PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ulaştırma MemurSen

eyvallah
05.Ocak.2009, 11:54
Ulaştırma Bakanı Binali YILDIRIM, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU ve Sendkamız Genel Başkanı Halil İbrahim KÜTÜK tarafından ziyaret edildi.

31/12/2008 Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette, TCDD Genel Müdürlüğü, Denizcilik Müsteşarlığı ve DHMİ Genel Müdürlüğü çalışanlarının sorunları ağırlıklı gündem maddelerini oluşturdu. Genel Başkan, Halil İbrahim KÜTÜK, TCDD Personelinin ek ödemede yaşadığı mağduritein bir an evvel giderilmesi gerektiğini belirtti. DHMİ, ARFF Personelinin hzimet sınıfı değişikliği için sürecin tamamlanarak personelin hak kaybının giderilmesi ve eşitlik sağlanması için çalışılması gerektiği belirtildi.
Sayın Bakanla yapılan görüşmenin ardından Müsteşar Habib SOLUK'la da bir araya gelen heyet, Ulaştırma Hizmet kolunda faaileyet gösteren tüm Kuruluşlardaki personelin sorunlarının içinden çıkılmaz bir hale geldiğini belirtti. Yakın zamanda sorunların geniş kapsamlı bir şekilde masaya yatırarak görüşülmek üzere Bakanlıktan ayrıldı.

ASİ
05.Ocak.2009, 19:01
İns ÇÖzÜlÜr Gercekten Bu Bİzİm Kanayan Yaramiz...

saltuk
06.Ocak.2009, 19:34
eyvallah kardeş şimdi sizin sendika geçenlerde bizim sendika bakanlarla görüşmüştü.hiç birinin aklına gelmiyormu sayın bakanım bi havacılık tazminatı yasası var bu yasaya göre her türlü ek ödemeyi almaya engel gösterilemez diye madem niyetleri icraat böyle somut şeyleri vurmazlar siyasetçilerin yüzüne yoksa niyetleri günü kurtarmak ve ya siyasetçilerden korkmakmı

sytms34
06.Ocak.2009, 22:33
eyvallah kardeş şimdi sizin sendika geçenlerde bizim sendika bakanlarla görüşmüştü.hiç birinin aklına gelmiyormu sayın bakanım bi havacılık tazminatı yasası var bu yasaya göre her türlü ek ödemeyi almaya engel gösterilemez diye madem niyetleri icraat böyle somut şeyleri vurmazlar siyasetçilerin yüzüne yoksa niyetleri günü kurtarmak ve ya siyasetçilerden korkmakmı

saltuk kardeşim o kadar doğru bir konuya parmAK basmışsın ki teşekkürler sayılarla konuşan say ın maliye bakanı kit de emek harcayan personel hakkında hiç konuşmuyo memuru enflasyona ezdirmiyoruz diyor ama kit tekileri ezdiriyor sözleşmeliyi hiç hatırlamıyo bende onları seçimlerde hatırlamıyacağım

saltuk
08.Ocak.2009, 16:01
saltuk kardeşim o kadar doğru bir konuya parmAK basmışsın ki teşekkürler sayılarla konuşan say ın maliye bakanı kit de emek harcayan personel hakkında hiç konuşmuyo memuru enflasyona ezdirmiyoruz diyor ama kit tekileri ezdiriyor sözleşmeliyi hiç hatırlamıyo bende onları seçimlerde hatırlamıyacağım
hatırlamayalım system34 kardeşim hatırlamayalımki inşallah küçük dağları onların yaratmadığını anlasınlar kafalarına göre kanunlar koyuyorlar kanunları kafalarına göre yorumluyorlar.anlıyacağın aynı zamanda kendilerinide hukukun kendisi sanıyorlar.

TC-FTH
08.Ocak.2009, 16:05
hatırlamayalım system34 kardeşim hatırlamayalımki inşallah küçük dağları onların yaratmadığını anlasınlar kafalarına göre kanunlar koyuyorlar kanunları kafalarına göre yorumluyorlar.anlıyacağın aynı zamanda kendilerinide hukukun kendisi sanıyorlar.

Konu başlığında adı geçen Bakan Yıldırım ve Müsteşar Habib SOLUK her ikiside sizin mesajınızdaki türde insanlar değil lütfen bu ayrımı doğru yapalım. Her ikisinide tanıyan birisi olarak bu konuda lütfen yargısız infaz etmeyelimki vatandaşlarımızda yanlış bilgi sahibi olmasın.

Saygılar,

lvel
19.Mart.2010, 12:52
Memur-Sen Genel Mali Sekreteri ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız’ın sendikal hayatının sona erdiğini söyledi.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1268824486.jpg

Konuyla ilgili olarak Memur-Sen Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen Yusuf Yazgan, SGK Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen Bircan Akyıldız’ın kadrosunu da bu kuruma taşı****** ‘kamu görevlilerine üye olamayacaklar’ sınıfına geçtiğini, üye olamayan birinin de sendika ve konfederasyon yöneticisi olmasının mümkün olmadığını kaydetti.

Bircan Akyıldız’ın SGK Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildiği tarihte Makine Kimya Endüstri Kurumu’nda şef kadrosunda bulunduğunu söyleyen Yazgan, “Konfederasyon ve Sendika Genel Başkanlığı görevlerini yürütmesine bağlı olarak aylıksız izinli konumda bulunan Bircan Akyıldız, SGK yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladıktan sonra, Sosyal Güvenlik Kurulu yönetim kurulu üyeliği kadrosuyla ilişkilendirilmek için başvuruda bulunmuş, bu başvurusu üzerine MKE Kurumu ile ilişiğini keserek Sosyal Güvenlik Kurumu yönetim kurulu üyeliği kadrosu ile ilişkilendirilmiştir. Yani, Enerji hizmet kolundaki MKE Kurumu’ndaki şef kadrosunu bırakıp, Büro hizmet kolunda bulunan 3600 ek göstergeli SGK Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atanmıştır” şeklinde konuştu.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Büro Memur-Sen’in konuyla ilgili olarak 01. 02. 2010 tarih ve 175 sayılı yazısına verdiği, 26.02.2010 tarih ve 1683143 sayılı cevabi yazısında; “...Kamu görevlilerini temsilen kurumumuz yönetim kurulu üyeliğine seçilen ve kadro karşılığı gösterilmek suretiyle anılan kadroya atanan Bircan Akyıldız’a kadrosunun karşılığı olan aylık ve diğer ödemeler ödenmekte olup, söz konusu ödemeden dolayı maaşlarından emekli keseneği kesilmektedir” dendiğini bildiren Yazgan, “Yönetim kurulu üyeliğine seçildiği tarihte Kamu-Sen ve Türk Enerji Sen Genel Başkanlığı görevlerini yürütmekte olan Bircan Akyıldız, kamu görevlileri sendikalarına üye olmaya ve buna bağlı olarak 4688 sayılı Kanun kapsamındaki kamu görevlileri sendika ve konfederasyonlarının zorunlu organlarında görev almaya engel nitelikteki Sosyal Güvenlik Kurumu yönetim kurulu üyeliği kadrosuna atanmakla, kamu görevlileri sendikalarına üye olma hakkını ve üyeliğe bağlı olarak yürütebileceği sendika ve konfederasyon genel başkanlığını yürütme imkanını kaybetmiştir” dedi.

Bircan Akyıldız’ın SGK Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor olmasına karşın halen Türk Enerji Sen ve Kamu Sen Genel Başkanlığı görevlerini de yürüttüğünü söyleyen Yusuf Yazgan, 4688 sayılı Kanunun 15 nci maddesinin (c) bendinde; sendikalara üye olamayacaklar içinde, ‘kurumların yönetim kurulu üyeleri’ nin yer aldığını hatırlattı.

Sosyal Güvenlik Kurumu yönetim kurulu üyelerinin kamu görevlileri sendikalarına üye olmasına imkan bulunmadığını da söyleyen Yazgan, sendika üyesi iken bu göreve atananların sendika üyeliklerinin devam etmesine de imkan bulunmadığını: bu sebeple de sendika üyesi olmayan kamu görevlilerinin de kamu görevlileri sendikaları ve konfederasyonlarının Genel Başkanı ve diğer zorunlu organlarının üyesi olmasına da imkan bulunmadığını dile getirdi.

SGK 2. Olağan Genel Kurulu’nun sabahki bölümünde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’i protesto ederek salonu terk eden Kamu-Sen’lilerin, öğleden sonraki oturuma katılarak, sabah protesto ettiği bakanla çalışmak üzere, Konfederasyon Genel Başkanlarını yönetim kurulu üyesi seçerek büyük bir çelişkiye imza attıklarını da söyleyen Yusuf Yazgan, “Söz konusu Konfederasyonun bu konudaki tutarsızlık ve çelişkisi bununla sınırlı değildir. Kamu Görevlilerini temsilen, şahsımın SGK Yönetim Kurulu Üyeliği sırasında, kadromu SGK’na aldırmadığım ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde olmasına, Devlet Personel Başkanlığının görüşüne göre ikinci görev olarak görev yapmama rağmen, söz konusu konfederasyona bağlı Türk Büro Sen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve SGK Başkanlığı’na ayrı ayrı yazı yazarak, üyesi bulunduğum sendika ve konfederasyondaki görevlerimin sona erdiğini iddia etmiştir. Ancak, Bircan Akyıldız bu göreve seçildikten 21 gün gibi kısa bir süre sonra, şikayette bulunan Türk Büro Sen, söz konusu dilekçelerini, ilgili kurumlara yazı yazarak geri çekmiş ve içine düştükleri çelişki ve tutarsızlığı bir kez daha ortaya koymuştur” dedi.

Yazgan, Bircan Akyıldız’ın, Kamu Görevlilerinin haklarını korumak için seçildiği SGK Yönetim Kurulu Üyeliği görevine başlar başlamaz, sendikal görevlerinin bitmesi pahasına kendi haklarını korumayı seçtiğini sözlerine ekledi.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1268824459.jpgKaynak: http://www.memursen.org.tr/upload/pictu80.jpg (http://www.memursen.org.tr/haberdetay.php?fide=1813)

co60
02.Haziran.2010, 09:47
http://www.memursen.org.tr/upload/resim1275296666.jpg

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde teröristlerce askeri birliğe düzenlenen saldırıda 6 asker şehit olurken, 9 asker de yaralandı. Önceki gün Şırnak’ta çıkan çatışmada 3 asker ile Siirt’te pusuya düşürülen 3 korucu şehit olmuştu.

Ülkemizin birlik ve beraberliğine, milletimizin kardeşlik atmosferinin bozulmasına yönelik bu tür menfur saldırıları lanetliyor, bölücü terör örgütü PKK’nın tamamen ortadan kaldırılması için atılması gereken her türlü adımın ivedilikle atılarak, bu hainlere gereken cevabın verilip, hadlerinin bildirilmesini bekliyoruz.

Milletimizin huzur ve istikrarının bozulmasını hedefleyen, karanlık emelleri uğruna askerimizin kanını akıtan, milletimizi tedirgin etmeyi hedefleyen eli kanlı terör örgütü asla hedefine ulaşamayacak hak ettiği karşılığı kesinlikle alacaktır.

Yüzlerindeki maskenin düşecek olmasının ve yaşam alanlarını yitirecek olmanın telaşıyla son çırpınışlarını yapan terör örgütü mensupları ve yandaşları bundan sonra da arzuladıkları ortamı bu ülke sınırları içinde bulamayacaktır.

Puslu hava özlemiyle yanıp tutuşanların bu umutları kursaklarında kalacak ve asla amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Ülkemizin aydınlık yarınları adına olumlu adımların atıldığı süreçte, kaos ortamı meydana getirenler, ancak tarihten ders almayan bedbahtlardır.

Milletimiz, birlik ve beraberlik içinde terörün üstesinden gelecek azim, güç ve kararlılığa sahiptir.

Memur-Sen olarak, kimden ve nereden gelirse gelsin terörün her türlüsünü lanetliyor, saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz...Kaynak: memursen.org.tr (http://www.memursen.org.tr/haberdetay.php?fide=1921)MemurSenMemurSen

co60
02.Haziran.2010, 09:54
Gazze’ye insani yardım götüren gemilere İsrail tarafından askeri saldırı yapılması ve İskenderun’da 6 askerimizin şehit edilmesini nefretle kınıyoruz.

PROTESTO ETTİK

31 Mayıs 2010 Pazartesi günü önce İskenderun’da Deniz Üssüne düzenlenen saldırı ile 6 askerimizin şehit edilmesi, ardından Gazze’ye insani yardım götüren gemiye İsrail askerleri tarafından düzenlenen saldırı sonucu gemide bulunanların bazılarının şehit edilmesi Ülkemizde üzüntüye ve büyük infiale neden oldu.

Çok sayıda yaralıların da olduğu her iki olay, Konfederasyonumuza bağlı sendikalar ve duyarlı sivil toplum kuruluşlarınca İsrail’in Türkiye Büyükelçiliği önünde ve İsrail Büyükelçisinin evinin önünde protesto edildi.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1275314808.jpg

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, saldırı karşısında ülkemiz vatandaşlarını duyarlı olmaya, TC. Hükümeti ile BM ve İKÖ gibi uluslar arası kuruluşları göreve çağıran bir konuşma yaptı. Konuşman ardından İsrail Büyükelçiliğine siyah çelenk bırakıldı.

Daha sonra İsrail Büyükelçisinin evinin bulunduğu Seymenler Parkına yürüyen Memur-Sen korteji, burada toplanan duyarlı vatandaşlarla buluştu.

Konfederasyonumuz Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu tarafından burada da yapılan konuşmanın ardından Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1275322879.jpg

TESADÜF MÜ?

Diğer yandan ilk defa bir deniz üssümüze terör saldırısı düzenlenerek askerlerimizin şehit edilmesi, bir kaç saat sonra da İsrail'in yardım gemilerine saldırması dikkatlerden kaçmadı. Ankara'da akademisyenler ve siyasiler tarafından günboyu (31 Mayıs 2010) yapılan değerlendirmelerde her iki olayın peş peşe yaşanması "manidar" bulundu!

BASIN AÇIKLAMASI

Aynı gün içinde peş peşe meydana gelen ve millet olarak hepimizi derinden yaralayan olaylarla ilgili Konfederasyonumuzca bir basın açıklaması yayınlandı.

Memur-Sen basın açıklama şöyle;
Terörist devlet İsrail’in Filistin'e insani yardım götüren gemiye yaptığı baskını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Mazlum Filistin halkına insani yardım götürmekten başka amacı olmayan ve İsrail askerleri tarafından vahşice öldürülen şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, milletimize ve tüm İslam âlemine başsağlığı dilerken, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Bu saldırı tüm insanlığa karşı yapılmış bir saldırıdır. Başta milletimiz olmak üzere bütün insanlık bu vahşete seyirci kalmayacak, gerekli tepkiyi gösterecektir.

Haydut devlet İsrail, sadece insani yardım taşıyan gemilere saldırarak uluslar arası hukuku ihlal etmiş ve suç işlemiştir. Bu saldırıyı yapanlar ve saldırı emrini verenler derhal uluslar arası mahkemelerce yargılanarak hak ettikleri ağır cezalara çarptırılmalıdır

Kadın, çocuk, yaşlı ve yardım konvoyu demeden insanlara saldıran ve bunu bir alışkanlık haline getiren İsrail’in uluslar arası meşruiyeti olamaz, olmamalıdır. Son katliamdan sonra tüm dünya devletleri ve uluslar arası kuruluşlar bu katil devletin uluslar arası meşruluğunu tartışmaya açmalıdır.

Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya ülkeleri, katil devlet İsrail’le askeri ve ekonomik işbirliğini tamamen bitirmelidir. Diplomatik ilişkilerine son vermelidir.

Türkiye, İsrail büyükelçisini acilen Ankara’ya çağırmalı, İsrail büyükelçisini de sınır dışı etmelidir.
Tüm dünya ülkeleri ambargo uygulayarak İsrail’i tecrit etmelidir. Spor etkinlikleri başta olmak üzere İsrail tüm uluslar arası yarışmalara sokulmamalı, uluslar arası resmi ve sivil tüm kuruluşlardan üyeliği silinmelidir.

Buradan sessiz kalarak bu suça ortak olan Birleşmiş Milletler (BM), İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) ve diğer uluslararası kuruluşlara sesleniyoruz: İnsanlık İsrail’in zulmü altında eziliyor, daha ne diye susuyorsunuz. Uluslar arası yaptırımları niye yürürlüğe koymuyorsunuz?

Uluslararası bütün insani kuruluşlar, İsrail’in bu saldırısına karşı ortak tavır geliştirmelidir. Uluslar arası insan hakları dernekleri, bu insanlık ayıbını ortak bir bildiri ile kınamalı ve İsrail ve İsrail’le bağlantılı kuruluşların uluslararası toplumdan dışlanması için girişim başlatmalıdır.

Filistin’e insani yardım ulaştırma çalışmalarıyla birlikte ülkemizde terörist saldırıların artması da son derece manidardır. İsrail ordusunun Akdeniz sularında insani yardım gemilerini taciz ettiği dakikalarda Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde teröristlerce askeri birliğe düzenlenen saldırıda 6 askerimiz şehit olurken, 9 askerimiz de yaralanmıştır. Dün ise, Şırnak’ta çıkan çatışmada 3 askerimiz ile Siirt’te pusuya düşürülen 3 korucu şehit olmuştu.

Bu hususun da üzerinde durulması, ülkemiz içindeki terör hareketlerindeki terörist devlet İsrail’in etkisinin araştırılması gerekmektedir. İsrail’den böyle bir hainlik gerçekleştirmesi, yurtiçindeki hainlerin de bunun taşeronluğunu üstlenmesi beklenmeyecek bir durum değildir.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1275378961.jpg

Bu vahşi olay karşısında milletimizin meşru hukuk içerisinde göstereceği her türlü tepki yerinde ve anlamlı olacaktır.

Bu duygular içinde tekrar tüm insanlığın başı sağ olsun diyor, şehitlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz...Kaynak: ulastirmamemursen.org.tr (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/284-teror-devleti-israili-lanetliyoruz.html)

co60
02.Haziran.2010, 11:17
Hak-İş, Memur-Sen, Anadolu Gençlik Derneği, Alperen Ocakları, Mazlum-Der ve İHH İnsani Yardım Vakfı pazar günü Sıhhiye Meydanı'nda İsrail'i protesto mitingi yapacak.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1275395314.jpg

Mitingi düzenleyen kuruluşların yönetici ve temsilcileri, Hak-İş Genel Merkezinde basın toplantısı yaptı.

Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, kamuoyunun İsrail saldırısına duyarlılığını göstermek amacıyla pazar günü Sıhhiye Meydanı'nda altı örgütün miting düzenleyeceğini bildirdi.

Mitinge vicdan sahibi her yurttaşın çok büyük duyarlılığı göstereceğine inandığını belirten Uslu, yürekli ve vicdanlı insanların Filistin'deki sıkıntıları görmek, insani yardım ulaştırmak ve İsrail ablukasını kırmak amacıyla yaptığı girişimin kanlı bir şekilde engellendiğini söyledi.

''İsrail korsanlığıyla'' karşı karşıya olunduğunu vurgulayan Uslu, dünyanın da yapılanlar nedeniyle İsrail'e tepki gösterdiğini bildirdi. Uslu, ''Biz de vicdan sahibi insanlar olarak bütün gücümüzle çocuklarımızla mitingde olup bu aziz milletin tarihi sorumluluğunu yerine getirip Gazze halkının yanında olduğumuzu en gür şekilde ifade edeceğiz'' dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da mitinge Ankara ve çevresindeki 33 ilden katılım sağlayacaklarını söyledi.

Gündoğdu, ''Kulak çekmeyle geçiştirilemeyecek bir olayla karşı karşıyayız. Ekonomik ambargolar başta olmak üzere İsrail'in bir daha yanlışlık yapmaması için gerekli bütün müeyyideler uygulanmalıdır'' dedi.

Kaynak: memurlar.net (http://www.memurlar.net/haber/168525/)MemurSenMemurSen

co60
07.Haziran.2010, 10:02
Memur-Sen, Hak-İş, AGD, Mazlumder ve Alperen Ocakları tarafından düzenlenen, ‘Katil İsrail’e Lanet, Filistin’e Özgürlük Mitingi, Ankara Sıhhıye Meydanı’nda yapıldı. Yağmura rağmen meydanı dolduran onbinler, İsrail terörüne lanet yağdırırken, Filistin’e özgürlük çağrısı yaptı.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1275846552.jpg

Memur-Sen, Hak-İş, AGD, Mazlumder ve Alperen Ocakları tarafından düzenlenen, ‘Katil İsrail’e Lanet, Filistin’e Özgürlük' Mitingi, Ankara Sıhhıye Meydanı’nda yapıldı. Yağmura rağmen meydanı dolduran onbinler, İsrail terörüne lanet yağdırırken, Filistin’e özgürlük çağrısı yaptı.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1275895651.jpg

Mitingde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Mavi Marmara’ya yapılan saldırının insanlığa yapılmış bir saldırı olduğunu söyledi. Haydut ve korsan devlet İsrail’in, insanlığın vicdanını boğmak isterken, kendisinin boğulduğunu kaydeden Gündoğdu, “İnsanlık vicdanı, Akdeniz’de yeniden doğmuştur. Bazı İsrail dostları, gemilerin o sularda ne işi var? diyor. Soruyu doğru sormak lazım. İsrail’in Gazze’de, Filistin’de, Kudüs’te; Çin’in Doğu Türkistan’da, ABD’nin Irak’ta, Afganistan’da ne işi var?” şeklinde konuştu.

İSRAİL YALANLARI MAVİ MARMARA İLE SONA ERDİ

Ahmet Gündoğdu, İsrail’in sistematik yalanlarıyla insanlığı kandırma operasyonlarının Mavi Marmara saldırısı ile sona erdiğini, tepki ve boykotun uluslararası boyutlara ulaştığını söyledi. Gündoğdu, İsrail’e haydutluğu, korsanlığı bırakıp, insanlık ailesine katılma çağrısı yaptı.

Saldırı sonrası hükümetin tavrını da destekleyen Gündoğdu, “Hükümet dünyayı ayağa kaldırdı. Siyasi partilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız meydanlara indi. Millet ayakta, bütün insanlık ayakta. İsrail’e öfkemizi haykırmak için, İsrail’e katil demek için, İsrail’i lanetlemek için, Gazze’deki ablukayı kaldırmak için, Sıhhiye Meydanı’ndayız” dedi.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1275846539.jpg

REFAH KAPISI SÜREKLİ AÇIK KALSIN

Konuşmasında, Mısır’a da çağrıda bulunan Gündoğdu, “Filistin’e uygulanan insanlık dışı, ahlak dışı ablukanın figüranı olmaktan vazgeçin. Mısır halkının Filistin duyarlılığına kulak tıkamayın. Dünyanın ayağa kalkmasıyla geçici olarak açtığınız Refah kapısını sürekli açık tutun” şeklinde konuştu.

ABD Başkanı Obama’ya ise, Türkiye ve Mısır’dan İslam alemine seslenirken verdiği sözleri hatırlatan Gündoğdu, ABD’nin İsrail’i frenlememesi halinde, Irak’da başlayan bocalamanın Gazze ve Filistin’de yok oluşa dönüşeceğini ifade etti.

BM, KARARININ ARKASINDA DURMALI

Şimdiye kadar aldığı hiç bir karara İsrail’in uymadığını da hatırlatan Ahmet Gündoğdu, BM’nin son aldığı kararın arkasında durmasını ve sahip çıkmasını istedi. AB ülkelerine İsrail’le her türlü işbirliğini kesmesi çağrısında bulunan Gündoğdu, Filistin’le ortak tarih ve inanca sahip İslam ülkelerini daha çok ses vermeye davet etti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, konuşmasının sonunda ise Türkiye’nin yapması gerekenleri şu şekilde açıkladı:

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1275846576.jpg

Heron uçaklarının teslimi dahil tüm askeri ihaleler ve anlaşmaları iptal etmeli.

Ekonomik ilişkileri tamamen durdurmalı.

İsrail menşeli firmalara ihalelere katılma yasağı getirmeli.

İsrail büyükelçisini sınır dışı etmeli.

İsrail Dostluk Grubu lağvedilmeli ve siyasi ilişkiler bitirilmeli.

Ülkemiz yargı organları tarafından da soruşturma ve yargılama süreci işletilmeli, bu vahşi saldırının müsebbipleri hak ettikleri şekilde cezalandırılmalı.

İsrail Hükümeti, bu saldırı dolayısıyla resmen özür dilemedikçe yaptırımları kararlılıkla devam ettirmeli.

Saldırının mağduru vatandaşlarımıza tazminat ödenmesini sağlamalıdır.

KAYTAN: İSRAİL ABLUKASININ KALDIRILMASI İÇİN BURDAYIZ

Mitingin açılışında Tertip Komitesi adına konuşan Ahmet Kaytan, “Aman dileyenler için yola çıktık. Biz, sizler gibi gazi olmayı beceremedik. Şehitlerimize şahit olmak için burdayız. İnsanlığın uluslararası sularda kaybedilen onurunu kurtarmaya söz verdik onun için buradayız. Terörist ve korsan Devlet İsrail’i lanetlendiğimizi belirtmek Başta Gazze halkı olmak üzere Filistin halkına uygulanan ablukanın kaldırılması için buradayız” şeklinde konuştu.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1275846564.jpg

Geçtiğimiz yıl aynı meydanda, ‘Akan kan durana kadar her yer Filistin, hepimiz Filistinliyiz’ mitingi düzenlediklerini hatırlatan Kaytan, “Bu alanda Akan kan durana kadar her yer Filistin hepimiz Filistinliyiz demiştik. Demek ki anlamadılar duymadılar, yeniden haykırmak için buradayız” dedi.

