PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HAVELTED (Havacılık Elektriği Teknik Elemanları Derneği)

cemolix
02.Aralık.2006, 15:54
selam arkadaşlar .elk .teknisyenlige atananlar burada konuşuruz diye başlık açtım.meslektaşlarımızla konuşalım tartışalım nedersiniz..:thumbsup:

www.HAVELTED.org.tr

LTCG
02.Aralık.2006, 17:51
selam bende elektrik teknisyeniyim nereye atandın.........:005:

cemolix
04.Aralık.2006, 14:50
sagolunarkadaşlar kahraman maraş dhmi kazandım.Adanalıyım en yakın yeri yazdım gelsin şükür oda geldi.

bu kurumda çalışan,kurum hakında bilgisi olan arkadaşlar bizleri bilgilendirirseniz sevinirim.hiç bir bilgiim yok o yüzden kusra bakmayın.yazarsanız çok sevinirm.

alone06
08.Aralık.2006, 20:34
Arkadaşlar bende yeni atandım Muğla elektrik teknisyenliği hayırlısıyla bi başlasaydık.kazanan arkadaşlarıde tebrik ederim kurslarda tanışırın çoğuyla muhtemelen.:yahoo:

onury1984
08.Aralık.2006, 21:19
arkadaşlar bende kahramanmaraşı kazandım maaşlar hakkında bilgisi olan varmı elektronik teknisyenliği

necipfazıl06
08.Aralık.2006, 22:38
var birader..... baya bir maaş alıyonuz siz mesela 1800 YTL gibi taş gibi oh.Allah daha çok versin tabi ki. bana aldığım yetiyor evet kabul ediyorum ekmek parası değil fırın kurcam yakında. :D

onury1984
09.Aralık.2006, 11:04
arkadaşlar işe başlayınca bize kurs mu verecekler

LTAC
09.Aralık.2006, 11:08
esenboğa simulator tesislerinde görevinizle ilgili eğitim verilir bu eğitim sonunda sertifika alırsınız

alone06
09.Aralık.2006, 16:09
arkadaşım DHMİ de elektrik teknisyeni 2 kursu izmirde birinide ankarada aldı

cemolix
11.Aralık.2006, 16:03
kurs nasıl arkadaşlar herkes sertifika alabiliyor degilmi.bu arada onury kardeş sende benim gibi maraşı kazanmışsın tebrik ederim.benimki elektirik tek.

recep
13.Aralık.2006, 10:22
mrb arkadaşlar bende denizli elektronik teknisyenliğini kazandım bütün kazanann arkadaşları tebrik ederim

recep
13.Aralık.2006, 10:26
necipfazıl06 1800 alacağımız kesin benim bildiğim teknikerler o kadar alıyor teknisyen o kadar almaz sanırım teknisyen 1400-1500 civarı alıyor diye duydum ben
:0013:

LTAC
13.Aralık.2006, 10:40
elektronik çalışanlarının havacılık tazminatı diğer birimlerden fazla oldugu için maaşları diğer birimlere göre daha yüksektir
diğer teknisyenler 1500 alsa elektronik teknisyeni bundan 200-300 ytl fazla alır.

recep
13.Aralık.2006, 20:22
tşkler LTAC
bu her fark her yerde aynı değildir herhalde demi

PAPİ
13.Aralık.2006, 20:48
http://www.havelted.net/images/image_02.JPG

HAVELTED

HAVACILIK ELEKTRİĞİ TEKNİK ELEMANLARI DERNEĞİ

DHMİ Genel Müdürlüğümüz bünyesinde yer alan 38 Hava Liman / Meydanları ile havacılık sektörüne hizmet eden Ulaştırma Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan ve elektrik enerjisinin üretiminden dağıtımına kadar geçen tüm evrelerde yer alan ve havacılık sektörünün güvenli bir şekilde işleyişi için gerekli tüm sistemleri bakım ve onarımlarını yapan elektrik / makina motor, teknisyen yardımcısı, teknisyen, tekniker, teknik öğretmen, teknik şef, mühendis, uzman ve müdürlerinde içinde yer aldığı toplam 250 kişilik mevcudu ile HAVACILIK ELEKTRİĞİ TEKNİK ELEMANLARI DERNEĞİ (HAVELTED) 24.11.2005 tarihinde kurularak sivil toplum örgütleri içindeki yerini almıştır.

