11. Sayfa - Toplam 11 Sayfa var BirinciBirinci ... 91011
Gösterilen sonuçlar: 101 ile 109 ve 109

Konu: Alfa Uçuş Okulu ( Selanik)

ON KAPLAN GUCUNDE Array Kennyjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3223

airbatic abiniz ilk bu okul isini soylediginde.bende birak abi yahu ugrasma, okul tabelasindan gecilmiyor turkiyede zaten demistim. bana "ben farkli bir sey yapayim. hem maliyetine okusunlar, hemde iyi yetissinler.....vsvsvsv " saydirdi... gerisini biliyorsunuz. uc bes kisi bir araya toplaninca, isi bilen birinin liderliginde bastirinca maliyet otomatikman 45 e dustu.. yoksa ilk indirim imkani saglandiginda bunu cebe atsaydi. bes kisiden 5kere bes 25 bin cepte. ikinci indirimden de bes kere bes 25 bin cepte. hoppadanak. 50 bin cepte olurdu. oysa kazanan arkadaslar ogrenci arkaslar oldu.. cepte kalan para ile kendilerini ilerde daha rahat yine kendilerini gelistirmek icin harcayabilirler..hayirlisi olsun katilan arkadaslara....yanliz sunu unutmayin.
    size ne dedi???
    " kayit olan arkadaslari yakindan takip edecegim gozum ustlerinde olacak.."......isin bu safhasi cok onemli . cunku bastan denildigi gibi bu okulun ne acentasi, ne simsari, ne musteri buldum ver komisyonu diyen birisi degiliz. okumaya gidip IYININ IYISI olarak mezuniyet en onemli amaciniz olmalidir.. iste bu safhada gereken destek size verilecek. aslan gibi uniformayi ustunuze gecirdiginizde iste o zaman ver bakalim komisyonu nerde benim bir sise viski diyecegiz.
    boyle bir imkani bu kadar kargasa icindeki bir ortamda genclere sundugu icin tesekkur ederim kendisine.

Gözetmen Array EDemirel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3988

Gitmeye karar veren arkadaşlar forumdadır sanırım.. Süreç hakkında yazacakları şeyler vardır mutlaka , uçuyorum sayesinde bazı şeyler öğrenip istedikleri konuma gelip sonra burayı terkedenlerden olmayalım arkadaşlar..

University - Graduated
    Military Obligation - Completed (361.KD)
    Ielts - W:5.5 R:5.5 L:5.5 S:6 Overall:5.5 Damn ...

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    3597

Bu okula başvuran olan arkadaşlar var mı aramızda? Ocakta eğitim başlayacaktı. Nedir son durumlar?

adalet41
    Misafir

Okul ücretlerine baktım konuyla kim ilgileniyor.

Pilot Array missed approach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Arkadaslar ben cpl imi yaklasik 18 yil once aldim, o zamanlar hatirliyorumda cebimden cikan net para 14.000$'di...tabi FAA JAA lisans cevirme iside olmadigi icin sorun olmadan Turkiyeye dondugumde is bulup type rating icin bile ayri para vermeden sozlesme karsiliginda ozel bir sirkette hem calisip hem egitimi almistim, simdi geri donup baktigimda "zamanin sansli" kisilerinden oldugumu goruyorum...

Egitim konusu cok onemli,ama size 42 yasinda egitim alip sifirdan ise baslayan kisilerde oldugunu soyleyebilirim,(ozel sirketlerde tabiki)...Gordugum kadariyla 3-5 arkadas disinda forumda yazip tecrubelerini paylasan pilot bulunmuyor..bende cok fazla yazmiyorum ama birzamanlar kendimde bu yolardan gectigim icin sizleri cok iyi anliyorum..vakit bulursam daha fazla yazip bilgi vermeye calisirim artik,havacilik konusunda son yillarda cok buyuk bir ilgi ve talep var.Bunun maddi nedenide var..Turkiye sartlarinda ulkemizde su anda bu isi yapanlar arasinda en yuksek maas alan kisilerin 18000 tl lere dayandigini dusurseniz maddi olarak tabikide cok cazip,ama bu ruhu yakalayamazsaniz parasi icin yapilacak bir is olmadigini anlarsiniz..

