PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sendikalar DHMİ için kapıştı.

melytk
23.Ocak.2007, 07:48
23 Ocak 2007 08:29

Dün AirportHaber’de yer alan “DHMİ çalışanlarına Müjde” haberimiz tüm Devlet Hava Meydanları İşletmesi çalışanlarını sevindirdi. Ancak, haberimizden sonra iki sendika karşı karşıya geldi. İşte ayrıntılar.

Türk Ulaşım Sendikası’nın AirportHaber’e gönderdiği açıklama çerçevesinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi çalışanlarının banka promosyonlarından faydalanacaklarını belirttik. Sendika gönderdiği açıklamada, bankaya yatırılan paralardan kaynaklanan promosyonlardan çalışanların faydalanması için neler yapıldığı belirtildi.

Türk Ulaşım Sendikası’nın bu açıklamalarının AirportHaber’de yayınlanması ulaşım sektörünün bir başka sendikası olan Birleşik Taşımacılık Sendikasını çileden çıkarttı. BTS AirportHaber’e gönderdiği açıklamada, Türk Ulaşım Sendikası’nın şov yapmakla suçladı. Bu paraların çalışanlara ödenmesi için tüm çalışmaları BTS’nin yaptığını söyleyen BTS temsilcisi Yakup Tağı, “Tüm çalışmaları sendikamız yapmıştır. Ancak bu çalışmalarımızı kendilerine mal etmeye Türk Ulaşım Sendikasının bu tutumunu üzüntü ile karşılıyoruz” dedi.

Ulaşım sektörünün bu iki sendikasını karşı karşıya getiren promosyon açıklamalarının sonu nereye varacak bilinmez ama, hangi sendika önderlik ederse etsin sonunda karlı çıkan DHMİ çalışanları olacak. Önemli olanda bu değil mi zaten?

AIRTECH
23.Ocak.2007, 08:50
Zaten hep böyle olur. Ortada bir başarı varsa herkes ben yaptım der. Ama ortada bi başarısızlık varsa bu sefer de tam tersi olur herkes diğerinin üstüne atar suçu. Kimin ne olduğunu herkes çok iyi biliyor. Bu yüzden birbirlerini yemelerine gerek yok.

ARFF54#2
24.Ocak.2007, 10:59
İşte sendika ağalarının anlayışı da budur zaten...

LTAC
25.Ocak.2007, 21:59
DHMİ için kapışıyorlar

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü çalışanlarına dağıtılacak banka promosyonları için sendikalar birbirine girdi. Son açıklama BUS'dan geldi. İşte zehir zemberek açıklama.

Yetkili sendikaların gündemde kalmak için toplu görüşme masası dışında ki icatlarına hayretle karşılamaktayız.

Toplu görüşme masasında dile getirilemeyen sorunların medyatik olmak hevesiyle gündeme taşınması pek de inandırıcı değildir.

DHMİ de çalışan kamu görevlilerinin çözüm bekleyen daha önemli sorunları var iken hedef saptıracak açıklamalar yapılması etik değildir.

Toplu görüşme masasında konuşulması gereken ve memurun emeklilik sonrasını da etkileyen 17 temel konu dan şu ana kadar hangisini halletmişler. Her toplu görüşme den sonra manzara hep aynı ;

Yetkili sendikalar : 0 – Hükümet : 17

Yani işin özü yetkili sendikalar masa başında yetersiz kalmışlardır .Bunu memur görmektedir.Kimse kamu görevlisini küçük görmeye ve kandırmaya kalkmasın.Küçük işlerle uğraşıp masa başını unutturma hareketi elbette başarısızlıkla sonuçlanacaktır.
Büyük sendika olmak üye sayısının çokluğuyla değil , vizyon , üretkenlik , doğruluk ve bağımsızlıkla mümkün olabilmektedir.

Bankalardan alınacak promosyonlar memurların elde edeceği kalıcı hak değildir.2 yıllığına alınacak 500 – 600ytl promosyonların aylık maaşa iz düşümü 20-25 ytl dir.Bu kadar küçük bir para için ben başardım , hayır ben başardım şeklinde ki tartışmalar yetkili sendikaların ne kadar GÜDÜK kaldığını göstermektedir.

Sivas Ulaştırma Bölge Müdürlüğün de 20 civarında memur çalışmaktadır.Yapılan anlaşma sonucu memurlara 500 ytl promosyon alınmıştır.DHMİ gibi memur sayısı fazla olan bir kurumda elbette bu rakamdan çok daha fazla promosyon alınmalıdır.

Bu promosyonlar nakit para olabileceği gibi kartlara puan para olarak ta yüklenebilir.
DHMİ de çalışan kamu görevlileri geleceğini ilgilendiren toplu görüşme masasına oturtacağı sendikayı hatıra dayalı seçmemelidir .Hatıra dayalı üye oluşlar sendikaların aynı istikamette yürümesine neden olmaktadır.

DHMİ geleceği çok parlak olan ve vazgeçilemez olan bir kamu kurumudur. Bu kurumdaki yöneticiler bunun bilicindedir.Kamu görevlisinin bu sorununu çözmek büyük bir hizmet olacaktır.Kamu görevlisi dört gözle kendisiyle ilgilenilmesini ve bu sorunun çözüme kavuşmasını beklemektedir.

Bu sorunun çözümüne katkı sağlayanlara buradan teşekkür edeceğimizi bildirmek gereği duyuyorum.

Tuncay ALTUN
Bağımsız Ulaşım Sen Genel Başkanı

Tango&Charlie
31.Ocak.2007, 08:51
İşte sendika ağalarının anlayışı da budur zaten...

Türkiyedeki sendikalar hükümete muhalefet ederek yada taraf olarak çalışıyorlar yoksa sendika üyeleri kimin umrunda,milletvekili olan sendikacılarıda unutmamak lazım

Efeler Efesi
01.Şubat.2007, 09:04
DHMİ'nde dedikodular bitmez... Uyanık ol...

Önce %5'ler yatacak dediler, 5 yıldır hâlâ bekliyoruz... Sonra Havacılık tazminatında düzeltmeler yapılacak dediler, TUS sitesinde yalanladı... Sonra promosyon verilecek dediler, bugün-yarın boş yere çene yoruyoruz. Şimdi de 40+40 bombası çıktı. Bence bu yukarıdaki kodamanlar kasıtlı çıkartıyorlar ki personel kendi çapında eğlensin, bizim ne yaptığımızı görmesin diye... Uyan DHMİ uyan. Deveyi hamuduyla, üzümü salkımıyla götürüyorlar....