Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
2. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 ve 63

Konu: TGS - Haberler / Mesajlar

Özel Üye Array B777-300ER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5093

Thumbs up TGS - Haberler / Mesajlar

Türkiye’nin önde gelen yer hizmetleri kuruluşu Turkish Ground Services (TGS), apron kazalarını önlemek için ‘Apron Güvenlik Timi’ kurdu. 24 saat boyunca vardiyalı olarak apronda teftiş yapacak ekip, iş güvenliğiyle ilgili tedbirlerin alınıp alınmadığını denetleyecek.

Türk Hava Yolları ve Havaş ortaklığıyla kurulan öncü yer hizmetleri şirketi TGS, apronda yaşanan kazaları önlemek amacıyla apron emniyetini ve iş güvenliği tedbirlerini denetleyecek bir ekip kurdu.

12 kişiden oluşan ve altı saatlik vardiyalar halinde iki güvenlik aracıyla aralıksız çalışacak olan tim, apron içerisinde iş güvenliği esasını korumayı amaçlıyor. Havacılık ve iş emniyeti konusunda tüm eğitimleri alan personelden oluşan ekipte görev almak için havacılıkta en az 5 yıl... Haber ayrıntısı için : http://www.airporthaber.com/tgs-den-...mi-30925h.html

Onursal üye Array bravecan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    8230

Standart TGS'de üç müdüre tenzili rütbe gibi atama

TGS'de üç müdüre tenzili rütbe gibi atama
    Türk Hava Yolları ve Havaş ortaklığında kurulan yer hizmetleri şirketi TGS’de bazı isimlerin görev yerleri değiştirildi. İşte TGS’deki görev değişimleRİ..
    DEVAMI :http://www.lojiport.com/tgsde-uc-mud...ama-27834h.htm
    '' İnsanlar konusunda daha az, fikirler konusunda daha çok meraklı olun. ''
    Marie Curie

'' Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç yenemedim.''
    Gazali

Özel Üye Array Kmalkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5121

TGS, Tailwind Hava Yolları ile anlaştı

Türkiye’nin önde gelen handling kuruluşu Turkish Ground Services (TGS), Tailwind Hava Yolları’na Nisan 2011 itibarıyla yer hizmeti vermeye başladı.

Tailwind, TGS’nin hizmet verdiği İzmir Adnan Menderes, Antalya, İstanbul Sabiha Gökçen, İstanbul Atatürk, Adana Şakirpaşa ve Ankara Esenboğa Havalimanlarında tüm handling hizmetlerini TGS’den alacak. Bu anlaşmayla birlikte TGS, hizmet verdiği havayolu sayısını 33’ye çıkarmış oldu.

http://www.ulasimonline.com/news_det..._id=1302309004
    Gelecegin en etkili silahı da, aracı da, hiç kuşkunuz olmasın, uçaklardır. Bir gün insanoğlu uçaksız da göklerde yürüyecek, gezegenlere gidecek, belki de aydan bize mesajlar yollayacaktır. Bu mucizenin gerçeklesmesi için 2000 yılını beklemeye gerek kalmayacaktır. Gelişen teknoloji bize daha şimdiden bunu müjdeliyor. Bize düşen görev ise, Batı'dan bu konuda fazla geri kalmamayı temindir." Mustafa Kemal Atatürk

Eskişehir Tayyare Alayı - 1936

UNION
    Misafir

Tgs germanwins ilede anlaşmıştı bu gidişler epey bir havayolu ilede anlaşma sağlar gibime geliyor.

Yer Hizmetleri Array MeNeLaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4258

Mayıs itibariyle de Malaysia Airlines'a hizmet verilmeye başlanacak.
    ATC: AAL552, are you able to climb flight level 350?
    Pilot : We're able, but my captain is very happy at flight level 310.
    ATC: Roger, leave your captain at flight level 310 and climb flight level 350

Özel Üye Array Kmalkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5121

Standart TGS’den Şanlıurfalı miniklere destek

Türkiye’nin önde gelen yer hizmetleri şirketi Turkish Ground Services (TGS) 2 bin 750 öğrencinin eğitim gördüğü Şanlıurfa İlköğretim Okulu’na kitap ve kırtasiye yardımında bulundu.

Yaklaşık 70 koliden oluşan destek malzemeleri, yardım kampanyasının başlamasına vesile olan TGS İdari İşler Şefi Ramazan Topal ve İdari İşler personeli Cemal Öksüz tarafından Şanlıurfalı miniklere ulaştırıldı. İki hafta gibi kısa bir sürede malzemeleri topladıklarını söyleyen Topal, “www.koyogretmeni.com adresli internet sitesinden yardıma ihtiyacı olan okulları bulup, o ana kadar herhangi bir yardım almadıklarını öğrendiğim Şanlıurfa İlköğretim Okulu için kolları sıvadık” dedi. Sosyal sorumluluğa önem veren şirket personeli kadar arkadaş çevresinden de destek gördüğünü söyleyen Topal, yaşadığı eve bile hayırsever arkadaşları tarafından kolilerin getirildiğini ifade etti.

