PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Crm Tecrubem ve Cozumlemeler

Ewanzo
12.Nisan.2019, 23:37
Bu yaziyi yazma amacim yapilan oyunlari sizlere paylasmak ve eger size yapilacak olursa farkindaliginizi arttirmaktir. Baslamadan once sunu belirteyim ki bu benim katilmis oldugum ilk mulakat deneyimi o yuzden ilk 5-10 dk heyecanliydim(belki daha fazladir). Ayrica crm icin doldurulmasi istenen formda bana bazi seyleri hatirlatacak checkpointler olusturdum buna sonra gelecem.
Odaya girdim kizil sacli hanfendi(H) ve orta yasli cok hafif kilolu beyfendi(B) vardi.Oturur oturmaz B dedi ki normalde 3 kisiydik bir arkadasimiz katilamadi o anki heyecanla agzimdan sansliyim ozaman cikti. Sozumu tamamladiktan sonra hafif gulduler ve neden boyle bir sey soylediklerini anladim ama cok gecti😅. H ve B bir agizdan yuzlerinde planladiklari oltaya gelmemin ifadesiyle bunun size ne faydasi ne zarari olur tarzinda bisi dediler🤣. Suan ki aklim olsa “oyle mi, bay miydi bayan miydi” diye sorup bu sorunu tuzak oldugunu anladigimi gosterirdim. Sonucta ikiside cevap vermezdi cunku oyle biri yok😂.
Sonra B giris konusmasini yapiyor bende onu izliyorum. O kadar tatli dille ve guler yuzlu konusuyor ki herseyini soylemek istiyorsun😂Bence acilis konusmasinin bir amaci guven kazanmaya calisiyorlar.Konusmasinin sonunda onumdeki karton bardaga bakti ic ice 2 taneydi. Bana o bardak kullanilmis onu bana verir misin dedi ben bardaga baktim iki tane usttekini cikardim verdim altindaki de kullanilmis dedi guldu. Isin tuhaf tarafi ogle arasindan sonraydi benim mulakat, ilk ben girdim bence tek bardak oldugunu zannedip ikisini birden verseydim bu sefer de altindaki temiz diyecekti.
Arada bazi konusmalar oldu onlari geciyorum. Sonra B bu arada formun ustune isim soyisim ve katilacagin tarihi yazmamissin dedi(crm icin doldurulan formu kastediyor) bende pdf dosya adina yazilmasi gerekiyor diye okudum dedim H hemen hayir forma el yazisya yazilmasi gerekiyor dedi. Bende pdf dosya adi diye hatirliyorum dedim uzatmadim.Mulakattan sonra baktim ki ben dogru yapmisim oyuna geliyorduk az kalsin.
Sonra yine konusmalar oldu heyecanim biraz azalmis bu arada B dedi ki 5 hap var 20 dk arayla alacan son hapi aldiginda kac dk gecer 80 dedim hemen emin misin dedi evet dedim sonra tekraladi soruyu bu sefer 30 dk dedi demin 20dk dediniz demedim belki yanlis anlamis olabirim diye zaten kolay soru oldugu icin irdelemedim, 2 saat dedim oda ben sana dk sordum ama dedi😂 80 dk yi 1 saat 20 dk demezsin ama 120 dk ya 2 saat diyesi geliyor insanin.
Gonderdigim formda okudugum kitaplarin ismilerini bilerek yazmadim mulakatta sorsunlar diye.Olusturdugum checkpointlerden biriydi.Amacim konuyu biraz dagitmak, zaman kazanmak ve isler kotu giderse odaklanmami hatirlatacak bir uyarici olusturmakti.Yazarlari kitaplari soyledim, ise yaradi diyebilirim.
Aradan biraz zaman gecti heyecanim iyice azalmis B bence ustumde baski kurmak adina sen ama cok heyecanlisin normalde bunu sinavda kimseye soylemeyiz yasak ama boyle giderse duygu durum feedback i alirsin dedi😄Belki alirim bilmiyorum ama cidden o an heyecanli degildim. Bende hafif guldum bisi demedim.
30-40 dk ya yakin bir zaman dilimi gecti sonra H ile konusmaya basladik crm formunda bilerek adresi cok kisa yazmistim bina adi ve sehir i dahi yazmadim,checkpointlerden bir digeri buydu direk onu sordu. Kurye o adresten buluyor,biz adresi hep boyle veriyoruz dedim sonra sehir merkez bile yazmamissin dedi unutmusum dedim belki zararima olur bu zaten sansima cok sonlara denk geldi heyecanim kalmamisti.
Bunlar disinda yakaladigim baska birsey yok belki bazilari benim kuruntularim olabilir ama bence adayi tanimak icin boyle seyler yapmalari zaten lazim. Son olarak gercekten guler yuzlu ve islerinde basarli kisiler olduklarini soylemek istiyorum 10 feedback alsam bile hepsini tereddutsuz kabullenirim. Bakalim artik bekliyecez.

