1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 25

Konu: Hakkari - Yüksekova Havaalanı Projesi

Aktif Üye Array SYDNEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    2.395
    454 Mesajda 713 Teşekkür Almış
    İtibar Gücü
    3193

Thumbs up Hakkari - Yüksekova Havaalanı Projesi

AirportHaber'den alinti haber:

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Hakkari'nin Yüksekova ilçesine havaalanı yapılacağını bildirdi...

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Hakkari'nin Yüksekova ilçesine havaalanı yapılacağını, bu konudaki çalışmalara 2008 yılı içinde başlayacaklarını belirterek, bunu hem güvenlik hem de ihtiyaç bakımından önemsediklerini bildirdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bakanlığının bütçesi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Yıldırım, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde havaalanı ihtiyacı olduğu kanaatinin kendilerinde de hasıl olduğunu belirten Yıldırım, ''2008 içerisinde bu konuda çalışmalara başlayacağız. Projemiz de hazır...Hem güvenlik hem de ihtiyaç bakımından bunu önemsiyoruz'' dedi.

Forum Bağımlısı Array +C@neR+ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    234
    575 Mesajda 1.055 Teşekkür Almış
    İtibar Gücü
    3256

Böyle Bir Hava Alanı ABD'ninde Gümdemine Geldi. İran'a Saldırı Olacak Şekilde Hakkari'ye Üs Yapılması Demekki Şimdi Yapıyorlar Ama Sivil Olarak Hayırlısı Olsun Hakkari Halkının Buna İhtiyacı Vardı.

Steward

Aktif Üye Array SYDNEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    2.395
    454 Mesajda 713 Teşekkür Almış
    İtibar Gücü
    3193

Bu havaalani kalkinma planlarinda hep yer almasina ragmen hayata gecmemis bir projedir. Eger gercekten ABD ile ilgisi olmus olsaydi ve ABD isteseydi bu alan bugun calisiyor olacakti. Ben sahesen bir baglanti goremiyorum burada.
    Alan sivil ve askeri ucaklara acik olur o hukumetimizin bilecegi bir is. Sonuc ne olursa olsun yoreye ve insanlarina hayirli olsun. Eger askerlerimize faydasi olacaksa o zaman askeri alan olsun!!

Forum Bağımlısı Array +C@neR+ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    234
    575 Mesajda 1.055 Teşekkür Almış
    İtibar Gücü
    3256

Arkdaşlar Ben Sadece Böyle Bir Duyum Aldım. Sadece Konu Yüksekovaya Sıkça Gitmeye Başlayan Amerikalı Heyetlerinin Halkın Arasında ABD'ye Üssü Geliyor Diye Konuşulmuş

Özür Dilerim.

Sevgiler

Kaynak: www.aksam.com.tr/haber.asp?a=98485,3
    Steward

Hızlı üye Array kopilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    361
    110 Mesajda 179 Teşekkür Almış
    İtibar Gücü
    2770

ben bu ınsanları anlamıyorum wallah anlamıyorum bıllahı nlamıyorum.yahu daha dogru dürüst okulu olmayan hastanesı olmayan bı yeregıdıp havaalanı yapıyorsun.yahu kardesım orda yasayan kısı sayısı kac onu gectım oranın jeopolitik onemı ne?tarıhı dogal guzellıklrı ne?oraya turıst gıdermı? orda yasayan ınsanların ekonomık durumları ne?hersey bıttı halloldu bıtek havaalan kaldı hallolmayan....ordkı ınsanlar aclıktan chıllıkten kandırılıp dağa cıkarılıo sen bunun onune gectın ordakı halkın eğitim sağlık ekonomıksorunlarını hallettın sımdı bıtek ucak ındrmek kaldı?yaw piotlar korkudan hakkari uzerınden ucmuyordur terorıstler sadırır dıye sen bıde ucak ındırmeyı dusunuosun oraya yap havaalanını bak bakalım ne olacak?sankı hrsey super havacılıkta zırveye ulasMISIZ.hava taxilerımız var hava ambulanslarımız var ınsanımızın uçağa bınmesi lux olmaktan cıkmıs durumDA ya sıra HAKKARIYE HAVAALANI YAPMAYA GELDİ...ALLAHIM YARABBIM YA !!!
    impossible is nothing.

