Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Sivil Havacılık Okullarına Pilot Nasıl Alınır? Mülakatlar,Sınavlar?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart Sivil Havacılık Okullarına Pilot Nasıl Alınır? Mülakatlar,Sınavlar?

Merhaba,

(Oncelikle mobilden girdigim icin Turkce karakterleri yazamiyorum.Bilgisayara gectigimde duzelticem.Bunun icin once ozur ile baslamak istedim)

Biraz fazla soru olacak ama en azindan her soruya tek tek baslik acilip forumda kirlilik yaratmak istemezdim.

Sorularim:

1-Sivil Havacilik okuluna girebilmemiz icin ek bir sinava ihtiyac var mi?

2-Saglik kontrolunde miyop siniri 3 mudur?

3-Bir yerde ucus okullarinin size 3 tane daha sinava girdirdigini (genel kultur sinavlarina) duymustum.Dogruluk payi nedir?

4-Ingilizce yeterlilik belgesi gibi bir sey varmis.Onu neye gore ve nereden alicaz? Universite sinavi oncesi mi sonrasi mi?

5-Sadece say. agirlikli ogrenciler mi basvurabiliyor?

6-Mulakatlari var midir? Varsa nelerden olusur?

7-Bir Ucus Okulunda yilda sadece 10 ogrenci aldiklarini okudum.Bu cok az bir rakam.Peki baska ucus okulu var midir?

8-Ucus okullarinin parali oldugu soyleniyor.Ben bazilarinin sadece girisinde 600 TL gibi para odendigini duymustum.Yanlis midir? Ya da hepsinde dersler ucretli midir?

9-Sinavi kazanip okula gittigimizde saglik veya baska bir seyden elenirsek universite tercih hakkimiz o yil bitiyor mu?

10- Puanlari asagi yukari nedir?

11-Saglik muayenesinde Hava Harp Okulu kadar seciciler midir?

Oncelikle simdiden okuyan,cevaplayan,cevaplamayan herkese tesekkur ederim.Herkes sadece bilgini cevaplasa yeter.Tekrar tekrar tesekkurler.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Tekrar Merhabalar,

Dün biraz araştırdım ve bir kaç tane soruma cevap buldum.Benim gibi arayıp cevap bulamayan arkadaşlara yardımcı olmak için buraya yazıyorum :

1-Devlet kurumları için: Üntiversite sınavında gereken puanı alan adaylardan 500 kişi hak kazanıyor.Hak kazanan öğrenciler 50 soruluk Matematik-Fizik testine girip ilk 100'i alınıyor.Daha sonra Görsel Zeka testi,Sağlık Testi ve Uçuş testlerinden geçiyorsunuz.

5-Evet sadece Sayısal öğrenciler.

11-Sağlık konusunda HHO kadar seçici değiller.Mesela gözünde 0,05 bile kusur olan bir insan HHO'da eleniyor ama SHYO 'da belirli sınıra kadar girebiliyorlar.

Yanlışım varsa üstadlar düzeltirse sevinirim Herkes bildiği bir soruyu cevaplasa kafamızda soru işareti kalmaz İyi Günler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)