PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurul Deneyimi

cerenella
04.Nisan.2019, 09:11
28 Mart tarihinde yapılan Kurul Mülakatı deneyimim girecek arkadaşlara umarım faydalı olur.

2 İK uzmanı ve 1 kaptan pilot tarafından yapılan mülakata ilk sırada girdim

1. Kendimi tanıtmam istendi ( Yurtdışı masterı söylememle mülakat İngilizce'ye döndü)
2. Neden pilot olmak istediğim soruldu(bu konu üzerinde konuştuk, umarım ikna etmişimdir:)
3. Teknik bir soru soruldu ( 3 kez tekrar ettirdim soruyu ve sonunda anlayamadığımı söyledim)
4. Neden pilotluğu çok istememe rağmen similatöre gitmediğim soruldu
5. CRM'de aldığım feedbackler soruldu ( ilk CRM feedbacklarınden birini unuttum:)( Mülakat Türkçeye döndü)
6.Odanın yönleri soruldu
7. Kaptan pilot, mesleğin zor yanları olduğunu karar verirken neleri araştırdığımı sordu

Yaklaşık 20 dakikada mülakat bitti. Genel olarak adayı rahatlatıcı bir ortam vardı, heyecan seviyem içeri girmeden daha yüksekti.
herkese kolaylıklar ve başarılar dilerim
G. D.

propil
04.Nisan.2019, 09:33
G. D.

Ben bu sorunun cevabı ne olmalı gerçekten merak ediyorum. Mutlaka girmek mi gerekiyor? Ya da girmek daha mı olumlu bir izlenim bırakıyor? Özel değilse cevabınızı paylaşabilir misiniz?

Sürecinizde başarılar dilerim

cerenella
04.Nisan.2019, 21:04
Merhaba. Simülatöre gitmemenin olumsuz bir izlenim yarattığını düşünmüyorum ancak benim üzerime haklı olarak şu noktada geldiler pilot olmayı seviyorum diyorsun, uçmaktan hoşlanıyorum diyorsun ama simülatöre gitmemissin. Benim burdaki zayıf noktam şuydu işimin dolayısıyla gelirimin olması. Kendileri dedi ki öğrenciler ve işi olmayanlar maddi nedenlerle gidemiyorlar ama senin gitmemeni anlayamadık dediler. Yine de masrafli oldugunu, ankarada cok yeni bir yer açıldığını ve iş yogunlugumdan fırsat bulamadığımı söyledim ki gerçek sebepler bunlardı) Size tavsiyem stres yapmadan çok sakin olun. Kolay gelsin. Başarılar dilerim.

sim-sim
04.Nisan.2019, 21:49
Simülatöre girmek herşeyden önce motivasyonu yüksek tutuyor özgüven geliyor. Ben Ankara’da ki merkeze gittim çok ilgililer, ellerinden geleni fazlasıyla anlatıyorlar. İkinci gittiğimde birde online uçuş yaptılar gerçekten uçuyorum sandım ☺ He olmazsa olmaz illa ki değil ama bence faydalı. Antalya da Cessna uçuşuna da gittim her ikiside çok güzel geçti, çok şey kattı

yürüyen_uçak
04.Nisan.2019, 22:02
Simülatöre girmek herşeyden önce motivasyonu yüksek tutuyor özgüven geliyor. Ben Ankara’da ki merkeze gittim çok ilgililer, ellerinden geleni fazlasıyla anlatıyorlar. İkinci gittiğimde birde online uçuş yaptılar gerçekten uçuyorum sandım ☺ He olmazsa olmaz illa ki değil ama bence faydalı. Antalya da Cessna uçuşuna da gittim her ikiside çok güzel geçti, çok şey kattı

ankara'da nerde gittiniz hocam ?

sim-sim
04.Nisan.2019, 22:11
Yeni açılan bir merkez instagramda denk geldim, Balgatta runoavian Anadolu uçuş simülatör merkezi. Airbus A320 simülatörü ile uçuş yapılıyor.

yigitsnmz
04.Nisan.2019, 22:54
Ben bu sorunun cevabı ne olmalı gerçekten merak ediyorum. Mutlaka girmek mi gerekiyor? Ya da girmek daha mı olumlu bir izlenim bırakıyor? Özel değilse cevabınızı paylaşabilir misiniz?