Mitingde daha sonra, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Aslan, AGD Başkanı İlyas Tongüç, Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür, Mazlumder Başkanı Ahmet Faruk Ünsal da kurumları adına konuşma yaptı.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1275846589.jpg

Mitingin sonunda, aralarında Memur-Sen Konya İl Temsilcisi Latif Selvi’nin de bulunduğu, Mavi Marmara’da bulunan bazı gönüllüler platforma davet edildi. Aktivistler adına konuşmayı ise Gazeteci-Yazar Hakan Albayrak yaptı. Miting, yapılan toplu dua ile sona erdi.

GENEL BAŞKAN AHMET GÜNDOĞDU'NUN KONUŞMA METNİNİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ (http://www.memursen.org.tr/file/gundogdu_ankaramitingi.pdf)

KONUŞMANIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ (http://www.memursen.org.tr/file/miting_konusma.wmv)Kaynak: memursen.org.tr (http://www.memursen.org.tr/haberdetay.php?fide=1935)www.memursen.org.trwww.me mursen.org.tr

co60
30.Temmuz.2010, 09:42
Ek ödemelerde değişikliği içeren ve yeni sorunları beraberinde getiren YPK kararı, basın açıklamasıyla protesto edildi.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/P8272242.jpg

KİT’lerde çalışan personele verilmekte olan ek ödemelerdeki eşitsizliği gidermeye yönelik olarak çıkarılan ve 28 Temmuz 2010 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Ek Ödemelerle ilgili YPK kararı, var olan eşitsizliği daha da derinleştirdi.

Yapılan yeni düzenlemede daha önceki (27271 sayılı) YPK kararından farklı olarak;

- Grup başmühendisi, başmühendis, başmimar, mühendis, mimar, veteriner, şehir plancısı ile birlikte müdür yardımcısı, teknik şef, atölye şefi, başeksper, eksper, teknik amir, teknik uzman, başkontrolör, kontrolör, baştabip, baştabip yardımcısı, diş tabibi, tabip, uzman tabip ve uzmanların da(Tababet Uzm. Tüz.’ne göre) ek ödeme oranı % 68,

-Teknik ressam, teknisyen, laborant, makinist (TCDD), makinist, makinist yardımcısı (TCDD) ile birlikte başteknisyen, konstrüktör, revizör ve sürveyanların da ek ödeme oranı % 33 olarak belirlendi.

Bunların yanında, sağlık teknisyen yardımcısının % 39, diyetisyen ve teknikerin % 34, halı eksperi ve diğer unvanların % 28’lik oranlarında her hangi bir değişiklik yapılmadı.

“YPK KARARI EK ÖDEMEYİ EK MAĞDURİYETE DÖNÜŞTÜRDÜ”

KİT’lerde 399 sayılı KHK kapsamında II sayılı cetvelde görev yapan personelden az sayıdaki personelin mağduriyetini önleyen, diğer personelin mağduriyetlerini devam ettiren YPK kararı, Memur-Sen'e bağlı sendikalar tarafından yapılan ortak basın açıklamasıyla protesto edildi.

Memur-Sen Genel Merkezinde, 29 Temmuz 2010 tarihinde Memur-Sen’e bağlı, Sendikamız Ulaştırma Memur-Sen’in Genel Genel Başkanı Halil İbrahim Kütük, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya ve Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ali Erdoğan tarafından yapılan ortak basın açıklamasında, KİT’lerde 399 sayılı KHK’ye tabi olarak görev yapan sözleşmeli personelin ek ödeme konusunda yaşadığı mağduriyetin, 2010 yılı taban ve tavan ücretleri ile ek ödeme oranlarına ilişkin YPK Kararıyla daha da derinleştiği ifade edildi.

Memur-Sen’e bağlı sendikaların, KİT’lerde görev yapan I ve II Sayılı Cetvele tabi personelin ek ödeme kaynaklı mağduriyetlerini, Memur-Sen öncülüğünde her zaman ve zeminde dile getirildiğine yer verilen açıklamada;

- I Sayılı Cetvele tabi personelin ek ödemeden yararlandırılmaması, bu cetvele tabi yöneticilerin maiyetindeki personelden düşük ücret almasına neden olduğunu,

- II Sayılı Cetvele tabi personel için 2008 yılı YPK Kararıyla belirlenen ek ödeme oranlarının, aynı ücret grubu içerisinde bulunan personel ile farklı gruplarda bulunan personel arasındaki ücret dengesizliğini gidermek yerine daha da artırdığını,

- 399 sayılı KHK kapsamındaki II Sayılı Cetvele tabi personel için YPK tarafından belirlenen ek ödeme oranları ile 657 sayılı Kanuna tabi personel için Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen ek ödeme oranları arasında, YPK kararına tabi olanlar aleyhine bir durum oluştuğunu,

- YPK Kararında, personelin büyük bölümünün 28 puanlık ek ödeme oranı kapsamında olmasının kabul edilemez olduğunun,

- Eşit işe eşit ücret anlayışını hayata geçirmek, kurumlar arasında ve kurum içindeki ücret dengesizliklerini gidermek amacı taşıyan ek ödeme uygulamasının, YPK Kararları nedeniyle KİT’lerde ücret eşitsizliği oluşturma aracı haline geldiğinin ifade edildiği belirtildi.

Açıklamada, bu sorunların toplu görüşme süreçleri başta olmak üzere Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve Devlet Planlama Teşkilatı’na ve yetkililerine aktarıldığı hatırlatılarak, I Sayılı ve II Sayılı Cetvele tabi personelin ek ödeme konusundaki mağduriyetlerini giderecek Bakanlar Kurulu ve YPK Kararı yayımlanması için talepte bulunulduğu vurgulandı.

Basın açıklamasında 28 Temmuz 2010 tarihinde Resmi gazetede yayımlanan YPK kararına değinilerek, “Ancak, ek ödeme uygulamasının 3 yılına girmek üzere olduğumuz bir dönemde yayımlanan 2010 yılı YPK Kararında, haklılığı ve doğruluğu yetkililerce de kabul edilmiş olan talep ve görüşlerimiz yerine 2008 ve 2009 yılı YPK Kararlarındaki yanlışlarda ısrar edilmesi, ‘ek ödeme’ uygulamasının YPK tarafından ‘ek mağduriyet oluşturmak’ şeklinde uygulandığını gösteriyor. 2010 yılına ilişkin YPK Kararının ek ödemeyle ilgili hükmüyle, II Sayılı Cetvele tabi personelin bir bölümünün mağduriyeti kısmen giderilirken, mağduriyeti giderilen personelden daha fazla sayıda personelin ise mağduriyeti daha da artırılıyor. Endişemiz kişilerin mağduriyeti şeklinde gerçekleşen sonucun, süreç içerisinde çalışma huzur ve barışının bozacak bir niteliğe dönüşmesidir.” denildi.

Ek ödemelerle ilgili Memur-Sen ve bağlı sendikaları olarak talep ve beklentilerinin yer aldığı açıklamada söyle denildi:

- I Sayılı Cetvele tabi personelin ek ödeme kaynaklı mağduriyetin giderilmesi amacıyla, bu personelin ek tazminat oranlarının %100’den %200’e çıkarılması,
- II Sayılı Cetvele idari şeflerin ek ödeme oranının teknik şeflerde olduğu gibi 68 puana yükseltilmesi,
- II Sayılı Cetvele tabi personele, bulunduğu gruptaki en yüksek ek ödemeden yararlanan personelin aldığı oranda ek ödeme verilmesi,
- KİT personeli ile 657 sayılı personel arasındaki ek ödeme oranı eşitsizliğinin giderilmesi, bu kapsamda KİT’lerdeki idari personelin en düşük ek ödeme oranının %49 olarak belirlenmesidir.”

Basın açıklamasının son bölümünde ise söz konusu ek ödemelerle ilgili bundan sonraki süreçte Memur-Sen’e bağlı sendikaların nasıl bir yol izleyeceğine yer verildi.

“YARGIYA TAŞIYACAĞIZ”

Açıklamada, 399 sayılı KHK’ye tabi personelin ek ödeme konusunda yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesini sağlayacak taleplerin karşılanması için kararlı bir şekilde mücadele edileceği, Hükümet ve bürokrasi nezdinde girişimlerde bulunarak haksızlığı masada çözmeye çalışılacağı ifade edildi. İcra makamlarının sorunun çözümüne yönelik adım atmaması halinde, eylemlilik süreci dahil bütün demokratik haklarımızı sonuna kadar kullanılacağı vurgulanan açıklamada, “Süreçlerle, mağduriyetleri giderecek yeni bir YPK Kararının yayımlanmaması halinde haksızlığın yargı yoluyla giderilmesini sağlamak amacıyla 2010 yılı YPK Kararı’nın ek ödemeyle ilgili hükmünü yargıya taşıyacağız.” denildi.

"Doğru" ve "hızlı" bilgi için, doğru yerdesiniz. Bizi izlemeye devam ediniz...
Kaynak: ulastirmamemursen.org.tr
http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/templates/ulastirma/images/logo.png (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/321-ek-magduriyete-donusen-ek-odemelere-protesto.html)

co60
03.Eylül.2010, 14:52
TCDD ve DHMİ'de 399-II'ye tâbi sözleşmeli personel ile, Denizcilik Müsteşarlığı ve Ulaştırma Bakanlığı 4/B li çalışanlara 129 TL aile yardımı 1/1/2011 den geçerli olarak ödenecek. I sayılı cetvelin Ek Tazminatları 2 katına çıkacak.

Genel Başkan Halil İbrahim KÜTÜK, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet KARA ve İsmet CEBECİ ile birlikte Maliye Bakanlığı bürokratları ile bir dizi görüşmede bulundu.

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik, İş Hukuku, Mahalli İdareler ve KİT Dairesi Başkanı Önder İNCE, Maaş Ve Yük Hesabı Dairesi Başkanı Şinasi YURDAKUL, Personel Mevzuatı I Daire Başkanı Kemal ÇELİK ile yapılan görüşmelerde aşağıdaki konulara yer verildi.

Bilindiği üzere KİT’lerde görev yapan sözleşmeli personel ile Ulaştırma Bakanlığı ve Denizcilik Müsteşarlığında görev yapan 4/B li sözleşmeliler bugüne kadar her hangi bir şekilde aile yardımı alamamaktaydı.

2010 yılı Toplu Görüşmelerinde nerede bir hak alındığında kaçanlar yine kaçtılar. Masada devam eden pazarlık sonucunda Memur-Sen, sözleşmeli personele 129 TL aile yardımını aldı. Masadan kaçanlar ise MEMUR-SEN’in başarısını seyretmekle yetindi. Daha önce bu personele hiç ödenmeyen aile yardımı maaşlarda 1/1/2011 tarihinden itibaren 109 TL. 1/7/2011 den itibaren ise 20 TL. artırılarak 129 TL. reel maaş artış sağlanacak.

Bunun yanı sıra %4+%4 maaş zammı, 80 TL. ek ödeme, Sendikalı çalışana 45 TL. Toplu Görüşme primi mali haklar bölümünde yer alan kazanımların başında yer almaktadır.

Yine 2 yıldır takip ettiğimiz maaşları astlarının maaşlarından düşük yöneticilerin (399 sayılı KHK nin I sayılı cetvelindeki pozisyonlarda görev yapanlar.) ücretlerindeki %95-%100 olan ek tazminatlarının ek ödeme alamadıkları için %200 e kadar çıkarılması kararı verilmiş olup halen “Maliye Bakanlığında Kanun değişikliği taslağı TBMM Genel Kuruluna gitmek üzere hazırdır. Bu konuyu da Sendikamız sonuna kadar ısrarla takip edecektir.

Emeği geçenlere teşekkür eder tüm mesai arkadaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.Kaynak: http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/templates/ulastirma/images/logo.png (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/346-2011-de-kadrolu-ve-sozlesmeli-ucret-artisi.html)ulastirmamemursen.org.trulastirmamemur sen.org.tr

co60
12.Eylül.2010, 13:52
Memur-Sen’den Bakanlık, Denizcilik Müsteşarlığı, TCDD ve DHMİ'deki sözleşmeli personele ekstra zam müjdesi…

Memur-Sen'le Hükümet arasında imzalanan Mutabakat Metninde; KİT’lerdeki sözleşmeliler ile Denizcilik Müsteşarlığı ve Bakanlık'taki 4/B’lilere zam göründü…

KESK ve Kamu-Sen'in kaçtığı! 2011 yılına ait Toplu Görüşme Masasından elde ettiği kazanımlarla alnının akıyla çıkan Memur-Sen'in, Hükümet ile imzaladığı Toplu Görüşme Mutabakat Metninin detayları açıklandı.

Toplu Görüşmelerin, uzlaşmayla tamamlanmasından sonra Mutabakat Metnindeki sözleşmeli personelle ilgili iyileştirmelerin, hangi statüdeki sözleşmeli personeli kapsadığını açıklığa kavuşturmak üzere Sendikamız Genel Başkanı Halil İbrahim KÜTÜK, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet KARA ve İsmet CEBECİ ile birlikte 3 Eylül 2010 tarihinde Maliye Bakanlığı bürokratlarıyla bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi.

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik, İş Hukuku, Mahalli İdareler ve KİT Dairesi Başkanı Önder İNCE, Maaş Ve Yük Hesabı Dairesi Başkanı Şinasi YURDAKUL, Personel Mevzuatı I Daire Başkanı Kemal ÇELİK ile yapılan görüşmelerde sonucunda, sözleşmeli personelle ilgili mutabakat metninde yer alan iyileştirmelerden KİT'lerde görev yapan sözleşmeli personel ile Denizcilik Müsteşarlığı ve Ulaştırma Bakanlığındaki 4/B'li sözleşmeli personelin de yararlanacağı öğrenildi.

Buna kapsamda, 2011 yılında geçerli olacak % 4+4'lük zamdan ayrı olmak üzere;

-Bugüne kadar hiç aile yardımı alamayan TCDD (Tüvasaş, Tülomsaş, Tüdemsaş dahil) ve DHMİ gibi KİT’lerde II sayılı cetvele tabi olarak görev yapan sözleşmeli personel ile Ulaştırma Bakanlığı ve Denizcilik Müsteşarlığında görev yapan 4/B'li personel de Memur-Sen'in kazanımıyla artık aile yardımı alacak.

Aile yardımları 1/1/2011 tarihinden itibaren 109 TL 1/7/2011 den itibaren ise 20 TL artırılarak 129 TL olarak ödenecek.

-Ek ödeme kapsamında yer alan sözleşmeli personele, 1/1/2011 den itibaren 80 TL baz alınarak Ek Ödeme verilmesi için önümüzdeki günlerde Sendikamızın da katılımıyla Maliye Bakanlığında çalışma yapılacak.

-Tüm sendikalı çalışanlara üç ayda bir defa 45 TL. toplu görüşme primi ödenecek.

-Ek ödeme almayan KİT'lerdeki I Sayılı Cetvele tabi sözleşmeli personelin (şube Müdürü, müdür vb.)ek tazminatlarını iki katına çıkarmak için Kanun değişikliği yapılacak.

2 yıldır takip ettiğimiz maaşları, astlarının maaşlarından düşük 399 sayılı KHK’nin I sayılı cetvelindeki pozisyonlarda görev yapan yöneticilerin, ücretlerindeki % 95 - % 100 olan ek tazminatlarının ek ödeme alamadıkları için % 200 e kadar çıkarılmasıyla ilgili Mutabakat Metni doğrultusunda, Maliye Bakanlığınca TBMM Genel Kuruluna gönderilecek şekilde Kanun Değişikliği Taslağı hazır hale getirildi. Bu konu Sendikamızca ısrarla takip edilecektir.

Emeği geçenlere teşekkür eder, Bayram hediyesi yerine geçen kazanımlarımızın tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Memur-Sen, toplu görüşmeyle bunları kazandırdı. Toplu Sözleşmeyle! daha çok kazandıracak...

"Hızlı" ve "doğru" bilgi için, bizi izlemeye devam edin...Kaynak: http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/templates/ulastirma/images/logo.png (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/346-2011-de-kadrolu-ve-sozlesmeli-ucret-artisi.html)

co60
18.Aralık.2010, 08:48
Doğum hastanesinde promosyon sevinci

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Garanti Bankası arasında maaş promosyon sözleşmesi imzalandı. Yapılan anlaşmaya göre, 3 yıllığına 335 bin TL, kişi başına da 1.100 TL alınacak.

İhale komisyonunda bulunan MemurSen Konfederasyonu'na bağlı SağlıkSen Bingöl Şube Başkanı Nedim Hant; “Halk Bankası ile olan sözleşmemiz sona ermiş, Garanti Bankası ile anlaşılarak 3 yıllığına toplam 335 bin TL, kişi başına da 1.100 TL. karşılığında anlaşılmıştır. Dünyadaki ekonomik kriz göz önüne alındığında böyle bir antlaşma yapılması çalışanlar adına bir kazançtır. Bizler üyelerimizden almış olduğumuz yetkinin hakkını vermek için uğraşımız neticesinde yapılan anlaşma ile Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bünyesinde görev yapan çalışanlar kişi başına 1.100 TL alacak. Ayrıca yıllık kart aidatı alınmayacak, havale ve Etf’lerde ve diğer işlemlerde hiçbir kesinti olmayacaktır. Çalışanların lehine oluşabilecek her olayın savunucusuyuz. Daima çalışarak, sorunların giderilmesi için çaba harcayacağız. Türkiye’de yetkili sendika olmamızı sağlayan üyelerimize layık olacağız. Sorunları bir bir çözerek iş hayatı koşullarını düzeltmek için asla durmayacağız.” diye konuştu.Kaynak: http://www.memurlar.net/common/images/press/1.gif (http://www.memurlar.net/haber/183998/)

co60
06.Ocak.2011, 06:34
Sendikamız Genel Merkez Yönetimi, 5 Ocak 2011 Perşembe günü DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/o.birdal.jpg

Genel Başkan Halil İbrahim Kütük, Genel Mali Sekreter, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri İsmet Cebeci ve Basın Danışmanı İbrahim Kekeç ile DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ateş’in katıldığı görüşmede; personel sorunları, havacılık tazminatları ve ARFF (itfaiye) personelin GİH Sınıfına geçmesiyle ilgili konular ele alındı.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Sendikamızın girişimleriyle Meclis’te yasalaşan Havacılık Tazminatı ile Plan Bütçe Komisyonunda son anda “Torba Yasa”dan çıkarılan ARFF personelinin GİH Sınıfına geçmesi maddesiyle ilgili olarak, “Havacılık Tazminatları Meclis’te yasalaştı. Oranları için bizim dışımızdaki kurumlar karar veriyor. Bu sürecin bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz. ARFF personelinin GİH Sınıfına geçirilmesi maddesi ‘Torba Yasa’ içinden çıkarılmış olsa bile yeniden ele alınacağını umuyorum” şeklinde konuştu.

ARFF personelinin GİH Sınıfına geçmesiyle ilgili maddenin yeniden tasarıya eklenmesiyle ilgili Sendikamız ve ARFF personeli tarafından bugün (6 Ocak 2011 tarihinde) Meclis'e fax ve e-mail gönderme eylemi yapılacaktır.Kaynak: http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/templates/ulastirma/images/logo.png (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/448-dhmi-genel-muduru-orhan-birdalla-gorusme.html)

co60
08.Ocak.2011, 09:44
Plan ve Bütçe Komisyonunda “Torba Yasa”dan çıkarılan ARFF personelinin GİH Sınıfına geçirilmesini öngören maddenin yeniden yasaya dahil edilmesi için Meclis’e faks ve e-mail eylemi başlatıyoruz.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/003.jpg http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/005.jpg

Devlet Hava Meydanları(DHMİ)ında gece-gündüz demeden her türlü güç koşullar altında görev yapan ARFF (itfaiye) personelinin diğer sorunlarının çözümünün yanında Yardımcı Hizmetler Sınıfından Genel İdari Hizmetleri Sınıfına geçmeleri için de Sendika olarak 2005 yılından itibaren birlikte mücadele ettik.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/arff11.jpg http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/arff21.jpg

Bu yıl ise yine girişimlerimizle Konfederasyonumuz Memur-Sen ile Hükümet arasında sağlanan mutabakat içinde ARFF Personelinin GİH Sınıfına geçirilmesi maddesi de yer almıştı.

Ancak,tüm ARFF Personelini sevindiren bu olumlu adımlar, söz konusu maddenin Meclis Plan ve Bütçe Alt Komisyonu sırasında “Torba Yasa” dan çıkarılmasıyla sekteye uğratılmıştır.

“Hak verilmez alınır”

Değerli çalışanlarımız,

“Hak verilmez alınır” ilkesinden yola çıkarak, ARFF personeliyle ilgili bu maddenin tekrar “Torba Yasa”ya eklenmesi için yıllardır yaptığımız mücadeleye devam etmekten başka yol kalmamıştır. Sendika ve Konfederasyon olarak, ilgili komisyonun milletvekilleriyle yapılan görüşmelerden başka siz çalışanlarımızın taleplerinin de bizzat milletvekillerine ulaşması, sizlerin seslerini duymaları gerekiyor.

ARFF Personelinin Yardımcı Hizmetler Sınıfından GİH Sınıfına geçirilmesini içeren ve Plan ve Bütçe Komisyonunda “Torba Yasa”dan çıkarılan maddenin yeniden yasaya eklenmesi için, başta tüm ARFF personeli olmak üzere Sendikamız Genel Merkezi ve Şubelerimiz ve Temsilcilerimiz tarafından Plan ve Bütçe Komisyonunun milletvekillerine 6 Ocak 2011 Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren fak s ve e-mail gönderme eylemi başlatılacaktır.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi milletvekillerinin ad soyadları, faks ve e-mailleri ile gönderilecek faks ve e-mail metni aşağıya çıkartılmıştır.

Tüm ARFF personeli olmak üzere tüm teşkilatımızı bu eyleme katılmalarını bekliyoruz.

Fax için örnek yazı indirmek için tıklayınız. (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/ARFF_fax.doc)

Fax numaralarını ve mail adresini indirmek için tıklayınız. (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/ARFF_mail.xls)

Tüm mail adresleri:

m.acikalin@tbmm.gov.tr; recaiberber@tbmm.gov.tr; sureyya.sadi.bilgic@tbmm.gov.tr; necdet.unuvar@tbmm.gov.tr; halil.aydogan@tbmm.gov.tr; badak@tbmm.gov.tr; ali.osman.sali@tbmm.gov.tr; sedat.kizilcikli@tbmm.gov.tr; cahit.bagci@tbmm.gov.tr; info@aliyuksel.com; alaattin@alaattinbuyukkaya.com; tugrul.yemisci@tbmm.gov.tr; muzaffer.bastopcu@tbmm.gov.tr; eyup.ayar@tbmm.gov.tr; osmandemir@tbmm.gov.tr; keremaltun@tbmm.gov.tr; ilhan.evcin@tbmm.gov.tr; osman.kaptan@tbmm.gov.tr; mustafa.ozyurek@tbmm.gov.tr; harun53@gmail.com; bulent.baratali@tbmm.gov.tr; mevlut.aslanoglu@tbmm.gov.tr; gurolergin@tbmm.gov.tr; hasan.macit@tbmm.gov.tr; mehmet.gunal@tbmm.gov.tr; emin.haluk.ayhan@tbmm.gov.tr; mustafa.kalayci@tbmm.gov.tr; erkanakcay@mhp.org.tr; ucmsmerkez@gmail.com; munirkutluata@mhp.org.tr

Yukarıdaki adreslere aşağıdaki metni gönderebilirsiniz:

Sayın Vekilim,

Bazı hizmetler vardır ki, ihtiyaç duymadıkça önemi anlaşılamaz; ARFF hizmetlerinde olduğu gibi…

Bizler, DHMİ’de DHMİ’nin işlettiği havalimanı ve hava meydanlarında ARFF personeli adıyla (Airport Rescue and Fire Fighting) 24 saat Hava Meydanı Kurtarma ve Yangın Söndürme hizmetlerini ifa eden itfaiye çalışanlarıyız.

Havaalanlarında can ve mal kurtarmaya yönelik hayati önem taşıyan görevlerimizi her zaman ve her koşul altında yerine getiren, görev sırasında kullandığımız araçların sadece birinin fiyatı 1.300.000 €’ olan, çalışma ortamı gereği sürekli uçak gürültüsüne maruz kalan, havalimanlarının en fazla egzoz gazları soluyan biz ARFF personeli DHMİ’de Yardımcı Hizmetler Sınıfında yer almaktayız.

Oysa ki aynı görevleri yapan; Büyükşehir Belediyesi, Orman Bakanlığı ve M.K.E. İtfaiyesi personeli Genel İdari Hizmetlerde, TÜPRAŞ İtfaiyesi; Mesleki Hizmetler Sınıfında, Sabiha Gökçen Havalimanı İtfaiyesi personeli de Teknik Hizmetler Sınıfında bulunmaktadır. A.B.D, Almanya, İngiltere, Avusturya, İspanya, Yunanistan ve Bulgaristan’da görev yapan itfaiye personeli ise meslek sınıfı olarak görülmektedir.

DHMİ’ye bağlı hava meydanlarında her zaman ve her koşul altında can ve mal kurtarma görevi yapan biz ARFF personelinin mağduriyetlerinin biz nebze dahi olsa gidermek adına bizlerin Yardımcı Hizmetler Sınıfından, Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilmesi Sendikamız Ulaştırma Memur-Sen tarafından 2005 yılından itibaren toplu görüşmelerde talep edilmektedir.