KURULUŞ AMACIMIZ

Dernek, mesleki açıdan yapılacak tüm faaliyetleri; havacılık elektriği alanındaki gelişmeleri takip edip üyeleriyle paylaşmak ve bu teknolojik gelişmeleri ilgili müdürlüklerle koordineli bir şekilde hava alanlarının işleyişini en verimli düzeye çıkarmak için çalışmalar yapmak, tüm elektrik teknik elemanları çalışanlarının mesleki menfaatlerini korumak, ve yükseltmek havacılık elektriği teknik hizmetlerinin ve tüm elektrik teknik çalışanlarının mesleki açıdan gelişmesini ve daha sistemli bir hale gelmesi için eğitici ve öğretici çabalarda bulunup, havacılık elektriği teknik hizmetlerinin ve hava elektrik çalışanlarının mesleğini yüksek düzeye çıkarmak ve korumak maksadıyla çalışmalar yapmak amaçları doğrultusunda kurulmuştur.[/CENTER]

http://www.havelted.net

PAPİ
13.Aralık.2006, 20:59
dhmi elektrik birimine yeni işe başlayan arkadaşlarımıza öncelikle hayırlı olsun diyorum yeni işe başlayan arkadaşlardan havelted e üye olmalarını öneriyorum özellikle bu son havacılık tazminatı davaları için havelted üyeleri adına dava açmıştır. havelted hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

http://www.ucuyorum.com/showthread.php?t=4773

hudaverdi
14.Aralık.2006, 16:10
bu haveltad nedir devletinn kuruluşu mu.....ne iş yapıyo orda çalışanlar

ilo
15.Aralık.2006, 22:16
ELEKTRİK TEKNİK ELEMANLARININ HAVACILIK TAKİ ÖNEMİ

DHMİ
:Türkiye Cumhuriyeti Hava sahası içinde bulunan hava alanlarını işletmek ve sivil havacılık yasaları (SHY) kapsamında sivil havacılık adına hava sahasındaki seyrüsefer hizmetlerini güvenli, bir şekilde idame ettirir bunun ,için gerekli alt yapıyı sağlar
SİVİL HAVACILIK:
2920 sayılı kanunla Bağlı olduğu ICAO ve EUROCONTROL (Avrupa havacılık kontrol teşkilatı)ile koordineli olarak Türkiye Hava sahası ve uçuş güvenliği ile ilgili yasaları hazırlar ve denetler tüm dokümanlar euro kontrol dokümanları olan DOC…… JAR….. ve dokümanlar (DOC) ın özeti olan ANNEX lerdir

EUROCONTROL:
Amerika sivil havacılık teşkilatı FAA nın alt yapısından faydalanılarak Avrupa ya uyumlu kuralları düzenler havacılık ile ilgili dokümanlar hazırlar dokümanlar FAA yayınları baz alınarak DOC 1000 den başlayarak D10000 e ladar gider ki bu 9000 adet doküman havacılığın kanunu kabul edilir bu dokümanlarda bir hava alanındaki çivinin nasıl çakılacağına kadar detaylı bilgi yi kapsar bu dokümanların meydan ile ilgili kısımlarına AIRPORT MANUEL DİZAYN denilmekteki /DOC 9000 serisi)bir hava meydanı yapılırken bu kurallara uyulur bunların ekleri ve kısaltmalarında ANNEX denir ki bunlar el kitabı niteliginde ANNEX 1 den ANNEX 29 b ye kadar gider