Neyse esas konumuza gelirsek ucus okullari konusunda bizde ucan bircok kisi o kadar farkli yerlerden gelmiski, floridadan, flight safety'e, californiadaki acuwings ten , chicagodaki airgo ya, ingiltereden, turk hava kurumuna kadar genis bir seceneginiz var..

Ben ilk kez cessna ile uctugumda, sol koltuktaydim, pilot sag koltukta oturuyordu(israrlarim sonucu)...o ilk ucusuma kadar gerek okudugum ucus manuelleri, gerek gorsel veya havacilik kulturu birikimim diyeyim, taksi haricinde o ucagi pistten kendim kaldirdim,kendim irtifa kazanip duz ucus yaptim ve 300 ft kadar kendim alcaltarak iniste kumandayi yanimdaki pilota birakmistim, cocugun bana ilk sordugu soru : sen ppl egitimini yaridami biraktin ? olmustu...halbuki hayir, hayatimda ilk defa yolculuk haricinde bir ucaga binmis ve kumanda edip o ruzgari hissetmistim,ama yillarin verdigi birikim, ask ve istek ile o ucak ile ilk ucusumda butunlesip sanki yillardir bekledigim bir oyuncaga kavusan cocuk hissiyle ilk denemesi olan biri icin mucize eseri kumanda edebilmistim..O zamanlar ne internet vardi, ne flight simulator..tek bildigim yer havacilik muzesiydi...

Egitiminiz nerede olursa olsun oncelikli olay sizin UCMA KABILIYETINIZ,HAVACILIK SEVGINIZ ve ICINIZDEKI ENERJIDIR..

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

burası hakkındaki son durum nedir acaba?

Hızlı üye Array vıddırıvızık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3019

PPRUNE da dolanırken birden gözümü (Alfa Aviation Academy-Greece) ile ilgili bi yazı ilişti ve burada(uçuyorumda) daha önce tartşıldığını hatırladım bir anda...ama inanın okurken gerçekten çok üzüldüm,çünkü okul bu başlığın açılmasından yaklaşık bir sene sonra uçuşları iptal edilerek kapatılmış...çalışanlar, öğretmenler, uçaklar, öğrenciler kısacası hiç bir şey kalmamış ve 100k euro gibi alacak bekleyen öğrenci kitlesi de cabası. anlatan kişinin söylediğine göre ve daha sonra bu okul başka bi okul ile işbirliğine gitmiş. ama durumun ne olduğu tam net değil.inşallah buradan bu okula gidip kimse madur olmamış ve eğitimi yarıda kalmamıştır...gerçekten üzücü bunca yazılan şeyden sonra bu okulun kapanması .ayrıca Yazıyı yazan ısrarla okulun sahibi Dimitri Avramidis den uzak durun diyor , lafı adamın sağlam bi adam olmadığına getirmeye çalışıyor...
    O değilde işin garibi Kennyjet abi gibi ve onun çok değer vererek saygı gösterilmesini beklediği airbatic (havayolları veya sahipleriyle bi hamlede 15 farklı yer ve kisi ile irtibat kurabilme gibi network e sahip) gibi havayolu sahibi (valla ben demiyom Kennyjet abi kaçırmış ağzından ) ve bu sektörü bilen bir beyefendinin bu okulun 1 sene içindekapanıp kapanmayacağını ve bu Dimitri Avramidis denen zat-ı muhteremin bu okulu bu hale getirip getirmeyeceğini kestirememesi çok tuhafıma gitti açıkçası...!!!

Kennyjet abi BU GENÇLER sizler gibi tecrübeli insanlara da güvenemeyecekse yandık demektir...!!!

ben buraya kaynağıda atayım dileyen bakabilir

PPRUNE

Özel Üye Array CAKABEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3127

Sayın vıddırıvızık,
    ben kennyjet'i eski bir havayolu kaptan pilotu olarak biliyorum. Müneccim değil, kehanet yürütebilecek yapısı yoktur sanırım.