Lumeinimene
13.Nisan.2019, 07:51
Gecmis olsun. Bana da ayni soruyu 3 kere sormustu bir tanesi

Kaiser
13.Nisan.2019, 14:33
Bu tarz analitik düşünce sorularından korkuyorum :)

Gurogg
13.Nisan.2019, 16:10
Checkpoint'lerin olumsuz tarafi daha agir basar gibi geldi bana anlattiklarindan. Tuzak oldugunu sandigin seyler de tuzak olmayabilir, pek boyle islere girmiyorlar bence. Umarim yanilirim tabi, bol sans.

johnsilver
13.Nisan.2019, 17:24
Bu mülakatlarda karşınızdaki insanlar emin olun size tuzak kurmaya çalışmıyorlar aksine size yardımcı olmaya çalışıyorlar. Anlattıklarınızdan mülakat ekibiyle bir yarışa girmişsiniz gibi görünüyor ve bu olumsuz bir şey. Umarım çok fazla sayıda feedback almazsınız.

Ewanzo
13.Nisan.2019, 20:23
Yani cidden yazdiklarinizi anlamakta zorlaniyorum. Tuzak ile oyun kurmak ayni sey oldugunu dusunuyorsunuz anladigim kadariyla. Tuzak dusmana kurulur.Bir insani 1 saate tanimak bu tarz oyunlar yapmadan cok zor ama bu onlarin adaya karsi nefretini gostermez. Oyle yazmissiniz ki sanki ben mulakati yapanlari kotulemisim anlami cikiyor. Kaldi ki acilis konusmasinda kendileri zaman zaman ustunuze gelecez vs diyorlar.

Gurogg
14.Nisan.2019, 08:34
tuzak kurmak = oyun oynamak
anlatilmak istenen sey belli diye dusunuyorum. siz de "tuzak" kelimesini kullanmissiniz anlatirken. kelime anlaminin tam karsiligini kullanmadigimi belirtme ihtiyaci duyacagimi dusunmemistim acikcasi.

Ewanzo
14.Nisan.2019, 11:30
tuzak kurmak = oyun oynamak
anlatilmak istenen sey belli diye dusunuyorum. siz de "tuzak" kelimesini kullanmissiniz anlatirken. kelime anlaminin tam karsiligini kullanmadigimi belirtme ihtiyaci duyacagimi dusunmemistim acikcasi.

O cevap size degildi ki 😅

johnsilver
14.Nisan.2019, 12:11
Tuzak ya da oyun kelimelere takılmayın. Anlattığınız mülakat tecrübesi bana çok olumlu gelmedi, bunu dile getirdim. Hatırladığım kadarıyla CRM formuna isim ve tarih yazılıyor bunlar için bölümler var zaten. Ayrıca bilerek adresinizi yarım yazmanız de olumsuz bir durum. İşinizi düzgün yapmadığınız önemsemediğiniz izlenimi vermiş ve o yüzden sormuşlar, oyun oynamak için değil. Yine mülakatın başında 3 kişi olduklarını söylemişler ki bu doğru bir şey mülakatlarda 3 kişi oluyor. Özel bir durumdan katılamamış büyük olasılıkla, buna da inanmamanız garipsenmiş olabilir. Yine çok heyecanlı olduğunuzu söylemeleri de gerçekten öyle gördükleri için söylemişlerdir. Ben de sizin mülakat ekibine katılan kişilerle mülakat yaptım ve bana her yanlış verdiğim cevapta bu şekilde düzeltmeler yaptılar, doğru cevabı vermem adına yardımcı oldular. Siz bunları oyun gibi düşünmüşsünüz. Büyük olasılıkla değildi. Birkaç feedback ile de olumlu dönüş oluyor, o yüzden çok fazla feedback gelmezse olumlu olur. Umuyorum ki çok fazla olmaz bu feedbackler ve olumlu alırsınız.

parody
14.Nisan.2019, 12:27
Geçmiş olsun, aslına bakarsanız ben sizin 'tuzak' olarak gördüğünüz şeylerin kendi kuruntunuz olduğunu düşünüyorum.