2005 yılından 2010 yılına kadar bu konuda her hangi bir düzenleme yapılmamış olması bizlerin mağduriyetini daha da artırmış olsa da Konfederasyonumuz Memur-Sen’in ilk defa yetkili olarak katıldığı 2010 yılı toplu görüşmelerinde Hükümet ile varılan mutabakat metninde; “Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulunan itfaiye personelinin Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilmesine” de yer verilmiş olması bizleri umutlandırmış, Hükümet Tarafından Meclis’e gönderilen ve “Torba Yasa” olarak adlandırılan yasa tasarısında bu düzenlemeyle ilgili maddenin de olması bizlerin umutlarını daha da artırmıştı.

Ancak bizlerle ilgili olan tasarı maddesinin Plan ve Bütçe Alt Komisyonu’ndaki görüşmeleri sırasında tasarıdan çıkarılmış olması bizleri tekrar üzmüştür.

Sayın Vekilim,

Bütçeye her hangi bir yük getirmediği halde güç şartlar altında görev yapan bizlerin moralini yükseltecek “Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulunan itfaiye personelinin Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilmesi” maddesinin yeniden “Torba Yasa” ya dâhil etmenizi talep ediyorum.

Saygılarımla…

../01/2011

Adı Soyadı
İşyeri ve göreviKaynak: http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/templates/ulastirma/images/logo.png (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/449-haydi-arff-personeli-haklariniz-icin-faks-ve-e-mail-basina-gecin.html)

co60
12.Ocak.2011, 09:04
Çalışanlarımızın büyük desteğini arkasına alan Sendikamız ve Konfederasyonumuzun yoğun mücadelesi sonucu, I sayılı cetveldeki personelimizin ek tazminatları bu akşam tekrar "Torba Yasa"ya dahil edildi.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/belgetorbayasa.jpg

Son yılların en iyi toplu görüşmesini yapan Memur-Sen, toplu görüşmelerde kazandığı hakların "Torba Tasarı"yla tekrar geri alınması girişimlerine karşı başlattığı mücadelede I sayılı cetveldeki personelle ilgili düzenlemede başarıya ulaştı.

"Torba Yasa" dan çıkarılan 399'a tabi 1 sayılı personelin ek tazminatlarıyla ilgili düzenlemenin yeniden "Torba Tasarı"ya dahil edilmesi için sendikamızın çalışanlarla birlikte yaptığı eylem sonucunda, Plan ve Bütçe Komisyonunda verilen bir önerge ile düzenleme tasarıya dahil edildi.

Memur-Sen Konfederasyonu adına gün boyu Meclis Plan ve bütçe Komisyonunda bulunan Enerji Bir-Sen Temsilcilerinin talebi üzerine, Komisyon üyesi milletvekilleri tarafından verilen önergeyle Ek Tazminatların yeniden "Torba Tasarı"ya dahil edilmesi oy birliğiyle kabul edilmiştir.

Memur-Sen'in çalışanlarımız için verdiği samimi, haklı ve onurlu mücadelesine destek veren başta üyelerimiz olmak üzere tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

ARFF ve YPK çalışmalarına devam...

Ayrıca, Memur-Sen'in kazanımları arasında yer alan ancak Ek Tazminatlar gibi "Torba Tasarı"dan çıkarılan ARFF personelinin GİH sınıfına geçirilmesiyle ilgili düzenlemenin de yeniden "Torba Tasarı"ya dahil edilmesi çabalarımız ile temel ücret mağduriyetlerini giderecek yeni bir YPK düzenlemesi için çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor.

Çalışanlarımız Memur-Sen'le kazanmaya devam edecek...

Bizi izlemeye devam edin; gelişmeleri gece-gündüz demeden ilk öğrenen siz olun...Kaynak: http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/templates/ulastirma/images/logo.png (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/458-mucadele-ettik-kazandik-1-sayili-personel-yine-qtorbaqda.html)

co60
12.Ocak.2011, 09:59
KİT’lerde yönetici pozisyonunda çalışan 1 sayılı cetvele tabi personelin yaşadığı maaş eşitsizliği, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmekte olan ve Torba Kanun olarak bilinen kanun tasarısına eklenen bir madde ile çözüldü.

Tasarı, TBMM Genel Kurulu’nda aynı şekilde kabul edilirse, KİT’Lerde yönetici pozisyonundaki 1 sayılı cetvele dahil kadrolarda görev yapan bazı personelin, maiyetindeki personelden daha az ücret alması sona erecek.

Kabul edilen önerge şu şekilde:

“Teşebbüs ve bağlı ortaklıklarının, üretim, satış, karlılık, verimlilik, ihracat gibi iş ve hizmet özellikleri le kamu kesimi genel ücret dengesi dikkate alınarak (1) sayılı cetvele dahil kadrolara atananlara, en yüksek Devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) brüt tutarının yüzde 200’ünü, (Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü için yüzde 100’ünü) geçmemek üzere Devlet Personel Başkanlığı tarafından belirlenecek oran ve esaslar çerçevesinde ek tazminat ödenir. Bu şekilde tespit edilecek ek tazminat damga vergisi hariç, herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaz.”

Söz konusu kanun tasarısının ilgili maddelerinin görüşüldüğü Plan Bütçe Komisyonu’nda, dün Memur-Sen ve ilgili sendikaların yönetim kurulu üyeleri, milletvekilleri nezdinde girişimlerini sürdürdü. Bu girişimler sonunda iktidar ve muhalefet milletvekillerince hazırlanan ve söz konusu düzenlemeyi sağlayacak önerge, komisyondaki hükümet temsilcisi Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın da önergeye katılması sonucu oy birliği ile kabul edildi.Kaynak: http://www.memurlar.net/common/images/press/1.gif (http://www.memurlar.net/haber/186003/)

co60
26.Ocak.2011, 11:42
DHMİ çalışanlarının sorunları için DHMİ'de örgütlü diğer sendika ve dernekler tarafından, 26 Ocak 2011 tarihinde saat 12.30’da Hazine Müsteşarlığı önünde eylem yapıldı.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/DSC03899edited.jpg

DHMİ’de örgütlü 3 sendika ve 5 dernek tarafından düzenlenen ve Sendikamızdan Genel Merkez ve Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ile DHMİ çalışanlarımızın katıldığı eylemde konuşan Genel Başkan Halil İbrahim Kütük, sonuna kadar mücadeleye devam dedi.

“Havacılık Tazminatı ile 150 milyon TL döviz girecek”

DHMİ’de görev yapan havacılık tazminatlarında artış öngören düzenlemenin 22 Temmuz 2010 tarihinde TBMM’de kabul edildiğini hatırlatan Kütük, aradan uzun süre geçmesini rağmen konuyla ilgili YPK kararının henüz çıkmadığını, bir an evvel ilgili YPK kararının çıkmasını istedi. Kütük, bu tazminatlar çıktığında ülkemize Yılda 150 milyon TL tutarında EUROCONTROL döviz girdisi olacağını kaydetti.

“Ek Tazminattan DHMİ personeli de yararlanmalı”

TBMM’de gündeminde olan Torba Yasa içinde yer alan 399/1 sayılı cetvele tabi personele verilecek ek tazminat artışlarıyla ilgili düzenlemede DHMİ personelinin dışarıda tutulduğunu ifade eden Genel Başkan Kütük, “Ek Tazminatlara yapılacak zamdan DHMİ personeli de yararlanmalıdır” dedi.

Konuşmasında, ARFF(itfaiye) personelinin sorunlarını bir kez daha dile getiren Genel Başkan Halil İbrahim Kütük, sendika olarak, ARFF personelinin GİH Sınıfına geçirilmesi için 5 yıldır mücadele ettiklerini hatırlattı.

Memur-Sen’in mutabakat metnindeki kazanımları da içine alan Torba Yasa’nın TBMM’ye gönderildiğinde ARFF personelinin GİH Sınıfına geçmeleriyle ilgili düzenlemeyi de kapsadığını ancak anlamsız bir şekilde Alt Komisyonda Yasa’dan çıkarıldığını söyledi. Kütük, “Belediyelerdeki itfaiye personeli GİH sınıfında görev yaptığı halde diğer kurumlarda aynı görevi yapan personeli Yardımcı hizmetler sınıfında görev yapmasının izahı yoktur” şeklinde konuştu.

“Sonuna Kadar Mücadeleye Devam”

Genel Başkan Kütük, konuşmasının sonunda, DHMİ’deki ARFF ve diğer personelinin bu sorunları çözülünceye kadar Ulaştırma Memur-Sen olarak, sonuna kadar mücadele etme sözü verdi.

Eyleme katılan diğer sendika genel başkanları da yaptıkları konuşmalarda, DHMİ’de görev yapan personelin sözü edilen sorunlar çözülene kadar birlikte hareket edileceği ifade ettiler.

DHMİ' de Örgütlü Demokratik Sivil Toplum Kuruluşları
Ulaştırma Memur-Sen Genel Merkezi
Türk Ulaşım-Sen Genel Merkezi
BTS Genel Merkezi
AİMSA Derneği Genel Merkezi
HAVELTED Derneği Genel Merkezi
Hava Kurtarma ve Yangın Görevlileri Derneği
TATCA Derneği Genel Merkezi
TATSETPA Derneği Genel MerkeziKaynak: http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/templates/ulastirma/images/logo.png (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/478-dhmi-calisanlarinin-sorunlari-icin-hazine-mustesarligi-onunde-eylem.html)

co60
07.Şubat.2011, 10:32
Ulaştırma Memur-Sen 4. Olağan Genel Kurulu, 5-6 Şubat 2011 tarihlerinde TCDD Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Salonun almadığı, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarından büyük katılımın olduğu Genel Kurul’da yapılan seçimleri, sonunda İskenderun İl Temsilcisi Can Cankesen’in oluşumu kazandı.

Seçimleri kazanan Can Cankesen yaptığı konuşmada, Ulaştırma Memur-Sen’in daha ileriye taşıma gayreti içinde olduklarını, yeni dönemde herkesi kucaklayacaklarını, bugüne kadar sendikamıza hizmet edenlerin deneyimlerinden faydalanacaklarını belirtti.

Sendikamızın 2004 yılından itibaren genel başkanlığını yapan Halil İbrahim Kütük ise, kaybedenin olmadığı seçimlerde demokrasi ve Ulaştırma Memur-Sen’nin kazandığını belirterek, bundan sonra da Ulaştırma Memur-Sen’nin başarısı için mücadeleye devam edeceğini kaydetti.

Seçimleri kazanarak, Ulaştırma Memur-Sen mücadele bayrağını bundan sonra taşıyacak Yönetim Kurulu listesi:
1-Can Cankesen
2-Ahmet Arslantaş
3-Mehmet Yıldız
4-Yakup Çınar
5-Musa Ayar
6-Fatih Korukluoğlu

Yeni göreve seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/SDC10679.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/SDC10680.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/SDC10783.jpgKaynak: http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/templates/ulastirma/images/logo.png (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/491-kazanan-demokrasi-ve-ulastirma-memur-sen.html)

co60
07.Şubat.2011, 20:16
Memur-Sen, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan ve Torba Kanun olarak adlandırılan kanun taslağında yer alan bazı maddelerle ilgili çekincelerini Ak Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ’a iletti. Bekir Bozdağ ise, kendisine iletilen hususlarla ilgili yeni bir çalışma yapacaklarını söyledi.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1297081827.jpg

Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ile Memur-Sen Genel Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Halit Ortaköy, Bekir Bozdağ’ı ziyaret ederek, söz konusu kanu taslağında yer alan ve kamu çalışanlarını rahatsız eden hususların değiştirilmesini istedi. Tonbul ayrıca, kamu kurumlarında işçi statüsünde görev yapan yüksek okul mezunu mimar, mühendis, avukat gibi teknikerlerin memuriyete atanmasını sağlayacak yasa tasarısının bir an önce yasalaşması yönündeki beklentilerini iletti.

Torba Kanun’daki söz konusu değişikliklerin azımsanmayacak bir bölümünün, Kamu İşveren Kurulu ile kamu görevlileri sendikaları ve konfederasyonları arasında 2010 yılında ve geçmiş dönemlerde gerçekleştirilen toplu görüşmelerde üzerinde mutabakata varılan hususlarla ilgili olduğunu söyleyen Hacı Bayram Tonbul, “Ancak, Kanun Tasarısı’nın içeriğinde yer verilen bu düzenlemelerin bir bölümü yürürlük tarihinin 31/12/2010 ya da 01/01/2011 olarak belirlenmemiş olması nedeniyle Mutabakat Metinleri ile Toplu Görüşme Tutanaklarında varılan mutabakatı karşılar nitelikte değildir” şeklinde konuştu.

Diğer taraftan, üzerinde mutabakata varılmasına rağmen Kanun Tasarısı’nın içeriğinde yer verilmeyen düzenlemeler olduğunu, kamu görevlilerinin temsilcisi olan sendikalar ve konfederasyonların görüşü alınmadan Kanun Tasarısı’nın içeriğinde yer verilen hükümlerin varlığına da dikkat çeken Tonbul, bu hususları ve yapılması istenen değişiklikleri şu şekilde sıraladı:

Kanun Tasarısı’nın;

- Sözleşmeli personelden imzaladıkları sözleşmeler nedeniyle tahsil olunmakta olan damga vergisinin kaldırılmasını öngören 86’ncı maddesinin yürürlük tarihi “Kanunun yayım tarihi” olarak belirlenmiş olup söz konusu madeninin yürürlük tarihinin 31/12/2010 olarak düzeltilmesi,

- 399 sayılı KHK’ye ekli I Sayılı Cetvele tabi personelin ek tazminat oranlarının %200’e kadar arttırılmasını öngören 125’nci maddesinin yürürlük tarihi de Kanun’un yayım tarihi olarak belirlenmiş olup, söz konusu hükmün yürürlük tarihinin 01/01/2011 olarak değiştirilmesi,

- 399 sayılı KHK’ye tabi personelin kullanamadıkları yıllık izin sürelerini bir sonraki yıla aktarmaları hususunda toplu görüşme süreçlerinde mutabakata varılmış olmasına rağmen Kanun Tasarısı’nda buna ilişkin bir hükme yer verilmemiş olup 399 sayılı KHK’ye tabi personelin yıllık izinlerini bir sonraki yıla aktarmalarına imkan sağlayacak bir hükmün Kanun Tasarısı’na eklenmesi,

- İtfaiye hizmetlerini yürütmekle görevli personelin Genel İdare Hizmetleri Sınıfı’na geçirilmesi hususu Kanun Tasarısı’nın ilk şeklinde mevcut iken alt komisyon çalışmaları sırasında çıkarılmış olup itfaiye hizmetlerini yürütmekle görevli personelin Genel İdare Hizmetleri Sınıfına aktarılması hususunun yeniden Kanun Tasarısı kapsamına alınması,

- 119 uncu maddesiyle 657 sayılı Kanunun Ek 8 inci maddesiyle değişiklik yapılmakta ve maddenin son fıkrasında kamu yararı ve hizmet gerekleri yönüyle ihtiyaç olması halinde kamu görevlilerinin istekleri dışında kadrolarının bulunduğu kurum dışındaki kurum ve kuruluşlarda 6 ay süreyle geçici görevlendirebilecekleri öngörülmektedir. Ancak, bu sürenin toplam süre mi olduğu yoksa bir yıl içerisinde 6 ay mı olduğu belirsiz olduğu gibi keyfi kullanımı engelleyecek kayıtlara da yer verilmemiştir. Kamu görevlileri açısından önemli bir risk içerin ve mağduriyet oluşturacağı öngörülen bu hükmün gerekli görüş alışverişinin yapılması amacıyla Kanun Tasarısı kapsamından çıkarılması,

- Kadrosu kaldırılan Devlet memurlarının Devlet Personel Başkanlığı tarafından atanmak üzere havuza alınmasını öngören ve müdür ve üstü unvanlı kadrolarda göre yapanların mutlak surette araştırmacı unvanlı kadrolara atanmasını öngören 106 ncı maddesiyle 657 sayılı Kanunun 91 nci maddesine kapsamlı değişiklik yapılmakla birlikte söz konusu hüküm özellikle araştırmacı kadrosu için öngörülmüş olan mali hakların yetersizliği nedeniyle bu kadrolara ataması yapılacak olan genel müdür, genel müdür yardımcısı ve daha üstü görevlerde bulunanlar için şimdiden mağduriyet söz konusudur. Bu nedenle, söz konusu hükmün kanun tasarısı kapsamından çıkarılması.

Bekir Bozdağ ise, kendisine iletilen hususlarla ilgili yeni bir çalışma yapacaklarını söyledi. Kamu çalışanlarını mağdur edecek bir düzenlemeden yana olmadıklarını da ifade eden Bozdağ, talep edilen değişikliklerin gerçekleşmesi için elinden gelen gayreti göstereceklerini kaydetti.Kaynak: www.memursen.org.tr (http://www.memursen.org.tr/haberdetay.php?fide=2189)

co60
09.Şubat.2011, 09:26
http://www.memursen.org.tr/upload/resim1297077961.jpg

co60
11.Şubat.2011, 18:22
ARFF Personelinin GİH Sınıfına geçmesi sorunun çözümüne hiç bu kadar yaklaşılmadı…

Halen TBMM’de görüşülen ve bir hafta içinde çıkacak olan “Torba Yasa” ya verilecek bir önergeyle bu sorun çözülebilecek…

Bunun için siz ARFF personelinin acilen bizlere üye olmalarını, bizim gücümüze güç katmalarını bekliyoruz.

Sendikamıza hemen, şimdi üye olun; bu sorun bitsin artık!

Çözüm için; Biz hazırız, ya siz?

SORUN:
ARFF (İtfaiye) hizmetlerini yürütmekle görevli personelin Genel İdare Hizmetleri Sınıfı’na geçirilmesi hususu Kanun Tasarısı’nın ilk şeklinde mevcut iken TBMM Alt Komisyon çalışmaları sırasında çıkarılmıştır. ARFF (İtfaiye) hizmetlerini yürütmekle görevli personelin Genel İdare Hizmetleri Sınıfına aktarılması için yeniden Kanun Tasarısı kapsamına alınması.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/resim4c82c5be861bf.jpg

Çaresizseniz Çare SİZSİNİZ!

ÇÖZÜM:
Değerli ARFF personeli arkadaşlarımız;

Siz ARFF personeli için büyük önem arz eden bu sorunun çözümü için sendika olarak, ARFF Derneği ve Türkiye’nin en büyük Konfederasyonu Memur-Sen ile bir araya gelerek güç birliği yapıyoruz.

Ancak bu mücadelemiz, siz ARFF personelinin de Sendikamıza üye olarak destek vermeleriyle başarıya ulaşacabilecektir.

Şimdi üye olma zamanı!

Torba Yasa’nın çıkmasına çok az süre kaldığı şu günlerde, görev bize, size ve tüm çalışma arkadaşlarımıza düşmektedir.

Sitemizde bu tablo sürekli yayınlanarak, Konfederasyonumuzla paylaşılacaktır.

DESTEKLEYENLER:
1.Memur-Sen Konfederasyonu
2.Ulaştırma Memur-Sen
3.ARFF Derneği

NOT:
Sendikamıza üye olarak destek veren arkadaşlarımızın üyelik formlarının günlük takibi için 1. nushalarını sendikamıza fax olarak göndermelerini önemle rica ederiz.
(Fax: 0 312 232 11 26)

İLETİŞİM:
Fatih Korukluoğlu: Genel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri
532 693 15 59

Ahmet Arslantaş: Genel Sekreter
542 897 00 32

Turan Ayanlar: Hava Kurtarma ve Yangın Görevlileri Derneği Başkanı
531 500 20 00Kaynak: http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/templates/ulastirma/images/logo.png (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/500-arff-personeli-vakit-gecmeden-bize-destek-verin-sorunu-birlikte-cozelim.html)

co60
16.Şubat.2011, 17:44
Ulaştırma Memur-Sen’in yeni Yönetimi, Genel Müdürümüz Sayın Orhan BİRDAL’a nezaket ziyaretinde bulundular.

http://www.ressim.net/61/upload/f63188d7.jpg

Ziyaret esansında Ulaştırma Memur-Sen Başkanı Sayın Can CANKESEN, Genel Sekreter Ahmet ASLANTAŞ, Genel Mali Sekreter Mehmet YILDIZ, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Yakup ÇINAR, Genel Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreteri Musa AYAR ve Genel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Fatih KORUKLUOĞLU hazır bulundular.

Genel Müdürümüz Sayın Orhan BİRDAL, Ulaştırma Memur-Sen’in yeni yönetimini kabulünde, kendilerini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.Kaynak: www.dhmi.gov.trwww.dhmi.gov.tr

co60
17.Şubat.2011, 11:27
Sözleşmeli personelin ücret sorunlarını görüşmek üzere bugün saat 14.00’da Devlet Personel Başkanlığı’nda toplantı yapılacak.

Memur-Sen ile Hükümet arasında yapılan 2010 toplu görüşmelerinde mutabakat altına alınan sözleşmeli personelle ilgili konuların görüşüleceği toplantıya Sendikamızdan Genel Sekreter Ahmet Arslantaş katılacak.

Toplantıdan sonra gelişmeler ayrıca paylaşılacaktır.Kaynak: http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/templates/ulastirma/images/logo.png (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/507-sozlesmele-personel-ucretleri-icin-toplanti.html)

co60
10.Mart.2011, 11:32
Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal’ı ziyaret eden Memur-Sen heyeti, Ek Tazminat Zamları, Ek Ödemeler, Aile Yardımı ve Damga Vergisi gibi 1 ve 2 sayılı sözleşmeli personeli ilgilendiren konuları da içeren bir görüşme gerçekleştirdi.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/images/stories/resim1299667100.jpg

1 Sayılı personelin Ek Tazminat Zamları ile 2 Sayılı personelin Damga Vergisi muafiyetinin 1 Ocak 2011’den geçerli olması için TBMM’de ek önerge verilecek…

Aile Yardımından ilk defa faydalanacak 2 Sayılı sözleşmeli personel aile beyannamesini yenileyecek…

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji Bir-Sen Genel Sekreteri İbrahim Hakkı Gül ve Eğitim Bir-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ramazan Çakırcı’yla birlikte Torba Kanun’da yer alan ve kamu çalışanlarıyla ilgili bazı hususların yeniden düzenlenmesi isteğiyle Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal’ı ziyaret etti.

Gündoğdu: Ek Tazminat ve Damga Vergisinin yürürlük tarihleri 1 Ocak 2011 olsun!

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ziyarette,

—KİT’lerdeki EK 1 sayılı cetvele tabi personele ödenecek ek tazminat zammının yüzde 100’den yüzde 200’e çıkarılmasını,

—Ek Tazminat Zammının yürürlük tarihi ile 2 sayılı personelin Damga Vergisi Muafiyetinin yürürlük tarihinin mutabakat metnine uygun olarak, 01 Ocak 2011 olarak değiştirilmesi istedi.

Toplu görüşme mutabakat metinlerinde yer alan, daha sonra üzerinde çalışılmasına karar verilen diğer konuları da gündeme getiren Gündoğdu, bu konuların seçimlerden önce ele alınması gerektiğini ifade etti.

Müsteşar Ağbal: Yürürlük tarihi 1 Ocak 2011 olması için önerge verilecek

Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal ise, sözleşmeli personelden alınacak damga vergisi muafiyeti ile KİT’lerdeki 1 sayılı cetvele tabi personelin ek tazminatına yönelik düzenlemenin 01 Ocak’tan itibaren geçerli olması için bir önerge hazırlayacaklarını, bunun geçici bir madde olarak TBMM’den geçerek yasalaşması için çalışacaklarını söyledi.

Mutabakat metinlerinde yer alan diğer hususlarla ilgili ortak çalışma içinde olacaklarını söyleyen Ağbal, önümüzdeki günlerde bu çalışma takviminin de şekilleneceğini kaydetti.

Ağbal: Sözleşmeli personel Aile Yardımı için aile beyannamesi vermeli

Aile yardımından faydalanacak sözleşmeli personel için de bir hatırlatma yapan Müsteşar Ağbal, bu personellerin bu haklarından Mart ayı maaşında faydalanabilmesi için aile beyannamelerini ilgili makamlara vermeleri gerektiğini hatırlattı.

Başka Neler Görüşüldü?
Memur-Sen heyeti ile Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal’la görüşülen diğer konular ise şunlar:

Fazla mesai uygulamaları ile 375 sayılı KHK uyarınca yapılan ek ödemenin uygulanmasından doğan aksaklıkların giderilmesi konusunda çalışma yapılması. (2010 Toplu Görüşme Mutabakat metni Ek III madde 6)

Sözleşmeli personele sürekli görev yolluğu ödenmesi konusunda çalışma yapılması. (2010 Toplu Görüşme Mutabakat metni Ek III madde 13)

Konaklama ücretindeki 10 günlük sınırlamanın kaldırılması konusunda çalışma yapılması. (2010 Toplu Görüşme Mutabakat metni Ek III madde 14)

KİT Lojman ücretlerinden KDV alınmaması( 2010 Toplu Görüşme Mutabakat metni Ek III madde 17)

Taşınır kayıt kontrol yetkililerinden kefalet sandığı aylığı kesilmemesi yada bu personele kefalet aidatı kesinti miktarına denk gelecek tutarda ilave tazminat ödenmesi. (2010 Toplu Görüşme Mutabakat metni Ek III madde 19)

KİT’lerde I Sayılı Cetvele tabi olan personele ödenmekte olan ek tazminat oranının %200’e çıkarılması ve 375 sayılı KHK uyarınca yapılan ek ödemenin uygulanmasından doğan aksaklıkların giderilmesi konusunda çalışmaların sendikalarla birlikte yapılması ve yürürlük tarihinin 01.01.2011 olması. (2010 Toplu Görüşme Mutabakat metni Ek III madde 7)

4/B statüsünde istihdam edilen sözleşmeli personel ile 5393 sayılı Kanun hükümlerine göre istihdam edilen sözleşmeli personelden emsali Devlet memuru ile kıyaslandığında aylık olarak daha düşük ücret alan sözleşmeli personelin ücretlerinin emsali Devlet memuru seviyesine çıkarılması konusunda çalışma yapılması. (2010 Toplu Görüşme Mutabakat Metni Ek III madde 15)

Emekli ikramiyesinin; emekli ikramiyesinin ödenmesinden dikkate alınan 30 yıllık süre sınırının kaldırılması konusunda çalışma yapılması.
Kaynak: http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/templates/ulastirma/images/logo.png (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/530-maliye-bakanliginda-sozlesmeli-personel-icin-onemli-gorusme.html)

co60
10.Mart.2011, 17:31
Bursa İl Özel İdaresi'nde, memurlar, yüzde 30 zam alacak

En düşük maaş 420 lira arttı. Uygulamanın model olması bekleniyor. Türkiye'de ilk defa bir memur sendikası valilikle masaya oturup zam sözleşmesi imzaladı. Bu sözleşmeyle, belediyelerden sonra il özel idarelerinde çalışan memurlar da sosyal denge sözleşmesiyle yüzde 30 oranında ilave zam almayı başardı. Uygulamanın tüm valililikler ile üniversiteler için model oluşturması bekleniyor.

