PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurul Mülakatı Soru/Cevap

MRC_SRC
15.Kasım.2018, 10:38
Arkadaşlar herkese selamlar.
Kasım ayı içinde Kurul Mülakatına Girip sonucu açıklanan arkadaşlar bu başlık altında girdikleri tarih ve açıklandığı tarihi sonuçları ile birlikte paylaşırlarsa güncel bilgi olur elimizde.
Özet olarakta tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Herkese başarılar dilerim.

MRC_SRC
29.Kasım.2018, 14:11
14 Kasımda girdiğim Kurul mülakatım olumsuz sonuçlandı arkadaşlar.

Bir sonraki mülakata 2019 da girmek istiyorum. Süreç hem iş hem hazırlık biraz yıprattı beni. Sizce yaş sınırını yükseltirler mi?
Var mı bir bilgisi olan arkadaşımız?

gusanbage
29.Kasım.2018, 14:19

Bir sonraki mülakata 2019 da girmek istiyorum. Süreç hem iş hem hazırlık biraz yıprattı beni. Sizce yaş sınırını yükseltirler mi?

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun, umarım ikincisinde sorunsuz halledersiniz.

Yanlış bilmiyorsam, zaten yeni bir online başvuru yapmanız gerekli ve 3 ay sonra size re-test ayarlanacak ve bu da 2019 içinde olacaktır. Bence vakit kaybetmeden, re-test için başvrunuzu yapın. Yoğunluktan dolayı, 3 aydan bile fazla olabilir.

Kolaylıklar,

duysal83
29.Kasım.2018, 14:23

Öncelikle gecmis olsun. Sizce ne ters gitti mulakat sirasinda? Yas sinirinda olanlarin sansi daha az gibi hissediyorum, siz mulakata girdiniz ; boyle bir izlenim var mi sizde de?

rtu
29.Kasım.2018, 15:01
Kurul mülakatı ile ilgili tüm soru ve cevapları burada tartışabiliriz.

analyzer57
29.Kasım.2018, 15:05
Merhaba,
CRM tarihi bekliyorum ve büyük ihtimal Ocak 2019 için tarih seçeceğim.
İngilizce belgem yok 5 Ocak 2019'da TOEFL'a gireceğim.
Eğer TOEFL'ı geçemez fakat CRM'de başarılı olursam, sizce, tekrar IELTS veya TOEFL'a girip sonucu Kurul mülakatından önce yetiştirecek vaktim olur mu ?
Teşekkürler

MRC_SRC
29.Kasım.2018, 15:19
Yaş sınırı çok kritikte değil. 1986 doğumluyum. Heyecandan speaking kısmında bocaladım biraz. Grammer de hatalar yaptım ancak her soruya da uygun yanıt verdim. Sonradan toparladım da aslında. Yani bana göre tek sıkıntı bu olabilir. Kaptanla olan sohbetim oldukça iyiydi. Her sorusuna güzel cevaplar verdim. Öyle aşırı heyecanlı da değildim aslında elim ayağım titremiyordu yani. zaten heyecanı normal karşılıyorlar o aşamada.
Ama mülakat bittiğinde o olumlu havayı alamadım açıkçası. Hani olumsuz bekliyordum diyebilirim. Nedense benimde pek içime sinmemişti mülakat. Ama kesinlikle kötü de geçmemişti.
Şimdiki tek merak ettiğim acaba 2019 da açılacak başvuru sürecinde yaş sınırını çok arttırırlar mı?
Yoksa aralık sonu gibi halen hazırdaki sürece başvurmalı mıyım?

pesEtmekYok
29.Kasım.2018, 15:31
Merhaba,
Eğer TOEFL'ı geçemez fakat CRM'de başarılı olursam, sizce, tekrar IELTS veya TOEFL'a girip sonucu Kurul mülakatından önce yetiştirecek vaktim olur mu ?
Teşekkürler

Kurul, CRM den 20-30 gün sonra oluyor. Hesabını buna göre yapabilirsin. IELTS TOEFL kaç günde açıklanıyor bilmiyorum.

