Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: Uzay Kampı-İzmir

Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4686

Standart Uzay Kampı-İzmir

Sankolu Öğrenciler Uluslararası Uzay Kampında
    Özel Sanko İlköğretim Okulu'ndan bir grup öğrenci, fizik ve fen bilgisi öğretmenleri Eyüp Uygun rehberliğinde NASA'nın İzmir'de bulunan Uzay Kampı'na (Spacecamp) katıldı.

Özel Sanko İlköğretim Okulu'ndan bir grup öğrenci, fizik ve fen bilgisi öğretmenleri Eyüp Uygun rehberliğinde NASA'nın İzmir'de bulunan Uzay Kampı'na (Spacecamp) katıldı.

Özel Sanko İlköğretim Okulu öğrencilerinden Sermet Atay, Adilhan Ataoğlu, Önder Büdeyri, Mehmet Alp Büdeyri, Esat Özpolat, Alp Gökçek, Melike Demirci, Zeynep Fedaioğlu, Şevval Özdinç, Yiğit Şeker ve Kerem Erturhan'dan oluşan grup, Partner School Science Programı'ndaki (Kardeş Okul Bilim Programı) öğrenci ve öğretmenlerle birlikte çalışma olanağı buldu.

Öğrencilerin NASA tarafından hazırlanan 11 adet eğitim simülatörünü kullanarak uzay ve ay ortamda astronotların nasıl yaşadıklarını ve hareket ettiklerini öğrendiği kampta, ayrıca öğrenciler değişik ülkelerden gelen katılımcılarla farklı kültürleri de paylaşma olanağı buldu.

İngilizce olarak hazırlanan programda gruplara ayrılan öğrenciler yaptıkları fen deneyleriyle roketlerin çalışmasındaki temel prensipleri öğrenerek maket roketler yaptı.

Romanyalı Kozmonot Dorin Dumitru Prunariu'nun Uzay Kampı'nı ziyareti ile öğrenciler, uzay ile ilgili bilgileri, doğrudan öğrenme olanağı buldu.

Öğrenciler, 1981 yılında Salyut 6 ile uzaya giderek yörüngede geçirdiği sekiz gün boyunca psikoloji, tıp, mühendislik ve astrofizikle ilgili araştırmalar yapan Kozmonot Prunariu'nun uzay çalışmaları ve deneyimleri ile ilgili merak ettiklerini sorma imkanı buldu.

Türkiye'nin yanı sıra, ABD, Yunanistan ve Avusturya'dan gelen 155 katılımcıyla buluşan Kozmonot Prunariu, “Uzay Kampı Türkiye'de dostlarımla ve öğrencilerle buluşup tecrübelerimi paylaşmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Özel Sanko İlköğretim Okulu öğrencisi Sermet Atay, NASA tarafından uzay hakkında bilgi birikimi nedeniyle geleceğin Astronot adaylarına verilen THE RIGHT STUFF AWARD madalyası ile onurlandırıldı.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, bu tür programların öğrencilerin bilimsel çalışmalara ilgisini artırdığını belirterek, “Öğrenciler takım çalışması yanında yaptıkları aktivitelerle bilimsel yaklaşım anlayışlarını geliştirmektedirler. Ayrıca diğer ülkelerden öğrenci ve öğretmenlerle ortak çalışmalar yapmaları faklı deneyimlerden faydalanmalarını da sağlamaktadır” diye konuştu.

Uçuyorum

Hızlı üye Array physics123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3063

Orada 5 yıl çalışmış biri olarak, sorusu olan varsa içtenlikle cevaplayabilirim.

Onursal üye Array bravecan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    7961
    '' İnsanlar konusunda daha az, fikirler konusunda daha çok meraklı olun. ''
    Marie Curie

'' Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç yenemedim.''
    Gazali

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)