FAA
Amerikan sivil havacılık otoritesi olan FAA (Federal Aviation Administration )bir nevi havacılık test merkezi olup havacılık sektöründe kullanılan tüm materyallerin uyumluluğunu test eder bunları raporlar ve doküman haline getirir bu dokümanlar FAA AC 150(ADVİSORY CİRCULAR) 100A dan başlar FAA AC 150/9000 de biter
REGÜLATÖR ÖRNEGİ FAA: AC 150/5345-10E ek pdf dosyası 12 sayfa
FAA AC 150 den sonraki rakamlar İCAO tarafından baz alınan DÖC numarasıdır
DOC 5345 de capter 10 e regülatörlerin nasıl olması hakkında bilgileri kapsar
İkinci ekte elektrikle ilgili doküman listesi bulunmaktadır pdf 4 sayfa

ÖRNEK
HAVA TRAFİK

1. General Annex 2,
2. General Rules Annex 2,
3. Air Traffic Services Annex 11
4. General Provisions Doc 4444,
ELEKTRİK
1 DOC 5000 den DOC 5500 e kadar
2 annex 10
3 annex 14
4 AIRPORT ELECTRIC POWER FACILITIES
Havacılıkta elektrik ünitesinin gerekliliği
1 yukarda arz edilen dökümmanlar tamamen elektrik ünitesinin SHY yönergelerine ek olarak sorumlu olduğu dökümanlar olmakla beraber
her türlü koşulda dayanak tır
2 bir hava limanının uluslar arası ruhsatı olan AIP te olmazsa olmazı olan bilgiler pistin ışıklandırma katagorisi CAT Power sublay durumu ve devreye girme süresi ( örnek Milas bodrum AIP AGA ve MAP planları)
Demek ki bir hava limanına gelen pilot plan doldurmadan FIC ünitesinden gidecegi limanın AIP ten meydan bilgilerinden ışık özelliğine ve güç süresine bakıyor ki uçuş güvenliği için plan dolduruyor ve bu bilgiler uşuş suresince uçakta bulunuyor
Bu bilgiler plota ne kazandırıyor veya ne işe yarıyor
Önce ışıklandırma için CAT konusuna göz atalım
CAT I : Pist eşik noktasından 3 derecelik açı ıle yükselip 800 metre olan görüş acısı (RVR)olan pistler yani pilot piste 3 derece ile yaklaşacak ve pist eşiğini 800 metrede görecek ve inecek
CAT II RVR nin 400 Metre
CAT III A RVR nin 200 Metre
CAT III B RVR nin 50 Metre
CAT III C RVR nin 0 Metre olduğu pistlerdir
Yani öyle bir donatım yapacaksınız ki pilot CAT operasyonu için hazır olacak
Örnek Milas bodrum havalimanı AIP AGA LTFE sayfasında ışıklandurma CAT II yazar bu demek ki sisli bir havada görüş RVR 400 metre ye kadar düşse uçak bu limana iner
tabi ışıklandırmanın konumu buna müsaittir ayrıca CAT operasyonunda AIP te yazmasına rağmen her zaman sistemin kontrolüde bu nedenle yapılır ki sistemdeki ışık sayısının azalması limen CAT değerini düşürür bu nedenle limenlerda Özel aydınlatma veya pist ekibi koğuşlandırılır ve özel eğitim verilir ayrıca SHY yönergeleri ilede denetlenir
İkinci konu güç durumu ki AIP te olmazsa olmazı olan birinci ve ikinci enerji durumu ve devreye giriş süresi elektronik bölümünü kapsayan ANNEX 10 ANNEX 14 ve diğer dokümanlarda ikincil enerji (kuvvet santralından verilen ana besleme) süresi muhakkak belirtilir AIP teki güç süresi pist ışıkları ve cihaz beslemelerini kapsar buda uçuş güvenliği için olmazsa olmazıdır
SONUÇ OLARAK
DHMİ ELEKTRİK TEKNİK ELEMANLARININ HAVACILIK TAKİ ÖNEMİ uçuş güvenliğinde 1. derecede önem arz etmesinin yanında, meydan işletmesi için gereken; terminal ısıtma- soğutma, konveyör , cevre aydınlatma, arıtma sistemleri, seyrüsefer cihaz ve istasyonlarının enerji temini gibi görevlerde, aksatılmadan yapılmaktadır