İlk zam Bursa'da

Bursa İl Özel İdaresi'nde örgütlü Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Bursa Valiliği'nde bir ilki gerçekleştirdi. Sendika, Bursa Valiliği ve İl Özel İdaresi'nde çalışan toplam 157 devlet memuru için valilikle sosyal denge sözleşmesi imzaladı. Bursa İl Genel Meclisi'nin 7 Şubat 2011 tarih ve 63 sayılı kararıyla imzalanan sözleşmeye göre, Bursa İl Özel İdaresi'nde çalışan tüm memurların maaşı, şubat ayından geçerli olmak üzere yüzde 30 zamlandı. Toplam bir yıllık yapılan anlaşma, memurlara yılda en az 5 bin 40 lira ilave gelir anlamına geliyor.

En düşük bin 820 TL

Sözleşme sayesinde elde edilen sosyal denge zammıyla birlikte il özel idaresinde çalışan en düşük dereceli memurun 1400 lira olan maaşı toplam 420 lira artarak 1820 liraya ulaştı. En yüksek dereceden maaş alan teknik personelin 2 bin 500 lira olan maaşı ise 750 liralık ilave zamla 3 bin 250 liraya çıktı. Sözleşmeye göre, BEMBİR-SEN üyesi memurlar aldıkları zammın yüzde 2'sini, diğer sendika üyesi memurlar ise yüzde 4'ünü sendikaya "dayanışma aidatı" olarak ödeyecek.

Sırada yeni iller olacak

BEMBİRSEN Başkanı Mürsel Turbay, valilikle yaptıkları özel sözleşmeyi, referandumla memurlara verilen "tolu sözleşme hakkı"na dayanarak gerçekleştirdiklerini söyledi. Turbay, Bursa'nın model olacağını, ülke genelindeki tüm il özel idarelerde benzer sözleşmelerle memurlara ilave zam alabileceklerini belirtirken, "Daha önce bini aşkın belediyede benzer sözleşme imzalamıştık. Şimdi sıra il özel idarelerinde. Samsun, Malatya, Ordu ve Van'da da Bursa benzeri sözleşmeler yapacağız. Bana göre özel bütçeli tüm kamu kurumlarında, üniversitelerde bu tip sosyal denge sözleşmeleri yapılabilir" dedi.
Kaynak: http://www.memurlar.net/common/images/press/1.gif (http://www.memurlar.net/haber/190569/)
Demek ki, yetki emin ellerde olunca neler yapılabiliyormuş... Darısı başımıza...

co60
23.Mart.2011, 18:48
Mücadele Ettik, Sonuç Aldık!

Hükümet ile Memur-Sen arasında imzalanan ve Mutabakat Metni gereği Torba Kanunu’nda yer aldığı halde Meclis’te Komisyon’dan çıkarılan, Ancak Sendikamız ve Konfederasyonumuzun verdiği mücadeleyle yeniden Torba Kanunu’na dâhil edilen 1 Sayılı Personelin Ek Tazminat Zam Oranları belirlendi.

Mahiyetinden daha az maaş almalarından doğan mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla sendikamızın peşini hiç bırakmadığı konuyla ilgili çalışmalar Maliye Bakanlığınca tamamlandı.

Düşük Unvana Yüksek zam!

Yapılan düzenlemeye göre; 25 Şubat 2011 tarihinden geçerli olmak üzere, 25 Şubat 2011 tarihinden geçerli olmak üzere, Şube Müdürlerinin Ek Tazminat Oranları % 190 ile üst düzey unvanların oranları % 154 arasında olacak ve düzenleme hafta sonuna kadar yayınlanacaktır.

Yeni YPK Kararı da İmzada!

Diğer taraftan 2 sayılı personelle ilgili yeni YPK kararı imzaya açılmış olup, en kısa sürede yayınlanacaktır.
Kaynak: http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/templates/ulastirma/images/logo.png (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/guncel/546-1sayili-cetvelde-son-adim.html)

co60
25.Mart.2011, 13:20
Üyelerinin ve işkolu çalışanlarının haklarını savunmak yerine rakiplerine çamur atmayı alışkanlık haline getirenlerin köşelerinde yazdığı yazıya gönderdiğimiz cevabı yayınlamaya cesaret edemediler. O cevabı burada yayınlıyoruz...

Türkiye’de Kamu Çalışanı Sendikaları 1990 yılından itibaren kurulmaya başladı. Ancak aradan geçen 20 yıllık sürede ulaşılan noktaya bakıldığında hem sendikalaşma oranı, hem de Sendikaların tavır ve duruşları arzu edilen şekle hala ulaşamadığı görülmektedir. Sendikal bilinci çalışanlara verilemedi, Dolayısıyla bu gün hala çalışanların neredeyse yarısı sendika üyesi değil, üye olanlarda, sendikal bilinç ve duruştan uzak, kaygan ve değişken bir sendika anlayışına sahiptir.

2002 yılından 2010 yılına kadar sendikalı memur ve sözleşmeli personel sayısı 651 binden 1 milyon 23 bine yükseldi. Yaklaşık 375 binlik artışın 350 binlik bölümü Memur-Sen’e gitti. Memur-Sen’e bağlı sendikalar, 2002 yılında 42 bin olan toplam üye sayısını 2010 yılında 392 bine yükseltti. Bu sendikal tarihte eşi emsali olmayan artış Memur- Sen’i en çok üyeye sahip sendika konumuna getirmekle kalmayıp ilk defa 2009 yılında toplu görüşme masasına yetkili konfederasyon sıfatıyla oturmasını sağladı. Ancak 2009 yılı toplu görüşmelerin sonuçlarına bakıldığında Memur- Sen’in elde ettiği artışının çalışanlara dönüşünün hiçte müthiş olmadığı gibi toplu görüşme tarihinin en kötüsü olarak tarihe geçmiştir. Yine 2010 yılında yetkili sendika olarak masaya oturan Memur- Sen, 12 Eylülde yapılacak referandum ve 2011 yılında yapılacak olan Genel Seçimlerin oluşturduğu konjonktürden yeteri kadar faydalanamamış bunun sonucunda çalışanlar için çok önemli kazanımlar elde etme fırsatı kaçırılmıştır.

Memur-Sen’in toplu görüşme masasındaki bu denli pasif duruşunun nedeni; işvereni konumundaki hükümetle hiçbir önemli alanda ciddi anlaşmazlık içine düşmemek tam tersine, en önemli konularda hükümetin politikalarını destekleme güdüsüdür. Bunun böyle olduğunu sadece biz değil Avrupalılarda söylüyor. Memur- Sen 2006 yılında Uluslararası Sendikalar Konfederasyonuna (ITUC) üye olmak için başvuruyor. Ancak bu başvurusu Hükümet yanlısı sendika olduğu nedeniyle bağımsızlığı tartışılır bulunduğundan reddediliyor. 2010 Yılında Memur-Sen tekrar üyelik başvurusunda bulunuyor. Taleplerine cevaben yazılan yazıda, “2006’dan bu yana örgütünüzün yaşadığı gelişmeler, istişare sürecinin olumsuz sonuçları ve Memur-Sen’in bağımsız karakterinin tartışılabilir olması durumu göz önüne alınarak, başvurunuzun dikkate alınmamasına karar verilmiştir.” Denilerek üyelik talepleri yine kabul edilmemiştir…

Bu ret cevabı Memur-Sen’e bağlı sendikaların üye sayısındaki artış nedeninin, sendikal örgütlenmenin bir sonucu olmadığı, tamamıyla işveren yönlendirmesi ve hatta baskısıyla gerçekleştirilen suni bir durum olduğu gerçeğinin sadece Türkiye ile sınırlı kalmadığının ispatıdır.

Kamu çalışanları sendikacılık hareketi ne yazık ki yandaş sendika anlayışına pirim verilmesi sebebiyle bugün ciddi bir zayıflık içindedir. Öyle ki memurun iş güvencesi kaldırılmalıdır diye teklifte bulunan, daha doğrusu iktidarın bu yöndeki talebini destekleyen Memur-Sen'in bu yükselişi, bir dönem etkili kitlesel eylemleriyle Türkiye’nin gündemini belirleyen kamu çalışanları sendikacılık hareketini, bugün işçi sendikaları gibi etkisizleşmiştir.

25 Kasım ve 16 Aralık 2009 İş bırakma Eylemleri Türk Ulaşım-Sen’in ağırlığını koyması ile ses getirdi. TÜRK-İŞ’in öncülüğünde TEKEL İşçilerine destek verme amacıyla 4. Şubat ve 26 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılan Genel grev girişimleri hem katılım hem de etkin olma açısından amacına ulaşamamıştır.

Yapılması gereken aslında çok basittir. Çalışanlar sendika tercihlerini sadece doğru ve olması gerektiği şekilde yaptıklarında sorunun yarısı çözüme kavuşacaktır. Bunun için Paydaş, çalışana yakın sendika anlayışına destek vermeleri yeterlidir. Diğer yarısı içinde; sendikaların yönetimine aday olanlarda arayacakları kriterlerde hassasiyet göstermeleridir. Bunun içinde çalışanların, sendikacılığı kendine statü veya beklentilerine ulaşım aracı gören kişiler ile ilkeli ve idealist kişileri iyi ayırt etmeleri yeterlidir.

http://www.turkulasimsen.org/www/haberdetay.asp?ID=57İşte o cevap...

İcazet beklediği partiden milletvekili adaylığı için istifa eden konfederasyon başkanları ve şube başkanlarının "yandaş"lık kavramına en güzel örnek olduğu aşikâr. İçinde bulunduğu yanlışlığı karşısına -özellikle de bileğini bükemediği rakibine- yansıtmanın psikolojideki karşılığı ise "ayna sendromu". Bunu anlayabileceğimiz en güzel örnek "Dolayısıyla bu gün hala çalışanların neredeyse yarısı sendika üyesi değil, üye olanlarda, sendikal bilinç ve duruştan uzak, kaygan ve değişken bir sendika anlayışına sahiptir." cümlesindeki "üye olanlarda" kısmı olsa gerek. -Dahi anlamındaki "-da"nın ayrı yazıldığı da ayrı bir konu.- Üyelerine bu gözle bakan anlayışa cevabı yine üyeleri verecektir.

Artık rakiplerinin bile inkâr edemediği yükselişi gölgelemeye ve çarpıtmaya kalkmak; hem üyelerin ve çalışanların haklarını savunmak yerine herkesle çatışmanın/çekişmenin sonucu hem de yetkiye rağmen etkisizliğin ve acizliğin bir göstergesi olarak yorumlanmalı. Bu çizgi, bileğini bükemediğiniz rakiplerinizi sadece memnun eder...

co60
31.Temmuz.2011, 13:03
MEMUR-SEN’DEN BAKANLARA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu ziyaret etti.

61. hükümette bakan olarak görev alan Yılmaz, Bayraktar ve Eroğlu’na hayırlı olsun dileklerini sunan Gündoğdu, bakanlıklarla ilgili hizmet kollarının sorunlarını da ilgili sendikaların yönetimlerinin katılımıyla bakanlara iletti.

İLK ZİYARET YILMAZ’A

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1311932639.jpg

İlk olarak Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı ziyaret eden Ahmet Gündoğdu, başarılı çalışmaların devamını dilediklerini belirtti. KİT’lerde 399 sayılı KHK’ye tabi olarak görev yapan sözleşmeli personelin ek ödeme konusunda yaşadığı mağduriyeti dile getiren Gündoğdu, bunun giderilmesi için gerekli olan YPK kararının bir an önce çıkarılması gerektiğini kaydetti. Memur-Sen ve bağlı sendikaların, KİT’lerde görev yapan I ve II Sayılı Cetvele tabi personelin ek ödeme kaynaklı mağduriyetlerini, birçok kez dile getirdiğini ve mutabakat metninde yer aldığını kaydeden Gündoğdu, sorunun en kısa zamanda çözümüne yönelik beklentilerini dile getirdi.

Büro Memur-Sen tarafından hazırlanan raporu da Bakan Yılmaz’a sunan Gündoğdu, Adalet ve İçişleri Bakanlıkları’nda olduğu gibi TÜİK’te de çok sayıda 4-C’li personelin bulunduğunu, kamu çalışanları arasında en kısıtlı haklara 4-C'lilerin sahip olduğunu belirterek, 4-C’lilerin çalışma şartlarının ve özlük haklarının daha iyi konuma getirilmesi gerektiğini vurguladı. Gündoğdu, sözleşmelilerin kadroya alındığı gibi 4-C’lilerin de biran önce kadroya alınması talebini dile getirdi.

TÜİK’te kadrolu ancak düşük ücretle çalışan personelin varlığını da ifade eden Gündoğdu, bu personelin kadro karşılığı sözleşmeli statüsüne geçirilmesi; mümkün olmayanlara da en az bir maaş tutarında yılda 4 defa ikramiye verilmesini kaydetti.

Ziyarette Genel Başkan Gündoğdu’nun yanı sıra Memur-Sen Genel Sekreteri ve Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ile Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan da yer aldı.

BAYRAKTAR’A ‘HAYIRLI OLSUN’ DENDİ

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1311932577.jpg

Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ı ziyaret eden Gündoğdu, bakan olarak görevlendirilmesi sebebiyle tebrik ederek başarı dileklerini iletti. TOKİ Başkanlığı zamanında başarılı çalışmalara imza atan Bayraktar’ın bakan olarak da bu çizgiyi sürdüreceğine olan inançlarını dile getiren Gündoğdu, Memur-Sen’in çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Bazı bakanlıkların yapısının değişmesiyle kamu çalışanlarının mağdur edilmemesi gerektiğini ifade eden Gündoğdu, bu konuda yapılacak çalışmalara yetkili sendika ve konfederasyon olarak katılmak istediklerini söyledi.

Bayındır Memur-Sen tarafından hazırlanan raporu da Bakan Bayraktar’a sunan Gündoğdu, işbirliği ve karşılıklı görüş alışverişi ile her sorunun çözülebileceğini kaydetti.

Bakan Bayraktar ise, her zaman işbirliğine açık olduklarını, kendi amaçlarının da ilk olarak kimseyi mağdur etmemek, oluşursa da mağduriyetleri en kısa zamanda gidermek olduğunu ifade etti.

Gündoğdu, görüşmede ayrıca Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı personelinin taleplerini Bakan Erdoğan Bayraktar’a iletti. 4-B’den kadroya geçen personelin bilgisayar işletmeni veya veri hazırlama kontrol işletmeni kadrosuna alınmasını isteyen Gündoğdu, kadrosu taşrada bulunan ancak merkezde görev yapan personelin ise merkez kadrolarına alınması gerektiğini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı ziyaretinde Genel Başkan Ahmet Gündoğdu’nun yanı sıra, Memur-Sen Genel Sekreteri ve Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Memur-Sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Ahmet Kaytan, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Abdulhadi Karasapan, Büro Memuru-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay’la yönetim kurulu üyeleri katıldı.

EROĞLU: MEMUR-SEN’İN ÇALIŞMASI ÖRNEK OLSUN

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1311932605.jpg

Daha sonra Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu ziyaret eden Ahmet Gündoğdu, hayırlı olsun dileklerini iletti. Memur-Sen’in çalışmaları hakkında bilgi veren Gündoğdu, toplumun beklentisine yönelik gerçekleştirdikleri anayasa çalışması hakkında açıklamalarda bulundu.

Geçmiş dönemde gerçekleştirilen işbirliği ile kamu çalışanlarının sorunlarının çözümünde önemli adımlar atıldığını hatırlatan Gündoğdu, bundan sonra da aynı şekilde bir çalışma arzuladıklarını belirtti.

Ahmet Gündoğdu, Bakan Veysel Eroğlu’na ayrıca Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü personelinin sorunlarının yer aldığı bir rapor sundu.

Ziyarette DSİ Genel Müdürlüğü’nün özel bütçeli kurum haline getirilmesi talebini ileten Gündoğdu, ayrıca personelin yıllardır beklentisi olan ek ödemeler konusunda iyileştirmeler yapılması taleplerini tekrarladı. Bakanlıkların yapısının değişmesi sonucu oluşacak değişikliklerin de ele alındığı ziyarette, unvan değişikliği sınavının kapsamının genişletilmesi ve görevde yükselme sınavının bir an önce yapılması noktasındaki beklentiler Bakan Eroğlu’na iletildi.

Bakan Eroğlu ise, bakanlık-sendika işbirliğinin önemine olan inancını ifade ederek, Memur-Sen’in anayasa çalışmasının diğer konfederasyonlara da örnek olması gerektiğini ifade etti. Kendisine iletilen konularla ilgili gerekli çalışmalara başlanacağını ifade eden Eroğlu, amaçlarının kamuda hizmetlerin yürümesi ve çalışanların sorunlarını çözmek olduğunu kaydeti.

Hizmet kolunda yaşanan ve çözüm bekleyen konuları Bakan Eroğlu’na ileten Gündoğdu ile birlikte ziyarette Memur-Sen Genel Sekreteri ve Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ile Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan da yer aldı...Kaynak: www.memursen.org.tr (http://www.memursen.org.tr/haberdetay.php?fide=2363)

co60
05.Ağustos.2011, 00:24
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e taleplerimizi ilettik...

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can CANKESEN ve Memur-Sen’e bağlı sendikalar Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i ziyaret etti.

http://www.memursen.org.tr/upload/resim1312470576.jpg

Ulaştırma Memur- Sen Genel Başkanı Can CANKESEN Memur Sen Heyeti ile birlikte ziyarete gittiği Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK’E kendi iş kolumuzu ilgilendiren talepleri iletti. İletilen talepler arasında;

DHMİ Çalışanlarına yaklaşık 12 aydan bu yana, avans mahiyetinde ödenen EURO CONTROL Havacılık tazminatının avans mahiyetinde ödeme uygulamasının sona erdirilmesi ve bu tazminatın net olarak, personellerimize ödenmesini,12 aylık farkların da yatırılmasını,

DHMİ’de görev yapan ARFF personelinin yardımcı hizmetler sınıfından (GİH) Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilmesinin gerektiğini; Bu durumun 2010 toplu görüşme metninde imza altına alındığını, Maliye bakanlığına, ARFF personelinin Genel İdari Hizmetler sınıfına alınmasının mali açıdan da bir yükümlülüğü olmadığını,

Sendikamız işkoluna bağlı kurumlar arasında TCDD ve bağlı ortaklıklar TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ VE TÜLOMSAŞ Fabrikaları arasındaki temel ücretlerdeki farklı uygulamalardan dolayı Sivas’ta bulunan, TÜDEMSAŞ fabrikasında çalışan personellerimizin çıkacak YPK kararı ile temel ücretlerindeki adaletsizliğin çözüme ulaşacağını,

399 sayılı KHK’ye göre çalışan sözleşmeli personellerin ücretlerinin YPK Kararlarıyla düzenlenmekte olduğunu. Bu güne kadar çıkmış YPK kararları maalesef unvanlar arası ücret farklılıklarını gidermediği gibi daha da arttırdığını. Bu gibi olayların kurumlarda iş barışını bozmakta olduğunu. 2011 yılında çıkacak YPK kararının çözüme bir nebze de olsa katkı sağlamasını ümit ettiklerini ifade ederek YPK Kararının ,ücret ve ek ödemelerin tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini de belirti.Toplantı sonunda Maliye Bakanı Sn. Mehmet ŞİMŞEK’E taleplerimizi içeren dosya sunulmuş Sn. Bakan tarafından sorunların çözümü yolunda ellerinden gelen yardımın yapılacağı sözü alınmıştır.Kaynak: www.ulastirmamemursen.org.tr (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/v5/index.php?option=com_content&view=article&id=622:maliye-bakani-mehmet-simseke-talepler-iletildi&catid=8:tum-haberler&Itemid=2)

co60
06.Ekim.2011, 08:52
HALEN ÇIKMAYAN "KARAR" İÇİN YPK’YA BAŞKENT’TEN SESLENDİK!!!

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen tarafından yapılan basın açıklamasına Sendikamız Yönetim Kurulu Üyeleri,Şube Başkanları ve Yöneticilerimizin yanı sıra, Memur-Sen Konfederasyon yönetim kurulu üyeleri,Memur Sen’e bağlı sendikaların yöneticileri ve Ankara’daki üyelerimiz destek verdiler.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/05102011181744f5__kopyala_.jpg

Basın açıklamasına öncelikle son günlerde yoğunlaşan terör hadiselerini kınayarak başlayan Genel Başkan Can Cankesen şunları söyledi:

‘‘Son günlerde ülkemizin birlik ve beraberliğine uzanan ve evlatlarımızın şehit olmasına sebep olan iç ve dış mihrakların yönlendirdiği terörü nefretle kınıyor, şehitlerimize Allahtan rahmet Ailelerine başsağlığı, gazilerimize acil şifa diliyorum.

Memur-Sen Konfederasyonuna Bağlı, Ulaştırma Memur-Sen olarak Ulaştırma Bakanlığı, TCDD, Bağlı Ortaklıklar, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, , Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, DLH Genel Müdürlüğü ve Denizcilik Müsteşarlığı bünyesinde faaliyet göstermekteyiz.

Bu kurumlarda 399 sayılı KHK’ ye göre çalışan sözleşmeli personellerin ücretleri her yıl YPK Kararlarıyla düzenlenmektedir. YPK Kararları her yıl Temmuz sonuna kadar açıklanmakta ve personellerin ücretlerine yansıtılmaktadır. Ancak bugüne kadar çıkmış olan YPK kararları maalesef kurumlar ve unvanlar arası ücret farklılıklarını gidermemiş daha da arttırmıştır. Bu gibi uygulamalar kurumlarda çalışanların iş barışını da bozmaktadır.

2011 yılı YPK Kararları, çalışanların tüm beklentilerine rağmen bugüne kadar açıklanmamıştır. Açıklanması tarafımızdan beklenen YPK kararlarının çözüme bir nebze de olsa katkı sağlamasını istiyorsak ücret ve ek ödemelerin, bir an önce çalışanların lehinde olacak şekilde yayınlanması gerekmektedir. Tüm çalışanların beklentisi de bu yöndedir.

Sendikamıza bağlı kurumlardan TCDD ve bağlı ortaklıklar, TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ VE TÜLOMSAŞ Fabrikaları arasındaki temel ücretlerdeki farklı uygulamalardan dolayı özellikle TCDD ve Sivas’ta bulunan, TÜDEMSAŞ fabrikası çalışanları bu güne kadar ücret hususunda mağdur edilmişlerdir. Bu mağduriyetin de bir an önce giderilmesini buradan talep ediyoruz.

ARFF(İTFAİYE) MEMURLARI’NIN MAĞDURİYETLERİ SONA ERDİRİLMELİDİR.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/05102011181426ff__kopyala_.jpg

Öncelikle tüm İtfaiye camiasının geçtiğimiz hafta kutlanan İtfaiyeciler Haftasını Ulaştırma Memur Sen olarak kutluyoruz. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü emrinde halk arasında itfaiyeci, hava alanında ARFF Memuru diye bilinen ve sayıları 1000 rakamını geçen personel Yardımcı Hizmetler Sınıfında bulunmaktadır.

Memur Sen Konfederasyonu olarak 2010 yılında yapılan Toplu Görüşmeler sonucunda imzalanan mutabakat metninde, ARFF çalışanlarının Genel İdari Hizmetler sınıfına alınmasına karar verilmiş olup 2011 yılı Mart ayında çıkarılan torba yasa içerisine dahil edildiği halde son anda nedenini halen bilemediğimiz bir sebepten dolayı torba yasadan çıkarılmıştır. Maliye Bakanlığına hiçbir mali külfeti olmadığı halde ARFF ( İtfaiye ) personelleri GİH (Genel İdari Hizmetler) sınıfında halen kendisine yer bulamamıştır.

Diğer kurumlarda ve şehir itfaiyelerinde çalışan tüm itfaiyeciler Genel İdari Hizmetler sınıfında olup sadece DHMİ’de çalışan ARFF memuru olarak adlandırılan itfaiyeciler Yardımcı Hizmetler sınıfındadır.

ARFF Personelleri 24 saat nöbet esasına göre çalışmakta olup havaalanlarında her an olası bir yangın, kaza ve kırıma karşı işbaşındadırlar. Bildiğiniz gibi Hava Meydanlarındaki yangınlar dışarıdaki bina yangınlarına ve benzeri birçok yangınlara karşı daha fazla özellik arz etmektedir. Çünkü ARFF Personelleri en son teknolojik ve eğitimi yüksek teçhizatları kullanmaktadır. Böyle özellik arz eden bir mesleğin çalışanlarının halen Yardımcı Hizmetler Sınıfında yer alması ve Genel İdari Hizmetler sınıfına geçirilmemesi bizleri ve ARFF çalışanlarını derinden üzmektedir.