Gurogg
29.Kasım.2018, 15:35
86 doğumluysan yaş sınırını niye dert ettin ki bu kadar? 2019'da da kriterleri sağlıyorsun zaten yaş bakımından.

pesEtmekYok
29.Kasım.2018, 15:36
Yaş sınırı çok kritikte değil. 1986 doğumluyum. Heyecandan speaking kısmında bocaladım biraz. Grammer de hatalar yaptım ancak her soruya da uygun yanıt verdim. Sonradan toparladım da aslında. Yani bana göre tek sıkıntı bu olabilir. Kaptanla olan sohbetim oldukça iyiydi. Her sorusuna güzel cevaplar verdim. Öyle aşırı heyecanlı da değildim aslında elim ayağım titremiyordu yani. zaten heyecanı normal karşılıyorlar o aşamada.
Ama mülakat bittiğinde o olumlu havayı alamadım açıkçası. Hani olumsuz bekliyordum diyebilirim. Nedense benimde pek içime sinmemişti mülakat. Ama kesinlikle kötü de geçmemişti.
Şimdiki tek merak ettiğim acaba 2019 da açılacak başvuru sürecinde yaş sınırını çok arttırırlar mı?

Geçmiş olsun, hakkınızda hayırlısı olsun.
yaş sınırı zaten bildiğim kadarıyla 30 dan 35 e çıkarıldı. Daha da arttırılması bana pek mantıklı gelmiyor ama tabi bilemeyiz.

rtu
29.Kasım.2018, 15:41
Belli de olmaz, THY bir anda değiştirebilir.

neosicilian
29.Kasım.2018, 15:46
ben de aynı durumdaydım. üstelik crm den sonra açıklanan ielts sonucum 5,5. kurul maili gelmeden computer delivered ielts'e girdim geçtiğimiz cumartesi günü. dün sonucum geldi. bugün basılı evrak da geldi. sonuçların hızlı açıklanması açısından computer based ielts süreyi kısaltıyor.

Gurogg
29.Kasım.2018, 15:49
Eger degisiklik olmadiysa kurul tekrari icin 6 ay beklemen gerekiyor. Bence mevcut ilana basvurabilirsin. Surecten cok da sogumadan 6 ayda yeteri kadar hazirlanabilirsin bence.

fly flew flown
29.Kasım.2018, 16:03
@Gurogg Kurul cezası 3 aya çekildi.

@MRC_SRC yaşı çekmezler, 1983 şu an 1984 olacaktır diğer ilanda büyük ihtimalle.

Gurogg
29.Kasım.2018, 16:05
Ben sadece CRM icin aciklama gordum THY'den, kurulun da degistiginden haberim yoktu.

Astrapia
29.Kasım.2018, 16:49

Geçmiş olsun, umarım bir sonraki sefer sorunsuz tekrar alabilir ve geçersiniz. CRM'de olduğu şekilde feedback tarzı bir bilgilendirme yapılmıyor mu sonucun neden olumsuz olduğuna dair? İkinci kere kurul mülakatına girmeden önce ne şekilde hazırlayacaksınız kendinizi mesela?

MRC_SRC
29.Kasım.2018, 17:15
Geçmiş olsun, umarım bir sonraki sefer sorunsuz tekrar alabilir ve geçersiniz. CRM'de olduğu şekilde feedback tarzı bir bilgilendirme yapılmıyor mu sonucun neden olumsuz olduğuna dair? İkinci kere kurul mülakatına girmeden önce ne şekilde hazırlayacaksınız kendinizi mesela?
Kurul mülakatında herhangi bir feedback verilmiyor. Sadece kurula girdiğiniz tarihten itibaren 3 ay sonra tekrar mülakata girebilirsiniz deniyor.
Nasıl hazırlanıcam? Havacılık bilgim oldukça yeterli. Sadece bilgilerimi taze tutup güncel gelişmeleri takip edicem. Onun dışında bol bol speaking practise. Sorulabilecek her türlü sorulara kendimi hazırlamayı düşünüyorum. Ielts e 2. Kez hazırlanırkende aynı taktiği uyguladım başarılı olmuştum. Umarım ikinci Kurul mülakatımda da aynı sonuca ulaşırım.