aramıza yeni katılan arkadaşların dikkatine hepiniz hoşgeldiniz

LTCG
24.Aralık.2006, 22:34
Bu Havelted Yarin Birr Gün Yanliş Bişey Yapsa Bizde Sorumluluk Altina Giriyormuyuz...........işten çikarilmama Garantisi Var Mi....

cemolix
25.Aralık.2006, 14:05
sagol kardeş daha başlamadık ama olsun :-)..yeni katılacak olanlar bayramda sonraya kalmış....

burada onury1984 kardeş özel mesaj attım sana bir bakarmısın..

sevecen
26.Aralık.2006, 09:31
ıstanbulda yarım saat elektırıkler kesılınce basmuduru ısten atmıslardı cok dıkkat etmek lagzım

sevecen
26.Aralık.2006, 09:40
resımdekı lambalarımı takıorsunuz

hudaverdi
26.Aralık.2006, 09:54
demek lambacıydınız.hangi markaları takıyosunuz.

AIRTECH
26.Aralık.2006, 11:35
Çok mu merak ettin. hudaverdi marka ampulleri takıyoruz.

hudaverdi
27.Aralık.2006, 14:33
yani eminim markadırda osram mı ...philips mi...

PAPİ
27.Aralık.2006, 19:38
demek lambacıydınız.hangi markaları takıyosunuz.

sen insanların sinir sistemi ile neden dalga geçiyorsun..Senin başka işin gücün yokmu aslan.adam gibi bilgi istiyorsan gelirsin merkeze ben sana detaylıca anlatırım.oldumu..

PAPİ
27.Aralık.2006, 19:47
Bu Havelted Yarin Birr Gün Yanliş Bişey Yapsa Bizde Sorumluluk Altina Giriyormuyuz...........işten çikarilmama Garantisi Var Mi....

HAVELTED yöneticileri de senin benim gibi devlet personeli teknik elemanlar.Sen ne kadar risk alabilirsin..

DLM
27.Aralık.2006, 20:26
Sen necisin ve nerde iş yapıyorsunda bu tavırları takınıyorsun hakkın yok kendine gel.

Localizer
29.Aralık.2006, 00:15

Sevgili Hüdaverdi masus mu yapıyosun bilmiyorum, ama lütfen mantıklı ve konularla alakalı sorular soralım lütfen! De ki biraz eğlence istiyorum... Eğlenmek istiyorsan "komik şeyler" bölümüyle ilgilenmeni tavsiye ederim ;)

Localizer
29.Aralık.2006, 01:19
Hocam bu arada resimdeki PAPI değil mi?

Localizer
29.Aralık.2006, 01:20
sorduğum soruya bakın yaa :D harbi kullanıcı adınız da papiymiş yeni farkettim vallahi :D

Tango&Charlie
01.Ocak.2007, 21:22
degerli arkadaslar insanlarin meslekleriyle alay etmeyelim herkesin yaptigi isin buyuk bir sorumlulugu vardir lamba deyip gecmeyin papilerin pilotlara yaptigi katki pist isiklarinin kesintisiz yanmasi butun bunlar elektrik teknikte calisan personelin hicte hafife alinmayacak kadar buyuk sorumluluk tasidiginin gostergesidir.
kuleden bir anahtari cevirdigimde butun isiklar isil isil yaniyorsa bunu o arkadaslara borcluyum.

Localizer
02.Ocak.2007, 00:57
Sözünüz banaysa gülücüğü kendime atmıştım. sevgiler ;)

PAPİ
16.Ocak.2007, 10:29
HAVELTED üyeleri hediyelerinizi aldınız umarım.