ARFF ( İtfaiye ) hizmetlerini yürütmekle görevli personelin Genel İdari Hizmetler Sınıfı’na geçirilmesi hususunun, yeniden Kanun Tasarısı kapsamına alınması veya Bakanlar Kurulu Kararı ile GİH Sınıfına geçirilmesi yönünde Gereğinin yapılmasını buradan talep ediyoruz.

DHMİ EURO-CONTROL TAZMİNATLARI ÖDENMELİDİR!

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/05102011181524f2__kopyala_.jpg

Avrupa’da Havaalanlarında hizmet veren tüm personeller EURO CONTROL adı altında tazminat almaktadırlar. Bu tazminatın ülkemizde de ödenmesi hususunda EURO CONTROL tarafından DHMİ çalışanlarına ödenmek üzere tazminat gönderilmektedir.

Bu tazminatın ödenebilmesi için bürokratik tüm işlemler tamamlanmış, 15 aydan bu yana avans mahiyetinde ödemeler yapılmaktadır.Ancak avans mahiyetinde ödeme uygulamasının sona erdirilebilmesi için YPK kararının yayınlanması gerekmektedir.Bu para yaklaşık 15 aydan bu yana avans mahiyetinde ödenmeye devam edildiğinden, bu ödeme şekli değiştirilmez,avans uygulaması sona erdirilmez ise bu tazminat Euro Control’a iade edilecektir.Bu da ülkemizin ekonomisi için bir kayıp olacaktır.Euro CONTROL tazminatının avans mahiyetinde ödeme uygulamasına son verilmesini ve bu tazminatın net olarak DHMİ Çalışanlarına ödenmesini talep ediyoruz.

DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞI ÇALIŞANLARI ARASINDA İŞ BARIŞI SAĞLANMALIDIR!

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/05102011181611f3__kopyala_.jpg

Denizcilik Müsteşarlığı bünyesinde yıllardır çalıştırılan,657’li personel döner sermayeden bürokratik engellerden dolayı pay alamamaktadır. Denizcilik Müsteşarlığı çalışanlarının alın teri ve emeği olan döner sermaye gelirlerinin personele aktarılmamasından dolayı çalışanlar mağdur olmaktadır.

“ADALET MÜLKÜN TEMELİ” ilkesine uygun olmayan bu adaletsiz gelir dağılımı Denizcilik Müsteşarlığı çalışanlarını hem maddi hem de manevi yönden olumsuz etkilemektedir. Denizcilik Müsteşarlığı bünyesinde çalışan kadro karşılığı olmayan sözleşmeli memurlar ile diğer çalışanların maaşları arasında yarı yarıya fark bulunmaktadır. Bu durum kurum içerisinde iç huzuru ve barışı da bozmuştur. Bu huzurun sağlanması için kurumun tüm çalışanlarına hakkaniyetle yaklaşacağını ümit ediyoruz.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/05102011181649f4__kopyala_.jpg

Bu vesileyle basın açıklamamıza katılarak bizlere destek veren başta Memur-Sen Konfederasyonumuza ve kıymetli başkanlarına, tüm üyelerimize ve siz güzide basın mensubu kardeşlerimize teşekkür eder saygılar sunarız.Kaynak: www.ulastirmamemursen.org.tr (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/haber.asp?id=512)

denetmen
07.Ekim.2011, 15:59
Son 5 yıldır sendikalar memurların haklarını fazlaca savunamıyorlar.15 aydır çıkmayan YPK kararı için sendika neden birşey yapamadı.Şimdi aklı başına geldi ve Kızılayda eylem yapıldı.Artık 3-5 gün içinde paralar yatar herhalde :)

ismkhan
07.Ekim.2011, 23:01
hikaye bu işler hikaye artık karnımız tok bu şark kurnazlıklarına sendika işi deyince akla yancı değil karşıcı sendikalar gelir bizim aklımıza

co60
19.Ekim.2011, 07:09
hikaye bu işler hikaye artık karnımız tok bu şark kurnazlıklarına sendika işi deyince akla yancı değil karşıcı sendikalar gelir bizim aklımıza"Karşıcı" dediğiniz sendikalar hangileri? Başkanları milletvekili olmaya çalışanlar mı? :tekdis:
HAVALİMANI PERSONELİ STRES ATTI

http://www.airporthaber.com/gallery/news/44514.gif

Ulaştırma Memur-Sen Dalaman Havalimanı Temsilciliği üyeleri düzenlenen tanışma ve dayanışma etkinliğinde stres attı...

Etkinliğe Hava Trafik Kontrolörü Utku Subaşı, Ak Parti Dalaman ve Ortaca İlçe Başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, Memur Sen İl Başkanı Hasan Demirtaş, Ulaştırma Memur-Sen Basın Yayın Genel Sekreteri Fatih Korukluoğlu, Ulaştırma Memur-Sen İzmir Şube Başkanı Cuma Akay, Yönetim Kurulu ve sendika üyeleri katıldı.

Yemek öncesi bir konuşma yapan Ulaştırma Memur-Sen İzmir Şube Başkanı Cuma Akay; "2011 yılının Ocak ayında Dalaman Havalimanında Ulaştırma Memur-Sen olarak başladığımız hak ve adalet mücadelemizde bugün gelinen nokta itibariyle Dalaman Havalimanı bünyesinde 45 üye ile en çok üyesi olan sendikayız. Her zaman mazlumun yanında yer alan düşünce dünyamız, hakkaniyet ve adalet kavramını içselleştirmiş cemiyet anlayışımızla yürüttüğümüz sendikal mücadelemiz, her geçen gün büyümekte ve kurumsallaşmaktadır. Bu anlayışla mücadelesini yürüten konfederasyonumuz, Memur-Sen, yaklaşık 520 bin üyesiyle de memur sendikacılığında 1 numaralı konfederasyon olmuş ve ülkemizin de en güçlü STK'ları arasında yerini almıştır. Üye sayısını her geçen gün arttıran sendikamız Ulaştırma Memur-Sen'imizde yetkili sendika olma noktasında bir ivme ve dinamizm yakalamıştır.

http://ressim.net/61/thumb/thumb_077bd8a5.jpg (http://www.ressim.net/i/5175958) http://ressim.net/61/thumb/thumb_3cf1466d.jpg (http://www.ressim.net/i/5175959) http://ressim.net/61/thumb/thumb_1bbc61a4.jpg (http://www.ressim.net/i/5175960)

Modern yaşamın önemli toplumsal organizasyomlarından olan sendikalar, sendikal bilinç ülkelerin gelişmişliğinin de aynası niteliğindedir. Gelişen ve büyüyen bütün toplumlarda STK'ların varlığı ve etkisi modern hayatın olmazsa olmazlarındandır. Örgütlü toplum ve örgütlenme özgürlüğü, demokrasi ve demokratik gelişmişliğin de önemli dinamosudur. Son yıllarda ülkemizin yaşadığı ekonomik ve sosyal gelişmişlik düzeyi, yaşamın her alanında kendini göstermekte, bu durum sendikal gelişmişliğin de normlarını arttırmaktadır, özellikle Torba Yasayla birlikte Memur-Sen'in katkılarıyla hayata geçen pek çok kazanım bunun göstergesidir. Gelinen son süreçte toplu görüşmeden, toplu sözleşme hakkını sağlayacak yasal düzenlemelerin yapılmasıyla ilgili Hükümetimiz ve Memur-Sen öncülüğünde yürütülen çalışma kayda değer çok önemli bir gelişmedir. Bu vesileyle yemeğimize katılımlarıyla güç veren herkese sonsuz teşekkür ederim" dedi.Kaynak: airporthaber.com (http://www.airporthaber.com/havalimani-personeli-stres-atti-35756h.html)

bravecan
29.Ekim.2011, 21:16
Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Ulaştırma Memur Sen Başkanı Can Cankesen yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Nevşehir’e geldi.

İlk olarak Memur-Sen Nevşehir il binasını ziyaret eden Cankesen ve beraberindekiler burada il temsilcisi Mustafa Özdemir ve yöneticilerle bir süre sohbet etti. Sonrasında basın toplantısı düzenleyen Cankesen, Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Genel Müdürlüğü emrinde halk arasında itfaiyeci, hava alanında ise ARFF diye bilinen ve sayıları bini geçen personelin Genel İdari Hizmetler sınıfına alınması gerektiğini söyledi. Cankesen, kamuda diğer kurumlarda aynı görevi yapanların Genel İdari Hizmetler sınıfında olmasına rağmen havaalanında bulunanların halen Yardımcı Hizmetler sınıfında olmasını doğru bulmadıklarını kaydetti.
Memur Sen Konfederasyonu olarak 2010 yılında yapılan toplu görüşmeler sonucunda imzalanan mütabakat metninde, ARFF çalışanlarının Genel İdari Hizmetler sınıfına alınmasına karar verildiğini aktaran Can Cankesen, 2011 yılı mart ayında çıkarılan torba yasa içerisinden bu konunun bilmedikleri bir nedenle çıkarıldığını da kaydetti.
Avrupa'da havaalanlarında hizmet veren tüm personelin Euro Control adı altında tazminat aldığını ve bu tazminatın Türkiye'de de ödenmesi konusunda Euro Control tarafından DHMİ çalışanlarına ödenmek üzere tazminat gönderildiğini belirten Cankesen, şunları söyledi:
'Bu tazminatın ödenebilmesi için tüm bürokratik işlemler tamamlandı. 15 aydan bu yana avans mahiyetinde ödemeler yapılmaktadır. Ancak avans mahiyetinde ödeme uygulamasının sona erdirilebilmesi için YPK tarafından yayınlanması gerekmektedir. Bu para yaklaşık 15 aydan bu yana avans mahiyetinde ödemeye devam edildiğinden, bu ödeme şekli değiştirilmez, avans uygulaması sona erdirilmez ise bu tazminat Euro Control'a iade edilecektir. Bu da ülkemiz ekonomisi için bir kayıp olacaktır. Euro Control tazminatının avans mahiyetinde ödeme uygulamasına son verilmesini ve bu tazminatın net olarak DHMİ çalışanlarına ödenmesini talep ediyoruz.'

http://www.showhaber.com/ulastirma-memur-senden-nevsehire-ziyaret-498181.htm

co60
10.Şubat.2012, 01:21
ULAŞTIRMA BAKANI BİNALİ YILDIRIMA ZİYARET

Memur – Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Bayındır Memur-Sen ve Birlik Haber-Sen Genel Başkanları Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırımı ziyaret etti.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/090220122008252222222222222222222.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/090220122009333333333333333333.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/09022012200650bk1111111111111111111111111_1_.jpg

Yapılan görüşmede DHMİ çalışanlarına avans olarak ödenen ( EURO CONTROL ) havacılık tazminatının avans olarak ödeme uygulamasının sona erdirilerek ödenmesi ve DHMİ’de, ARFF(İtfaiye) çalışanlarının yardımcı hizmetler sınıfından genel idari Hizmetler sınıfına geçirilmeleri, TCDD de çalışanlarından YPK kararları sonrası temel ücret uygulamasından faydalanamayan personellerin ek YPK Kararı ile faydalanabilmelerinin önünün açılması, denizcilik müsteşarlığının bakanlık bünyesinde yeniden yapılanması gibi konular ele alınmış, ayrıca kurumlarda çalışan personellerin genel olarak yaşanan sıkıntıları Bakan Yıldırıma iletmiş olup çözümü yönünde kendilerinden destek istenmiştir.

Kaynak: www.ulastirmamemursen.org.tr (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/haber.asp?id=665)

alidünya
10.Şubat.2012, 11:12
güzel haberler bekliyoruz inşallah...

co60
14.Şubat.2012, 21:19
Genel Başkan Can CANKESEN, KonTV'de konuk olduğu "Ankara Konuşuyor" programında hâlâ çözülemeyen Havacılık Tazminatı ve ARFF Memurlarının GİH'e geçişi sorununu dile getirdi. İzlemek için tıklayın... (http://beta.interpress.com/(S(ocmzj5ewcr1qdfghtptqzsww))/TV/tvPlayer.aspx?haberID=10992890&tarih=14.02.2012&medya=KON%20TV&keepThis=true&TB_iframe=true&height=310&width=450)

co60
05.Mart.2012, 21:16
Sendikamızın hukuk çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. İlk müjde yaptık Yaptıkları işin bir üst öğrenimini bitiren teknisyenlere...

Kamu Kurumlarında 399 Sayılı Khk ya tabi olarak çalışan teknisyenler görevlerinin üst öğrenimi sayılan yüksek öğrenimlerden herhangi birini, tamamlayıp kurumlarına başvurmaları halinde tamamladıkları eğitime göre maaşlarının yeniden düzenlenmesi gerektiği yönünde sendikamız, avukatınca kazanılan mahkeme kararı ektedir. Bu karar neticesinde teknisyenler yaptıkları görevle ilgili olmak şartıyla bir üst öğrenim bitirmeleri halinde tekniker unvanını alamasalar dahi bunun parasal farkından faydalandırılacaklardır.

Bilgi için tıklayın... (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/ekler.zip)Kaynak: www.ulastirmamemursen.org.tr (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/haber.asp?id=699)

co60
06.Mart.2012, 19:58
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, , Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Fatih Korukluoğlu ve ARFF ( Hava Kurtarma ve yangın görevlileri ) Derneği Genel Başkanı Turan Ayanlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil Etyemez’e ziyarette bulundular.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/06032012162230mn22222222222222222222222.jpg

Yapılan görüşmede ARFF memurlarının yardımcı hizmetler sınıfından Genel İdari hizmetler sınıfına geçmeleri ile Fiili hizmet tazminatları konusu gündeme getirilmiş, ayrıca Havacılık tazminatının son aşamaya geldiğini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak bu konuda destekleri istenilerek bir dosya sunulmuştur.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/06032012162139mn1111111111111111111.jpg

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Ulaştırma Memur Sen ile birlikte ARFF Derneğinin ziyaretinden memnuniyetini belirterek bu konularda Bakanlık olarak yardımlarını esirgemeyeceklerini beyan etmişlerdir.Kaynak: www.ulastirmamemursen.org.tr (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/haber.asp?id=707)

skylife
08.Mart.2012, 01:09
memursen bu davayı niye kendine mal etmiş ki? facebookta dhmi grubunda bu davayı açan kişiyle şahip uzunyayla ile görüştüm gidip kendim dava açtım dedi. memursen de gelmiş burada prim yapıyor.

http://www.memurlar.net/haber/219456/

co60
09.Mart.2012, 01:22
Belgenin kendisini de incelerseniz, Davacının vekilliğini Ulaştırma MemurSen'in avukatının yaptığını görebilirsiniz. Bu yeterince açıklayıcı olmuştur sanırım...

co60
12.Nisan.2012, 22:50
UDH Bakanlığı Müsteşarları ziyaret edildi

12.04.2012 tarihinde Ulaştırma Memur – Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Genel Sekreter Ahmet Arslantaş, Genel Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Fatih Korukluoğlu tarafından UDH Bakanlığı, Müsteşarı Habib Soluk, Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın ve Ulaştırma Bakanı Danışmanı Salim İlçioğlu ziyaret edildi.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/12042012203201man__et1111212kkkkkkkkkkk.jpg

Yapılan görüşmede; Havacılık tazminatı, YPK Kararları, Denizcilik Müsteşarlığındaki yeniden yapılanma ve genel olarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı çalışanlarının sorunları ve çözümü yönünde istişarelerde bulunulmuştur.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/12042012203530ayd__ntalatttttttttttttttttttttttttt ttt.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/12042012203958salimeeeeeeeeeeeeeeee.jpg

Ziyaret sonrasında Genel Başkanımız, sayın Müsteşarlarımıza sendikamızın logolu saatini hediye etmiştir.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/12042012203413solukddddddddddddddddd.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/12042012203835ayd__ntrtrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrxxxxx xxxxxxx.jpgKaynak: www.ulastirmamemursen.org.tr (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/haber.asp?id=791)

co60
26.Nisan.2012, 00:23
Nevşehir Kapadokya Havalimanı Koruma Güvenlik Memurları da "Ulaştırma MemurSen" dedi...
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Genel Sekreter Ahmet Arslantaş ve Ankara Şube Başkanı Cemal Sağkol’un katılımıyla 24 Nisan 2012 tarihinde Nevşehir İli ziyaret edildi.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/25042012145359kapodokya_na__et.jpg

Nevşehir Barosu Hukukçular Konağı tesislerinde yapılan toplantıya Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Özdemir, Memur Sen İl Yönetimi, Memur Sen Konfederasyonuna bağlı Sendikaların İl Temsilcileri ve Nevşehir Ulaştırma Memur-Sen il temsilcisi Yücel Aydın hazır bulundu.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/25042012151040yemek_genel.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/25042012151303toplanti.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/25042012152305ahmetarslanta__.jpg

Ulaştırmada genel yetkiyi kazanma hedefi doğrultusunda yapılan toplantı Nevşehir Kapadokya Havalimanı çalışanlarının yoğun katılımıyla gerçekleşti. Üyelerimizin ve çalışan personellerin sıkıntılarının dinlendiği toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/25042012151154toplanti_kiz.jpg

Kapadokya Havalimanı Koruma güvenlik Memurlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, Koruma Güvenlik memurlarının geçmişten günümüze kadar oluşan mağduriyetleri, sorunları ve çözümü yönünde sendikamızın görüş ve önerileri açıklanmış olup, Yasanın çıkmasıyla Tüm Havalimanlarından sendikamızı doğru adres tespit ederek Ulaştırma Memur Sen’e üye olan, Koruma Güvenlik görevlilerine teşekkürü bir borç biliyoruz. Sıkıntılarınızı sıkıntımız kabul edecek çözümü yönünde çaba sarf edecek her zaman yanınızda olacağımızı buradan beyan ederiz.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/25042012151433havaalani2222.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/25042012151739koruma_g__vnl__k.jpg

Toplantı sonrasında Kapadokya Havalimanına yapılan ziyarette havaalanı personellerin, genel olarak sıkıntılar dinlenerek, çözüm önerileri yönünde karşılıklı istişarelerde bulunulmuştur.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/25042012152951ba__m__drrrrr.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/25042012151619arff.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/25042012151820havaalani3.jpg

Kaynak: www.ulastirmamemursen.org.tr (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/haber.asp?id=817)

co60
01.Mayıs.2012, 17:49
TCDD ve DHMİ’de örgütlü meslekî derneklerin başkanları ile istişare toplantısı yapıldı...

27/04/2012 Tarihinde Ankara Gar Vagon restaurantta TCDD ve DHMİ’de örgütlü bulunan derneklerin katıldığı bir toplantı yapılmıştır. Derneklerin yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Can Cankesen; "Bu toplantının amacının kurumlarda örgütlü bulunan derneklerle daha uyumlu çalışmak adına bir kaynaşma toplantısı olduğunu" belirtti. Cankesen geçmişten günümüze kadar, kurumlarımızda derneklerin ve sendikaların bir arada çalışmalarının olmadığını, herkesin ve her kesimin ayrı bir baş çektiğini, bunun sonucunda da kurum çalışanlarının zarar gördüğünü söyleyerek, geçen yıl bu zamanlar Ulaştırma Memur Sen 4.Olağan Genel Kurulunu yaptıklarını ve görev başına geldikleri günden, bu güne kadar dernekleri önemseyerek her platformda birlikte hareket ettiklerini, bundan sonra da beraber çalışma arzusu içinde olduklarını belirti.

Cankesen konuşmasının devamında, tüm çalışanları önemsediklerini, Ulaştırma Memur Sen’in kapılarının sonuna kadar herkese açık olduğunu ve herkesi sendikamızın çatısı altına beklediğini belirtti.Hizmet kolumuzda genel yetkiye giden bu süreçte kimse ötekileşmesin herkes Ulaştırma Memur Sen çatısı altında kendini bulsun ancak bunların sonunda da kazanan tüm çalışanlar olsun dedi.

GİMDER Gişe Memurları Derneği Genel Başkanı Yüksel Karataş; Bu güne kadar derneklerin neden bir araya gelemediğini anlamış değiliz,ben bu sendikanın üyesi değilim ama sendikanızın bu birlikteliğe öncülük etmiş olmasından dolayı yönetim kurulu üyelerinize ve siz sayın başkana şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Bu derneklerin kurulmasının nedeni mevcuttaki sendikaların sorunlarımızın çözümünde yetersiz kalmalarıdır. Eğer yetersiz kalmasalardı sorunlarımızın çözümünde etkin olsalardı, her meslek kendi sorunlarını çözmek için dernek kurmazdı. Şu an bu sorunlarımızın çözümü yönünde duyarlılık gösterdiğiniz için sendikanıza teşekkür ediyorum dedi.

DHMİ Apron Trafik Derneği Başkanı Lütfü Özbey konuşmasında; Kendi mesleğimize dair sorunlarımızı bizler bildiğimiz gibi kurumumuz da bilmektedir. Şu an hiç bir sendikanın da üyesi değilim, Kurumumuzda örgütlü bulunan sendikalardan derneğimizin bir çok isteği bulunmaktadır.Aproncuların mağduriyeti söz konusudur. Sizlerden sorunlarımıza duyarlı davranmanızı, sorunlarımızın çözümüne ortak olmanızı talep ediyoruz. Bu duyarlı yaklaşımınızdan dolayı tebrik eder bizlere düşen bir görev olduğu takdirde yanınızda olacağımızı belirtiriz.

Demiryolu Teknik Vagoncular Derneği Genel Başkanı Muammer Akçay; Herkesi saygılarımla selamlıyorum böyle bir birlikteliği sağladığı için Ulaştırma Memur-sen yönetim kuruluna ve başkanına teşekkür ediyorum. Sorunlarımızın çözümünün bu şekilde bir arada ve birlik beraberliği içinde çözüleceğini düşünüyorum. Bizler II. sayılı cetvelin neden 3. Gurubundayız halen anlamış değiliz. Revizörlük camiası olarak bizim için ideoloji ve siyaset ikinci plandadır. Bu saten sonra bizlere kim destek verirse bizde o sendikaya destek vermeye ant içtik. Son YPK kararları ile unvanlar arasında ücret farkı açıldı. Sağlığını kaybeden arkadaşlarımız bütün haklarını kaybediyor, maaşı düşüyor, lojmandan çıkarılıyor, mağdur ediliyorlar. Sağlığını bu kurumda kaybeden arkadaşlarımıza da, sahip çıkmak gerekmektedir.

DETEVAD olarak bizler Ulaştırma Memur Sen’in bu genç başkanına güveniyoruz. Bu sendikanın ilerisi için ümit vaat ettiğine de inanıyoruz. Özellikle son dönemde YPK kararları ve sorunlarımızın çözümünde her ortamda yanımızda Ulaştırma Memur Sen vardı. Bizlerin kimsenin aldığı kazanımlarda gözü yok ancak kamuda çalışan işçilere göre emekli maaşlarımız ve ikramiyelerimiz de daha düşük, diğer faal personel gibi verilen yemek haklarından Revizörlük camiası olarak yararlanmak istiyoruz. Kataner altında hizmet veriyoruz bununla ilgili Kataner tazminatı talep ediyoruz. Yaptığımız görev her türlü riski barındırıyor. Bu ve buna benzer çok sorunlarımız var sizlerin bu konulara daha duyarlı yaklaşacağına inanıyoruz dedi.

DEMMAGAD Tren Teşkil Memurları Derneği Genel Başkanı İbrahim Özdemir ise yaptığı konuşmada; Tren Teşkil Memurunun son dönemde yapılan skala ve ücret ayarlamalarında Bahçıvan unvanını hor görmüyoruz ancak yaptığımız işin zorluk derecesine göre daha zor bir iş yaptığımızdan dolayı söylemek istiyorum. Bahçıvan unvanından farkımız kalmamıştır. Bu durumun değişmesi için büyük çabalar sarf eden Ulaştırma Memur Sen ve Genel Başkanına teşekkür ediyorum.

Ben farklı bir sendikanın üyesiyim yani bu sendikanın üyesi de değilim. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadınız her zaman yanımızda oldunuz yönetim kurulum ve şahsım adına teşekkür ediyorum. TTM’lerin de bir çok sorunu bulunmaktadır. Çalışma yerlerimizde aydınlatma sıkıntısı var, baskıyla aydınlatma olmayan istasyonlarda çalıştırılmaktayız. Ücret sıkıntımız var, mesailerimiz çok düşük, vergi dilimleri yeniden ayarlanmalı, maaşımız vergilere gidiyor, manevra tazminatı istiyoruz, yemek bizlerinde sorunu bizlerde talep ediyoruz, eşit işe eşit ücret verilsin, biz TTM’lerin de görevde yükselme sınavlarına girmesinde önünün açılmasını istiyoruz, permi haklarımız tekrar verilmeli, görevi başında kaza geçiren arkadaşlarımız, gazilik ve hayatını kaybedenlerde görev şehidi sayılmalı, sağlıktan kaybeden arkadaşlarımız önceki bütün haklardan faydalanmalı, lojmandan çıkarılmamalı, bizlere de kataner tazminatı verilmeli.

YOL DER Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yıldız; Kurumumuzda yıllardır çalışıyoruz şu güne kadar kimse kimsenin derdiyle ilgilenmedi. Şimdi birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu görüyorum. Sizlere böyle güzel bir ortamı hazırladığınız için teşekkür ediyorum. YOL DER olarak bu yolda bizlere düşen görev olduğunda her zaman yanınızdayız.

