajansı (NCIA) arasında Ar-Ge alanında işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında, iki kurum arasında bilimsel bilgi değişimi, ortak Ar-Ge çalışmaları ve C4ISR (Danışmanlık, Komuta, Kontrol, İletişim, Haberalma, Gözetleme ve Keşif) alanında teknoloji geliştirme konularında çalışmalar gerçekleştirilecek.

İşbirliği anlaşması TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ile NCIA Genel Müdürü Emekli Korgeneral Koen Gijsbers arasında imzalandı. İmza töreni TÜBİTAK’ın 6. Salon 603 numaralı standında gerçekleştirildi.
    Ucuyorum.com Forum Haber Servisi

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5144

Eski NATO Subayının Gözüyle IDEF-2013 Fuarı ve Rusya’nın Silahları

Türkiye Milli Savunma bakanı İsmet Yılmaz, kısacası İDEF-2013 olan Uluslararası savunma sanayii fuarının yapıldığı İstanbul’da açıklamada bulunarak,Türkiye’nin Rusya ile askeri teknoloJik işbirliğini genişletmeye hazır olduğunu belirtti. Fuara 50-den çok ülke katlıyor. Fuarda Rusya’yı “Rosoboroneksport” şirketi ve “Rosteh” devlet korporasyonu temsil ediyor.

Fuar kulislerinde ortak çabalarda Rus-Türk hava savunma füze sistemini oluşturma sorunu aktif olarak görüşülüyor. “İDEF-2013” fuarının ziyaretcilerinden biri olan Havacılık Akademisi ve Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü profesörü, politik bilimler doktoru, eski askeri pilot Mesut Hakkı Çaşin,Rusya’nın Sesi Radyosuna verdiği demeçte, bu konuda ve İDEF- 2013 fuarı ile ilgili fikirlerini paylaştı.

Amur Gadjiev: Evet sayın Mesut Bey, Siz 11. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF-2013’ü ziyaret ettiniz. Genel olarak Sizin izlenimleriniz nasıl? Dikkatinizi çeken bir şey oldu mu? Fuarı nasıl gördünüz?

Mesut Hakkı Çaşın: Fuar, pekçok yabancı askeri uzmanın ve silah sanayisinde faaliyet gösteren şirketlerin katılımıyla gerçekleşen çok uluslu bir fuar oldu. Bu sene çok daha yüksek bir katılımı oldu. Buna hem NATO ülkeleri, hem de Rusya, Çin gibi ülkeler de katıldı. Büyük bir rekabet var ve silah sanayisindeki herkes en son yeni teknolojilerini, yeni ürünlerini, özellikle havacılık ve uzay sektöründe ve gemi inşaat sektöründe yeni ürünlerini tanıttı. Fuarda bir şekilde herkesin birbirleriyle yarıştığı, uluslararası rekabet ortamının olduğu bir pazarın sağlandığını diyebiliriz.

Amur Gadjiev: Basında Rusya-Türkiye askeri işbirliğinden söz ediliyor. Özellikle ortak Rus-Türk programı olan T-LORAMIDS çerçevesinde ortak hava savunma sisteminin kurulabileceğinden söz edilmektedir. Siz bu tür düşünceleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu fikirler gerçekçi mi yoksa bir ütopyadan mı ibaret? Bu konularda ne düşünüyorsunuz?

Mesut Hakkı Çaşın: Bir defa Rusya, Türkiye’nin açmış olduğu füze savunma ihalesinde yüksek performanslı olarak elemenin sonucunda kalan füzelerden bir tanesini bize sunuyor. Bu, S-300 olarak bildiğimiz füzelerdir. Rusya hava savunmasında NATO ile de ortaklık yapabilen bir ülke ve nitekim Yunanistan gibi NATO ülkeleri de bu füze sistemini kullanıyor. Yani, NATO ile entegrasyon edebilen silah sistemleridir bunlar, üstelik de etki menzilleri de yüksektir. Bir başka avantajı daha ileri versiyonlarını da Rusya ve Türkiye ortak olarak yapabilir diye düşünüyorum. Türkiye aynı zamanda Rusya ile hem eğitim alanında hem de Deniz Kuvvetleri ve uzay alanlarında da işbirliği yapabileceğini düşünüyorum. Nitekim Rusya’nın Deniz Kuvvetleri’ne ait bir füze feribotu İstanbul limanına demirlendi ve bu aynı zamanda Rusya’nın deniz alanındaki hava savunma ve deniz taarruz yeteneğini de Türk savunma sanayisine tanıtılması açısından fevkalade önemlidir. Rusya buradaki savunma sanayi fuarında da çok güçlü firmalarla katılmış durumdadır. Türkiye’nin hem askerleri, hem komutanları, hem akademisyenleri hem de kamuoyu Rusya’nın füzelerini merak ediyor. Bu füzelerin bir özelliği de bir yandan alçak irtifa hava savunma füze sistemi ile entegre edebilmesi, öte yandan da, Rusya’nın Moskova ve Kaliningrad gibi ileri noktada S-400’leri konuşlandırdığını düşündüğümüzde, orta ve yüksek irtifada müştereken çalışabilen bir kompleks oluşturabilmesidir. Bu sistemin bir de mobil yetenekli olması nedeniyle kullanana avantajlar sağlıyor. Bu sistemle ilgili sonunda kararını Başbakan verecektir. Zannediyorum bu da 16 Mayıs’ta yapacağı ziyaretten sonra ortaya çıkacaktır.

Amur Gadjiev: Evet Mesut Bey, sorularımıza cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Mesut Hakkı Çaşın: Ben de teşekkür ediyorum. Saygılar sundum.
    Ucuyorum.com Forum Haber Servisi

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)