Yaş konusunda ise 2019 da açılacak olan ilana başvurmak istediğim için merak ettim.
Belki aramızda bir duyum almış arkadaşlar olabilir?
Ama garanti olsun diye sanırım aralık sonu ikinci başvurumu yaparım diye düşünüyorum.

symek
29.Kasım.2018, 19:07
Merhaba,
Teşekkürler

Hiçbir sorun olmaz..Crm i geçersen dil belgesi için 2 aya kadar bekliyorlar. O arada 2-3 kere daha sınava girecek zaman bulabilirsin

sigadam
29.Kasım.2018, 20:05
MRC_SRC geçmiş olsun, sonraki denemende başarırsın umarım. Ben de 86 doğumluyum, yaş konusu benim de kafamda soru işareti. Daha genç adaylardan daha uzun süre faydalanabilirler sonuçta. Kurul mülakatına 04.12 tarihinde gireceğim. Daha önceki tecrübelerimden dolayı pek umudum yok ama... Bakalım nasıl sonuçlanacak bu sefer. Daha hazırlanmam gereken konular var, tam hazır hissediyorum diyemem. Bu haftasonu önemli. Soracak bir sorum da yok aslında ama öyle yazmak istedim. Yine de tavsiyesi olan arkadaşlar olursa duymak isterim. Herkese başarılar.

MRC_SRC
29.Kasım.2018, 20:35
MRC_SRC geçmiş olsun, sonraki denemende başarırsın umarım. Ben de 86 doğumluyum, yaş konusu benim de kafamda soru işareti. Daha genç adaylardan daha uzun süre faydalanabilirler sonuçta. Kurul mülakatına 04.12 tarihinde gireceğim. Daha önceki tecrübelerimden dolayı pek umudum yok ama... Bakalım nasıl sonuçlanacak bu sefer. Daha hazırlanmam gereken konular var, tam hazır hissediyorum diyemem. Bu haftasonu önemli. Soracak bir sorum da yok aslında ama öyle yazmak istedim. Yine de tavsiyesi olan arkadaşlar olursa duymak isterim. Herkese başarılar.

Teşekkür ederim. Umarım sende başarırsın. hepimizden daha tecrübeli olman önemli. Artık neler çıkabileceğini biliyorsun.
Forumda pek tartışılmıyor ancak Speaking kısmı önemli gördüğüm kadarı ile.
Kafan sorulacak sorulara karşı kalıplar oluşturmanı tavsiye ederim. Sonuçta teknik soru da gelebilir ingilizce olarak.
Başarılar dilerim. Bol şans..

fly flew flown
29.Kasım.2018, 20:47

Merhaba, terzi kendi söküğünü dikemez modundayım şu an ancak verebileceğim tek tavsite konular arasında boğulmamanız olacak. Teknik çalışmayın. Zaten basic şeyleri biliyorsunuzdur muhakkak. Onlar size yeter, fazla bilmenizi istemiyorlar hatta her şeyi biliyormuş gibi görünenlerden hoşnut değiller, temel şeyleri bilin gerisine bilmiyorum diyebilin. Bilmiyorum cevabı çok önemli.

Kendi hal ve hareketleriniz üzerinde çalışmanız daha faydalı olur.

Kolay gelsin. :)

sigadam
29.Kasım.2018, 21:37
Arkadaşlar selamlar, tavsiyeler için teşekkürler. Dikkate alacağım kesinlikle. Bu denemem sanırım kafamın en karışık olduğu dönem. Kariyerim iyi bir noktada açıkçası ama bir yandan pilot olmayı da çok istiyorum. Diğer yandan risk boyutu var, örneğin ileride oluşabilecek bir sağlık sorunu kariyeri bitirecek sonra sar başa. Dahası 3 kere (sebebi hakkında net bilgim olmaması hala kafamı kurcalıyor) başarısız olduğum bir süreci tekrar yaşamak biraz korkutucu açıkçası...

Mr.Destroyer
29.Kasım.2018, 23:15
Arkadaşlar selamlar, tavsiyeler için teşekkürler. Dikkate alacağım kesinlikle. Bu denemem sanırım kafamın en karışık olduğu dönem. Kariyerim iyi bir noktada açıkçası ama bir yandan pilot olmayı da çok istiyorum. Diğer yandan risk boyutu var, örneğin ileride oluşabilecek bir sağlık sorunu kariyeri bitirecek sonra sar başa. Dahası 3 kere (sebebi hakkında net bilgim olmaması hala kafamı kurcalıyor) başarısız olduğum bir süreci tekrar yaşamak biraz korkutucu açıkçası...