Sürecinizde başarılar dilerim

Simulatöre gitmiş olmanın mülakattaki gelecek sorulara vereceğiniz cevaplara katkısı olacağını pek sanmıyorum, 737 ve 320 simulatörlerine gittim ve 2 kere kurul mülakatına girdim maksimum 1 dakika konuşmuşuzdur bu konuda. Benim gitme sebebim hem kendimi denemek,merak ettiğim için hem de keyif aldığım içindi :)

Simulatöre gitmiş olmanız havacılığa karşı merakınız açısından bir çeşit indikasyon olabilir, ama bu merakınızı göstermenin onlarca farklı yolu var..

Başarılar dilerim.

ege_mercan
09.Nisan.2019, 07:27
28 Mart tarihinde yapılan Kurul Mülakatı deneyimim girecek arkadaşlara umarım faydalı olur.

2 İK uzmanı ve 1 kaptan pilot tarafından yapılan mülakata ilk sırada girdim

1. Kendimi tanıtmam istendi ( Yurtdışı masterı söylememle mülakat İngilizce'ye döndü)
2. Neden pilot olmak istediğim soruldu(bu konu üzerinde konuştuk, umarım ikna etmişimdir:)
3. Teknik bir soru soruldu ( 3 kez tekrar ettirdim soruyu ve sonunda anlayamadığımı söyledim)
5. CRM'de aldığım feedbackler soruldu ( ilk CRM feedbacklarınden birini unuttum:)( Mülakat Türkçeye döndü)
6.Odanın yönleri soruldu
7. Kaptan pilot, mesleğin zor yanları olduğunu karar verirken neleri araştırdığımı sordu

Yaklaşık 20 dakikada mülakat bitti. Genel olarak adayı rahatlatıcı bir ortam vardı, heyecan seviyem içeri girmeden daha yüksekti.
herkese kolaylıklar ve başarılar dilerim
G. D.

Merhabalar,

Deneyim paylaşımınız için çok teşekkürler.. Benim aklıma takılan şey mülakat esnasında akıcı ve duraksamadan konuşmak çok önemli mi? İngilizce nedeniyle olumsuz almış veya aldığını düşünen kimse oldu mu acaba?

Cloud Nine
01.Mayıs.2019, 01:59
Merhaba,

Akıcı konuşmak tabii aslında önemli. Duraksamak hakkında ise araya bolca "..eee" eklemek yerine bir müddet müsaade eder misiniz toparlamalıyım gibi (yine İngilizce) bir şey söylemek bence biraz daha rahat ve sakin gösterecektir. Sonuçta karşıdaki kişinin ne yanıtladığınızdan kopmaması gerekir fakat bazı soruları ilk defa orada düşünüyor olacağınız için düşünme süresi kullanmak normal.
Zayıf görünen ve endişe ettiğiniz noktaların kokusunu alınca biraz üzerine gitmeye eğilimli oluyorlar. Dolayısı ile takıldığınız an moralinizi bozmaya başlarlarsa bunun çoğu kişiye uygulanan ve stresinizi ölçmek amaçlı yapılan bir şey olduğunu da düşünerek sakin olun. Gitmeden önceki hafta bulduğunuz herkesle en basitleri dahil her diyaloğu İngilizce konuşmaya çalışın.
Birçok tecrübe yazısı okudum, İngilizce yüzünden çok endişeli olanları gördüysem de İngilizce yüzünden elendiğini söyleyen kimseye rastlamadım.
Fakat şu var, iyi anlamadığı kısımları kendi aklından dolduran pilotların iletişim hatalarından kaynaklanan kazalar var biliyorsunuz. Dolayısı ile kendinizin en adil eleştirmeni yine siz olun derim.

serkan1903
01.Mayıs.2019, 17:53
Simulatöre gitmiş olmanın mülakattaki gelecek sorulara vereceğiniz cevaplara katkısı olacağını pek sanmıyorum, 737 ve 320 simulatörlerine gittim ve 2 kere kurul mülakatına girdim maksimum 1 dakika konuşmuşuzdur bu konuda. Benim gitme sebebim hem kendimi denemek,merak ettiğim için hem de keyif aldığım içindi :)

Simulatöre gitmiş olmanız havacılığa karşı merakınız açısından bir çeşit indikasyon olabilir, ama bu merakınızı göstermenin onlarca farklı yolu var..

Başarılar dilerim.

Ben simulatore gittiğimi söylememin ardından neden gerçek uçak uçurmayı düşünmedin diye sormuşlardı.
Süreçteki arkadaşlara tavsiyem en azından simülatör tecrübesi edinin, imkanınız varsa bir de gerçek uçuş tecrübesi edinin.