PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 08.01.2019 Kurul Mülakatı Deneyimim

Erguvan_
08.Ocak.2019, 18:22
Merhabalar,

Bugün mülakatım yapıldı. Mülakatta 1 kaptan ve 2 IK vardı. IK söze başlayarak eğitimim ve ailem hakkında bilgi istedi. Ben anlatırken eğitimim hakkında detay bir kaç soru sorup konuyu "neden pilotluk?" kısmına bağladı. Ne zaman nasıl ilgilenmeye başladığımı sordu. Havacılık adına hangi kaynakları takip ettiğimi öğrendiler. Kaza raporu vs araştırıp araştırmadığım, hangi kaynakları kullandığım soruldu. En çok etkilendiğim kaza ve o kazanın detayları soruldu. Ardından konuyu kişilik özelliklerime getirdiler. En kötü özelliğin nedir, kokpiti nasıl etkiler, CRM feedback in için ne yaptın vs gibi çeşitli sorularla karakteristik özelliklerim konusunda oldukça fazla soru sorup pilotluğa muhtemel etkileri konularında sıkıştırdılar. Kaptanda ara ara konularda bir şeyler sordu. Kişilik özelliklerimden sonra kaptan ingilizce konuşalım diyerek ingilizceya ne kadar çalıştığım, THY hakkında güncel hangi haberleri okudun, en günceli hangisi vs gibi sorular sordu. Ardından mülakatım bitti. Sanırım yaklaşık 20 dk gibi birşey sürdü. Hiç bir teknik bilgi sorusu veya durumsal farkındalık sorusu gelmedi.

Sonucum geldiğinde buradan paylaşıyor olacağım.

blackeaglepilot
08.Ocak.2019, 18:43
hakkında hayırlısı olsun umarım istediğin sonucu alırsın. İngilizce seviyen nedir ve mülakatın ingilizce kısmı nasıl geçti sana göre ? Teşekkürler

analyzer57
08.Ocak.2019, 20:26
Mulakat suresi mi kisaldi 20 dk uzun zamandir duymamistim.

Erguvan_
08.Ocak.2019, 20:40
hakkında hayırlısı olsun umarım istediğin sonucu alırsın. İngilizce seviyen nedir ve mülakatın ingilizce kısmı nasıl geçti sana göre ? Teşekkürler

ingilizce speaking konusunda sorunum var. hala geliştiriyorum. Sertifikamı 3. seferinde aldım. Kaptanımıza da bundan bahsettim. önceki puanlarımı sordu. oldukça kısa sürdü ingilizce kısım. teknik konulara vs girmediği için zorlanmadım, iyi geçti yani.

Mulakat suresi mi kisaldi 20 dk uzun zamandir duymamistim.

Grubumdaki diğer arkadaşlarımın ortalama 30 dk sürdü. Brifing de ortalama 30 dakika sürdüğünü, bazen biraz daha kısa bazen biraz daha uzun sürebildiğini de eklediler.

neosicilian
10.Ocak.2019, 10:08
selamlar,
bence 20 dk-30 dk olayına çok takılmayın bazen laf lafı açıyor bazen uzatmaya gerek kalmıyor. süre, çok net bir gösterge değil kanımca.

İngilizce de o şekilde diye düşünüyorum.kişiden kişiye göre değişiyor. benimle 2 dk konuştu başkasıyla 30 dk konuştu ben kalırım o geçecek şeklinde fikir yürütmek çok doğru olmaz.

depp28
19.Ocak.2019, 16:59
hocam mülakat sonucunuz açıklandı mı?

mrstalker
28.Ocak.2019, 11:22
hocam mülakat sonucunuz açıklandı mı?

Ocak tayfası henüz açıklanmadı sanırım

Erguvan_
04.Şubat.2019, 10:51
Sonucum bu sabah geldi. Olumsuz.

Herkese başarılar.

rtu
04.Şubat.2019, 11:12
Geçmiş olsun hocam. Re-test'te başarılar.

tayphoon
04.Şubat.2019, 11:18
Ben de az önce kurul için olumsuz mailini aldım.Re-test için yeni açılacak ilanı mı beklemeliyiz yoksa direk mail atabilir miyiz?

rtu
04.Şubat.2019, 11:22
ilanı bekleyeceğiz hocam. bu hafta açılmasını umuyorum

tayphoon
04.Şubat.2019, 11:24
ilanı bekleyeceğiz hocam. bu hafta açılmasını umuyorum

