Gösterilen sonuçlar: 1 ile 8 ve 8

Konu: Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği

  1. #1
    Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    28.Şubat.2009
    Bulunduğu yer
    This s Isparta
    Yaş
    28
    Mesajlar
    3,887
    İtibar Gücü
    4515

    Standart Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği


    Ankara THK Üniversitesi Etimesgut kampüsünde Türk havacılığı için yeni bir yapılanma hayata merhaba dedi.

    Ali Emre Akgüneş tarafından 2011 yılı yaz aylarında hayata geçirilen A Havacılık yapılanması 9 Aralık 2011'de THK üniversitesi tesislerinde yaptığı temsilciler toplantısında üzerindeki kabuğu yırtarak yeni adıyla ortaya çıktı.

    Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği adını alan yapılanma öncelikle üniversitelerin havacılık konusundaki farkındalıklarını arttırma bu konuda bilgi ve becerilerini kullanmaya teşvik etmek ve Türk halkında havacılık konusunda farkındalık yaratmayı planlayan yapılanma ilk toplantısı ile bu yönde somut adım atmış oldu.

    1001. Yılında Türk Havacılığı Konferansı ile başlayan progrm çerçevesinde Ali Emre Akgüneş hazırlamış olduğu sunumu katılımcı temsilcilerin görüşlerini alarak geçmişten günümüze Türk havacılığında neler olmuş ne gibi çalışmalar yapılmış sorularına yanıt olmaya çalıştı.

    THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban'ın temsilcileri ziyaret etti ve kısa bir konuşma ile üniversitesini neler yaptıklarını ve yapmak istediklerini anlattı. Özellikle gelecek yıllarda THK Üniversitesi bünyesinde yer almak isteyen öğrencilerin çeşitli sorularına yanıt veren Ban Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelerek toplantıya katılan öğrencilere teşekküre ederek konuşmasını sonlandırdı.

    A havacılığın kurulmasını sağlayan ve aynı zamanda THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban'ın sanayi danışmanlığını yürüten Ali Emre Akgüneş havacılık sanayisinde biz neredeyiz ve dünyada neler olduğuna dair çeşitli ve ilginç örneklerle Türk havacılık sanayisinin durumunu özetledi.

    Özellikle havacılığın bir sektör olarak ülkemize sağlayabileceği katma değerin büyüklüğü göz önüne seren Akgüneş bir uçağın yapılması için çalışan yan sanayi kollarındaki şirketler ve nelerin yapılması gerektiğini açıkladı.

    Uluslararsı projelerde çalışan ve alt yüklenicilik yapan firmalarımızın neler yaptığına değinen Akgüneş özellikle Türk uçağının yapılması için tüm Türkiye'nin havacılık sanayisi ile bütünleşmesi gerektiğine vurgu yaptı.

    Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği yönetim kurulu üyelerinin kendilerini ve birimlerinin tanıtması ile toplantının ilk bölümü sona erdi. Öğle yemeği sonrasında temsilcilerin kendilerini tanıtmasından sonra THK Üniversitesinide içinde barındıran THK Etimesgut tesislerinin gezilmesi ve 24 temsilcinin Ankara üzerinde uçması sırasında diğer temsilcilerde THK uçuş okulunun imkanlarını görerek öğrendiler.

    Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği'nin bundan sonra nasıl adımlara atacağı üzerine görüş alışverişi yapılması ile devam eden toplantı temsilcilere katılım sertifikası verilmesi ile son buldu.

    ************************************************** ***********
    Benim ve forumdan başta denizyesil olmak üzere çeşitli arkadaşlarımızında içinde bulunduğu Türkiye Üniversteler Havacılık Birliğinin öncelikle havacılık konusunda gençlerimiz arasında bir bilinç bir farkındalık yaratmak istediğini belirtmek isterim. Ayrıca Airporthaber ailesinede bizi yanlız bırakmayarak bu toplantının haberini yaptıkları için teşekkür ederiz.

  2. #2
    Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    28.Şubat.2009
    Bulunduğu yer
    This s Isparta
    Yaş
    28
    Mesajlar
    3,887
    İtibar Gücü
    4515

    Standart


    9 aralıktaki toplantımızdan herkesin göründüğü bir kare.

