Gösterilen sonuçlar: 1 ile 8 ve 8

Konu: Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği

 1. #1
  Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.Şubat.2009
  Bulunduğu yer
  This s Isparta
  Yaş
  29
  Mesajlar
  4,009
  İtibar Gücü
  4631

  Standart Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği


  Ankara THK Üniversitesi Etimesgut kampüsünde Türk havacılığı için yeni bir yapılanma hayata merhaba dedi.

  Ali Emre Akgüneş tarafından 2011 yılı yaz aylarında hayata geçirilen A Havacılık yapılanması 9 Aralık 2011'de THK üniversitesi tesislerinde yaptığı temsilciler toplantısında üzerindeki kabuğu yırtarak yeni adıyla ortaya çıktı.

  Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği adını alan yapılanma öncelikle üniversitelerin havacılık konusundaki farkındalıklarını arttırma bu konuda bilgi ve becerilerini kullanmaya teşvik etmek ve Türk halkında havacılık konusunda farkındalık yaratmayı planlayan yapılanma ilk toplantısı ile bu yönde somut adım atmış oldu.

  1001. Yılında Türk Havacılığı Konferansı ile başlayan progrm çerçevesinde Ali Emre Akgüneş hazırlamış olduğu sunumu katılımcı temsilcilerin görüşlerini alarak geçmişten günümüze Türk havacılığında neler olmuş ne gibi çalışmalar yapılmış sorularına yanıt olmaya çalıştı.

  THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban'ın temsilcileri ziyaret etti ve kısa bir konuşma ile üniversitesini neler yaptıklarını ve yapmak istediklerini anlattı. Özellikle gelecek yıllarda THK Üniversitesi bünyesinde yer almak isteyen öğrencilerin çeşitli sorularına yanıt veren Ban Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelerek toplantıya katılan öğrencilere teşekküre ederek konuşmasını sonlandırdı.

  A havacılığın kurulmasını sağlayan ve aynı zamanda THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban'ın sanayi danışmanlığını yürüten Ali Emre Akgüneş havacılık sanayisinde biz neredeyiz ve dünyada neler olduğuna dair çeşitli ve ilginç örneklerle Türk havacılık sanayisinin durumunu özetledi.

  Özellikle havacılığın bir sektör olarak ülkemize sağlayabileceği katma değerin büyüklüğü göz önüne seren Akgüneş bir uçağın yapılması için çalışan yan sanayi kollarındaki şirketler ve nelerin yapılması gerektiğini açıkladı.

  Uluslararsı projelerde çalışan ve alt yüklenicilik yapan firmalarımızın neler yaptığına değinen Akgüneş özellikle Türk uçağının yapılması için tüm Türkiye'nin havacılık sanayisi ile bütünleşmesi gerektiğine vurgu yaptı.

  Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği yönetim kurulu üyelerinin kendilerini ve birimlerinin tanıtması ile toplantının ilk bölümü sona erdi. Öğle yemeği sonrasında temsilcilerin kendilerini tanıtmasından sonra THK Üniversitesinide içinde barındıran THK Etimesgut tesislerinin gezilmesi ve 24 temsilcinin Ankara üzerinde uçması sırasında diğer temsilcilerde THK uçuş okulunun imkanlarını görerek öğrendiler.

  Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği'nin bundan sonra nasıl adımlara atacağı üzerine görüş alışverişi yapılması ile devam eden toplantı temsilcilere katılım sertifikası verilmesi ile son buldu.

  ************************************************** ***********
  Benim ve forumdan başta denizyesil olmak üzere çeşitli arkadaşlarımızında içinde bulunduğu Türkiye Üniversteler Havacılık Birliğinin öncelikle havacılık konusunda gençlerimiz arasında bir bilinç bir farkındalık yaratmak istediğini belirtmek isterim. Ayrıca Airporthaber ailesinede bizi yanlız bırakmayarak bu toplantının haberini yaptıkları için teşekkür ederiz.

 2. #2
  Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.Şubat.2009
  Bulunduğu yer
  This s Isparta
  Yaş
  29
  Mesajlar
  4,009
  İtibar Gücü
  4631

  Standart


  9 aralıktaki toplantımızdan herkesin göründüğü bir kare.