DEKAD Genel Merkezi adına başkan yardımcısı Haşim Alçın; Demiryolu bitiyor STK’lara destek vermemiz lazım, TCDD’de hiyerarşik yapı bozuldu TTM olarak giren TTM kalıyor önceden kondüktör oluyordu. Çalışanlarda şevk kalmadı. YHT makinistlerinin de arttırılması gerekmektedir. Mevcut makinistler yeterli değil, Kondüktörlerinde kabin amiri olarak, YHT'lere verilmesi gereklidir.

HİSDER, Hareket Memurları ve istasyon şefleri derneği genel başkanı serdar Özcan; bu toplantıyı yapanlara teşekkür ediyorum. Yaptığınız toplantının faydalı olacağını düşünüyorum. Ulaştırma Memur Sen, Hareket Memurlarının ve derneğimizin her zaman yanındadır. Derneğimiz ve şahsım adına Ulaştırma Memur Sen’e teşekkür ediyorum.

HAVELTED Havacılık Elektriği Teknik Elemanlar Derneği Genel Başkanı Turgay Sarıkaya; Kurumumuzda aynı işi yaptığımız halde, teknisyenle tekniker arasında ücret bazında çok fark var. Bu da iş huzuru ve iş barışını bozuyor, bu durumun acilen düzeltilmesi gerekiyor. Unvan değişikliğinde bir kadro veriliyor bu kadroya onlarca insan müracaat ediyor. Teknik öğretmenlere teknisyen yada teknikerlik unvanı verilmelidir. Ek göstergelerimiz düşük kalmıştır. Mesailerimizin çoğu arazide geçiyor, iş güçlüğü tazminatı verilmeli bu yolda mücadele edilmelidir. Son dönemde DHMİ'de hizmet alımları da durdurulmalıdır.

ARFF Hava Kurtarma Yangın Görevlileri Derneği Genel Başkanı Turan Ayanlar; ARFF çalışanlarının genel olarak sorunlarını içeren bir kitapçık hazırladık size sunmak üzere getirdik. Bu birlik ve beraberliğimiz devam etmelidir. ARFF Derneği olarak sizinle bir arada olmaktan ve çalışmaktan memnunuz. ARFF çalışanlarının yıllardan beri birikmiş sorunları mevcut olup bunların içinde en önemlilerinden biri halen Yardımcı hizmetler sınıfında yer almasıdır. ARFF çalışanlarının Genel idari hizmetler sınıfına bir an evvel alınması hususunda ortak bir çalışma içerisinde olmalıyız. Ayrıca Memur Sen’in hazırladığı Toplu sözleşme taslağının 41. maddesinde ARFF çalışanlarının yer alması bizi memnun etmiştir.

DEGÜVDER Demiryolu Güvenlik Derneği Genel Başkanı Orhan yılmaz; Koruma Güvenlik Memurları olarak 24 saat çalışıyoruz. Bu yıl ilk defa sendikalı olma hakkı yeni yasa ile tarafımıza verildi. Yıllardan beri birikmiş sorunlarımız bulunmaktadır. Sorunlarımızın çözümü yönünde sendikalardan özellikle de Ulaştırma Memur Sen’den beklentilerimiz büyük. Maaşlarımız ücret grup tavanına takıldığımız için düşük kalmıştır. Disiplin cezaları, Çalışma ortamları, silah tazminatı gibi daha sayabileceğimiz sorunlarımız vardır. Görevde yükselme sınavında arkadaşlarımızın önü tıkanmıştır. Bu konuda ve birçok konuda Ulaştırma Memur Sen’in desteklerini yanımızda hissetmek istiyoruz.

DHMİ’de görevli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Ulvi Şener; Güvenlik görevlileri için yaş sınırı gelmesi, silah tazminatı, kıyafet tek tip olması, yazlık ayrı kışlık ayrı olması, yetkilerimizde belirsizlik mevcut, kimlik sorma yetkimiz bile kısıtlı, bizler için büyük önem arz eden Meydan işletme kursuna katılamıyoruz. Bu kursa katılıp DHMİ'deki işleyişi bilmemiz gerekir, 1700 kişiyiz kurumumuzda daire başkanlığımız yok, müdürlükle yönetiliyoruz. Kadın güvenlik personeli alınmalı, güvenlik şefi ile diğer şefler arasında ücret farkının kaldırılması, 3'lü nöbet sistemi ile çalışma sıkıntılı, mesai, harcırah ve daha birçok sıkıntımız vardır. Sendika olarak bu sorunlarımızın çözümünde bizlerin yanında olacağınıza inanıyoruz.

TRAFİK KONTROLÖRLERİ DERNEĞİ Genel Başkanı Mustafa Tektaş; Burada bu akşam tüm dernekleri TCDD ve DHMİ ayrımı yapmadan bir araya getirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Sorunlarımız genelde ortak bundan sonra sorunlarımızı Ulaştırma Memur Sen ile birlikte çözeceğiz. Sağlıktan ve Psikoteknikten kaybeden personellerimizin gurubu düşüyor. Bu arkadaşlarımız tüm haklarını kaybediyor. Maaşı düşüyor, lojmanda oturuyorsa çıkarıyorlar yani hem sağlığını kaybediyor hem de mağdur ediliyor.

TATCA Hava Trafik Kontrolörleri Derneği Ankara Şube Başkanı Önder Toydemir; DHMİ'de genel haklarımız için, yeniden yapılanmalıyız, DHMİ'deki mevcut sistemimiz hiç bir Avrupa ülkesinde yok. Yeniden bir yapılanma süreci oluştuğu zaman sendikanızın desteğini istiyoruz.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012155559dernekba__ka__n___ula____mmmmmmmmm11 11.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012155721dernek111111111111111.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012160113dernek_ba__kanlar_____123_4314444444 444444.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012160439derneksssssssssss.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012161633dernek_foto222222.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012162000dernek_ba__kanlar__arffffff.jpg

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/01052012162550dernek_ba__kanlar_____123_4012222222 2.jpg

co60
22.Mayıs.2012, 18:20
TOPLU SÖZLEŞME MASASI TALEPLERİMİZİ KARŞILAMADI;

-YAN ÖDEMELERİN EMEKLİLİĞE SAYILMADIĞI,

-MEMURLARIN 30 YIL ÜZERİ HİZMETLERİ İÇİN KIDEM TAZMİNATI ÖDENMEMESİNE SON VERİLMEDİĞİ,

-EK ÖDEME AİLE YARDIMI GİBİ YAN ÖDEMELER ARTIRILMADIĞI,

-DHMİ, HAVACILIK TAZMİNATI SONUCA BAĞLANMADIĞI,

-SÖZLEŞMELİ PERSONELE 2 MAAŞ İKRAMİYE VERİLMEDİĞİ,

-TEMEL ÜCRET GRUPLARI 5’TEN 3’E DÜŞÜRÜLMEDİĞİ VE FARKLILIKLARIN DÜZELTİLMEDİĞİ,

-ARFF MEMURLARININ GENEL HİZMETLER SINIFINA GEÇİRİLMEDİĞİ,

-KORUMA GÜVENLİK GÖREVLİLERİ HAKKINDAKİ TALEPLERİMİZİN VERİLMEDİĞİ,

-MAAŞLARDAN KESİLEN VERGİ DİLİMLERİNİN DÜŞÜRÜLMESİ TALEPLERİMİZ İLE VERİLMEYEN DİĞER HAKLARIMIZ İÇİN,

YARIN 23.05.2012 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 00:00 İLE 12:00 ARASI EYLEMDEYİZ!!!Kaynak: www.ulastirmamemursen.org.tr (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/haber.asp?id=879)

co60
23.Mayıs.2012, 14:40
DHMİ bünyesinde çalışan Ulaştırma Memur-Sen ve BTS üyeleri, bugün gece 00.00'dan başlayarak 24 saatlik iş bırakma eylemi yapmaya başladı.

Atatürk Havalimanı Devlet Hava Meydanları Binası önünde eylem yapan Ulaştırma Memur-Sen ve BTS üyeleri, hükümeti verdiği zamlardan ötürü protesto etti.

Sosyal hakları ve emeklerinin karşılıklarını alamadıklarını ifade eden BTS 2 No'lu Bölge Başkanı Devrim Akmaz, "Sefalet zammına teslim olmayacağız. Bugün iş üretmeyeceğiz. AKP yönetimi teklifini 2012-2013 dönemini kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde sunmuştur. Bu bizim için birinci yıl %3,5+4, ikinci yıl için ise %3+3'tür. Hükümet bizimle resmen dalga geçmektedir. Zam tartışmalarının içinde fazla çalışma, doğum gibi haklar yoktur. Hükümet tarafından 1 yılda doğalgaza %34, kömüre %26, benzine %23 zam yapmıştır. Bu da yetmemiş milletvekilleri maaşlarına %45, bürokratlara %34 zam yapmıştır. Büyüyen ekonomiden bahsedilmektedir. Biz de bu büyümeden payımızı istiyoruz. Türkiye büyürken kamu çalışan emekçilerİ payını alamamıştır. Çünkü hükümet her gün çalışanlara sadece iyileştirme yapmıştır. Rakamlar değişse de durumumuz değişmemiştir" diye konuştu.

Kargo terminali ve PTT'de çalışan çalışanlarının da katılımıyla devam eden eylemde "Kurtuluş yok, tek başına, Direne direne kazanacağız" gibi sloganlar atıldı.

İş bırakma eyleminin ardından protesto gösterilerinin 12:30'da Çapa'da Memur-Sen ve KESK ile toplanarak devam edeceği belirtildi.

http://www.airporthaber.com/wk-uploads/galleries/5_64.jpg

http://www.airporthaber.com/wk-uploads/galleries/8_63.jpg

http://www.airporthaber.com/wk-uploads/galleries/10_51.jpg

http://www.airporthaber.com/wk-uploads/news/kont.jpg (http://www.airporthaber.com/fotogaleri/bts-dhmi-onunde-eylem-yapti/1)

Kaynak: :air: (http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/direne-direne-kazanacagiz.html)

phantom80
23.Mayıs.2012, 14:49
Bi öğretmen olarak "ilk" defa ben de iş bırakma eylemine katıldım..DHMİ de çalışan arkadaşlarımızı da destekliyorum......

co60
26.Mayıs.2012, 18:21
Sözleşmeli Personel de artık yemek yardımından faydalanabilecek. (bkz: 3. madde) Tüm mesai arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun...

http://www.memurlar.net/common/documents/3985/toplusozlesmetoplantitutanagi.jpg

dehamei
26.Mayıs.2012, 19:08
Yemek yardımı güzel olmuş da lakin konunun Ulaştırma MemurSen'le ne alakası var onu çözemedim :blushing:

co60
26.Mayıs.2012, 20:58
Yemek yardımı güzel olmuş da lakin konunun Ulaştırma MemurSen'le ne alakası var onu çözemedim :blushing:Çünkü Ulaştırma MemurSen, MemurSen Konfederasyonu'na bağlı. Hani şu kazınımı elde ettiğimize dair mutabakatın altında da imzası olan Ahmet GÜNDOĞDU'nun başkanı olduğu konfederasyona...

dehamei
26.Mayıs.2012, 23:28
Çünkü Ulaştırma MemurSen, MemurSen Konfederasyonu'na bağlı. Hani şu kazınımı elde ettiğimize dair mutabakatın altında da imzası olan Ahmet GÜNDOĞDU'nun başkanı olduğu konfederasyona...

Evet de Ahmet Gündoğdu orda sendika heyetini temsilen imza atmış durumda, en çok üyeye sahip konfederasyon başkanı olarak. Yani kazanımları Memur-Sen tek başına sahiplenmesin lütfen. Kaldı ki Ahmet Bey'in tavrını hepimiz gördük. Yanisi Tek başına Memur-Sen olsa bile Ulaştırma Memur Sen'le pek alakası yok. Ha derseniz ki "Almanya yenilince biz de yenilmiş sayıldık", bir şey diyemem.

co60
27.Mayıs.2012, 17:14
Evet de Ahmet Gündoğdu orda sendika heyetini temsilen imza atmış durumda, en çok üyeye sahip konfederasyon başkanı olarak. Yani kazanımları Memur-Sen tek başına sahiplenmesin lütfen. Kaldı ki Ahmet Bey'in tavrını hepimiz gördük. Yanisi Tek başına Memur-Sen olsa bile Ulaştırma Memur Sen'le pek alakası yok. Ha derseniz ki "Almanya yenilince biz de yenilmiş sayıldık", bir şey diyemem.Yanisi "kazanım olunca (hep beraber), alamayınca (vay beceriksizler)" mi demek istiyorsunuz? Ne varmış Ahmet Bey'in tavrında? Bu kadar yazının yerine kısaca "murdar" veya "koruk" deseydiniz de aynı şeyi anlayabilirdik...

dehamei
27.Mayıs.2012, 17:57
Yanisi "kazanım olunca (hep beraber), alamayınca (vay beceriksizler)" mi demek istiyorsunuz? Ne varmış Ahmet Bey'in tavrında? Bu kadar yazının yerine kısaca "murdar" veya "koruk" deseydiniz de aynı şeyi anlayabilirdik...

Murdarlık, korukluk bir şey yok, sendika üyesi değilim nitekim. Kazanım konusuna gelince 1,82 TL hayırlı olsun, ne diyeyim :P Beceriksizler falan demiyorum kimseye de ortada öyle aman aman bir kazanım yok maalesef, bütün sendikalar için geçerli bu durum. Neyse konu üzerinde tartışmanın manası yok, hayrını görün.

co60
28.Mayıs.2012, 00:41
Bu konuyla alakalı kim tarafından bilgilendirildiniz bilemiyorum ama yarım yamalak yapıldığı kesin. 1.82TL cebimize girecek olan değil, tam tersine öğün başına cebimizden çıkacak rakam. (bkz: http://www.memurlar.net/haber/215009/ ) Kısacası devlet size 1.82TL karşılığında bir öğün yemek vermiş olacak. Neyse, zaten öbür türlüsü sizin için "aman aman bir kazanım" değilken, böylesi "hiç kazanılmasa daha iyiydi" olmamıştır inşallah!..

dehamei
28.Mayıs.2012, 02:21
Bu konuyla alakalı kim tarafından bilgilendirildiniz bilemiyorum ama yarım yamalak yapıldığı kesin. 1.82TL cebimize girecek olan değil, tam tersine öğün başına cebimizden çıkacak rakam. (bkz: http://www.memurlar.net/haber/215009/ ) Kısacası devlet size 1.82TL karşılığında bir öğün yemek vermiş olacak. Neyse, zaten öbür türlüsü sizin için "aman aman bir kazanım" değilken, böylesi "hiç kazanılmasa daha iyiydi" olmamıştır inşallah!..

Maalesef öyle değil, yarım yamalak bilgimi sizin yarımla tamamlayım müsaade ederseniz. Yemek bedelinin en az yarısı yiyen memurdan alınır ki bu da 1,82 TL'den az olamaz. Yani en optimal şartlarda yemek 3,64 TL ise memurdan 1,82 lira alınacak. E zaten şuanda uygulanan yerlerde de bunun öyle ahım şahım bir gider olduğu söylenemez. Çok başarılı sendikanız ARFF memurlarının hizmet sınıfını değiştirmeye çalışsın önce, yoksa sanmıyorumki kimse 15 günde yediğine verdiği 30 liranın derdinde olsun.

co60
29.Mayıs.2012, 11:03
Birincisi, sizin küçük gördüğünüz rakamı asgari ücretli biri kazanmak için neredeyse iki gün çalışıyor! İkincisi, bu rakam zaten devletin size vereceği değil, yemek karşılığında sizden keseceği rakam. Üçüncüsü, önemli olan büyüklüğü değil, işlevi. Yanisi, görev yaptığınız birim veya sizin için bu kazanımın bir anlamı olmayabilir. Ama özellikle benim de içinde bulunduğum birim ve diğer nöbetli çalışanlar için bu kazanım, sefer tası veya saklama kabı dolu poşetlerle urbacılar gibi gelip, metal dedektörleri ve XRay cihazlarından geçme zorunluluğunun ortadan kalkması açısından önemli bir kazanım. Son olarak, madem bu kadar vizyon sahibisiniz, geçin başa da, büyük kazanım nasıl olurmuş görelim...Sizinle benzer şeyleri söyleyen başka bir arkadaşa verdiğim cevaptı. İnşallah açıklayıcı olmuştur...

dehamei
29.Mayıs.2012, 20:04
Sizinle benzer şeyleri söyleyen başka bir arkadaşa verdiğim cevaptı. İnşallah açıklayıcı olmuştur...

Haklısınız, zaten öğretmen de haftada 15 saat çalışıyor :)

co60
30.Mayıs.2012, 15:00
...Çok başarılı sendikanız ARFF memurlarının hizmet sınıfını değiştirmeye çalışsın önce...
THY VE HAVACILIK ÇALIŞANLARININ GREV HAKKINI KALDIRAN YASA TASARISI
Taksim/Esas No Tarihi Kanun Teklifi Başlığı ve Özeti
2/560 10/05/2012 Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi
Evet Sayın Ulaştırma Memur Sen yetkilileri.Yukarıdaki kanun da Belediye İtfaiyecileri ile ilgili iyileştirmeler var,Kendinize bu kadar güveniyorsanız DHMİ de görev yapan ARFF personelinide yasa tasarısı kapsamında G.İ.H. sınıfına aldırında görelim marifetinizi.Ey ARFF memurları uyanın ,uyutuluyorsunuz..........
Hakem Kurulu'nda elde edilen kazanımlar

Ahmet Gündoğdu'nun yaptığı basın açıklamasının ilgili bölümü

Toplu sözleşmenin en karlılarının 4-C'liler olduğunu belirten Gündoğdu, 4-C'lilerin çalışma süresinin 11 ay 28 güne çıkarıldığını söyledi. Dün akşam yapılan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu toplantısında 4-C'lilerin fazla mesai ücreti almasının da karara bağlandığını kaydeden Gündoğdu, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nda alınan diğer kararlara ilişkin şunları söyledi:

KİT'lerde 5 yılda bir verilen kıdem puanındaki yapı, ay hesabına çevrilerek kurumlar arasındaki farklılık giderildi. 4-C statüsünde çalışan personele fazla mesai ücreti verilecek. Eğitim hizmet kolunda il denetmenlerine avans verilecek. Eğitim hizmet kolunda üniversitelerdeki disiplin kurulunda bir sendika temsilcisinin yer alması sağlandı. İtfaiye (ARFF) memurları genel idari hizmetleri sınıfına geçirilecek. sağlık hizmetleri sınıfında sosyal hizmetlerde görev yapan öğretmenlerin ek ders ücret mağduriyetleri giderilecek. Enformasyon memurları, turizm araştırmacısı kadrosuna alınacak.

Kaynak: http://www.memurlar.net/common/images/press/1.gif (http://www.memurlar.net/haber/236805/)Buna ne kulp takacaksınız, çok merak ediyorum...

dehamei
30.Mayıs.2012, 16:44
Kulpluk bir şey yok, vesile olanları tebrik ederiz :) Hiç bir kişi/kurum/kurluşa körü körüne bağlı değiliz vesselam.

bravecan
01.Haziran.2012, 10:15
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kıdem tazminatının artık toplu ödenen bir rakam olmaktan çıkacağını açıkladı.
Haberin ayrıntıları için :
:ucu: (http://t24.com.tr/haber/babacan-kidem-tazminati-artik-toplu-odenmeyecek/205265)
Co60, bu işe ne dersin?
Kazanılmış bir hak mı elden gitti, yoksa bu uygulama daha mı iyi olacak ?

co60
01.Haziran.2012, 12:03
Öncelikle bir konuyu açıklığa kavuşturmakta fayda var, söz konusu düzenleme memurların Emeklilik İkramiyesi'nden farklı. Yani olası bir değişiklik durumunda kamuda memur ve sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için bir uygulama değişikliği söz konusu değil. Ama bu saydıklarım, olası bir haksız mağduriyet durumunda sessiz kalacağımız anlamına gelmemeli.

Haberi incelediğimizde ise, aşağıda bağlantılarını verdiğim diğer kaynaklarda ve sizin verdiğiniz bağlantıdaki kaynakta da Bakan'ın söylediği "Bir kıdem tazminatı fonu oluşturulacak. Fon içinde herkesin kendi hesabı ayrı ayrı tutulacak." Ayrı ayrı hesaplarda tutulma'yı sadece sizin verdiğiniz kaynak "Kıdem tazminatı artık toplu ödenmeyecek" olarak anlayıp manşetleştirmiş. Haberi onunkine banzeyen haliyle anlayan ve "tarafsızız" iddiasında olmayan diğer kaynaklar da burada: 1 (http://kemalistgenclik.com/2012/06/01/kidem-tazminati-sizlere-omur/) 2 (http://evrensel.net/news.php?id=29999&utm_source=dlvr.it&utm_medium=feed) 3 (http://muhalefet.org/haber-kidem-tazminatinda-sona-dogru-12-2599.aspx) 4 (http://haber.sol.org.tr/sonuncu-kavga/akp-kidem-tazminatini-gasp-etmekte-kararli-haberi-55443)

Hürriyet: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20664263.asp
HaberTürk: http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/746807-kidem-tazminati-bes-uzerinden-calisacak
Dünya Bülteni: http://www.dunyabulteni.net/?aType=haber&ArticleID=212095
Posta: http://www.posta.com.tr/ekonomi/HaberDetay/Babacan__Kidem_tazminati_hesaplarda_birikecek.htm? ArticleID=123502
Bloomberg: http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1153723-kidem-tazminati-fonu-geliyor
Vatan: http://haber.gazetevatan.com/kidem-tazminati-paketi-geliyor/445910/1/Haber

Uzun lafın kısası, Bakan'ın açıklamalarından görüldüğü kadarıyla elden giden bir hak olduğu görülmüyor. Aksine 11 ay çalışıtırılıp, sonrasında kıdem tazminatı hak etmesin diye işten çıkarılan, sonrasında tekrar başlatılan ve bu yüzden kıdem tazminatı alamayan %92'lik çalışan kesiminin bu haktan faydalanmasını umuyorum...

umutlu
03.Haziran.2012, 13:30
Sayın memursen temsilcileri arff cilerin işlerini hallettiniz sizlere teşekkür ederiz. Ama Şuan dhmide çalışan 250 ye yakın 4 yıllık teknik eğitim mezunu teknisyen bullunmaktadır. Bizler Kadro karışılıgımız bulunmasına ragmen şimdiye kadar hiç unvan sınavı açılmamıştır hata teknikerlik sınavına dahi giremiyoruz. Üst öğrenm bitirmemize rağmen maaş artışıda olmuyor. ve bu sorun düzeltilmesi içinde skala ayarlaması yapılınca düzelecegini söylüyorlar. Teknisyenle tekniker aynı işi yapmasına rağmen arasında büyük maaş farkı var bununda iş huzurunu bozuyor. Bizim memursenden istegimiz budurumun biran önce düzeltilmesi.

co60
10.Haziran.2012, 16:06
Bunu senmi söylüyorsun.Mantıklı konuşayım öyle mi..Çatlayıp patlayalım öyle mi...
1:Nickinle(Ötüken) bulunduğun sendika tamamen zıt ise mantıklı konuşan senmisin? Yoksa sendemi yanar döner kumaş gibi sendika değiştirenlerdensin...
2:Gelipte ek yüzdelik zamlar önemli değil bizim için önemli olan ek ödemeler diye konuşan UMS ve konfederasyonu sence 2.000.000 memurun vebalini nasıl kaldıracak acaba? İş bırakma eylemine bile katılmayıp tabanından gelen baskılar sonucu son anda katılan konfederasyon.
3:%4+%4 e evet diyen akademisyen hocanızın gelen baskılar üzerine şerh düştüğünü nasıl görmezsiniz? Yoksa gözleriniz görmez kulaklarınız duymaz mı oldu...
4:''Bu maç burada bitmez'' diyen genel başkanınıza ''maç bitti istifa et'' diye en güzel cevabı veren ve tarafsız olan memurlar.net sitesinin yazdıklarını hiçmi okumadınız? Tabii ne de olsa onu da biz yazdırmışızdır.Ama biz yazdırmadık onlar gerçekleri gördüler.Çatlasanızda patlasanızda gerçekleri yazdılar.
5:Havacılık tazminatına son noktayı koymak için var gücüyle çalışan ve 1 ay içinde çıkarılması için karar aldıran hangi sendikaydı acaba.Yoksa onudamı siz başardınız? Yüzde 4+4 ve Yüzde 3+3' lerdeki başarınız gibi.
6:Aslımız neyse fikrimizde odur.Bir sendika memurlar lehine kazanımda bulunacak bizde tebrik etmeyeceğiz mi sanıyorsunuz.Kusura bakmayın biz size benzemeyiz.
İşte sendika işte kazanımları..
ARFF memurları ile ilgili aşağıdaki yazıyı okuyun.teklif önce kimden gelmiş öğrenin...1- Bir sendikanın "Ötüken"le zıt olması ne demek şimdi? Siz sendikaları "hak/hakikat mücadelesi vermek" amaçlı kurumlar olarak değil, başka amaçlı görüyor ve ona göre üye oluyorsanız, bu işi amacına uygun yapmıyorsunuz demektir. "Yanar/döner kumaşların sendikalara üyeliği"nin mantıklı bir açıklaması da mevcuttur sizde.
2- Bu konuda da yanlış bilgiye sahipsiniz maalesef. Bahsettiğiniz iş bırakma eyleminde kimin eylemde, kimin tatilde olduğunu medyadan takip edebilirdiniz, ama madem edemediniz ben yardımcı olayım: :air: (http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/direne-direne-kazanacagiz.html)
3- Yalan olduğu belgeyle sabit bir olayı gerçekmiş gibi devam etmeniz, sizi haklı çıkarmaz. Gerçek ayniyle ortada...
4- Memurlar.net'in tarafsız olduğu kadar MemurSen de bağımsızdır. Buradan (http://www.memurlar.net/haber/236120/) da göreceğiniz üzere memurlar.net, konfederasyonlar adına strateji üretip bunu uygulatma çabasına girmiştir. -Zaten iplerin koptuğu nokta da tam burasıdır.- MemurSen'in rakipleri, kendi üyeleri istifa edip MemurSen'e üye olmasınlar diye "yandaş, sarı sendika, hükümetin arka bahçesi" gibi yakıştırmalar yapsa da gerçek böyle değil, MemurSen bağımsız bir konfederasyon ve kendi kendini yönetme kudretinde. Görevi haber yapmak olan memurlar.net'in "hakem heyetine katılmayın" önerisinin bir getirisi olmayacağını, aksine -bugün kimin elde ettiğini tartıştığımız- kazanımlara da engel olacağına inanan yönetim de son toplantıya girme kararı aldı. Tekrar ediyorum, memurlar.net görevi kamu görevlileriyle alakalı haber yapmak olan bir haber portalıdır. Bir olumsuzluk olduğunda sorumluluğunu konfederasyonların taşıyacağı kararları onlara dikte ettirmek, toplum mühendisliği yapmak değil. Kendi önerisi kabul edilmediğinden, memurlar.net MemurSen'i hedef tahtasına oturtup, toplumu yanıltıcı bazı haberler yapmasının nedenini kısaca anlatabilmişimdir inşallah...
5- Eğer dediğiniz kadar başarılıysa sizin içinde bulunduğunuz Kor.Güv.Gör birimine ve benim içinde bulunduğum ARFF birimine hakettiğimiz oranlardan tazminat alma kazanımını da ederler. Öyle olmadığında kimi suçlayacaklarını şimdiden biliyorsunuz.
6- Sizin aslınız neyse fikriniz öyle olabilir. Ama savunduğunuz kesiminki öyle değil. Dünkü mesajda en bariz örneğini verdim. Kendi söylediklerini 12 günde nasıl değiştirdiklerinin delilleri ortada. Havacılık Tazminatı'nın yasalaşması döneminde millete "15-16 Haziran'da bombayı patlatıyoruz, Karayolları Kanununda bu iş tamam" diye sms'ler atarken, aslında gelişmelerden ne kadar bîhaber olduklarını unutmuşa benziyorsunuz.

