PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mollymawk Tecrübesi 10.12.2018 Olumlu

hameles
11.Aralık.2018, 18:53
Merhaba arkadaşlar dün(10.12.2018) girdiğim mollymawk sınavım olumlu olarak sonuçlandı.Sınav hakkında edindiğim izlenimleri sizinlede paylaşmak istedim.

Öncelikle Antalyada yaşamama rağmen sınav saatinden 1 saat önce Sunexpress plazaya gittim.Bunu size de tavsiye ederim ben sınava girmeden önce oldukça heyecanlıydım oraya gidip ortamı ve güler yüzlü karşılamayı görünce çok rahatladım.

Sınav saatine yakın sınav sorumlumuz bizi kafeteryadan alıp 1 alt katta bulunan sınav odamıza götürdü yaklaşık olarak tam 14.00 da sınava başlamaya hazırdık diyebilirim.

Time Sharing
Evde en yüksek 4980 yaptığım bu sınav beni gerçekten çok zorladı.Sınavda hızlı hızlı okunan 5 basamaklı sayılar ve karışık çarpma işlemleri kafamı çok karıştırdı.Evde yaptığımın neredeyse 3-4 katı yanlış yaptım.İşlemleri yapmaya çalışırken uçağı unuttum uçağı kurtarayım derken göstergeler 4-5 saniye kırmızıda kaldı.Çok fazla gerildim durum böyle olunca.Fakat çok fazla üstünde durmayıp en azından yapabildiklerimi yapmaya çalıştım.Time sharing bitiminde çok rahattım çünkü kesin olarak kaldığıma emindim.Fakat bu sınavda size tavsiyem yanlışlarınıza takılıp kalmamanız yönünde.Evde ki denemedeki gibi 3 basamaklı ve 2 basamaklı Alfa Bravo girdileri oldukça fazla.Onların beni kurtardığını düşünüyorum açıkcası.Ayrıca kulaklıktan gelen ses bana boğuk ve uzaktan geliyormuş hissi yarattı.Diğer arkadaşlarla 10 dakika arada konuştuğumuz da onlarında çok umutlu olmadıklarını hatırlıyorum.Sınavı %29 ile sınıra yakın geçtim diyebilirim.Bu modüle gerekenden fazla özen göstermeniz sınav esnasında benim gibi şoklar yaşamanızı engelleyecektir

Spatial Orientation
Labirent evde yaptığım denemelere çok yakındı.Tahminimce 130-135 saniye 1 hata yaptım.Fazla aceleci davranmaktan kaçındım çünkü daha önce sınava giren arkadaşlarımız hız konusunda birçok uyarıda bulunmuşlardı bu uyarıları dikkate alarak sorun yaşamadım.Süpriz yoktu beklediğim gibi geldiğini söyleyebilirim.

Working Memory
Working memory ise yine denemelerin aynısıydı bir süpriz yaşamadım.Bana gelen cat,crown,fish,globe dörtlüsü oldu.3 hata ile tahminimce 700-710 saniye arasında bitirdiğimi düşünüyorum.

Fizik ve Matematik içinde mailde gelen bonus code içindeki denemeleri anlayarak çözmeniz yeterli olacaktır.
Sınava gireceklere başarılar dilerim sorularınız varsa cevaplamaya çalışırım:)

calamatios
11.Aralık.2018, 21:34
Öncelikle tebrik ediyor, sürecin bundan sonraki aşamalarında başarılar diliyorum . Benim de en çok korktuğum modül time-sharing. Şu ana kadar 4500-4600 civarı yapabiliyorum. Sizin bu kısımda ortalama puanınız genelde kaç oluyordu?

hameles
11.Aralık.2018, 21:47
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.Evde yaptığım denemelerde ortalama 4700-4800 aralığında yapıyordum 5000 i hiç göremedim

vojager95
12.Aralık.2018, 12:35
Hocam tebrikler... Time Sharing için kullandığın bir taktik var mıydı? :) Mesela işlem yaparken kağıt kalem kullanıyor muydun? Umarım sim ve psikoloji mülakatların cok güzel geçer!

hameles
13.Aralık.2018, 00:02
Teşekkür ederim. :) Time sharing de kağıt kalem bütün sınav boyunca kullandım sınavda yeri geldi Alfa Bravo yu bile kağıda yazdığım oldu bazen evde de böyle çalışıyordum.O yüzden size tavsiyem kendinizi deneyip nasıl rahat yapabiliyor olduğunuzu bulmak yönünde olacak.Fakat kağıt kalemi bu sınavın düşmanı gibi görmek bence yapılabilecek en büyük hata sınava başlamadan zaten önünüzde 8-9 kağıt ve kalem konulmuş olacak hiçbir yanlış durum yok kullanmaktan çekinmeyin :)

vojager95
14.Aralık.2018, 15:44
Karısık carpma islemleri yazmıssın da onu tam anlayamadım.. onu da açıklarsan tam süper olur :) :secret:

hameles
14.Aralık.2018, 17:56
Hocam karışıktan kastım sınav esnasında tabiki evde 150*4 şeklinde gelip sınavda 778*4 şeklinde gelince o an biraz zaman alıyor yapması ama tabiki bu benim için geçerli dediğim gibi biraz motivemi kaybettim ilk başlarda yanlış girdi yapınca :)

vojager95
14.Aralık.2018, 18:02
Neyse ki sonuc beklediğin gibi olmus :)

yigitkocer
10.Ocak.2019, 15:04
Hocam hayırlı olsun sınavdaki klavyede numpad var mıydı?

SpaceMunky
11.Ocak.2019, 12:17
Hocam hayırlı olsun sınavdaki klavyede numpad var mıydı?

Numpad var. Ben sol el ile numpadi kullanmaya alıştım ve etkili oldu.

Frozenbird
23.Ocak.2019, 22:39
Sınav ne kadar sürüyor arkadaşlar ?

hameles
26.Ocak.2019, 19:56
Sınavda numpad vardı bende sol el ile numpad kullanarak alışmıştım faydalı oldu.

Sınav yaklaşık 2.5-3 saat sürüyor hocam.