Suan ki aklim olsa “oyle mi, bay miydi bayan miydi” diye sorup bu sorunu tuzak oldugunu anladigimi gosterirdim. Sonucta ikiside cevap vermezdi cunku oyle biri yok😂.

Öyle biri olmadığına nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Sonuçta giriş konuşmasında da bazen üçüncü bir gözlemci olabiliyor diye belirtiyorlar, “oyle mi, bay miydi bayan miydi” diye sormadığınız sizin yararınıza olmuş bence..

Hakkınızda hayırlısı olsun

Ucanaday
14.Nisan.2019, 14:24
Ben de arkadaşlara katılmak ile birlikte eleştirilere kulak vermenizi tavsiye ederim. Olumsuz olması durumunda retest te çok işinize yarayacaktır.
Ayrıca bardak konusunun da bir farkındalık tespiti içereceğini düşünmüyorum ki iç içe geçmiş iki bardak bir kişi tarafından kullanılmış olabilir alttaki bardak kullanılmadıysa da ben şahsen diğerini de kullanmayı tercih etmem, yani talepleri bir oyundan ziyade tamamen hayatın akışı içerisinde iyi niyetli bir talep olmuş.

Sürecinizde başarılar dilerim.

fly flew flown
14.Nisan.2019, 15:36
Arkadaşın çok üstüne gitmişsiniz ama bence suçu yok. Çok fazla deneyim okumanın sonuçları bunlar maalesef.

Yok su içmeyin elinizin titrediğini görmesinler, yok kapı açıldı dikkatimi ölçmek için yaptılar, yok beni kandırmaya/ oyuna getirmeye çalıştılar...

Bu arkadaşı boşuna eleştirmeyin, kendisi çok fazla deneyim okumuş ve okuduğu deneyimlerin hepsi de böyle kuruntulu deneyimler. Bu arkadaş özelinde değil, forum/whatsapp genelinde insanlar mülakat ekibini bu şekilde tanıtıyorlar. Gerçek ile adayın yorumunu birbirinden ayıramadığınızda, her deneyimi kendinize örnek aldığınızda sonuç bu oluyor.

CRM'e girmemiş adaylara tavsiyem, deneyim okumayın arkadaşlar. Ne CRM deneyimi okuyun ne de Kurul deneyimi. Yoksa böyle paranoyak bir şekilde girersiniz mülakatlara.

Herkese başarılar.

icetin
14.Nisan.2019, 15:52
Arkadaşın çok üstüne gitmişsiniz ama bence suçu yok. Çok fazla deneyim okumanın sonuçları bunlar maalesef.

Yok su içmeyin elinizin titrediğini görmesinler, yok kapı açıldı dikkatimi ölçmek için yaptılar, yok beni kandırmaya/ oyuna getirmeye çalıştılar...

Bu arkadaşı boşuna eleştirmeyin, kendisi çok fazla deneyim okumuş ve okuduğu deneyimlerin hepsi de böyle kuruntulu deneyimler. Bu arkadaş özelinde değil, forum/whatsapp genelinde insanlar mülakat ekibini bu şekilde tanıtıyorlar. Gerçek ile adayın yorumunu birbirinden ayıramadığınızda, her deneyimi kendinize örnek aldığınızda sonuç bu oluyor.

CRM'e girmemiş adaylara tavsiyem, deneyim okumayın arkadaşlar. Ne CRM deneyimi okuyun ne de Kurul deneyimi. Yoksa böyle paranoyak bir şekilde girersiniz mülakatlara.

Herkese başarılar.

tam olarak içimden geçenleri yazmışsın. insanlar paranoyadan kafayi siyiracak yakinda.

Ewanzo
14.Nisan.2019, 20:05
Bu konuyu kilitleselerde kurtulsak :D Beni tanımadan ne yaptığıma ve yapabileceğim hakkında varsayım yapıyorsunuz.Ben kendi deneyimlediğim mulakatan gördüklerimi paylaşınca paranoyak oluyorum :D
Yani ne diyim arkadaşlar haklısınız.

homam
20.Mayıs.2019, 13:49
Merhabalar sinav ingilizce ile mi yapiliyor yoksa turkce ile mi yapilacak bilgi alabilirsem cok sevinirim tesekkur ederim