Devamı İçin :
    http://www.ulasimonline.com/news_det..._id=1302474401
    Gelecegin en etkili silahı da, aracı da, hiç kuşkunuz olmasın, uçaklardır. Bir gün insanoğlu uçaksız da göklerde yürüyecek, gezegenlere gidecek, belki de aydan bize mesajlar yollayacaktır. Bu mucizenin gerçeklesmesi için 2000 yılını beklemeye gerek kalmayacaktır. Gelişen teknoloji bize daha şimdiden bunu müjdeliyor. Bize düşen görev ise, Batı'dan bu konuda fazla geri kalmamayı temindir." Mustafa Kemal Atatürk

Eskişehir Tayyare Alayı - 1936

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

UNION,
    tgs, germanwings ile tahminen ne zaman anlaştı bir bilginiz var mı?

Forum kıdemlisi Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4956

Standart Işte tgs'nin ilk reklam filmi

İŞTE TGS'NİN İLK REKLAM FİLMİ

Türkiye'nin önde gelen yer hizmetleri kuruluşu Turkish Ground Service (TGS) ilk reklam filminin çekimlerini tamamladı.

Bir yer hizmetleri şirketinin uçaklara nasıl hizmet verdiğini, hangi işleri yaptığını anlatan ve yer hizmetlerinde kullanılan araçların ritmik hareketleriyle daha eğlenceli hale getirilen filmin geçtiği mekan ise İstanbul Atatürk Havalimanı.

TGS'nin logosunun da sıkça kullanıldığı filmde rol alanların tamamı TGS çalışanları...

Apron araçları, genç TGS'nin enerjisini yansıtan, dinamik, kıpır kıpır bir müzik eşliğinde dans ediyor. TGS'nin filosuna kattığı en yeni araçların kullanıldığı film, ilk olarak mayıs ayında Malezya'da düzenlenecek olan yer hizmetleri fuarında gösterilmesi planlanıyor. Dört gün gibi kısa sürede tamamlanan filmin yönetmenliğini ise dedesi ve babası pilot olan Tunç Topçuoğlu yaptı.
    Ucuyorum

Onursal üye Array bravecan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    8230

Standart Tevfik Uyar: 'TGS PERSONELİ EĞİTİLMELİ '

Algıda seçicilik, çevrede bulunan tüm uyarıcılardan (sesli ya da görsel uyarılar, olaylar, durumlar vb.) alakadar olduklarınızı özellikle algılamanız anlamına gelir. Onca ses arasında isminiz telaffuz edildiğinde bunu hemen farketmeniz ve dönüp bakmanız bunun en bilinen örneğidir.

Havacılık sektörünün bizzat içindeyseniz –ve benim gibi de pimpirikliyseniz- uçağa bindiğinizde çevrenize dikkatle bakıp yanlış ya da noksan olabilecek şeyleri de kolaylıkla seçebilirsiniz.

Şu sıralar sık sık meydana gelen –benim de beş hafta önce şahit olduğum- önemli bir olaydan bahsetmek istiyorum: Acil çıkış kapılarının önündeki koltuklara yolcu oturturken yönetmeliklerle belirlenmiş kurallara uyulmaması.

Beş hafta önce şahit olmama rağmen bu yazıyı henüz kaleme almamın sebebi münferit bir örnekten yola çıkarak eleştiride bulunmamaktı. “Çamur at izi kalsın” mantığı hiç tasvip etmediğim bir davranış. Zira bu köşeden herhangi bir firmaya ya da kişiye boş ve yersiz bir eleştiri yönelttiğime şahit olmadınız. Bu yüzden bu yazıyı yazmadan önce de sık sık uçmak durumunda kalan bazı dostlara ve kabin memuru olarak görev yapan bir takım insanlara böyle durumlara şahit olup olmadıklarını sordum.

Acil çıkış önündeki koltukların çocuklu ya da çok yaşlı yolculara verildiğini zaten gözlerimle bizzat görmüştüm. Soruşturmalarımda da acil çıkış kapısı önündeki koltukların uzatma kemeri olmadan kemerini bağlayamayacak kadar kilolu, hareket edemeyecek kadar hasta, tekerlekli sandalye kullanacak kadar engelli kişilere tahsis edildiğine dair örnekler duydum. Sonuç olarak bu yanlışlığın THY uçuşlarında son zamanlarda hatırı sayılır miktarda gerçekleştiğini öğrendim. THY yer hizmetlerini bağlı ortaklığı olan TGS’den alıyor.

İnternetten çevrimiçi check-in yapılırken acil durum çıkışları önündeki koltuklar seçilemiyor: Çünkü check-in kontuarındaki görevlinin yolcunun fiziki durumunu, yanında çocuk olup olmadığını ya da evcil hayvan taşıyıp taşımadıklarını görmesi gerekiyor.