PAPİ
17.Ocak.2007, 20:54
havelted yeni sitesi yakın zamanda hizmete girecektir.öneri ve istekler olursa yönetime iletebilirim

Tango&Charlie
31.Ocak.2007, 09:12
takvimlerinizi gördüm yaklaşma ışıkları ve kalkıştaki uçak güzel bir görüntü olmuş.

ctekno
27.Şubat.2007, 17:28
mrb arkadaşlar ben yeni üye oldum dhm elk teknisyeniyim.

ctekno
28.Şubat.2007, 21:02
arkadaşım elk teknisyen maaşı 1800 falan değil ben sana söyleyeyim 1600 ytl oda
tazminatla.

Tango&Charlie
01.Mart.2007, 15:47
bildiğim kadarıyla elektronik teknisyenleri diğer teknisyenlerden 200-300 ytl fazla maaş alıyor eğer öyleyse 1800 ytl rakamı elektronikçiler için söylenmiş olabilir

serohaso
09.Mart.2007, 11:55
.................................................. .................................................. .................................................. ...............................

ARFF54#2
11.Mart.2007, 09:11
Arkadaşlar mesaj yazarken daha dikkatli olsunlar, yazdıkları mesajlarla kendi birimlerini de temsil ettiklerini unutmasınlar...

ctekno
15.Mart.2007, 12:25
hey ceyranciler benim arkadaşlarım da ceyranci ama sizin hvolted midir nedir bizim itfaiyenin dernaği gibi olamaz sizi hic bilgilendiriyolarmı onlar an ca para alabiliyorlar ve afiyetle yiyorlar . tabi kerizler olmassa uyanıklar aç kalır biz 5ytl verirken siz *****ler 20 hatta bu bildiğimiz miktar................

tulumbacı değerli hasso öncellikle TÜRKÇEYİ Ali okulunda öğrenip daha
sonra foruma yorum yapmaya başla fakat saçmalama

bir defa derneğimizin adı hvolted değil HAVELTED dir
Türkçe de ceyranci diye bir kelime yoktur
dernaği diye bir sözcükte olamaz
an ca kelimesi ise ayrı yazılmaz birleşik yazılır

lütfen sen önce iyice Türkçe yi öğren ondan sonra gel burada yaz ki dhmi nin de adını küçük düşürme yada iyi bir tercüman bul

derneğimizin devam eden davaları nedeniyle hukuki danışmanlık hizmetlerini karşılamak için davalar sonuçlanıncaya kadar 15 ytl alınacaktır tabii sizin derneğin hiçbir faaliyeti olmadığı için alınan bu 5ytl bile fazladır bu durumda sen ***** oluyorsun:1124:

mansoncu
17.Mart.2007, 10:28
herkese slam:sukur: :sukur:

mechul06
19.Mart.2007, 23:16
hey ceyranciler benim arkadaşlarım da ceyranci ama sizin hvolted midir nedir bizim itfaiyenin dernaği gibi olamaz sizi hic bilgilendiriyolarmı onlar an ca para alabiliyorlar ve afiyetle yiyorlar . tabi kerizler olmassa uyanıklar aç kalır biz 5ytl verirken siz *****ler 20 hatta bu bildiğimiz miktar................

tulumbacı ya sen ne kadar cahil bir adamsın nerden biliyorsun dernegin parası yeniliyor gelip gördünmü yeniyormu yenmiyormu oturdugun yerden sıkıyorsun.sen o dernege üye olan arkadaşlara nasıl keriz dersin **** bir halta yara o da efendiliktir. sizin dernek iyi degil bizim dernek iyidir demek cocukca diger itfaiyeci arkadaşları tenzih ederim sen cesaret edipte mahkemeye verebildinmi beş milyon veriyormusun aslanım 2 yıl ben o dernekte fahri üyeydim aidat kesiliyordu ama arkadaşlar degerli arkadaşlar tabi heryerde senin gibileri var kasadakiler hep saglam olacak degilya senin gibi cürüklerde cıkacak.

