Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 ve 5

Konu: Pilotların yurt içinde veya yurt dışında uçma durumları

Aktif Üye Array Uğur EROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3366

Standart Pilotların yurt içinde veya yurt dışında uçma durumları

Merhabalar merak ettiğim bir konu olan; havayolu şirketlerinde çalışan pilotların hepsi belli aralıklarla yurtdışı uçuşu yapar mı yoksa yurt içinde uçan pilot, yurt dışına uçan pilot şeklinde bi ayrım var mı ?

Konunun uçak tipi ile çok alakalı olduğunu bilsem de yakın mesafede olan komşu ülkelere , yurt içinde uçan kısa mesafe uçakları da uçabilir diye düşündüğümden kafamı kurcaladı bu soru.

Teşekkürler.

kennyjet
    Misafir

oyle bir ayrim yok hocam. ne cikarsa bahtina. (tabii hem yurt ici hem de yurt disi sefer yapan sirketlerden bahsediyorum). tabii ucusa yollarken bazi kriterleri sirket kendi bunyesinde degerlendirmek zorunda. ornegin kaptan dahi olsa ilk ucusuna soz gelimi frankfurt, dusseldorf gibi bir havalimanina yollayamazsiniz. (eger daha once ayni havaalanina ucmamissa demek istiyorum). yada cat 3 sertifikasina sahip olmayan pilotu, cat3 yaklasma isteyen havaalanina ginderemezsiniz, yada okyanus asacaksa iki motorlu tayyare ile gidecekse, bu sefer de etops sertifkasi olmayan pilotu gonderemezsiniz. bunun gibi prosedurlere uygun kisileri o hatlara yollarsiniz. ama sonucta pilot pilottiur. istenilen yere gider. benim gibi salaklar bazen indikten sonra taxi yollarinda kaybolur. yine sorun yoktur yerde kule sizi ulasacaginiz park yerine yonlendirir. eger benim gibi daha fazla derecede bir mal iseniz. bekle orda follow me yolluyoruz derler.
    pilotlarin ve kabin ekibinin transport ministery (turkcesi ulasim isleri bakani na denk geliyor galiba) tarafindan verilmis kimlik kartlari vardir. pasaport gibi bir belgedir iste. soz gelimi ben ingilterede calisan , kostarikali pilotum. cebimdeki o karti gostererek tanzanyaya belli bir sureligine giris yapabiliyorum. onun icin eldeki hehangi bir pilotu yurt dinina kolalikla gonderebiliyorsunuz.
    sonuncat basta dedim ya ne cikarsa bahtina abi.

Aktif Üye Array Uğur EROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3366

Açıklaman için çok teşekkür ederim kennyjet, kafamda soru işareti kalmadı.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı kennyjet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oyle bir ayrim yok hocam. ne cikarsa bahtina. (tabii hem yurt ici hem de yurt disi sefer yapan sirketlerden bahsediyorum). tabii ucusa yollarken bazi kriterleri sirket kendi bunyesinde degerlendirmek zorunda. ornegin kaptan dahi olsa ilk ucusuna soz gelimi frankfurt, dusseldorf gibi bir havalimanina yollayamazsiniz. (eger daha once ayni havaalanina ucmamissa demek istiyorum). yada cat 3 sertifikasina sahip olmayan pilotu, cat3 yaklasma isteyen havaalanina ginderemezsiniz, yada okyanus asacaksa iki motorlu tayyare ile gidecekse, bu sefer de etops sertifkasi olmayan pilotu gonderemezsiniz. bunun gibi prosedurlere uygun kisileri o hatlara yollarsiniz. ama sonucta pilot pilottiur. istenilen yere gider. benim gibi salaklar bazen indikten sonra taxi yollarinda kaybolur. yine sorun yoktur yerde kule sizi ulasacaginiz park yerine yonlendirir. eger benim gibi daha fazla derecede bir mal iseniz. bekle orda follow me yolluyoruz derler.
    pilotlarin ve kabin ekibinin transport ministery (turkcesi ulasim isleri bakani na denk geliyor galiba) tarafindan verilmis kimlik kartlari vardir. pasaport gibi bir belgedir iste. soz gelimi ben ingilterede calisan , kostarikali pilotum. cebimdeki o karti gostererek tanzanyaya belli bir sureligine giris yapabiliyorum. onun icin eldeki hehangi bir pilotu yurt dinina kolalikla gonderebiliyorsunuz.
    sonuncat basta dedim ya ne cikarsa bahtina abi.
    Güldürürken öğretici yaklaşım
    Sen çok yaşa abi içtiğim kola burnumdan geldi

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    0

hocam baya içerlenmişsiniz taxide kaybolma konusuna ama kendinize haksızlık yapmayın insan dediğin hata da yapacak :d

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)