Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: THK Üniversitesi Havacılık Meslek Yüksek Okulu (İZMİR)

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5269

Standart THK Üniversitesi Havacılık Meslek Yüksek Okulu (İZMİR)

Selçuk Belediyesi İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulu Binasının Tadilat İşini de Üstlendi

Selçuk'ta bu yıl öğretime başlayan İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulu için Selçuk Belediyesi tarafından tahsis edilen binasının ihtiyaç duyulan tadilat işleri de belediyece üstlenildi.

Selçuk ilçesinde Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulan ve bu yıl öğretime başlayan İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulu için Selçuk Belediyesi tarafından tahsis edilen binasının ihtiyaç duyulan tadilat işleri de belediyece üstlenildi.

Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür, yaptığı yazılı açıklamada, Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne tahsis edilen binada, çözüm bekleyen bazı yapısal sorunlar bulunduğunun bilincinde olduklarını ve bu doğrultuda harekete geçtiklerini ifade etti.

Türk Hava Kurumu'nun kurduğu Üniversite ile Türkiye için ve Selçuk için çok önemli bir adım attığını dile getiren Ülgür, şunları kaydetti:

"Selçuk'ta üniversitenin daha yerleşik bir düzene geçmesi, kurumun buradaki ilişkilerinin güçlenmesi için belediye olarak üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz diye düşünüyorum. Üniversitenin tadilat konusu, belediye meclisinin aralık ayı gündemine geldi ve meclis tarafından binada gerekli tadilat işlerinin belediyece yapılması kabul edildi. Alınan bu kararı yerinde buluyorum. Selçuk Belediyesi olarak eğitime her zaman destek vermeye devam edeceğiz. Selçuk bir taraftan bilim merkezlerinden biri olacak, bir taraftan da ilçenin ekonomik durumu daha da iyileşerek gelişmeye devam edecek."
    Ucuyorum.com Forum Haber Servisi

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5269

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Öğrencileri Paraşütle Tandem Atlayışı Yaptı

THK Üniversitesi Selçuk Meslek Yüksekokulu öğrencileri, okul öğretim programı kapsamında ilk uçuşlarına katılarak paraşüt öğretmenleriyle tandem atlayışı yaptı.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi bünyesinde bu yıl ilk kez kabin ve yer hizmetleri ve uçak teknik bakım ve lojistik bölümleri ile öğretime başlayan Selçuk Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden seçmeli ders olarak paraşütü seçen 6 öğrenci, okul öğretim programı kapsamında Efes Havaalanı'ndan ilk uçuşlarına katılarak paraşütle tandem (ikili) olarak atlayış gerçekleştirdi.

Atlayış öncesi paraşüt öğretmenlerinden brifing alan öğrenciler, daha sonra uçaktan öğretmenleriyle birlikte paraşütle tandem atlayışı yaptı.

Tandem atlayışında başarılı olan öğrencilerin, daha sonra serbest düşüş atlayışı eğitimi alacağı bildirildi.

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5269

THK ÜNİVERSİTESİ İLK MEZUNLARINI TÖRENLE UĞURLAYACAK

İki yıl önce eğitime başlayan Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Hava Ulaştırma Fakültesi İzmir Havacılık Meslek Yüksek Okulu, ilk mezunlarını 14 Haziran Cuma günü Selçuk Efes Havaalanı'nda yapılacak diploma töreniyle uğurlayacak. Üniversitenin Uçak Teknolojisi bölümünden mezun olan Can Erol, katıldığı Microlayt eğitimini de yaptığı son eğitim uçuşunu başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.
    Manisa'nın Salihli ilçesinde oturan ve iki yıl önce Selçuk ilçesinde eğitime başlayan İzmir Havacılık Meslek Yüksek Okulu Uçak Teknolojisi bölümünden bu yıl mezun olan Can Erol, eğitim öğretim yılı içerisinde yine THK Üniversitesi bünyesinde kurulan Havacılık Kulübü'ne üye olduğunu ve burada verilen eğitimlere katıldığını ifade etti. Yaklaşık bir ay süren eğitimler kapsamında Microlayt, yelken kanat, yamaç paraşütü, model uçak ve serbest paraşüt eğitimlerini başarıyla tamamlayan genç öğrenci, son eğitim uçuşunu gerçekleştirerek sertifika almaya hak kazandı.
    Hem uçup, hem de okumanın kendisine ayrı bir mutluluk ve gurur verdiğini ifade eden genç öğrenci Can Erol, THK Üniversitesi'nin havacılıkta yeni bir ulaşım olduğunu, kısa sürede çok iyi bir yol çizildiğini, bu üniversitenin daha da ilerleyeceğine inandığını ve üniversitenin ilk mezunlarından olmanın gururunu yaşadığını söyledi. Bu imkanlar sayesinde yaşantısının değiştiğini belirten genç öğrenci Erol, "Bu anlamda rüzgarı bana hissettiren THK Üniversitesine, Rektörümüz Prof. Dr. Ünsal Ban'a, THK Genel Başkanımız Osman Yıldırım'a, Okul Müdürümüz Murat Ekici ve tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca yine tecrübelerini ve deneyimlerini benimle paylaşan, öğretmenlikten çok ağabeylik yapıp desteklerini esirgemeyen Microlayt hocalarım Tayfun Karataş, Haluk Özdil ve Serhat Başım'a da çok teşekkür ediyorum" diyerek, tüm gençlere THK Üniversitesi'ni tercih etmelerini tavsiye etti.
    Birçok faaliyetleri kapsayan Efes Havaalanı'nda Microlayt eğitimlerinin verildiğini ve Türkiye'de her isteyen kişinin bu eğitimi burada alabileceğini belirten Microlayt eğitmeni Tayfun Karataş, eğitimler hakkında da bilgi verdi. 22 saat teknik eğitim ile başlayan Microlayt'ın, 25 saat uçuş eğitimi ile sona erdiğini hatırlatan Karataş, yaklaşık bir ay devam eden eğitim sonunda başarılı olanlara Ulaştırma, Denicilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından sertifika ve lisans verildiğini belirtti. Eğitim alanların daha sonra Efes Havaalanı'nda bulunan Microlayt uçağını kiralayarak istedikleri zaman, istedikleri yerde kurallara uygun bir şekilde uçabildiklerini ifade eden Karataş, Microlayt uçuşunda başarılı olan Can Erol'u da tebrik ettiğini söyledi.