serdar
04.Mayıs.2007, 13:39
selam elektrikçi dostlar adb elektrik ten selam

madboy
07.Mayıs.2007, 15:32
slm arkadaşlar yeni üye oldum . izmir elk.:dance: :dance:

DLMTEKNİK
27.Temmuz.2007, 12:42
Derneğimize yeni üye olan arkadaşlara hayırlı olsun diyoruz Derneğimiz daha yeni saylır bu yüzden taşlar tam olarak daha yerine oturmadı ama inşallah zamanla herşey daha güzel olacak ve istediğimiz standartlara geleceğiz
Ayrıca dernekte aktif olarak görev alan arkadaşlara çalışmalarında başarılar dlrm

khisar
03.Şubat.2008, 06:00
sorunlarımızı paylaşalım

ctekno
09.Haziran.2008, 14:15
Arkadaşlar biliyorsunuzki elektrik konusu her zaman bazı riskler taşır bu riskleri en aza indirmek için derneğimiz HAVELTED yeni bir çalışma başlatmıştır,
size biraz açayım bu konuyu elektrikte sadece önlem almak yetmez çalıştığınız malzemede bir okadar kalite açısından bir numara olmalıdır giydiğiniz elbiseler bile bazen hayati değer taşıyabilir elinizdeki alet ve edevatlar her zaman için teknolojinin son harikaları olmak durumundadır bunun yanında gelişen teknolojiyle devamlı değişkenlik taşıyabilir sonuç olarak sadece bunlarda yetmeye bilir personelin zinde moralen düzgün ve kötü durumlarda ne yapacağını bilen ve devamlı eğitime tabi olarak bu kötü durumlarda çare üretir
halde olması gerekir. Derneğimiz HAVELTED in İstanbulda bununla ilgili bir tanıtım ve organisazyon fuarına katılacaktır ilgili arkadaşlara duyrulur.

cengaver_06
12.Haziran.2008, 11:32
Bence çok doğru.Olması gerekende budur zaten.Çünkü Meydan ve Limanlarda enerji iletimi doğru ve düzgün yapılmazsa bırakın uçak trafiğini orada su bile içemezsiniz.

bravecan
22.Kasım.2010, 17:34
GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN HAVACILIK ELEKTRİĞİ TEKNİK ELEMANLAR GÜNÜ DOLAYISI İLE YAYINLADIĞI KUTLAMA MESAJI..

Havacılık sektörünün temel taşlarından biri olan ve gerek verdiğiniz hizmetin gerekse özverili ve zor şartlar altındaki çalışmalarınızın önemi ve yüklendiğiniz sorumluluğunuzun bilincinde olarak,

Genel Müdürlüğümüze bağlı Liman ve Meydanlarda Elektrik hizmetini ifa eden ve Hava Seyrüsefer cihazlarının (RADAR,VOR,DME,NDB….) İşleyişi için mutlak olması gereken göstergelerin başında yer alan elektrik enerjisini teknolojik ilerlemeler doğrultusunda kaliteli,sürekli ve verimli yönetmenin yanında,elektriğin üretimi,iletimi ve tüketimi safhalarında işletme,bakım ve arıza hallerinde 24 saat özverili olarak çalışan Mühendisinden Teknik Öğretmenine, Teknikerinden Teknisyenine kadar tüm elektrik personelinin bu anlamlı gününü kutlar, başarılarının devamını dilerim.