 3. #3
  Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.Şubat.2009
  Bulunduğu yer
  This s Isparta
  Yaş
  29
  Mesajlar
  4,009
  İtibar Gücü
  4631

  Standart

  Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği bünyesindeki birimlerin ürettikleri fikirleri geliştirerek çalışmaya devam ediyor. Bir çok üniversiteden temsilcisi bulunan birlik yeni fikirler edinmek için temsilcisi bulunmayan üniversitelere ulaşmaya onlarında bu sese ortak olmasına çalışıyor. Birlik temsilcilerine, ekiplerine ve temsilcisi olmayan üniversitelere ulaşmak için

 4. #4
  Yeni Üye Array
  Üyelik tarihi
  26.Ocak.2012
  Mesajlar
  1
  İtibar Gücü
  0

  Standart Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği Uçuşa Geçti

  Sayın Ali Emre Akgüneş’ in Yönetim Kurulu Başkalığı’ nı yaptığı A Havacılık Öğrenci Komitesi 9 Aralık 2011 tarihinde Türk Hava Kurumu Üniversitesinde yaptığı ilk toplantısını gerçekleştirdi.

  6 farklı ülkede toplamda 80 üniversiteden 88 temsilcisi bulunan ve farklı kültürleri bir araya getiren birliğin öncelikli amacı “Türk havacılığını dünya da söz sahibi bir konuma getirebilmek ve Türk halkının havacılığa olan ilgisini artırmak”. Bu bağlamda yaptığı ilk toplantıda öncelikle Türk Havacılığı’ nın geçmişinden bahseden Sayın Ali Emre Akgüneş hazırlamış olduğu “1001. Yılında Türk Havacılığı” konferansı ile geçmişten günümüze Türk Havacılığı’ nı anlattı.

  Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal BAN’ ın ve Yard. Doç. Dr. Mustafa Kaya’ nın da ziyaret ettiği toplantı da komitenin yapacağı ve yapmak istediği ulusal ve uluslararası projeler üniversite temsilcilerine anlatıldı. Büyük ilgi gören toplantıda gelen temsilcilere THK Üniversitesi tanıtılarak kampüs içinde küçük bir gezi yapıldı. Gezi sırasında oldukça keyifli zaman geçiren temsilciler üniversite bünyesinde bulunan uçakları daha yakından görme fırsatı buldu.

  Gezi sırasında birbirlerini tanıma fırsatı bulan temsilciler toplantının ikinci bölümünde kendilerini tanıtarak yapmak istedikleri projelerden bahsetti. Ulusal ve uluslar arası alanda gerçekleşecek olan projelerden Türk halkının havacılığa olan ilgisini arttırmasını ve Türk havacılığını dünyada daha iyi bir konuma getirmesi bekleniyor. Tanıtımdan sonra Türkiye’nin farklı coğrafyalarından gelen temsilciler arasından 24 kişiye Türk Kuşu pilotları tarafından Ankara semalarında uçuş keyfi yaşatıldı.



  Toplantıda isim değişikliğine gidilerek Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği ismiyle nasıl bir yol izleneceği konusunda temsilcilerle fikir alışverişi yapıldıktan sonra temsilcilere katılım belgesi verilerek toplantı son buldu.
  (havacilikokulu.com)

 5. #5
  Hızlı üye Array
  Üyelik tarihi
  30.Haziran.2011
  Mesajlar
  157
  İtibar Gücü
  3006

  Standart

  pekcok spor dalinda universite olusumlarinin rolu cok buyuk. Ulkemizde hic bilinmedik duyulmadik bazi sporlar ilk defa universite kluplerinde tanitilmistir. Guzel bir baslangic olmasi dilegiyle.
  3elmas.blogspot.com/ Planorculuk Blogum

 6. #6
  Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.Şubat.2009
  Bulunduğu yer
  This s Isparta
  Yaş
  29
  Mesajlar
  4,009
  İtibar Gücü
  4631

  Standart

  Üniversiteler havacılık birliği temsilcileri arasında düzenlediği oylama ile yeni logosunu belirledi.