  3. #3
    Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    28.Şubat.2009
    Bulunduğu yer
    This s Isparta
    Yaş
    28
    Mesajlar
    3,887
    İtibar Gücü
    4515

    Standart

    Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği bünyesindeki birimlerin ürettikleri fikirleri geliştirerek çalışmaya devam ediyor. Bir çok üniversiteden temsilcisi bulunan birlik yeni fikirler edinmek için temsilcisi bulunmayan üniversitelere ulaşmaya onlarında bu sese ortak olmasına çalışıyor. Birlik temsilcilerine, ekiplerine ve temsilcisi olmayan üniversitelere ulaşmak için

  4. #4
    Yeni Üye Array
    Üyelik tarihi
    26.Ocak.2012
    Mesajlar
    1
    İtibar Gücü
    0

    Standart Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği Uçuşa Geçti

    Sayın Ali Emre Akgüneş’ in Yönetim Kurulu Başkalığı’ nı yaptığı A Havacılık Öğrenci Komitesi 9 Aralık 2011 tarihinde Türk Hava Kurumu Üniversitesinde yaptığı ilk toplantısını gerçekleştirdi.

    6 farklı ülkede toplamda 80 üniversiteden 88 temsilcisi bulunan ve farklı kültürleri bir araya getiren birliğin öncelikli amacı “Türk havacılığını dünya da söz sahibi bir konuma getirebilmek ve Türk halkının havacılığa olan ilgisini artırmak”. Bu bağlamda yaptığı ilk toplantıda öncelikle Türk Havacılığı’ nın geçmişinden bahseden Sayın Ali Emre Akgüneş hazırlamış olduğu “1001. Yılında Türk Havacılığı” konferansı ile geçmişten günümüze Türk Havacılığı’ nı anlattı.

    Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal BAN’ ın ve Yard. Doç. Dr. Mustafa Kaya’ nın da ziyaret ettiği toplantı da komitenin yapacağı ve yapmak istediği ulusal ve uluslararası projeler üniversite temsilcilerine anlatıldı. Büyük ilgi gören toplantıda gelen temsilcilere THK Üniversitesi tanıtılarak kampüs içinde küçük bir gezi yapıldı. Gezi sırasında oldukça keyifli zaman geçiren temsilciler üniversite bünyesinde bulunan uçakları daha yakından görme fırsatı buldu.

    Gezi sırasında birbirlerini tanıma fırsatı bulan temsilciler toplantının ikinci bölümünde kendilerini tanıtarak yapmak istedikleri projelerden bahsetti. Ulusal ve uluslar arası alanda gerçekleşecek olan projelerden Türk halkının havacılığa olan ilgisini arttırmasını ve Türk havacılığını dünyada daha iyi bir konuma getirmesi bekleniyor. Tanıtımdan sonra Türkiye’nin farklı coğrafyalarından gelen temsilciler arasından 24 kişiye Türk Kuşu pilotları tarafından Ankara semalarında uçuş keyfi yaşatıldı.    Toplantıda isim değişikliğine gidilerek Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği ismiyle nasıl bir yol izleneceği konusunda temsilcilerle fikir alışverişi yapıldıktan sonra temsilcilere katılım belgesi verilerek toplantı son buldu.
    (havacilikokulu.com)

  5. #5
    Üye Array
    Üyelik tarihi
    30.Haziran.2011
    Mesajlar
    156
    İtibar Gücü
    2913

    Standart

    pekcok spor dalinda universite olusumlarinin rolu cok buyuk. Ulkemizde hic bilinmedik duyulmadik bazi sporlar ilk defa universite kluplerinde tanitilmistir. Guzel bir baslangic olmasi dilegiyle.
    3elmas.blogspot.com/ Planorculuk Blogum

  6. #6
    Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    28.Şubat.2009
    Bulunduğu yer
    This s Isparta
    Yaş
    28
    Mesajlar
    3,887
    İtibar Gücü
    4515

    Standart

    Üniversiteler havacılık birliği temsilcileri arasında düzenlediği oylama ile yeni logosunu belirledi.


  7. #7
    Yeni Üye Array Plt.SerkanB. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    11.Mart.2012
    Bulunduğu yer
    İstanbul
    Mesajlar
    9
    İtibar Gücü
    0

    Standart

    Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği'nin II. Marmara Bölge Toplantısına katılan, bu oluşuma ve birlik hareketine inanan, havacılıkta gelişmişlik ve milli fayda sağlama niyetine sahip tüm dostlarımıza teşekkürler. "Birlikte Güçlü Türkiye'nin Gücünü Gökyüzüne Çıkarmaya Geliyoruz "    1001. Yılında Türk Havacılığı Semineri / Kültür Üniversitesi Havacılık Kulübü
    Çok harika bir konferansdı, havacılık tarihi ve dünden bu güne gelişen süreçler göz önündeydi, öğrendiğimiz tartıştığımız bir çok bilgi bir birinden çok değerli, büyük işler bizleri bekliyor ...