Hocam benimle aynı zamanda kurul mülakatına giren ekipte 4 kişi vardı hepsi 30 yaş üzeri hepsi geçti kurulu. Zaten iyi bir kariyeriniz varsa mülakattan korkmamalısınız ayrıca ne kadar rahat girerseniz o kadar iyi olur. Sağlık konusunda ise baştan birşey çıkmazsa siz sağlınıza dikkat ettiğiniz sürece ileride kolay kolay sorun çıkacağını sanmıyorum. Tabi Allah korusun bi kaza vs. durumunda pilotluğa devam edemeyecek olsanız bile eski işinizden dolayı farklı bir alanda tecrübe sahibi olmanız avantaj sağlar. Buna ek olarak THY büyük bir şirket sağlık konusunda sıkıntı yaşayan pilotlarını farklı alanlarda değerlendirdiği oldu daha önce. Başarılar dilerim.

pesEtmekYok
04.Aralık.2018, 14:02
15 kasım sonrası kurula girip de sonuç alan yok mu acaba ?

gusanbage
04.Aralık.2018, 16:48
15 kasım sonrası kurula girip de sonuç alan yok mu acaba ?

Merhaba,

15 Kasım sonrası grupların hiçbiri henüz açıklanmadı. Ben de onlardan biriyim ve beklemedeyiz.

Kolaylıklar,

rtu
04.Aralık.2018, 16:49
22 Kasım, açıklanmadı henüz.

pesEtmekYok
07.Aralık.2018, 18:22
10.10.2018 Çarşamba Mülakat
26.10.2018 Cuma Sonuç

24.10.2018 Çarşamba Mülakat
09.11.2018 Cuma Sonuç

14.11.2018 Çarşamba Mülakat
23.11.2018 Cuma 10:05 Sonuç

Pazartesi günü de bizim sonuçlar gelecek gibi görünüyor.

Yamanimo
07.Aralık.2018, 19:48
10.10.2018 Çarşamba Mülakat
26.10.2018 Cuma Sonuç

24.10.2018 Çarşamba Mülakat
09.11.2018 Cuma Sonuç

14.11.2018 Çarşamba Mülakat
23.11.2018 Cuma 10:05 Sonuç

Pazartesi günü de bizim sonuçlar gelecek gibi görünüyor.

Mulakatlar sadece carsamba gunleri mi oluyor? Bu tarihlerden oyle bir izlenim aldim..

pesEtmekYok
07.Aralık.2018, 19:52
Mulakatlar sadece carsamba gunleri mi oluyor? Bu tarihlerden oyle bir izlenim aldim..

tarihlerini paylaşanlarınkiler çarşambaya denk gelmiş. benim ki çarşamba değildi.

rtu
10.Aralık.2018, 22:19
Hala gelen giden yok, hayırdır inşallah. :(

pesEtmekYok
10.Aralık.2018, 23:58

Benim istatistik tutmadı. THY de İşler yoğun herhalde. Ya da filo bekleyen çok kişi birikti. O yüzden acele etmiyorlar belki.

mrtblgl
11.Aralık.2018, 09:52
hala mi yok bi haber? 15 kasimdan sonra girip olumlu/olumsuz alan kimse yok mu :)

mrstalker
11.Aralık.2018, 10:00
hala mi yok bi haber? 15 kasimdan sonra girip olumlu/olumsuz alan kimse yok mu :)

15 Kasım sonrası kimseye mail gelmedi daha. Ne yazıkki bekliyoruz sabırsızlıkla.

gusanbage
11.Aralık.2018, 10:32

Bu Perşembe ama yüksek ihtimalle Cuma sonuçları bekliyoruz :)

pesEtmekYok
11.Aralık.2018, 14:49
Olumsuz sonucumu almış bulunmaktayım. Herkese Hayırlı olsun.

rtu
11.Aralık.2018, 15:04
Hocam geçmiş olsun, ne zaman girmiştiniz? Başka sonuç alan var mıdır bildiğiniz?