İki yıl önceki yazısında iyi niyetli bir başlangıç olduğunu anlıyorum.
    Kişisel Web Sitem

Keskin Bıçak Olmak İçin, Çok Çekiç Yemek Gerekir...
    "Akıncı ovası, Hürkuş yuvası"

Hızlı üye Array vıddırıvızık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3019

Alıntı CAKABEY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın vıddırıvızık,
    ben kennyjet'i eski bir havayolu kaptan pilotu olarak biliyorum. Müneccim değil, kehanet yürütebilecek yapısı yoktur sanırım.

İki yıl önceki yazısında iyi niyetli bir başlangıç olduğunu anlıyorum.
    Sayın Çakabey merhaba ;
    ben kimseye müneccim falan demiyorum ve ayrıca bazı sonuçları tahmin etmek içinde müneccim olmaya gerek yok diye düşünüyorum...(siz buna müneccimlik ve kehanet diyorsunuz o ayrı ) elbette iyi niyetli bir hareket ve burdaki gençlere yardım amacıyla ortaya çıkılmış bi proje ama iyi niyet bu işlerde ne yazık ki yeterli olmuyor ve de sonuç itibairiyle bakacak olursak bi okulun felaketi diyebileceğimiz ''kapanmasının gerçekleşmiş'' olması gibi bir gerçek var karşımızda ve bunu sadece ''müneccimlikle veya Kehanet'' ile yorumlamak affınıza sığınıyorum ama çok sığ bi bakış açısı ...Neden mi çünkü bi okulun kapanması öyle pat diye gerçeklecek bir durum değil.Bir okulun kapanması gelinebilecek en son safha ve en son yaşanacak bi durum ve bu duruma gelmeden bu okul hem yönetim ve ortakların tutumu, hem yönetim anlayışı ve gelecek planlaması,finanasal ve mali rasyolar hem de hesap birimleriin işleyişi açışıından mutlaka bir çok sinyal vermiştir...Ama ne yazık ki bu duyuru yapıldıktan bir sene bile olmadan okul tabiri caizse gümlüyor ve okulun bu hale geleceğini 9-10 ay önceden öngörmeye siz Müneccimlik veya kehanet diyorsunuz ...Aslınd evet, bireysel olarak ,kendi isteğiyle ,ufak bir araştırma yaparak bu okula kayıt yaptırıp ''okulun bu hale geleceğini nereden bileyim ben Müneccimmiyim..!!! '' diyebilirdiniz ama bu kadar tecrübeli ve belli bir seviye gelmiş birbirini çok iyi tanıyan ve referans gösteren insanlar olarak ve de ayrıca özellikle iyi niyet çatısı altında kitlesel olarak gençlere yardımcı olup onları en iyi şekilde hedefine ulaştırma sloganı ve amacıyla yola çıkanların ,hele bir de bir havayolu sahibi (denilene göre ),network u çok geniş çok sayıda havayolunun üst düzey kişileri ile irtibata geçip tavsiye makamında olabilecek birinin (airbatic) işaret ettiği uçuş okulu bir sene içinde kapanıyorsa ve bu beyefendiye sözlü olarak destek veren Kennyjet kaptana bu durumda ''bu adam (kennyjet) müneccim mi nerden bilsin !!! '' demek nerden tutarsanız tutun elinizde kalır....Böyle çaplı bir konumda olan ,böyle çaplı bir işe soyunanan kişinin altına imzanızı atıyorsanız bilmek durumundasınız..
    ben kennyjet abiyi şahsen tanımasam bile buradan takip ettiğim kadarıyla havacılık adına gerçekten bizlerin ufkunu açan ve farklı bakış açıları sunan çok kıymetli biri ve burada yazan kim varsa Kennyjet i bilir ve takdir eder...bu konuda hiç tereddüt yok...ama gel görelim ki Kennyjet abinin çok desteklediği airbatic in öncülüğünde yapılmaya çalışılan bu programın anlaşmasını yaptıkları okul 1 sene içinde tası tarağı toplayarak kapanıyor...ee doğal olarak da tabi, buda insanların bundan sonra böyle organizasyonlara kuşku ile bakmalarına neden oluyor ve olacaktır

11. Sayfa - Toplam 11 Sayfa var BirinciBirinci ... 91011

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)