6. kopilot , 2 Kullanıcı Bu Konu İçin Size Teşekkür Ediyor..

TK-1907 (16/11/2007)

Üye Array
    Teşekkür Et
    299
    51 Mesajda 89 Teşekkür Almış
    İtibar Gücü
    2311

Toplam yatırım maliyeti yaklaşık 200.000.000tl olan havaalanı için 2009 yılı ödeneği sadece 8.000tl
    bitiş tarihi 2011 gözüküyor ancak bana pek gerçekçi gelmedi.

Yönetici Array cagdas44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    2.558
    2.179 Mesajda 3.885 Teşekkür Almış
    İtibar Gücü
    5000

çok iyimser düşünmeyelim abd buna bugün değil gelecekte ihtiyacı olduğu için ister ayrıca amerika şura bura demez burdan olacak der

9. Aşağıdaki kullanıcılar, bu paylaşım için cagdas44 adlı üyeye teşekkür etti:

liberta (26/07/2009)

Özel Üye Array Kmalkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    3.988
    2.539 Mesajda 5.132 Teşekkür Almış
    İtibar Gücü
    3112

Hakkari-Yüksekova havaalanı ihalesi çarşamba günü yapılıyor.

Hakkari-Yüksekova Havaalanı ihalesi ile ilgili ilk adım 29 Temmuz Çarşamba günü yapılacak ihaleyle atılacak.

Edinilen bilgiye göre, Ulaştırma Bakanlığına bağlı Devlet Limanlar ve Havameydanları (DLH) Genel Müdürlüğünce yapımı planlanan Hakkari-Yüksekova havaalanı altyapı ve mütefferik işleri ihalesi, 29 Temmuz 2009 tarihinde talipli firmaların katılımıyla yapılacak.

DLH Genel Müdürlüğünce bu yıl programına alınarak fizibilite çalışmaları ve projeleri tamamlanan Hakkari Yüksekova Havaalanının ihale programının bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Devlet Planlama Teşkilatından (DPT) daha önce 5,5 milyon liralık ödenek alınarak bu yıla ilişkin yapılması öngörülen çalışmalar için harcanacak, Hakkari-Yüksekova havaalanının inşaatı için gerekli olan finansman özkaynaklardan karşılanacak.

Havaalanı için gerekli olan radar sistemleri başta olmak üzere diğer yer ve hava sistemlerinin de ayrı bir proje paketi içinde ihale edilmesi planlanıyor.
    Programa göre Hakari-Yüksekova havaalanı, konvansiyonel boyutta ve uluslararası uçuş yapabilecek niteliklerde inşa edilecek. Havaalanının en geç 3 yıl içinde sivil uçuşlara açılması planlanıyor.

Havaalanının hizmete alınmasından sonra Diyarbakır ve Van'dan sonra, Doğu Anadolu Bölgesi de üçüncü büyük uluslararası düzeyde havalimanına kavuşmuş olacak.

http://www.referansgazetesi.com/habe...HBR_KOD=126679

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++

Hayırlısı olsun.

1980'lerde Yüksekova - Şemdinli karayolunun Yüksekova çıkışında bir yol pist vardı zaten. Google Earth'te görünüyor ancak halen duruyormu bilmiyorum. Buraya bir C-47 ile iniş kalkış yapılmış ve VOR ya da NDB cihazı ??? yerleştirilmişti. Özellikle sınır ötesi uçuşlarda dönen uçakların istikamet bulmasına yardımcı olması için.