mrtblgl
11.Aralık.2018, 15:07
gecmis olsun umarim bir hakkiniz daha vardir?

pesEtmekYok
11.Aralık.2018, 15:07
Mülakat gunu tokalaşmıştım senle.

rtu
11.Aralık.2018, 17:52
Var mı sonuç alan başka arkadaşlar?

gusanbage
12.Aralık.2018, 12:33
ben de 21 Kasım sabah grubu ilk mülakat, Olumsuz :/

neyse ki ilk hakkımdı, ikincide koparacam inşallah :)

yabankazı
12.Aralık.2018, 18:47
Teşekkür ederim. Umarım sende başarırsın. hepimizden daha tecrübeli olman önemli. Artık neler çıkabileceğini biliyorsun.
Forumda pek tartışılmıyor ancak Speaking kısmı önemli gördüğüm kadarı ile.
Kafan sorulacak sorulara karşı kalıplar oluşturmanı tavsiye ederim. Sonuçta teknik soru da gelebilir ingilizce olarak.
Başarılar dilerim. Bol şans..

Mülakatta İngilizce süreci nasıl gelişiyor biraz bahsedebilir misin? Ne tarz sorular geliyor veya sordukları bir soruyu tam anlamadığında tekrarlıyorlar mı yaklaşımları nasıl ? Teşekkürler.

MRC_SRC
13.Aralık.2018, 07:20
Mülakatta İngilizce süreci nasıl gelişiyor biraz bahsedebilir misin? Ne tarz sorular geliyor veya sordukları bir soruyu tam anlamadığında tekrarlıyorlar mı yaklaşımları nasıl ? Teşekkürler.

Kendi özgeçmişinizi anlattıktan sonra ingilizce bölüme geçiliyor. Yani bana denk gelen ekipte açıkçası ingilzce mülakatı yapan kişinin ingilizcesi çok clear değildi. Aradan kelimeleri secerek tahmin ettim desem yalan olmaz. Listening ime de güvenirim bu arada. Neyse. Sorulan sorular forumdaki sorular. Pek farkı yok. Ama kiminin 7 dk falan sürerken kiminin daha fazla sürüyor. Bnm 10 dk kadar sürmüştü. Öyle çok süpriz bi soru yok. Ben anlamadığım bi cümleyi sormuştum. Buyüzden elenilir mi bilmiyorum. Ama ben çıktığımda mülakat bnm içime de pek sinmemişti yani.

lonesome
13.Aralık.2018, 14:02
arkadaşlar bu kurul mülakatı da genel olarak her gün yapılıyor mu? şimdi bana yılbaşından sonrası için mülakat tarihi gelmişti, açıkçası o güne kadar yaklaşık 1 ay boyunca, yani diyelim ki 22 iş günü sürekli adaylarla mülakat mı yapılıyor? yoksa aday sayısı birikince belli bir dönemde mülakatları yapıp bitiriyorlar mı? çünkü bu kadar fazla görüşmeye giden var ise neden bu kadar az tecrübe paylaşımı oluyor merak ettim.

son olarak referanslar kısmına kimleri yazabiliriz fikir verebilir misiniz? yani şirkette çalışan tanıdığınız var mı diye ayrıca bir bölüm var zaten, onları kast etmiyorlar anladığım kadarıyla.

pesEtmekYok
13.Aralık.2018, 14:06
arkadaşlar bu kurul mülakatı da genel olarak her gün yapılıyor mu? şimdi bana yılbaşından sonrası için mülakat tarihi gelmişti, açıkçası o güne kadar yaklaşık 1 ay boyunca, yani diyelim ki 22 iş günü sürekli adaylarla mülakat mı yapılıyor? yoksa aday sayısı birikince belli bir dönemde mülakatları yapıp bitiriyorlar mı? çünkü bu kadar fazla görüşmeye giden var ise neden bu kadar az tecrübe paylaşımı oluyor merak ettim.

son olarak referanslar kısmına kimleri yazabiliriz fikir verebilir misiniz? yani şirkette çalışan tanıdığınız var mı diye ayrıca bir bölüm var zaten, onları kast etmiyorlar anladığım kadarıyla.

ne zamanlar yapıldığı cevabını bilmiyorum ama tarihi CRM ve DLR deki gibi bizim seçemiyor olmamız, her gün yapılmadığına dair bir işaret olarak yorumlamak istiyorum.