 7. #7
  Yeni Üye Array Plt.SerkanB. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  11.Mart.2012
  Bulunduğu yer
  İstanbul
  Mesajlar
  9
  İtibar Gücü
  0

  Standart

  Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği'nin II. Marmara Bölge Toplantısına katılan, bu oluşuma ve birlik hareketine inanan, havacılıkta gelişmişlik ve milli fayda sağlama niyetine sahip tüm dostlarımıza teşekkürler. "Birlikte Güçlü Türkiye'nin Gücünü Gökyüzüne Çıkarmaya Geliyoruz "



  1001. Yılında Türk Havacılığı Semineri / Kültür Üniversitesi Havacılık Kulübü
  Çok harika bir konferansdı, havacılık tarihi ve dünden bu güne gelişen süreçler göz önündeydi, öğrendiğimiz tartıştığımız bir çok bilgi bir birinden çok değerli, büyük işler bizleri bekliyor ...

  Eğer birinin ruhunu görmek istiyorsan, ona hayallerini sor. Biz sorduk şimdi Göklerdeyiz...

 8. #8
  Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.Şubat.2009
  Bulunduğu yer
  This s Isparta
  Yaş
  29
  Mesajlar
  4,009
  İtibar Gücü
  4631

  Standart

  Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği üyelerini Tarkim Air ile uçuruyor

  Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği olarak haftalık gerçekleştireceğimiz Tarkim Uçuşları için haftalık kriterler ve katılımcıların şeçilme koşulları aşağıdaki gibidir;

  Yarışma Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği facebook sayfasında yapılacaktır.

  https://www.facebook.com/UniversitelerHavacilikBirligi

  Paylaşılacak sözlerin '' yarisma@universitelerhavacilikbirligi.org '' adresine ad, soyad ve iletişim bilgileri ile birlikte gönderilmesi gereklidir.

  Söz Paylaşımı;

  • Havacılık ile ilgili söz, alıntı paylaşımı yapılacaktır. Paylaşımlar sonrasında paylaşılan söz veya alıntılar sırasıyla en çok beğeni alan ve yorum alan olarak sıralandırılıp o haftanın kazananları belirlenecektir.
  • Kişiler dışarıdan bir alıntı yapmışsa beğenileri aynen dikkate alınacak, kendi sözlerini paylaşmışlarsa beğeni sayısı “iki” ile çarpılıp dikkate alınacaktır.
  • Kişiler paylaşımlarını o haftanın paylaşım kurallarına göre yapmak zorundadır. Aksi takdirde paylaşımlar, beğeniler ve yorumlar dikkate alınmayacaktır.
  • Kazanan olarak adı açıklanan kişiler Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği üyesi olarak belirlenen tarihte Tarkim’ de uçuş hakkı kazanacaklardır.
  • Yönetim kurulumuz yukarıda belirtilen tüm kural ve şartları denetleme, değiştirme ve müdahele etme hakkını saklı tutar.


  Paylaşılacak sözlerin '' yarisma@universitelerhavacilikbirligi.org '' adresine ad, soyad ve iletişim bilgileri ile birlikte gönderilmesi gereklidir.

  TÜHAB TARKİM Air ile Uçuruyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. TÖSHİD - (Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği )
  BORA BORA tarafından Sendikalar, Vakıflar, Dernekler Bölümünde
  Cevaplar: 83
  Son Mesaj: 06.Mayıs.2013, 14:45
 2. 16 Eylül ''Türkiye Sivil Havacılık Günü'' olmalıdır.
  bravecan tarafından Türk Havacılık Tarihi Bölümünde
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 22.Ekim.2011, 16:12
 3. THY Pilot Adayları Meslekler Üniversiteler
  karismasa tarafından Pilotlar Bölümünde
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 08.Eylül.2011, 14:39
 4. üniversiteler hakkında..
  nlsurmeneli tarafından Sivil Havacılık Eğitim Kurumları ve Faaliyetleri Bölümünde
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 14.Temmuz.2011, 01:51
 5. Türkiye Havacılık Tıbbı Derneği
  kaptanwolf tarafından Pilotaj Arşiv Bölümünde
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07.Şubat.2007, 14:08

Bu Konudaki Etiketler

Paylaş

Paylaş

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

bahis siteleri

kaçak iddaa kaçak bahis güvenilir bahis siteleri iddaa siteleri en iyi bahis siteleri illegal bahis en iyi canlı bahis siteleri casino siteleri canlı bahis siteleri ensobet üyelik bonus veren siteler

istanbul escort istanbul escort istanbul escort istanbul escort istanbul escort istanbul escort

bahis siteleri

evden eve nakliyat Ofis Taşıma

diyarbakır escort diyarbakır escort bayan diyarbakir escort erotik sohbet gaziantep escort