Tesekkür ederim hocam.Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

yigitsnmz
04.Şubat.2019, 17:49
Ben de az önce kurul için olumsuz mailini aldım.Re-test için yeni açılacak ilanı mı beklemeliyiz yoksa direk mail atabilir miyiz?
Re-test tarihi almak için mail mi atmak gerekiyor? İlana başvuru yeterli diye biliyordum yanlış biliyorsam lütfen düzeltin

çipura
04.Şubat.2019, 18:09
Doğru biliyorsunuz.
Yeni açılacak ilana başvuracaksınız.
Başvuru formu doldurulurken retest olduğunuz belirlenecek zaten.
Herkese başarılar..

yigitsnmz
04.Şubat.2019, 18:35
Doğru biliyorsunuz.
Yeni açılacak ilana başvuracaksınız.
Başvuru formu doldurulurken retest olduğunuz belirlenecek zaten.
Herkese başarılar..
Mevcut ilana başvurmuştum. Yeni ilanı bekleyip ona mı başvurmak gerekiyor? Çünkü halen bir davet alamadım bekleme sürem doldu

çipura
04.Şubat.2019, 19:06
@yiğitsnmz hocam
siz zaten başvuru yapmışsınız.
yeni ilana başvuru gerekmiyor.
Genelde süresi içinde adaylar reteste çağrılıyor.
Yoğunluk olabilir.
İsterseniz kokpitistihdama bir mail atın.
Başarılar..

yigitsnmz
05.Şubat.2019, 10:57
@yiğitsnmz hocam
siz zaten başvuru yapmışsınız.
yeni ilana başvuru gerekmiyor.
Genelde süresi içinde adaylar reteste çağrılıyor.
Yoğunluk olabilir.
İsterseniz kokpitistihdama bir mail atın.
Başarılar..

Bilgilendirme için teşekkürler hocam bugün davet maili aldım

çipura
05.Şubat.2019, 11:09
Bol şans hocam başarılar dilerim..

rtu
05.Şubat.2019, 11:49
Bilgilendirme için teşekkürler hocam bugün davet maili aldım

Yiğit hocam, şimdiden başarılar. Allah yardımcın olsun. Tarih ne verdiler?

Kinyas35
07.Şubat.2019, 11:58
Sonucum bu sabah geldi. Olumsuz.

Herkese başarılar.

Öncelikle geçmiş olsun ve reteste olumlu sonuç almanızı dilerim.
Mülakatınızı yazdınız ama sizce olumsuz almanıza sebep olan soru yada bir konu var mı ?

Teşekkürler, başarılar.

Erguvan_
10.Şubat.2019, 12:29
Öncelikle geçmiş olsun ve reteste olumlu sonuç almanızı dilerim.
Mülakatınızı yazdınız ama sizce olumsuz almanıza sebep olan soru yada bir konu var mı ?

Teşekkürler, başarılar.

Tek bir soruyla olumsuz olduğuna inanmıyorum. Görüşme sırasında "havacılık riskli bir iş" ya da "uçağı indirirken arkadan rüzgar almayı tercih ederim" gibi absürd cevaplar vermedim. Gayet maküldü cevaplarım. Sadece CRM feedback'im atılımcılık konusunda mülakatçıları ikna edemediğimi ve havacılığa olan motivasyonumu tam yansıtamadığımı düşünüyorum. Bu yüzden olumsuz sonuçlandığı kanaatindeyim.

meveyseldogan
10.Şubat.2019, 17:40
Tek bir soruyla olumsuz olduğuna inanmıyorum. Görüşme sırasında "havacılık riskli bir iş" ya da "uçağı indirirken arkadan rüzgar almayı tercih ederim" gibi absürd cevaplar vermedim. Gayet maküldü cevaplarım. Sadece CRM feedback'im atılımcılık konusunda mülakatçıları ikna edemediğimi ve havacılığa olan motivasyonumu tam yansıtamadığımı düşünüyorum. Bu yüzden olumsuz sonuçlandığı kanaatindeyim.

Öncelikle geçmiş olsun, bir dahaki olur umarım. CRM feedbackiniz hakkında ne söylediler? Aynısını aldım fakat net bir bilgi bulamadım. Assertiveness olarak nitelendirilen şey mi?

Buzkan
11.Şubat.2019, 22:32
Aynı şekilde ben de crm’den atılımcılık feedbacki aldım. Konu hakkında bilgisi olan varsa memnun olurum

Khazab
11.Şubat.2019, 23:58
Aynen öyle. Daha atılımcı olmanız tavsiye edilmiş.