Referansların ulaşılıp sizin hakkınızda bilgi istendiğini falan sanmıyorum. Öyle olsaydı, benim yazdığım referanslar bunu kesinlikle bana bildirirdi. Boş geçmek yerine birilerini yazmak fena değildir belki ama ne tür bir referansın fayda sağladığını bilemiyorum.

rtu
13.Aralık.2018, 14:17
Hergün yapılmıyor, istatistiklere göre her hafta ortalama 2 gün. Bu son 2 ayın istatistiğidir. Bunlara takılmayın hocam. :)

Dr. Celalettin
13.Aralık.2018, 16:26
20 kasım için ses seda yok. Dur bakalım ne olacak

lonesome
13.Aralık.2018, 18:51
yarın olumlu cevabınızı alacaksınız hissediyorum:)

Yamanimo
13.Aralık.2018, 22:46
Selamlar, ocak icin kurul tarihi alan var mi?

lonesome
14.Aralık.2018, 10:55
Selamlar, ocak icin kurul tarihi alan var mi?

ben aldım mail. ve iş başvuru formuyla ilgili sorularım devam ediyor:) bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok makble geçer. şöyle, iş tecrübeleri kısmına sigortalı ve resmi çalıştığımız işleri girmemiz isteniyor değil mi? yani daha önce çok çalıştım ama resmi değildi:)

2. pilot aday adayı olarak thy'de hangi alanlarda çalışmayı tercih ediyosunuz sorusuna sanki bize uygun bir bölüm bulamadm. diğer kısmına yetiştirilmek üzere 2. pilot aday adayı diye yazacağım doğrdu mudur?

son olarak maaş beklentisi ve işe başlayabileceğiniz tarih soruları bizi ilgilendirmiyor sanırım?

serky
14.Aralık.2018, 11:05
ben aldım mail. ve iş başvuru formuyla ilgili sorularım devam ediyor:) bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok makble geçer. şöyle, iş tecrübeleri kısmına sigortalı ve resmi çalıştığımız işleri girmemiz isteniyor değil mi? yani daha önce çok çalıştım ama resmi değildi:)

Merhaba, Crm’e Ne zaman girmiştiniz ve kurul tarihini Ayın kaçına aldınız acaba ?

pesEtmekYok
14.Aralık.2018, 11:08

2. pilot aday adayı olarak thy'de hangi alanlarda çalışmayı tercih ediyosunuz sorusuna sanki bize uygun bir bölüm bulamadm. diğer kısmına yetiştirilmek üzere 2. pilot aday adayı diye yazacağım doğrdu mudur?

son olarak maaş beklentisi ve işe başlayabileceğiniz tarih soruları bizi ilgilendirmiyor sanırım?

çalıştığınız iş gayri resmi de olsa, iş deneyiminizin mülakata faydası olacağını düşünüyorsanız (örneğin aktif olarak farklı insanlarla iletişim içinde olduğunuz bir meslekse) yazmanızın faydası olacaktır.

Ben alan için, diğeri seçip pilotaj yazmıştım, boş geçmekten iyidir.

Maaş için de bir şeyler yazmak önemlidir. Boş geçmek biraz umursamazlık göstergesidir. Verdikleri maaş bilgisi çokça yerde paylaşılıyor. Bu bilginin biraz daha altını yazmak, piyasa hakkında bilgi sahibi olduğunuzu gösterir diye düşünmekteyim.

rtu
17.Aralık.2018, 19:30
Evet, bugün de 22'sine kadar girenlerden olumlular gelmedi. Sizce sebebi ne olabilir?

pesEtmekYok
17.Aralık.2018, 20:18
Evet, bugün de 22'sine kadar girenlerden olumlular gelmedi. Sizce sebebi ne olabilir?

Belki uçuş okullarında boş yer olmadığından THY de acele etmiyor.

crzysscrckr
17.Aralık.2018, 20:22
Belki uçuş okullarında boş yer olmadığından THY de acele etmiyor.

Bence de. Ona göre planlamayı da rahat rahat yapacaklar.