Son olarak, ARFF Memurlarının GİH'e geçişini Hakem Heyeti'nde değil, kararlarının bağlayıcılığı olmayan Danışma Kurulu'nda aradıklarını (bkz: Kendi Beyanları (http://www.turkulasimsen.org/www/haberdetay.asp?ID=500)) da unutmayın...

denetmen
11.Haziran.2012, 18:29
1: ötüken genellikle ülkücü kesimin kullandığı tabirdir.Önce tus sonra bts sonra ums geçen insanlarla ve benim üye olduğum sendikaya laf atan insanlarla sonuna kadar giderim.Yanar döner kumaşın mantıklı açıklamasını öğrenmişsindir co60 kardeşim.
2:memurlar.net sizinle alakalı yazı yazınca teşekür ederken şimdi niye kızıyorsunuz.
3:yalan olduğu belgeyle ortada derken akademisyen hocanızın basına verdiği demeci okumadınız sanırım.
4:Kor.Güv.Gör birimi olarak mahkemeye taşınan ancak kaybedilen davadır bu.Sen biliyormusunu kurum genelinde tazminatlarla ilgili toplam 913 dava açıldığını ve 911 davanın kurum lehinde sonuçlandığını sadece 2 davanın devam ettiğini.
5:bundan 1 yıl önce arff bize üye olsun sorunlarını çözelim diye ums sitesinde yayınlanan sonrada biz yazmadık diyen hangi sendikaydı acaba.
6:benim sorunum diğer üyeydi ama senin cevap vermem beni üzdü.eski dagci olarak seninle bu zamana kadar hiç tartışmamıştık aksine hep birbirimize destek olmuştuk.Demekki bu günleride yaşayacakmışız co60 kardeş...

gogizide
11.Haziran.2012, 19:43
co60 kardeş amaç üzüm yemektir bağcıyı dövmek değil devir iletişim devri kim ne yaptı veya yapmadı toplu görüşme sürecinde her kes gördü bence sendikaldan üye sayısı en fazla olan 2 taneside sınıfta kaldılar belkide konjöktör onu gerektiriyordu lakin havacılık tazmınatları husunda 20 aydır belirsizliği sonlandırma husunda tus gereğini yaptı sürecte ulaştırma memur sendikasıda tus ta gerekli bakan vb yönetiçilerle görüştüler ikiside samimi girişimlerdede bulundular bunu sizde belki biliyorsunuzdur şimdi hepimize düşen görev sendika olarak ulaştırma memur sen ve tus birlik olmalıdırlar ve bu tazmınatlarda her grubu memnun edecek oranları çıkartılması hususunda ulaştırma memur sendikasınında etkin olacağınıda eminim (tabii isterse ) bu konuyu sadece sendikaçılık bazında düşünmek doğru olmaz 8000 çalışanın ekonomik durumunun artması ve yurt dışından gelen bu paranın ülkenin reel ekonomisine katkısıda yadsınamaz bir gerçektir zaman daraldı zamanı değerlendirelim aksi halde bunun bir vebali vardır umarım ikiside demiryolcu olan sendika başkanları dhmi çalışanları için gereğini yapıyorlardır

saltuk
11.Haziran.2012, 21:52
1: ötüken genellikle ülkücü kesimin kullandığı tabirdir.Önce tus sonra bts sonra ums geçen insanlarla ve benim üye olduğum sendikaya laf atan insanlarla sonuna kadar giderim.Yanar döner kumaşın mantıklı açıklamasını öğrenmişsindir co60 kardeşim.
2:memurlar.net sizinle alakalı yazı yazınca teşekür ederken şimdi niye kızıyorsunuz.
3:yalan olduğu belgeyle ortada derken akademisyen hocanızın basına verdiği demeci okumadınız sanırım.
4:Kor.Güv.Gör birimi olarak mahkemeye taşınan ancak kaybedilen davadır bu.Sen biliyormusunu kurum genelinde tazminatlarla ilgili toplam 913 dava açıldığını ve 911 davanın kurum lehinde sonuçlandığını sadece 2 davanın devam ettiğini.
5:bundan 1 yıl önce arff bize üye olsun sorunlarını çözelim diye ums sitesinde yayınlanan sonrada biz yazmadık diyen hangi sendikaydı acaba.
6:benim sorunum diğer üyeydi ama senin cevap vermem beni üzdü.eski dagci olarak seninle bu zamana kadar hiç tartışmamıştık aksine hep birbirimize destek olmuştuk.Demekki bu günleride yaşayacakmışız co60 kardeş...

Bizim herkese kapımız açık Denetmen ama artık bu kadar eleştiriden sonra artık Ulaştırma Memursene gelmezsin değilmi sana da bu yakışır.

denetmen
12.Haziran.2012, 19:41
Bizim herkese kapımız açık Denetmen ama artık bu kadar eleştiriden sonra artık Ulaştırma Memursene gelmezsin değilmi sana da bu yakışır.

Başlatanlar utansın saltuk....

yakışıp yakışmama mevzusuna gelince ona da ben karar veririm.Kararıma ipotek koydurmam.Hangi sendikaya üyeysem onu savunurum.Sendikamı eleştirmeseydin gelirdim.Sonuçta ne senin ne de benim tapulu malımız değil.
Bugün suratından düşen bin parçaydı.Yoksa internette yazılanlar sendikacılığı savunmalar iş arkadaşlığına olumsuz mu yansıdı.Burası özeldir burada kalır.Panolara yazmayla olmaaazzz.Pano olayınıda önce sen başlattın hatırlatırım.Sendikacılık panolarda olmaz.Orası sadece duyuru içindi.Tartışma yerleri değildi.

beni halen tanıyamamışsın.aslım neyse fikrimde odur derken bunları anlatmaya çalışıyorum.Memursene üye toplamaya çalışıyorsun güzel.Diğer sendika üyesinin yanında niye o diğer sendikayı kötülüyorsun.O sendika üyesine hiç saygılı olmayı düşünmedin mi?
Ben sana ne dedim ''yarımız size yarımız diğer sendikaya''.Dediğim gibi olmadı mı?Gelip soran arkadaşlarımdan bazısını sana gönderdim.Ama sen memursene gelmeyen arkadaşlarımın üye oldukları sendikayı kötüleyerek onların kararını hiçe saymış olmadın mı?

Bu atışmalar ne sana nede bana yakıştı.
Bu sendika atışması bize yakışmadı...
Sen devam edersen bende ederim etmezsen etmem

DELLLG384
12.Haziran.2012, 22:46

Niye siz Sendika sendika dolaşınca oluyo da Denetmen Olunca olmuyomu.Yoksa sizin mantığa göre Size MÜBAH,Başkasına GÜNAH mı........neyse sizede bu yakışır zaten.........

DELLLG384
12.Haziran.2012, 22:52

yakışıp yakışmama mevzusuna gelince ona da ben karar veririm.Kararıma ipotek koydurmam.Hangi sendikaya üyeysem onu savunurum.Sendikamı eleştirmeseydin gelirdim.Sonuçta ne senin ne de benim tapulu malımız değil.
Bugün suratından düşen bin parçaydı.Yoksa internette yazılanlar sendikacılığı savunmalar iş arkadaşlığına olumsuz mu yansıdı.Burası özeldir burada kalır.Panolara yazmayla olmaaazzz.Pano olayınıda önce sen başlattın hatırlatırım.Sendikacılık panolarda olmaz.Orası sadece duyuru içindi.Tartışma yerleri değildi.

beni halen tanıyamamışsın.aslım neyse fikrimde odur derken bunları anlatmaya çalışıyorum.Memursene üye toplamaya çalışıyorsun güzel.Diğer sendika üyesinin yanında niye o diğer sendikayı kötülüyorsun.O sendika üyesine hiç saygılı olmayı düşünmedin mi?
Ben sana ne dedim ''yarımız size yarımız diğer sendikaya''.Dediğim gibi olmadı mı?Gelip soran arkadaşlarımdan bazısını sana gönderdim.Ama sen memursene gelmeyen arkadaşlarımın üye oldukları sendikayı kötüleyerek onların kararını hiçe saymış olmadın mı?

Sayın DENETMEN bu cümleni anlayamadım,anlamda veremedim.Neyin Hesabı bu.....Vaadedilen birşeylermi varda haberimiz yok..Ayrıca Ne demek Yarsı size yarısı bize Güvenlikçiler KOYUNMU........

saltuk
12.Haziran.2012, 23:14
Niye siz Sendika sendika dolaşınca oluyo da Denetmen Olunca olmuyomu.Yoksa sizin mantığa göre Size MÜBAH,Başkasına GÜNAH mı........neyse sizede bu yakışır zaten.........

Dell hoca bu konularda seni muhatap bile almıyom senin gücün sadece 2 tane temizlikçiye yeter.

DELLLG384
12.Haziran.2012, 23:31
Dell hoca bu konularda seni muhatap bile almıyom senin gücün sadece 2 tane temizlikçiye yeter.

Varsın sen öyle bil.. Dün Bozkurt Naraları atarken İşyeri Temsilcisi olamayınca Ülkücülüğünü Duvara asıp Daha sonra BTS li olan,Oradanda Nemalanamayınca Teknikerlik için Olmadık Hakaretler ettiği Sendikaya geçip Ahkam kesen zavallı;Sen zaten benim Muhatabım olamazsın................

saltuk
12.Haziran.2012, 23:36

Denetmen bir noktadan sonra benim için sendikanın hiç bir önemi yok. Benim için önemli olan insanlık. Her şeyi konuşurum ben dakındım yok her platformda eleştrilere de açığım. Yanar döner sözüne dakıldım senin aslında yüzüne karşı sormakdan da aciz değilim ama beklemedeyim. Aslında önyargısız baksan bizi(beni) buralara nasıl yanar döner insanların savurduğunu görürdün. Keşke yanar dönerlik konusunda bana karşı hassas olduğun kadar başkalarına karşıda hassas olsaydın samimi olduğuna inanacaktım. Ben ağızdan çıkan söze önem veririm birisine eski defterleri kapattığım sözü verdiğim için eski konulara girmek istemiyorum. Bide Ülkücükle vurmaya kalkmışsın ben inandığım Ülkümün Türk-İslam Davasının Türklüğün yanında hiç bir sendikanın önemi yok benim için. Ben Allah dan başka kimseden korkmadan her ortamda ki bunların içinde akrabam olan AKP Milletvekili de dahil hiç kimseden korkmadan doğruları söylemekden çekinmedim. Bakın hata yapmadım demiyorum sadece doğru bildiğimi dedim. Benim koltuk makam gibi bir derdim de yok. Ufak çıkarlara tamahım yok. İnsandır ne zaman düşeceği belli olmaz büyük konuşmamak lazım ama Allahın yardımının bizimle olduğuna inanıyorum. Ama senin her ortamda çekinmeden doğruyu haykırabildiğine inanmıyorum. Kısacası doğru yerde doğru duruşda olduğuna inanmıyorum.

Kısacası Yanar Döner sözünü sana iade ediyorum. Kimin yanar döner olduğunu kimin ince hesaplar yaptığını kimin yanar döner insanların kuyruğundan ayrılmadığını Allahda biliyor kulda biliyor.

saltuk
12.Haziran.2012, 23:56
Varsın sen öyle bil.. Dün Bozkurt Naraları atarken İşyeri Temsilcisi olamayınca Ülkücülüğünü Duvara asıp Daha sonra BTS li olan,Oradanda Nemalanamayınca Teknikerlik için Olmadık Hakaretler ettiği Sendikaya geçip Ahkam kesen zavallı;Sen zaten benim Muhatabım olamazsın................

İşde kişinin kalbi neyse karşısındakinide öyle görür düşüncelerinizin nasıl yanlışlar üzrine bina edildiğininin ispatı Teknikerlik mi güldürme beni. Türk Ulaşım Sen e üye olmkdansa yine BTS ye olabilirim. Ben yapdığım her işin hesabını veririm korkmam. Sadece Allaha hesap vermekden ve kul hakkından korkarım. Unuttun herhalde 14 kişinin 11 inin istifa ettiğini. Ve TUS yönetiminin 4 ay sonra bize döndğinü. Hemde istifaları genel merkeze faxlamama rağmen. Biz insanı insan yerine koyanlarla beraber oluruz KOYUN yerine koyan anlayış nere olursa olsun durmam. Benim anlım ak küçük hesaplar yapanlar utansın. Bir sendika temsilciliği için 11 dane adamı satanlar utansın. DAHADA ÖNEMLİSİ KENDİNİ SATANLAR UTANSIN. BENDE O ZAMAN DEDİM Kİ KENDİNİ SATAN İNSANLARIN ELİNDE OYUNCAK olan bi sendika da yer almam almadım da. Bide ben ülkücülüğümü duvara asmam. ben hiç bir ak partiliye yalakalık yapmadım. Önümü iliklemedim. Ki ben ki açık söyliyeyim isteseydim bırak sıradan bir ilçe başkanını AKP li milletvekilleriyle birebir görüşen bir insan olurdum. Böyle bir ortamım vardı. Ama ben buralardan gelip BTS ye üye oldum. Ki TUs dan daha iyi sendikacılık yaptığına inancım tam.

Kısacası Ben ülkücülük yaparken siz Particik yaptınız siyasete sığındınız. Biz ülkücülük yaparken siz Memleketçilik Amasyacılık yaptınız. Biz Allaha güvenip de hareket ederken sizin bu meydanda yapmadığınız kalmadı.

Ha bide düzeltme yapmadan geçemiyecem. BTS için oradan nemalanamayınca demişsin. Bi Ülkücü için en zor olanı yapdım. Delikanlıysan sende üye olsana BTS ye.

Bide zavallı demişsin ben mi zavallı yım yoksa kışın soğunda iki dane garibanı kapının önünde soğukda bekletmek mi zavallılık.

DELLLG384
13.Haziran.2012, 00:16
İşde kişinin kalbi neyse karşısındakinide öyle görür düşüncelerinizin nasıl yanlışlar üzrine bina edildiğininin ispatı Teknikerlik mi güldürme beni. Türk Ulaşım Sen e üye olmkdansa yine BTS ye olabilirim. Ben yapdığım her işin hesabını veririm korkmam. Sadece Allaha hesap vermekden ve kul hakkından korkarım. Unuttun herhalde 14 kişinin 11 inin istifa ettiğini. Ve TUS yönetiminin 4 ay sonra bize döndğinü. Hemde istifaları genel merkeze faxlamama rağmen. Biz insanı insan yerine koyanlarla beraber oluruz KOYUN yerine koyan anlayış nere olursa olsun durmam. Benim anlım ak küçük hesaplar yapanlar utansın. Bir sendika temsilciliği için 11 dane adamı satanlar utansın. DAHADA ÖNEMLİSİ KENDİNİ SATANLAR UTANSIN. BENDE O ZAMAN DEDİM Kİ KENDİNİ SATAN İNSANLARIN ELİNDE OYUNCAK olan bi sendika da yer almam almadım da. Bide ben ülkücülüğümü duvara asmam. ben hiç bir ak partiliye yalakalık yapmadım. Önümü iliklemedim. Ki ben ki açık söyliyeyim isteseydim bırak sıradan bir ilçe başkanını AKP li milletvekilleriyle birebir görüşen bir insan olurdum. Böyle bir ortamım vardı. Ama ben buralardan gelip BTS ye üye oldum. Ki TUs dan daha iyi sendikacılık yaptığına inancım tam.

Kısacası Ben ülkücülük yaparken siz Particik yaptınız siyasete sığındınız. Biz ülkücülük yaparken siz Memleketçilik Amasyacılık yaptınız. Biz Allaha güvenip de hareket ederken sizin bu meydanda yapmadığınız kalmadı.

Ha bide düzeltme yapmadan geçemiyecem. BTS için oradan nemalanamayınca demişsin. Bi Ülkücü için en zor olanı yapdım. Delikanlıysan sende üye olsana BTS ye.

Bide zavallı demişsin ben mi zavallı yım yoksa kışın soğunda iki dane garibanı kapının önünde soğukda bekletmek mi zavallılık.
Sen nasıl ÜLKÜCÜSÜN BTS nin ne olduğunu bilmiyormusun,Ayrıca Kışın soğuğunda kim kimi bekletmiş onuda yapana sor,Ayrıca Delikanlıysan sende BTS ye üye olsana demişsin,Bizim Delikanlılık kitabımızda orası,olmadı burası,olmadı şurası yazmıyo o kadar.....

saltuk
13.Haziran.2012, 00:25
Sen nasıl ÜLKÜCÜSÜN BTS nin ne olduğunu bilmiyormusun,Ayrıca Kışın soğuğunda kim kimi bekletmiş onuda yapana sor,Ayrıca Delikanlıysan sende BTS ye üye olsana demişsin,Bizim Delikanlılık kitabımızda orası,olmadı burası,olmadı şurası yazmıyo o kadar.....

Benim kitabımda yazıyo 3 sendikanın 3 ünde bulundum. Pişman değilim sizin çevirdiğiniz fırıldakların yanında bunun hesabı bile olmaz. BTS de sizden çok daha bu ülkenin sorunlarına duyarlı insanlar TUS un yöneticilerinden çok daha duyarlı yöneticiler var bizzat gittim gördüm test ettim.

Ama şimdi yerimi buldum. Sendikacılık da doğru yolu hak yolu buldum.

DELLLG384
13.Haziran.2012, 00:30
benim kitabımda yazıyo 3 sendikanın 3 ünde bulundum. Pişman değilim sizin çevirdiğiniz fırıldakların yanında bunun hesabı bile olmaz.

hayatı dümen olanın ,rotasına güven olmaz......nokta

DELLLG384
13.Haziran.2012, 00:31
Dilinin söylediğini yüreğin ispatlamıyorsa Susacaksın,,,,,,,,,,,,

saltuk
13.Haziran.2012, 00:39
Valla yüreğimi okuma iddasındasın. Ben de sizin beyninizden geçenleri okuyorum işde ortada yok zavallı dümen rota ben ne diyom sen nelerden bahsediyon. Eğer yalan söylüyosan dümen fırıldak peşinde olan sensen Allah seni Mahf ve helak ve rezil eylesin. Yok dümen fırıldak ve yalan peşinde olan bensem Allah beni mahf helak ve rezil eylesin amin de kapatalım bu konu yuda yataılm.

Hadi Amin demeni bekliyom.

saltuk
13.Haziran.2012, 00:54
Benim kitabımda yazıyo 3 sendikanın 3 ünde bulundum. Pişman değilim sizin çevirdiğiniz fırıldakların yanında bunun hesabı bile olmaz.

hayatı dümen olanın ,rotasına güven olmaz......nokta

Kendin içinmi söylüyon benim içinmi anlıyamadım.

DELLLG384
13.Haziran.2012, 01:01
Benim kitabımda yazıyo 3 sendikanın 3 ünde bulundum. Pişman değilim sizin çevirdiğiniz fırıldakların yanında bunun hesabı bile olmaz. BTS de sizden çok daha bu ülkenin sorunlarına duyarlı insanlar TUS un yöneticilerinden çok daha duyarlı yöneticiler var bizzat gittim gördüm test ettim.

Ama şimdi yerimi buldum. Sendikacılık da doğru yolu hak yolu buldum.
Aynı Cümleleri BTS ye geçerkende söylediğine eminim...........BTS sayenizde Türkiye de Görmediği Havaalanı Temsilciliğini gördü.......Yaşasın Ülkücülük...... Haaa birde AMASYA cılığı birkere yaptık onda da BTS Havalimanında yerle yeksan oldu.....nokta.....

DELLLG384
13.Haziran.2012, 01:04
Kendin içinmi söylüyon benim içinmi anlıyamadım.

Ben Lafı ortaya koydum beğenen alır Beğenmeyen yatarrrr.....

saltuk
13.Haziran.2012, 01:08
Aynı Cümleleri BTS ye geçerkende söylediğine eminim...........BTS sayenizde Türkiye de Görmediği Havaalanı Temsilciliğini gördü.......Yaşasın Ülkücülük...... Haaa birde AMASYA cılığı birkere yaptık onda da BTS Havalimanında yerle yeksan oldu.....nokta.....

Ne güzel şurda içimizi döküyoz sohbet ediyoz. Ardında sohbeti biraz da duaya çevireyim dedim haklıyı haksızı Allaha havale edelim dedim. Amin de de yatalım dedim sen halaa BTS kavgasındasın.

Ne mutlu bize ki Arkadaşlar bizi haklı ve sizden farklı görüyo ki nerede olursak desteklerini esirgemiyo Allah onlardan razı olsun. Allah herzaman doğru yapmayı nasip eylesin yanlışa karşı bize mücadale etme gücü versin ki sizin gibilerin karşısında duralım yoksa bizim sizinle mücdale etmeye Allahın yardımı olmadan insani gücümüz yetmez.

Amasyacılığı siz bir defa yapmadınız her zaman yaptınız fırıldaklarınıza alet ettiniz amasyacılığı Bizim BTS de olmamız sizin fırıldaklarınıza karşı dönemsel bir tepkiydi. Ayrıca BTS yi bitiren sizin Amasyacılığınız değil BTS ye üye olanların büyük kısmının tayininin çıkmasıydı.

saltuk
13.Haziran.2012, 01:18

Ya yazdıkça küçülüyon ben sana ne ithamlarda bulunuyom. Sen BTS Ülkücülük. Ülkücülük le alakan yoksa beni ülkücülükle elştirme her şeyi sineye çekerim Ülkücülüğüme gelen lafı sineye çekmem. Yok Ülkücüysen çık bunu Ak parti ilçe ve il başkanının karşısında söyle nerde sende o yürek siz ancak ak parti ilçe başkanının karşısında önünüzü iliklersiniz. Görmedik belkide makamın kapısı kapalıyken makama da oturtmuşsunuzdur.

Biraz delikanlı olun delikanlı Allah rızası için biraz delikanlı olmay deneyin. Ssenin arkadaşınındeyimiyle Yanar döner olmayın. Bizim yaptığımız ortada delikanlıca hemde sizin yaptığınız fırıldaklara tepki olsun Diye BTS ye üye olduk. Sizin gibi kapalı kapalı kapılar ardın yalan la dolan la Yöneticileri binbir yalanla kandırarak iş çevirmedik.

Ve Allah dan gelen ne olursa razıyım. Bana olan ithamlarına karşı tekrar yazıyorum fırıldak fitne fesad peşinde koşan bensem Allah beni mahvetsin. Ama yok sensen Allah seni mahv eylesin.

DELLLG384
13.Haziran.2012, 03:48
Ya yazdıkça küçülüyon ben sana ne ithamlarda bulunuyom. Sen BTS Ülkücülük. Ülkücülük le alakan yoksa beni ülkücülükle elştirme her şeyi sineye çekerim Ülkücülüğüme gelen lafı sineye çekmem. Yok Ülkücüysen çık bunu Ak parti ilçe ve il başkanının karşısında söyle nerde sende o yürek siz ancak ak parti ilçe başkanının karşısında önünüzü iliklersiniz. Görmedik belkide makamın kapısı kapalıyken makama da oturtmuşsunuzdur.

Biraz delikanlı olun delikanlı Allah rızası için biraz delikanlı olmay deneyin. Ssenin arkadaşınındeyimiyle Yanar döner olmayın. Bizim yaptığımız ortada delikanlıca hemde sizin yaptığınız fırıldaklara tepki olsun Diye BTS ye üye olduk. Sizin gibi kapalı kapalı kapılar ardın yalan la dolan la Yöneticileri binbir yalanla kandırarak iş çevirmedik.

Ve Allah dan gelen ne olursa razıyım. Bana olan ithamlarına karşı tekrar yazıyorum fırıldak fitne fesad peşinde koşan bensem Allah beni mahvetsin. Ama yok sensen Allah seni mahv eylesin.