    Eğer birinin ruhunu görmek istiyorsan, ona hayallerini sor. Biz sorduk şimdi Göklerdeyiz...

  8. #8
    Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    28.Şubat.2009
    Bulunduğu yer
    This s Isparta
    Yaş
    28
    Mesajlar
    3,887
    İtibar Gücü
    4515

    Standart

    Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği üyelerini Tarkim Air ile uçuruyor

    Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği olarak haftalık gerçekleştireceğimiz Tarkim Uçuşları için haftalık kriterler ve katılımcıların şeçilme koşulları aşağıdaki gibidir;

    Yarışma Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği facebook sayfasında yapılacaktır.

    https://www.facebook.com/UniversitelerHavacilikBirligi

    Paylaşılacak sözlerin '' yarisma@universitelerhavacilikbirligi.org '' adresine ad, soyad ve iletişim bilgileri ile birlikte gönderilmesi gereklidir.

    Söz Paylaşımı;

    • Havacılık ile ilgili söz, alıntı paylaşımı yapılacaktır. Paylaşımlar sonrasında paylaşılan söz veya alıntılar sırasıyla en çok beğeni alan ve yorum alan olarak sıralandırılıp o haftanın kazananları belirlenecektir.
    • Kişiler dışarıdan bir alıntı yapmışsa beğenileri aynen dikkate alınacak, kendi sözlerini paylaşmışlarsa beğeni sayısı “iki” ile çarpılıp dikkate alınacaktır.
    • Kişiler paylaşımlarını o haftanın paylaşım kurallarına göre yapmak zorundadır. Aksi takdirde paylaşımlar, beğeniler ve yorumlar dikkate alınmayacaktır.
    • Kazanan olarak adı açıklanan kişiler Türkiye Üniversiteler Havacılık Birliği üyesi olarak belirlenen tarihte Tarkim’ de uçuş hakkı kazanacaklardır.
    • Yönetim kurulumuz yukarıda belirtilen tüm kural ve şartları denetleme, değiştirme ve müdahele etme hakkını saklı tutar.


    Paylaşılacak sözlerin '' yarisma@universitelerhavacilikbirligi.org '' adresine ad, soyad ve iletişim bilgileri ile birlikte gönderilmesi gereklidir.

    TÜHAB TARKİM Air ile Uçuruyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. TÖSHİD - (Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği )
    BORA BORA tarafından Sendikalar, Vakıflar, Dernekler Bölümünde
    Cevaplar: 83
    Son Mesaj: 06.Mayıs.2013, 14:45
  2. 16 Eylül ''Türkiye Sivil Havacılık Günü'' olmalıdır.
    bravecan tarafından Türk Havacılık Tarihi Bölümünde
    Cevaplar: 3
    Son Mesaj: 22.Ekim.2011, 16:12
  3. THY Pilot Adayları Meslekler Üniversiteler
    karismasa tarafından Pilotlar Bölümünde
    Cevaplar: 2
    Son Mesaj: 08.Eylül.2011, 14:39
  4. üniversiteler hakkında..
    nlsurmeneli tarafından Sivil Havacılık Eğitim Kurumları ve Faaliyetleri Bölümünde
    Cevaplar: 4
    Son Mesaj: 14.Temmuz.2011, 01:51
  5. Türkiye Havacılık Tıbbı Derneği
    kaptanwolf tarafından Pilotaj Arşiv Bölümünde
    Cevaplar: 0
    Son Mesaj: 07.Şubat.2007, 14:08

Bu Konudaki Etiketler

Paylaş

Paylaş

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  
izmir escort izmir escort bayan

izmir escort bodrum escort izmir escort izmir escort

vr etkinlik

istanbul escort

ankara evden eve nakliyat

canlı bahis siteleri en güvenilir bahis siteleri en iyi bahis siteleri canlı bahis kaçak bahis illegal bahis siteleri güvenilir canlı bahis siteleri canlı casino siteleri bahis siteleri ensobet deneme bonusu

escort istanbul

escort istanbul

ataşehir escort bayan ümraniye escort bayan rokettube escort bayan kadıköy escort bayan anadolu yakası escort kadıköy escort