çipura
18.Aralık.2018, 09:02
2018 ocak-eylül arası TAFA 77-78 ve 79. filoları aldı.
ekim ve aralıkta 80-81-82.filolar alındı.
son üç filonun hava şartlarından dolayı önümüzdeki bahara kadar sadece yer dersleri alacakları kuvvetle muhtemel...
Yeni alınacak filo veya filolar da bahara kadar yer dersi alacağından,bilahare hepsine birden uçuş dersi vermek mümkünmü bilmiyorum.

yukarıda yazdıklarım dışarıdan biri olarak,sadece düşünce egzersizi,gerçeği aksetmeyebilir.
Bildiğim kadarı ile ER-AH eylülden beri 3 filo aldı.
AFA ve AYJET in istihdamını billmiyorum.

Yani planlamadan dolayı sonuçlar BELKİ biraz geç açıklanabilir.(emin değilim)

Beklemek sıkıntılı biraz.
Ancak yüzüp yüzüp sonuna geldiniz.
Biraz sabır...
Geç olsun güç olmasın...
Hepinize başarılar diliyorum.
Allah gönlünüze göre versin...

rtu
18.Aralık.2018, 10:56
Dedikleriniz mantıklı hocam ancak şu var, THY açıklamadığı adayların tercihlerini bilmiyor. Dediğiniz senaryo tüm okulların ağzına kadar dolu olmasıyla geçerli olacak bir durum bence. Benim tahminim ise yeni eğitim yerlerinin açıklanabilir olması, bunun için bekletiyor olabilirler. Bu benim şahsi görüşüm, bir istihbaratım yok.

çipura
18.Aralık.2018, 11:14
Benimki çok kısıtlı bilgilerle sadece tahmin..
Sizin tahmininiz de doğru olabilir.
Ben sadece bekleyen arkadaşları biraz motive edeyim dedim...
Herkese bol şans...

Mr.Destroyer
18.Aralık.2018, 14:53
Yer konusunda sıkıntıları yok. Geçen hafta ısparta isterseniz hemen başlatabiliriz demişlerdi bende ihbar sürem var baya diye biraz vakit istedim, bu hafta da istanbul içi ister misiniz diye aradılar.

yabankazı
18.Aralık.2018, 16:10
Kendi özgeçmişinizi anlattıktan sonra ingilizce bölüme geçiliyor. Yani bana denk gelen ekipte açıkçası ingilzce mülakatı yapan kişinin ingilizcesi çok clear değildi. Aradan kelimeleri secerek tahmin ettim desem yalan olmaz. Listening ime de güvenirim bu arada. Neyse. Sorulan sorular forumdaki sorular. Pek farkı yok. Ama kiminin 7 dk falan sürerken kiminin daha fazla sürüyor. Bnm 10 dk kadar sürmüştü. Öyle çok süpriz bi soru yok. Ben anlamadığım bi cümleyi sormuştum. Buyüzden elenilir mi bilmiyorum. Ama ben çıktığımda mülakat bnm içime de pek sinmemişti yani.

Geçmiş olsun hocam, umarım tekrarında başarılı olursunuz. Bu sefer burada olumlu tecrübelerinizi dinleriz.

lonesome
18.Aralık.2018, 18:10
ben de akademilerde kapasite olmadığı fikrine katılmıyorum, eğer böyle olsaydı pekala olumlular da açıklanıp sağlık kontrolleri ve oryantasyon vs gibi gereklilikler aradan çıksın ve beklesinler şeklinde bir planlama yapılırdı. sağlık raporu onayından sonra 2 ay kadar bekleyen aday var hatırlıyorum, hatta kurul sonucu da 1 hafta sonra açıklanmıştı.

benim naçizane fikrim yıl sonu gelmesi itibariyle yönetimsel yoğunluklar başladı ve daha önemli kararlar/toplantılar öncelikli. bu yıl ocak ayında toplu sözleşme görüşmeleri geliyor, yoğun ekonomik problemli bir yıldı. bugün yarın TALPA genel kurulu var, yeni vergi mevzuatıyla alt üst olacak olan maaşlar konu var. yeni havalananına taşınma işlerine ancak gelebildim. az önce de bu taşınmanın da Mart ayına ertelendiği bilgisi düştü, altından kalkamadılar belli ki.