Orhan BİRDAL

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı
Ve Genel Müdürü

http://www.dhmi.gov.tr/haberler.aspx?HaberID=398
Forum olarak bizler de gününüzü kutluyor ve başarılar diliyoruz.
Ancak personelin görev skalası nedir, ne gibi işler yapar?Üyelerimizi aydınlatırlarsa seviniriz..

bravecan
22.Kasım.2011, 19:51
GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN HAVELTED GÜNÜ MESAJI…
Havacılık sektörümüzün temel taşlarından biri olan ve yüklendiği sorumluluğun bilincinde hareket ederek, Genel Müdürlüğümüze bağlı Liman ve Meydanlarda elektrik hizmetini ifa eden ve Hava Seyrüsefer cihazlarının işleyişi için mutlak olması gereken göstergelerin başında yer alan elektrik enerjisini teknolojik ilerlemeler doğrultusunda kaliteli, sürekli ve verimli yönetmenin yanında, elektriğin üretimi, iletimi ve tüketimi safhalarında işletme, bakım ve arıza hallerinde 24 saat özverili olarak çalışan tüm elektrik personelinin bu anlamlı gününü kutlar, başarılarının devamını dilerim.
http://www.dhmi.gov.tr/haberler.aspx?HaberID=884

co60
01.Mayıs.2012, 18:07
TCDD ve DHMİ'de örgütlü meslekî derneklerin başkanları ile istişare toplantısı yapıldı...
27/04/2012 Tarihinde Ankara Gar Vagon restaurantta TCDD ve DHMİ'de örgütlü bulunan derneklerin katıldığı bir toplantı yapılmıştır. Derneklerin yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Can Cankesen; "Bu toplantının amacının kurumlarda örgütlü bulunan derneklerle daha uyumlu çalışmak adına bir kaynaşma toplantısı olduğunu" belirtti. Cankesen geçmişten günümüze kadar, kurumlarımızda derneklerin ve sendikaların bir arada çalışmalarının olmadığını, herkesin ve her kesimin ayrı bir baş çektiğini, bunun sonucunda da kurum çalışanlarının zarar gördüğünü söyleyerek, geçen yıl bu zamanlar Ulaştırma Memur Sen 4.Olağan Genel Kurulunu yaptıklarını ve görev başına geldikleri günden, bu güne kadar dernekleri önemseyerek her platformda birlikte hareket ettiklerini, bundan sonra da beraber çalışma arzusu içinde olduklarını belirti.

Cankesen konuşmasının devamında, tüm çalışanları önemsediklerini, Ulaştırma Memur Sen'in kapılarının sonuna kadar herkese açık olduğunu ve herkesi sendikamızın çatısı altına beklediğini belirtti. Hizmet kolumuzda genel yetkiye giden bu süreçte kimse ötekileşmesin herkes Ulaştırma Memur Sen çatısı altında kendini bulsun ancak bunların sonunda da kazanan tüm çalışanlar olsun dedi.

.....................

HAVELTED Havacılık Elektriği Teknik Elemanlar Derneği Genel Başkanı Turgay Sarıkaya; Kurumumuzda aynı işi yaptığımız halde, teknisyenle tekniker arasında ücret bazında çok fark var. Bu da iş huzuru ve iş barışını bozuyor, bu durumun acilen düzeltilmesi gerekiyor. Unvan değişikliğinde bir kadro veriliyor bu kadroya onlarca insan müracaat ediyor. Teknik öğretmenlere teknisyen yada teknikerlik unvanı verilmelidir. Ek göstergelerimiz düşük kalmıştır. Mesailerimizin çoğu arazide geçiyor, iş güçlüğü tazminatı verilmeli bu yolda mücadele edilmelidir. Son dönemde DHMİ'de hizmet alımları da durdurulmalıdır.

.....................

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012155559dernekba__ka__n___ula____mmmmmmmmm11 11.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012155721dernek111111111111111.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012160113dernek_ba__kanlar_____123_4314444444 444444.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012160439derneksssssssssss.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012161633dernek_foto222222.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012162000dernek_ba__kanlar__arffffff.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012162550dernek_ba__kanlar_____123_4012222222 2.jpg

just38
03.Mayıs.2012, 17:03
sürekli reklam başka bir şey yok