Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 ve 5

Konu: THY Istihdam Onayı

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart THY Istihdam Onayı

Arkadaslar Merhaba,
    Benimle ayni durumda olan arkadaslarin yardimina ihtiyacim var. Ben THY'ye ikinci pilot olarak kabul edildim Mayis ayinin ortasinda. Gectigimiz ay istihdam onayi yazimin hazirlandigini ve onay beklendigi soylendi. Bu arada sirketimden istifa etmem ve istifa yazisini gondermem gerekti Mayis icerisinde.. Simdi sorum su.. Bu istihdam onayi ne kadar suruyor... Yurtdisinda yasiyorum ve kesin donus yapmam gerekecek.. Ama bir turlu planlama yapamiyorumm.

Sureci benimki gibi uzayan ve/veya bekleyen arkadaslar varmi?
    Herkese basarilar

Hızlı üye Array warhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3739

hocam 2. pilot olarak direkt ucuslara mi baslayacaksin yoksa ucus akademisine ogrenci olarak mi alindin? ATPL limisin yoksa sil bastan pilot aday adayimisin?
    Alıntı quanah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Merhaba,
    Benimle ayni durumda olan arkadaslarin yardimina ihtiyacim var. Ben THY'ye ikinci pilot olarak kabul edildim Mayis ayinin ortasinda. Gectigimiz ay istihdam onayi yazimin hazirlandigini ve onay beklendigi soylendi. Bu arada sirketimden istifa etmem ve istifa yazisini gondermem gerekti Mayis icerisinde.. Simdi sorum su.. Bu istihdam onayi ne kadar suruyor... Yurtdisinda yasiyorum ve kesin donus yapmam gerekecek.. Ama bir turlu planlama yapamiyorumm.

Sureci benimki gibi uzayan ve/veya bekleyen arkadaslar varmi?
    Herkese basarilar

Efe Cem Elci
    Misafir

Warhammer Hocam arkadaş lisanlı bilgilerinize. Başka bir konudaki mesajı:
    Alıntı quanah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben gectigimiz ay ikinci pilot adayi olarak (lisansli) mulakata girdim. Yetistirmek uzere alinan arkadaslarin mulakatlarini bilemiyorum fakat lisansli kisilerin mulakatlari direk ingilizce basliyor. Oncelikle kendini anlat, neden THY falan gibi sorulari ingilizce cevapladiktan sonra ATPL sinavlarindaki benzer sekilde sorular geliyor. (Ornegin circling approach procedures , approach cats, pressurization, stall and recovery, CRM, ILS procedures, Low Visibility Operations) Boyle 8-10 soruyu sozlu ve Ingilizce olarak aciklamaniz gerekiyor. Ondan sonra tesekkur edip ayriliyorsunuz. En onemli konu sanirim Ingilizce yeterliligi temel havacilik bilgisi. Takriben 20-25 dk suruyoru mulakat. Tavsiyem rahat olun ve soruyu bilmiyorsanizda nerede bulabileceginizi soyleyin. Ornegin a/c cat Vref hizlarini bilmiyorsaniz EU-OPS, ICAO DOC veya Jeppesen da bulabiliriz diye cevaplayin. Herkese Basarilar.

Hızlı üye Array warhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3739

lisansli ise pek yardimci olamam ama istihdam onayi cikmasi tahmini 1-2 hafta suruyor tabi imzaya cikmissa belgeler ve bu yonetim kurulundaki personelin de musait olup olmadigina bagli olabilir ve uzayabilir de. sizin istihdam onayinizin cikip cikmadigini insan kaynaklarindaki personelden ogrenebilirsiniz (+902124636363 ten insan kaynaklarini baglatin ve bilgilerinizi vererek sizi yetkiliye aktarmasini isteyin). onun disinda ise aliminiz yine henuz gerceklesmedi cunku once istihdam onayi cikacak ve sonra buraya gelip gerekli evraklarin teslimi yapilacak insan kaynaklarina ve imza atilip ise alim gerceklesecek. type rating mi alacaksiniz yoksa ucuslara mi baslayacaksiniz bilmiyorum ama bu genel prosedurdur. dedigim gibi insan kaynaklarini ararsaniz size siradaki islemleri soylerler. hayirli olsun.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaslar cevaplariniz icin tesekkur ederim. Efe arkadasin belirttigi gibi CPL/IR-ME (guncel deyimi ile ATPL(F)) lisansim var. su anda benim uctugum ucak THY de yok o nedenle tip egitimi almam gerekli. Insan kaynaklari ile gorustum. Hala onaydaymis benim istihdam . Amma zormus THY sureci. Allah herkese sabir ve bu sureci atlatacak maddi imkan versin. Cunku her geciken ay cepten yiyorsunuz. Basarilar dilerim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Paylaş

Paylaş