Senin de itiraf ettiğin gibi sen İTHAM ediyosun,Bense Birebir Şahit olduklarımı Yazıyorum.Neyse İTHAM ettiğini ıspat etmekle mükellefsin.İspat edemez isen Müfterisin.. Ayrıca Yalan Dolan la İdarecileri kandırmak isteseydik,Makamlarca tarafımıza tevdi edilen görevlerden yine makamların itiraz edip kabul etmemesine rağmen İSTİFA etmezdik.Dünya fani Ölüm bakiidir.. Seni ve senin gibi leri ALLAH ıslah etsin diyor ve seni ALLAH a emanet ediyorum.Bu muhabbetin asıl muhatabının ben olmadığını iyi biliyorum,ben sadece bir konuyu hatırlatmıştım.Olay DENETMEN ile senin aranda ben çekiliyorum...Sen Başkalırının dolduruşuna geliyorsun zannımca.

denetmen
13.Haziran.2012, 19:42
Sayın DENETMEN bu cümleni anlayamadım,anlamda veremedim.Neyin Hesabı bu.....Vaadedilen birşeylermi varda haberimiz yok..Ayrıca Ne demek Yarsı size yarısı bize Güvenlikçiler KOYUNMU........

Sen bilmiyormusun kimlerin geçip kimlerin geçmeyeceğini.Maalesef bizim olduğumuz yerde olmak istemeyenler...
Umarım anlamışsındır...

denetmen
13.Haziran.2012, 19:46
Tartışmalara son noktayı koyuyorum.
saltuk, ötüken_li , DELLLG384, yani sözün özü aşağıdaki atasözüdür.

Tartışmaya gerek yok uzatmayalım O.K

''Tilki dereyi geçemeyince kuyruğuna teneke bağlamış.''

B560
15.Haziran.2012, 23:04
Tartışmalara son noktayı koyuyorum.
saltuk, ötüken_li , DELLLG384, yani sözün özü aşağıdaki atasözüdür.

Tartışmaya gerek yok uzatmayalım O.K

''Tilki dereyi geçemeyince kuyruğuna teneke bağlamış.''

Sayın DENETMEN DELLLG384 ün sorduğu sorunun cevabı bu değil zannedersem,O üye sana KOYUN meselesini sormuş sen TİLKİ örneği vermişsin,Sapla saman karışmış gibi.Arkadaşlarına bir ihanetmi söz konusu........

denetmen
16.Haziran.2012, 22:51
Sayın DENETMEN DELLLG384 ün sorduğu sorunun cevabı bu değil zannedersem,O üye sana KOYUN meselesini sormuş sen TİLKİ örneği vermişsin,Sapla saman karışmış gibi.Arkadaşlarına bir ihanetmi söz konusu........

YAZDIKLARINA DİKKAT ET NE DEMEK İHANET...
B560 gelde yüzüme karşı söyle ihanet meselesini bende göreyim delikanlılığını.İhanet kelimesi çok ağır bir ithamdır.Ben kendime hakaret olarak algılarım. DELLG384 arkadaşa habire teşekkür ettiğine göre bizden birisin.

Efe Cem Elçi
19.Haziran.2012, 14:41
Bence herkes yazdıklarına dikkat etsin.

Siyaset, karşılıklı atışma, vb. Forumumuzun kurallarına aykırı çok sayıda unsur bu başlık altında ortaya çıkmış.

Konuyu herkesin sakinleşmesi için Cuma'ya kadar kilitliyorum, sonrasında da gerekli temizlikler yapılıp Forum kurallarına uygun hale getirilmiş olarak tekrar paylaşımlara açılacaktır. O noktadan sonra yukarıda yazılan mesajların çizgisinde devam etmemenizi temenni ediyorum. Aksi taktirde yine Forum kurallarına göre gerekli işlemler yapılacaktır.

Bilgilerinize.

co60
22.Haziran.2012, 19:45
Ulaştırma MemurSen, Ulaştırma Hizmet Kolu'nda yetkili sendika oldu!

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/slide99v2.jpg

15 Haziran itibarı ile Ulaştırma Hizmet Kolunda Ulaştırma Memur-Sen kurumlarda yapılan üye tespit sayımlarından sonra Ulaştırma Hizmet Kolunda YETKİLİ SENDİKA oldu.

Sendikamızın genel yetkili olmasında emeği geçen üyelerimizden temsilcilerimize, şube başkanlarımızdan şube yönetimlerine kadar tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Ulaştırma Memur Sen olarak genel yetkili sendika olmakla sorumluluğumuzun ve yükümüzün daha da arttığının bilinci ile hareket edecek tüm üyelerimizin hakları yönünde mücadelemiz dün olduğu gibi bugünde aralıksız sürecektir. Siz değerli üyelerimizden aldığımız güçle de, sizlere hizmet etmek adına yolumuza devam edeceğiz.

Göreve geldiğimiz günden bu yana teşkilatımızla birlikte gece gündüz demeden çalıştık. Her zaman söylediğimiz gibi “Heyecan Kaybedilirse başarı yerini başarısızlığa bırakır” parolasıyla, içimizdeki hizmet ve hürmet duygusuyla uzakları yakın ettik ve Edirne’den Kars’a! Samsun’dan İskenderun’a kadar gitmediğimiz ve ziyaret etmediğimiz işyeri bırakmadık. Başarının gelmesi için gittiğimiz her yerde her bir üyemizden bir temsilci gibi çalışmasını talep etmiştik. Her bir üyemiz bir temsilcimiz oldu, çalıştı ve başarı da geldi.

İşbaşına geldiğimiz günden bu yana 3500 civarında olan üye sayımıza yeni bir vizyon ile hedef 10.000 üye diyerek vizyonu yenilemiş yola çıkmıştık.15 Hazirandan sonra yapılan sayımlar sonucunda 9177 üye ile söz verdiğimiz hedefimize de yaklaştık. Bundan sonra da vizyonumuzu tekrar yenileyecek yeni üye hedefimizi 13.000 üye olarak ilan edeceğiz.2013 Mayıs ayına kadar yenilenen vizyonumuz ile durmadan, yılmadan, uzak yakın demeden yine yollarda olacağız. Üyelerimizi telefon ile değil yanında dinleyeceğiz. Çıktığımız bu hizmet yolunda “Hizmette sınır yoktur” diyerek genel yetkili sendika olmanın da avantajını kullanarak önümüzdeki Toplu sözleşme dönemine Ulaştırma çalışanlarının sorunlarını ve sıkıntılarını daha iyi etüt ederek, Toplu sözleşme masasına oturacağız.

Ulaştırma Memur Sen genel merkezi olarak bu yıl genel yetkiyi almamızda emekleri olan TCDD Çalışanlarına, DHMİ çalışanlarına, Bağlı ortaklıkların çalışanlarına ve Bakanlık çalışanlarına da teşekkür ediyor saygılar sunuyoruz.

Genel yetkili sendika olmanın mutluluğu ve haklı gururu ile bizleri bu günlere taşıyan tüm dostlarımıza teşekkür ediyor. Sizlere hizmet etmek adına, daha yolun başında olduğumuzu ve sizlerle uzun yollar kat edeceğimizi bildirir. Ulaştırma Memur Sen Genel Merkez yönetimi olarak saygı sevgi ve muhabbetle hepinizi selamlarız.

ULAŞTIRMA MEMUR-SEN
YETKİLİ SENDİKA

saltuk
23.Haziran.2012, 02:51
Tüm ulaştırma camiasına hayırlı olsun. Allah doğrunun yanında yanlışın karşısında olmayı nasip eylesin, yanlışa karşı mücadele gücü versin her daim.

umutlu
23.Haziran.2012, 11:26
hayırlı olsun artık bu teknik öğretmen sorunuda çözersiniz inşallah

Ötüken_li
12.Temmuz.2012, 23:57
Ulaştırma Memursenden Havacılık Tazminatında ortaya çıkan büyük dengesizlik ve hak gasbına yönelik etkin bir mücadele başlatmasını ve sürdürmesini bekliyoruz.

co60
14.Temmuz.2012, 21:09
Ulaştırma Memursenden Havacılık Tazminatında ortaya çıkan büyük dengesizlik ve hak gasbına yönelik etkin bir mücadele başlatmasını ve sürdürmesini bekliyoruz.Emin olun gereği yapılacaktır...

HAVACILIK TAZMİNATI HAKKINDA ÇIKAN YPK KARARI DHMİ ÇALIŞANLARINI HUZURSUZ ETMİŞTİR!

09 TEMMUZ 2012 tarihinde DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından Havacılık Tazminatı hakkında bilgilendirme toplantısı yapılmış, Havacılık tazminatı hakkında çıkan YPK kararı ile ilgili bilgi verilmiş, tazminat oranları da açıklanmamıştır. YPK kararı ile tazminat oranları gruplar arasında adaletsiz bir dağılıma tabi tutulmuş özellikle 2.ve 3.grupta olan çalışanlar arasında huzursuzluk oluşmuştur.

Havacılık Tazminatının yasalaşmasından sonra uzun zamandır YPK çıkmamış çalışanlara avans olarak son 25 aydan bu yana ödeme yapılmıştır. YPK kararı çıkana kadar da DHMİ çalışanları belirsiz bir ortam içinde bulunulmuşlardır.

Kanunda; Ek Madde-2 Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün 3.maddesinin (b) ve (c) bentleri kapsamına giren personellerine, aylık tutarı, “Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı” prensipleri çerçevesinde personel maliyetlerinin tamamı karşılanan kadro ve pozisyonlarda
bulunanlar için en yüksek Devlet memuru aylığının (ek gösterge dâhil) brüt tutarının % 600’ünü,

Kısmen karşılanan kadrolar ve pozisyonlarda bulunanlar için aynı miktarın %300’ünü, diğer personeller için de %150’sini geçmemek üzere Yüksek Planlama Kurulunca belirlenen oran, esas ve usullere göre “Havacılık Tazminatı” ödenir. Denir.

Yüksek Planlama Kurulu, yukarıda belirtilen kriterlere göre aynı tazminat tavanı grubu içerisinde yer alan kadro veya pozisyon unvanında çalışanlar için uygulanacak tazminat oranını, birimin bulunduğu yer, iş yoğunluğu, öğrenim durumu farklılığı, hizmet süresi, personel temininde güçlük gibi kriterleri birlikte veya ayrı ayrı dikkate almak suretiyle ve ödenecek tazminat tutarının %30’unu geçmeyecek şekilde farklılaştırmaya yetkilidir! Der.

Yukarıda yazılı kanun maddesinde belirtilen oranlar kanun çıktığı günden beri DHMİ çalışanlarında büyük bir beklenti oluşturmuştur. Her türlü zor şartlarda görevlerini yerine getiren DHMİ personelleri, kamu yararı gözetilerek, Tazminat oranlarının üst diliminden bir YPK düzenlemesini beklerken, maalesef uzun süren meraklı bekleyiş, yerini tam bir hayal kırıklığına bırakmıştır.

ÇIKAN YPK KARARI ÇALIŞANLARI HUZURSUZ ETMİŞTİR.

YPK tarafından yapılan düzenleme sonucunda, yıllardır bir ve beraber olarak kurumun ilerleyip gelişmesine ve sektörde yıldızının parlamasına katkı sağlayan DHMİ çalışanları arasında sıkıntılar ve huzursuzluklar artmıştır.

Seyrüsefer istasyonlarında ve teknik bloklarda görevlerini yapan ve Sivil Havacılığın önemli unsurları olan Koruma ve güvenlik görevlileri, en zor ve tehlikeli şartlarda görevlerini yapmak için hazır bulunan ARFF personelleri, Kuleyle sürekli birlikte çalışan Apron Trafik Çalışanları, Elektrik personelleri, Memur arkadaşlarımız ve daha birçok unvan YPK kararında belirtilen oranların çok daha fazlasını hak etmektedirler.

Ziyaret ettiğimiz Havalimanlarında, hiç kimsenin kurumda aynı oranda tazminat almayı beklemediği ancak dağılımda adaletli olunmasını bekledikleri göz ardı edilemez bir gerçektir. Herkes dağılımda adalet beklemektedir.

Yayınlanan YPK kararı 2. ve 3.grupların beklentilerini tam manasıyla karşılamamış bazı kadro ve unvanlarda geleceğe yönelik kesintiler olacağı endişesi de çalışanları huzursuz etmiştir.

Ulaştırma Memur sen olarak, Havacılık Tazminatında çıkan YPK kararı sonrasında paniğe kapılarak günü kurtarmaya çalışan, sorumluluğu üzerlerinden atma telaşına düşen ve son günlerde değişik Havalimanlarında üyelerimize istifa etmeleri yönünde baskı kurmaya çalışan diğer sendika yöneticilerinin ve temsilcilerinin bu tutumlarını da hayretle ve dikkatle izliyoruz.

Kıymetli DHMİ çalışanları;

YPK tarafından karar açıklanır açıklanmaz, bazı sendika yöneticileri kendilerini futbolda olduğu gibi taca atmışlar, sendikalarından istifa olmasın üye sayıları düşmesin ve DHMİ’ DE yetkili sendika sıfatı kaybedilmesin diye Ulaştırma Memur Sen’e çamur atarak prim elde etme ve kendilerini temize çıkarma telaşı içine girmişlerdir. Ancak çalışanlar her şeyin farkındadır. Güneş Balçıkla sıvanmaz, yalanla peynir gemileri yürümez olmuştur.

ADAMA SORMAZLAR MI?

Havacılık tazminatı hakkında kanun çıktıktan ve avans mahiyetinde ödemeler yapılmaya başlanılan 25 aydan bu yana beklenen YPK kararı sonucunda tazminat oranlarında gruplar arasında adaletsiz bir dağılım olacağı,geminin dumanı gibi uzaktan gözükmüşken,bu süreç sonunda binlerce kişinin mağduriyeti söz konusu olacakken,yetkili sendika olarak siz ne yaptınız diye sormazlar mı…

Anadolu’da bir söz vardır “Adama sormazlar mı?” diye! Evet, adama sorarlar. Yıllardan bu yana yetkili ve sektörün lider sendikasıyız diye ortalarda gezinenlere sorarlar…

Ulaştırma-Memur sen olarak Havacılık tazminatı DHMİ çalışanlarına avans olarak ödenmeye başlandığı günden bu yana gündemimizden düşmedi. Siyasileri ve bürokratları ziyaretlerimizde, basın açıklamalarımızda ve yaptığımız eylemlerde gündemimizin en başında yer aldı. Sorunun çözümü adına sürekli çaba sarf ettik halende etmeye devam ediyoruz.

Bu süreç içerisinde son zamanlarda oranların YPK tarafından Ulaştırma Bakanlığına gönderildiği haberini alınca Sayın Binali Yıldırım’ı ve Müsteşarı Sayın Habip Soluk’u ziyaret etmiş, havacılık tazminatı oranlarının adaletsiz olduğunu ve acilen düzeltilmesi gerektiğini savunarak, Sayın Bakan ve Sayın Müsteşarı ikna etmeye çalışırken sıkıntının Hazine ve Kalkınma Bakanlığından çözülmesi adına Sayın Bakan Binali Yıldırım’ın da yardım edeceği sözünü almışken, ayrıca bu durumdan sayın bakanında huzursuz olduğu tarafımıza kendileri tarafından bizzat iletilmişken;

DHMİ’DE yetkili sendika olarak, sizler sorunun kaynağı olmayan Ulaştırma Bakanlığı önünde neden balon uçurup mısır patlattınız. Balon uçurup mısır patlatma yeri Ulaştırma Bakanlığının önümü yoksa “Hazine ile Kalkınma Bakanlığının önümü? Diye! Adama Sormazlar mı? Elbette sorarlar.

Sormaya devam ederler; Havacılık tazminatı oranlarında ki sıkıntıyı çözmek adına Ulaştırma Memur Sen yöneticileri teker teker Kabinenin bakanları ile ilgili bürokratları ziyaret ederek, sıkıntıyı anlatıp çözüm arama derdindeyken; Antalya Havalimanında, önünüze 3 tane kabak alıp birini Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanına, birini Hazine Müsteşarına diğerini de DPT’ye YANİ Kalkınma Bakanlığına 3 adet kabak yollayarak basın açıklaması yapacağınıza çözümü Ankara’da arasaydınız diye Adama sormazlar mı? Sorarlar…

Daha soracak çok şey var da! Son olarak 2012 yılı Toplu Sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika olarak masaya oturduğunuzda 15 Haziran’da DHMİ’DE yetkiyi kaybetmemek adına popülizm yaparak “Havacılık tazminatının 30 gün içerisinde ödenmesi” ibaresi yerine “oranların en yüksekten yani tavandan ödenmesi” ibaresini niye koydurmadınız bu hareketinizin yüzünden insanlar mağdur oldu. Maaşlarından kesinti yapılacak. Ne yaptınız diye! Adama Sormazlar mı? Onu da sorarlar ve soracaklar.

YANLIŞIN MÜSEBBİBİ, DHMİ’DE YETKİLİ OLAN SENDİKADIR!

Kıymetli arkadaşlar burada bariz olarak yapılan bir yanlış var ve bu yanlışın müsebbibi Ulaştırma Memur Sen değil, DHMİ’ DE halen yetkili olan sendikadır. Biz kendimizi sendika ve sendikacı olarak taca atmıyoruz. Bu zamana gelene kadar mücadele ettik bu zamandan sonrada sadece üyelerimizin değil tüm DHMİ çalışanlarının ve de özellikle bu konuda mağduriyet yaşayan tüm çalışanların yanındayız. Kimse kendi kusurunu ve eksikliğini Ulaştırma Memur Sen ve Üyelerinden çıkarmaya çalışmasın şapkasını önüne koyarak bu saatten sonra zararın neresinden dönülse kardır diyerek burada mağduriyet yaşayan çalışanlara nasıl yardım edilir onu düşünsün.

Havalimanlarından üyelerimiz telefonla sendikamızı ve bizleri arayarak diğer sendika üyelerinin istifa edeceklerini bizim üyelerimizin de sendikamızdan istifa etmesini talep ettiklerini bildirmektedirler. Gelen telefonlarda arkadaşlarımıza Havacılık tazminatı sürecinde DHMİ çalışanlarına Ulaştırma Memur Sen olarak bizlerin ve teşkilatımızın yanlışının olmadığını göğsümüzü gere gere Havalimanlarında gezerek kendimizi ifade edebildiğimizi burada kusuru olanların Havalimanlarında üyelerinin karşısına çıkma cesareti bulamadıkları için böyle bir politika izleme gereği duyduklarını, sorunun çözümünün adresinin Ulaştırma Memur Sen olduğunu söyleyerek büyük bir aile olan Memur Sen Konfederasyonu çatısı altına mücadeleye ve hak aramaya tüm DHMİ çalışanlarını davet ediyoruz. Sizlerin bu konuda ki mağduriyetinizin çözümü adına böyle bir günde bizlere destek olmanızı talep ediyoruz.

Kıymetli DHMİ çalışanları Ulaştırma Memur-Sen olarak sıkıntılarınızı en başta Hukuki süreç olmak üzere idari ve siyasi yollarla arayacağımızı ve gasp edilen haklarınızın takipçisi olacağımızı sizlere saygıyla duyururuz.

ULAŞTIRMA MEMUR-SENKaynak: www.ulastirmamemursen.org.tr (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/haber.asp?id=991)

co60
19.Temmuz.2012, 19:45
DHMİ çalışanlarıyla Havacılık Tazminatı ve YPK kararı hakkında toplantı yapıldı...

Ulaştırma Memur Sen Genel Merkezi tarafından18.09.2012 tarihinde Ankara TCDD Gar vagon restaurantta DHMİ Çalışanlarına ödenen Havacılık Tazminatı hakkında durum değerlendirmesi ve bundan sonra neler yapılabileceğiyle ilgili istişare toplantısı yapılmıştır.

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/19072012145112dscf0021.jpg

Toplantıya Genel Başkan Can Cankesen ve Genel Merkez yönetim kurulu üyeleri, Ulaştırma Memur Sen Avukatı Raşit Yılmaz, Ankara 2 Nolu şube Başkanı, Şube yönetimi ile birlikte

DHMI Genel Müdürlüğü ve Esenboğa Hava Limanındaki çalışan Üyelerimiz katılmışlardır.

Toplantının açılışında konuşan Genel Başkanımız Can CANKESEN;

http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/19072012144933baskan.jpg http://www.ulastirmamemursen.org.tr/files/19072012145029avkat.jpg

Havacılık Tazminatı YPK sürecinde Sendika olarak ne tür çalışmalar yaptıklarını, Bürokratik ve siyasi makamlarla DHMİ çalışanlarının lehinde yapılan girişimler hakkında bilgi vermiştir.

En son Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı ziyaretlerinde Tazminat oranlarının düşük çıkma endişelerini iletmiş, sayın bakanın da konuyla ilgili endişeleri olduğunu, başta Hazineden sorumlu Bakan Sn. Ali Babacan olmak üzere bu sorunun çözümü yönünde YPK’nın diğer Bakanlarıyla da paylaşacağı sözünü almıştır.

Süreç böyle devam ederken yetkili sendika olarak 2012 yılında Toplu Sözleşme görüşmelerinde masaya oturan TUS, bizlerin de anlayamadığı bir şekilde, adeta hangi oranlarda çıkarsa çıksın "30 GÜN İÇERİSİNDE YPK KARARI ÇIKARILARAK" Ödeme yapılsın demiş! Tarihi bir gaf ve hata yapmıştır. Bu gafın ve hatanın sonrasında, çalışanlara ödemeler de yapılınca, DHMİ çalışanları arasında huzursuzluk baş göstermiştir. Sendikamızın ve bizlerin tespit ederek Sn.Bakandan düzeltilmesini talep ettiğimiz özellikle 2. ve 3.grup tazminat oranları da YPK tarafından düzeltilmeden bu şekilde çıkmıştır.

Bizler elbette suçlu aramak istemiyoruz ancak Havalimanlarında kasıla kasıla yetkiliyiz diye gezen sendika Havacılık Tazminatı sürecini 2005 yılından beri takip etmeyerek ne iş yapmıştır. (KİK) Kurum İdari Kurullarda ne önlem almışlar,oranlar belirlenirken ne yapmışlar, bunun da sorulması ve gereğinin yapılması gerekmektedir.

DHMİ Çalışanları adına katılan temsilciler ise;

Toplantıya katılan DHMİ Çalışanları, son zamanda YPK'dan çıkan havacılık tazminatı hakkındaki karar ile özellikle gruplar arası ve grup içi oranlardan rahatsız olduklarını belirterek, ek ödemelerin havacılık tazminatından mahsup edilmesinden ve de rapor alan personellerden yapılan kesintilerden şikayet etmişlerdir. Hakkaniyetli bir şekilde çalışanların kurum ve YPK tarafından huzursuz edilmemesi gerektiğini,bu şekilde giderse kurum içinde aynı grupta bulunan unvanlar arasında bile madden manen uçurum olması nedeniyle iş barışımız ve huzurumuz bozulmuştur denilerek, konunun çözümü hususunda Ulaştırma Memur Sen’den DHMİ çalışanlarına yardımcı olması talep edilmiştir.

Sendikamızın Avukatı Raşit YILMAZ;

Toplantının çok verimli olduğunu bu süreçte sıkıntıların toplantıya katılan DHMİ çalışanlarının ağzından dinlenip Hukuki olarak bundan sonra neler yapılabileceği hakkında bilgi sahibi olduklarını belirterek; Buna göre,

1-2012 Ocak ayından geçerli olan YPK kararının(ek ödemelerin de mahsup edildiği),

2-Özellikle ikinci ve üçüncü grubun kendi içerisinde de adaletsiz dağılımının,

3-Alınan sağlık raporlarına karşı tazminat verilmemesiyle ilgili hukuki girişimler başlatılacağını belirtmiştir.

4- 2. ve 3. gurubun oranlarının yukarı çekilmesi.

Avukat Raşit YILMAZ kurumda örgütlü derneklerden de kendi meslek mensuplarının Eurocontrol prensiplerinde hangi grupta olduklarını araştırıp sendikamıza Hukuki süreçte gerekli belge ve bilgileri vermeleri gerektiğini ayrıca Koruma ve güvenlik personelinin durumuyla ilgili olarak ta Ulaştırma Memur Sen’in Eurocontrol’la temasa geçip bilgi edinmesi yönünde çalışma yapılacağını ifade etmiştir.

Kıymetli DHMİ çalışanları;

Ulaştırma Memur Sen olarak DHMİ çalışanları ile yaptığımız bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Her mücadele zaman, birlik, beraberlik ve dayanışma ile kazanılır. Buna örnek olarak ARFF Memurları hakkında yapılan uzun soluklu mücadele de örnek gösterilebilir. Belki zaman aldı diyebilirsiniz ancak zafer ARFF memurlarının olmuştur. GİH sınıfına geçmeye hak kazanmışlardır. Sendikamız Ulaştırma Memur Sen ile birlikte mücadele devam edecek "zafer DHMİ çalışanlarının olacaktır."

Sizlerden bu süreçte sendikamıza destek olmanızı talep ediyoruz. Havalimanlarında yalan yanlış yapılan asılsız kara propagandalara kulak tıkamanızı istiyoruz. Sendikamızın bu güne kadar her konuda olduğu gibi, Havacılık Tazminatı sürecinde de onurlu ve düzgün bir duruşu olmuştur bugünden sonrada onurlu ve düzgün bir duruş sergileyerek bu mücadelenin galibi olacağız.

Siz değerli üyelerimize, DHMİ çalışanlarına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.Kaynak: www.ulastirmamemursen.org.tr (http://www.ulastirmamemursen.org.tr/haber.asp?id=1003)