PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AIMSA (Havacılık Bilgi Yönetimi Çalışanları Derneği)

mem
15.Eylül.2008, 12:56
havacılık bilgi yönetimi çalışanları derneği yönetiminde yeralan sevda ve nigar hanımlar istifa ettiler.istifa nedeniyle yayınladıkları mesaj şöyle:

Bildiğiniz üzere, bizler 8 senedir Havacılık Bilgi Yönetimi Çalışanları Derneği’nin yönetim kurulunda aktif olarak görev yapmaktayız. Bu süreç içinde tüm AIM çalışanlarını uzmanlaşması ve Uzmanlık unvanı alması, AIM mesleğinin gelişmesi, personel hakları, derneğimize kurumsal kimlik kazandırma çalışmaları, havacılık tazminatı vb. konular hakkındaki çalışmalarda ön planda mücadele verdik. Karşımıza çıkan engellere rağmen mücadelemizden ve doğru olduğuna inandığımız yoldan ödün vermedik. Ancak, tüm AIM çalışanlarının menfaatine yönelik olan bu çalışmaların sonucunda, özellikle AIM Lisansı ve Uzmanlaşma yolunda, en üst düzeyde idari olarak sadece Nigar ve Sevda olarak şahsımıza tepki gösterildi ve kişisel olarak zarar gördük. Dernek nedeniyle sadece bizim şahsımıza yapılan bu haksızlık halen devam etmektedir.
Başta Dernek Başkanı F.Dilek T. olmak üzere Yönetim Kurulu ve üye arkadaşlarımızın uğradığımız bu kişisel zararlara sessiz kalması bizleri istifa kararı almaya itmiştir. Derneğin başlıca amaçlarından biri olan “üyelerin haklarını korumak ilkesi” bizlerin yaşadıkları ile ters düştüğünden dolayı, 8 senedir faaliyette bulunduğumuz yönetim kurulu ve dernek üyeliğinden istifa ettiğimizi tüm arkadaşlarımıza duyururuz.
Tüm çalışmalarımız boyunca, bizlerin her durumda ve her koşulda yanımızda olan tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletir, tüm arkadaşlarımıza başarılar dileriz…

mem
16.Eylül.2008, 16:17
istifa kararlarının ardından dernek başkanının yayınladığı açıklama şöyledir:

Derneğimiz bir sivil toplum kuruluşu ve mesleki bir örgütlenme olup 8 yıldır oylarınızla dernek başkanlığını yürütmekteyim. Asıl amacımız bütün çalışan üyelerimizin haklarının mesleki olarak korunması ve daha üst seviyeye çıkarılması olup, bu doğrultudaki çalışmalarımız halen özveri ile devam etmektedir.

Bu süre içinde tüm üyelerimizin bana iletilen sorunlarına elimden geldiğince çözmeye çalıştım ve çalışıyorum.

Bu güne kadar dernek yönetiminde görev alan tüm arkadaşlarım; hiçbir menfaat düşünmeden,
manevi baskıları da göze alarak bu görevi büyük bir özveri ve başarı ile yerine getirdiler ve getiriyorlar. Hepimiz maddi ve manevi çok yıprandık . Bu sürede tüm hedeflerimize ulaşamadık ama Dernek kimliğimizi duyurduk ve örgütlenmemizi sağladık.

Derneğimizin bugünlere gelmesinde Nigar ve Sevda ‘nın büyük bir emeği ve katkıları vardır. Bu iki arkadaşımızın dernekten ayrılma kararlarına üzülerek saygı duyuyorum. Bu iki değerli arkadaşıma tüm üyelerimiz adına bu güne kadar gösterdikleri özveri, emek ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bundan sonraki Dernek yönetim kurulu seçimi Mart ayındaki Olağan Genel Kurul Toplantısında yapılacaktır. Bu sürece kadar iki yedek üyemizle bu görevi devam ettireceğiz.

Bilgilerinize

mem
16.Eylül.2008, 16:26
dernekçi kızlarımızın şikayetlerinn temeli trafikçi yönetim kadroları değildir dikkat edersiniz. bizlerin kendilerine yeterli destek olamayışımızdır.

kendileriyle konuşmadım ama söylentilere göre sürgünle tehdit edilmişler.

tüm yönetim kadrosunun trafikçi olduğu kurumda şaşılacak birşey değil doğrusu!

DevriAlem
21.Eylül.2008, 23:27
dernegın adı gımsa marketlerını hatırlatıyor

microcosmos
17.Mart.2009, 18:03
dernek yönetimine taze kanlar geldi. sanıyorum daha iyi çalışma yapabilecek bir ekip.
fakat esenboğa müdürünün yoğun gayretiyle yönetime iki muhalif üye sızdırıldı ki bu kanaatimce uyumu bozacak.
eski yönetim aftn in aime katılmasına karşıydı. bu yönetim sanıyorum destekliyor. tabii sızan iki üye ne düşünüyor tahmin edersiniz.
tabii bazı kişisel çıkışlar da vardı. bırakan yönetime veryansn edenler kadar eski yönetimde olanlar ağır konuşmalar yaptılar. fic den bir arkadaşımız yeni memur arkadaları toplamış bağıra çağıra benim aldığım parayı haketmiyorsunuz die konuştu. ben açıkçası bu hezeyanı eşinin yönetimden düşmesine bağladım.
yeni arkadaşlardan biri de trafikçi arkadaşlarının bulunduğunu ve hepsinin aime yönelik tepkilerinin bizim onlara tepkimize karşılık olduğunu söyledi. yani biz başlatmışız. bu genç arkdaş da zamanla öğrenecek. tazminatlar meselesi ilk çıktığında tatca mensupları mecliste bizim tazminat almamızı engellemeye çalışıyorlardı. sonra zaten seyrüseferin de ötesinde herkese verildi.
genel olarak kırgınlıklar oluşmuş eski ekip çalışmalarınıa krşılık alamadan gittiği için biraz bozuktu. onun dışında yeni ekibin ben başarılı olacağına inanıyorum

başharfisen
17.Mart.2009, 18:40
tazminatlar meselesi ilk çıktığında tatca mensupları mecliste bizim tazminat almamızı engellemeye çalışıyorlardı. sonra zaten seyrüseferin de ötesinde herkese verildi.
genel olarak kırgınlıklar oluşmuş eski ekip çalışmalarınıa krşılık alamadan gittiği için biraz bozuktu. onun dışında yeni ekibin ben başarılı olacağına inanıyorum

neymiş bu tatcacılar böyle heryere sızmışlar sizden ne alıp veremedikleri varda sizin tazminatlarınızı engellemek istediler?

sinbatex
05.Temmuz.2009, 21:20
Derneğimiz IFAIMA(uluslararası havacılık bilgi yönetimi derneği ) üyesidir.IFAIMA'nın yönetim kuruluna, AIM müdürümüz Azim BUL başkan yardımcılığına secilmiştir.
Derneğimizin web sayfası http://www.aimsa.org.tr/
IFAIMA web sayfası http://www.ifaima.org/home.html

sinbatex
30.Eylül.2009, 19:42
AİMSA iftar yemeğinden resimler;
yemeğe ulaştırma bakanımız,genel mudurumuz,havacılık bilgi yönetimi mudurumuz ve dernek başkanımız katılmışlardır.
http://img38.imageshack.us/gal.php?g=dscn2812u.jpg

Ziyaretçi 7121
01.Ekim.2009, 22:27
shisht shist.TATCA yı öyle her yere karıştırmayın,olmuyor ya!!!!!öyle taklit maklit yakışmıyor aimsa ya....