Oraları bilenler biliyor, ama bilmeyenler için söylemek gerekirse, gerçekten ihtiyacı duyulan bir yatırım. Her bakımdan düşünüldüğünde ulaşım dediğimiz kavram, insanların iletişimini hızlandırır, bu bilişim çağında dahi insanların daha çabuk bilgi alıp vermesine yardımcı olur.

Ancak, haberde bahsedilen koyu olarak işaretlediğim bölümlerde biraz popülizm kokuyor, bence. İnşallah, dedikleri gibi yapılır edilir ve faaliyete geçer de ben bu yazdıklarımdan UTANIRIM.

Yüksekova yol pist

Kaynak : Google Earth (courtesy of Google Earth)
    Gelecegin en etkili silahı da, aracı da, hiç kuşkunuz olmasın, uçaklardır. Bir gün insanoğlu uçaksız da göklerde yürüyecek, gezegenlere gidecek, belki de aydan bize mesajlar yollayacaktır. Bu mucizenin gerçeklesmesi için 2000 yılını beklemeye gerek kalmayacaktır. Gelişen teknoloji bize daha şimdiden bunu müjdeliyor. Bize düşen görev ise, Batı'dan bu konuda fazla geri kalmamayı temindir." Mustafa Kemal Atatürk

Eskişehir Tayyare Alayı - 1936

11. Kmalkoc , 4 Kullanıcı Bu Konu İçin Size Teşekkür Ediyor..

liberta (26/07/2009), pureblue (26/07/2009), SYDNEY (27/07/2009), tulgar (27/07/2009)

Gözetmen Array murattekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    296
    305 Mesajda 565 Teşekkür Almış
    İtibar Gücü
    2367

Buradaki kaç kişinin uluslararası uçuşa ihtiyacı var?Biraz abartmışlar bence. Önce 1800 mt pist yapıp ardından kapasite artırımına gitmesinler de.

Murat Tekin
    ANKARA

Özel Üye Array Kmalkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    3.988
    2.539 Mesajda 5.132 Teşekkür Almış
    İtibar Gücü
    3112

Uluslararası uçuşlara ihtiyaç duyan çok olur, özellikle Fransa'ya gidiş-gelişler için.

Şunu unutmamak lazım, haberler ve beyanatlar her zaman popülist yaklaşımları içerir. İşin gerçeği yurt içi uçuşlara açık bir havaalanı olsun esas amacına o zaman ulaşmış olur konu.

Bir de şunu bilmek gerekiyor diye düşünüyorum. Burası yılın yedi ayı kar altında ve meteorolojik yönden sorunlu bir bölge. Yani biz yeri geldi kışın Sıvas havaalanı için bir çok şey söyledik, kar buz diye. Burası buzuldur

Yani yapmak çok kolay, önemli olan işletmek. İşletemedikten sonra aynı Zonguldak havaalanı gibi 25 yıl sonunda bir uçak inecek diye insanlara umut dağıtılırsa işte o zaman amaca ulaşılmamış olunur, diye düşünüyorum.
    Konu Kmalkoc tarafından (30/07/2009 Saat 16:34 ) değiştirilmiştir.
    Gelecegin en etkili silahı da, aracı da, hiç kuşkunuz olmasın, uçaklardır. Bir gün insanoğlu uçaksız da göklerde yürüyecek, gezegenlere gidecek, belki de aydan bize mesajlar yollayacaktır. Bu mucizenin gerçeklesmesi için 2000 yılını beklemeye gerek kalmayacaktır. Gelişen teknoloji bize daha şimdiden bunu müjdeliyor. Bize düşen görev ise, Batı'dan bu konuda fazla geri kalmamayı temindir." Mustafa Kemal Atatürk

Eskişehir Tayyare Alayı - 1936

14. Kmalkoc , 2 Kullanıcı Bu Konu İçin Size Teşekkür Ediyor..

murattekin (30/07/2009), tulgar (31/07/2009)

1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Paylaş

Paylaş