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5269

THK Üniversitesi’nde mezuniyet sevinci

THK Selçuk Havacılık Meslek Yüksekokulu, ilk mezunlarını verdi.

Selçuk-Efes Havalanı’ndaki mezuniyet törenine Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım, THK Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ünsal Ban, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, CHP’li Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür, mezun olan öğrenciler ve velileri katıldı.
    Törende konuşan Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım, “‘Hayaldi Gerçek Oldu’ sloganıyla çıktığımız bu uzun ve meşakkatli yolda, hayallerimizin birer birer gerçeğe dönüştüğünü görmek mutlulukların en büyüğü ve onur vericisi olsa gerek. Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Ünsal Ban ile 97 öğrenciyle başladığımız eğitim hayatına şimdi sınırlarımızı aşarak devam ediyoruz. Önümüzdeki öğretim yılında ise 97 farklı ülkeden öğrenciyle birlikte yolumuza devam edeceğiz. Bu onur hepimizin, bu onur milletimizin, bu onur 1925 yılında “İstikbal Göklerdedir” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün” dedi.
    Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Yıldırım, “Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirin, kıymetini bilin. Değişim ve yeniliklerden korkmayın. Özgür düşünme, ön yargısız farklı düşünce ve görüşlere açık olun. Değişimi yaratın ve yön verin. Geleceği düşünerek kendinizi geliştirmeye devam edin. Her zaman pozitif olun, zorluklardan fırsatlar yaratmayı düşünün. Üniversitenizde kazandıklarınızla ikliminizi gittiğiniz yerlere taşıyın” diye konuştu.
    Rektör Ünsal Ban ise iki yıl önce, bir odada, birkaç kişiyle Türkiye’nin Havacılık ve Uzay Üniversitesi’ni kurmak için yola çıktıkların hatırlatarak, “‘İmkansız, başaramazsınız’ dediler. ‘Yapacağız, göreceksiniz, hayallerinizin ötesinde bir üniversite kuracağız’ dedik. Uzun ve meşakkatli bir yol kat ettik. Bu yolun sonunda, hayallerimizi bir bir gerçekleştirdik. İşte, hayallerimizin gerçeğe dönüştüğünün ilk kanıtı da sizlersiniz. Hava Ulaştırma Fakültesi, İşletme Fakültesi ve İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulu’ndan 215 öğrenci ile çıktığımız bu yolda, şimdi 5 fakülte, 12 bölümden 966 öğrenci ile karşınızdayız. Hedefimiz bu yıl, Allah izin verirse, öğrenci sayımızı ikiye katlamak olacaktır. Bütün bunların yanında 45 farklı ülkeden 82 öğrencimiz, fakültelerimizde eğitim görmektedir. Bu yıl, bu sayı, 97 farklı ülkeden gelecek olan 160 öğrenciyle taçlanacaktır. Çok genç bir üniversite olmamıza rağmen, çok tercih edilen ve yüzde 100 doluluk oranıyla eğitime başlayan bir üniversite olduk” dedi.
    Konuşmaların ardından birincilikle mezun olan Selin Polat, yaş kütüğüne plaket çakıp, duygularını dile getirdi. daha sonra mezun öğrenciler hep birlikte keplerini havaya atarak mezuniyet sevincini yaşadı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)