Eğer bu personel, acil çıkış kapıları önündeki koltuğun seçilmesine müsade ederken aşağıda yazılı olan kurallara dikkat etmiyorsa konunun öneminin farkında değil demektir. Bu farkındalık düzeyi de ancak eğitim eksikliği sebebiyle olur.

Kurallara göre acil çıkış kapılarının önündeki koltuklara:

- Bebekler ve 12 yaş altındaki çocuklar
    - Bebek ve çocuklarla seyahat etmek zorunda olan yolcular
    - Hamile bayanlar
    - Evcil hayvanını kabinde taşıyanlar
    - Fiziksel ve/veya zihinsel engelli kişiler
    - Kilo, sağlık durumu ya da yaşlılık sebebiyle hareket kabiliyetleri kısıtlanmış kişiler,

Oturamazlar.
    Yazının devamı:http://www.airporthaber.com/tgs-pers...meli-859y.html
    '' İnsanlar konusunda daha az, fikirler konusunda daha çok meraklı olun. ''
    Marie Curie

'' Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç yenemedim.''
    Gazali

Yer Hizmetleri Array MeNeLaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4258

Tevfik Uyar güzel bir noktaya değinmiş olsa da bilmediği bazı hususlar var.Bu durumların hepsi check-in personelinden kaynaklanmıyor ve çok nadir ortaya çıkıyor.Tevfik Bey'in belirttiği üzere acil çıkış kapıları önünde oturamayacak yolcular kurallarla belirlidir.Fakat çoğu zaman şöyle durumlar ortaya çıkıyor;
    İlk olarak bir yolcu düşünelim TK ile JFK-IST-ADB uçsun.Yolcu JFK'den hem JFK-IST hem de IST-ADB uçağına check-in yaptırıyor.JFK-IST uçuşunda yolcunun yer numarası acil çıkış kapısı önünde değil.Ancak sistem yolcunun IST-ADB uçuşunda acil çıkış kapısı önünde yer verebiliyor.Bu olay çok sıklıkla gerçekleşmekte.Yolcu JFK'dan IST'ye geldiğinde IST-ADB uçuşu için kontuara uğaramadan kapıya gidiyor ve uçağa biniyor.Gözle görülür bir şekilde bu yolcu kurallar dahilinde acil çıkış kapısı önünde oturamayacak bir yolcu.Kabin amiri zaten yer hizmetleri personeline durumu bildiriyor ve yolcunun yerini değiştirmesini istiyor.Yolcunun yeri değiştirilmeden hiç bir şekilde uçak kapısı kapatılmıyor.Uçağın içinden sorumlu olan kabin amiri ve kabin memurlarının bu durumları gözlemlemeleri lazım ki bunu yapıyıorlar.Böylece sorun çözüme kavuşmuş oluyor.
    İkinci bir durum şöyle;bilirsiniz ki acil çıkış kapısı önündeki koltuklar yolculara en son verlmesi ve doğru kişilere verilmesi gereken koltuklardır.Bazı yolcular özellikle acil çıkış kapısı önündeki koltukları istiyorlar.Eğer buralarda oturabilecek profile uygunlarsa yolcu memnuniyeti için bu koltukları check-inin başında da yolculara verebiliyoruz.Bazı zamanlar uçak dolu ve sadece 2 koltuk boş onlarda acil çıkış kapısı önünde.Check-in yaptırmayan da 2 yolcumuz olsun.Bu yolcuların biri 11 yaşında bir çocuk ve koltuğa oturduğunda 2.emniyet kemerine ihtiyaç duyacak kadar kilolu olan babası var.Kontuardaki personel bu yolcuları gözlemlediğinde bu koltuklara uygun olmadıklarını bilmesi gerekir.Ancak bu yolcuları bu koltuklara check eder.Ancak kapıdaki boarding personeline bunun bilgisini vermesi gerekir.Gerek telefonla arar gerekse yolcu bilgi ekranına msj düşer.Boarding personeli de kapıda başka yolcularla koltuk değişimi için yardımcı olur bunu uçak içinde de yapabilir.Zaten bu koltukların talibi çok hemen başka uygun bir yolcu bulabilirsiniz.
    Ayrıca şunu belirteyim ki Tevfik Bey'in dediği gibi o koltuklarda uygun profilde olmayan yolcular seyahat edemez,çünkü kurallar buna izin vermez,kabin amiri izin vermez.O uçak o şekilde havalanamaz.
    Elbetteki eğitim her zaman şart ve herkes her daim eğitime ihtiyaç duyar.
    ATC: AAL552, are you able to climb flight level 350?
    Pilot : We're able, but my captain is very happy at flight level 310.
    ATC: Roger, leave your captain at flight level 310 and climb flight level 350

2. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Paylaş

Paylaş