yani demem o ki işleri başlarından aşkın bence:)

rtu
19.Aralık.2018, 10:18
ben de akademilerde kapasite olmadığı fikrine katılmıyorum, eğer böyle olsaydı pekala olumlular da açıklanıp sağlık kontrolleri ve oryantasyon vs gibi gereklilikler aradan çıksın ve beklesinler şeklinde bir planlama yapılırdı. sağlık raporu onayından sonra 2 ay kadar bekleyen aday var hatırlıyorum, hatta kurul sonucu da 1 hafta sonra açıklanmıştı.

benim naçizane fikrim yıl sonu gelmesi itibariyle yönetimsel yoğunluklar başladı ve daha önemli kararlar/toplantılar öncelikli. bu yıl ocak ayında toplu sözleşme görüşmeleri geliyor, yoğun ekonomik problemli bir yıldı. bugün yarın TALPA genel kurulu var, yeni vergi mevzuatıyla alt üst olacak olan maaşlar konu var. yeni havalananına taşınma işlerine ancak gelebildim. az önce de bu taşınmanın da Mart ayına ertelendiği bilgisi düştü, altından kalkamadılar belli ki.

yani demem o ki işleri başlarından aşkın bence:)

Bu da olabilir. Maalesef bilemiyoruz. Ağustos sonrası ilk defa bu kadar uzun sürdü belki de.

mrtblgl
19.Aralık.2018, 12:41
bence bugun gelecek haber..arada totem yapalim bari :)

mrtblgl
19.Aralık.2018, 16:56
tutmadi benim totem, yarin insallah diyelim :sukur:

depp28
21.Aralık.2018, 14:56
arkadaşlar,
83 lü olup kurul mulakatindan geçen arkadaş duydunuz mu?

prenzlauerberg
21.Aralık.2018, 15:03
arkadaşlar,
83 lü olup kurul mulakatindan geçen arkadaş duydunuz mu?

evet ben tanıştım 83 lü ve süreci tamamlayan biriyle

depp28
23.Aralık.2018, 06:10
evet ben tanıştım 83 lü ve süreci tamamlayan biriyle

teşekkürler, güzel bir örnek....

Dr. Celalettin
24.Aralık.2018, 09:18
Ilk müjde benden. Surec olumlu

bluemagic
24.Aralık.2018, 09:41
Kardeşim hayırlı olsun darısı sağlığa ve eğitime inşallah. Giriş tarihini de yazar mısın sana zahmet?

abkabk
24.Aralık.2018, 09:42
Bir olumlu da benden arkadaslar.

mrtblgl
24.Aralık.2018, 09:43
benim de olumlu sonuçlandı, umarım sizlerin de olumlu cevabı kısa süre içinde gelir

crzysscrckr
24.Aralık.2018, 11:23
Olumlu:yahoo: 25252525252525252525

hardy.flipper
24.Aralık.2018, 12:04
Benim de olumlu. Hepimize hayirli olsun arkadaslar. Darisi tum isteyen guzel kardeslerime yani sizlere 😊

depp28
24.Aralık.2018, 12:56
tebrikler arkadaşlar:tbr:

Senior48
24.Aralık.2018, 13:58
Bir olumlu da benden arkadaslar.

Kardeşim imzana bakıyorum da CRM+Kurul' u Aralık içinde başarmışsın. Tebrikler.

abkabk
24.Aralık.2018, 14:18
Kardeşim imzana bakıyorum da CRM+Kurul' u Aralık içinde başarmışsın. Tebrikler.

Teşekkürler, epey hızlı oldu.

bluemagic
24.Aralık.2018, 14:43
Benim olumsuz geldi arkadaşlar. Olumlu arkadaşları tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

rtu
24.Aralık.2018, 15:31
Olumlu olan arkadaşları tebrik ediyorum. Re-Test kalanlara da gayret diliyorum.
Bana gelen giden yok, aynı durumda olan başka kişiler var mı? :D

pesEtmekYok
24.Aralık.2018, 15:37
Olumlu olan arkadaşları tebrik ediyorum. Re-Test kalanlara da gayret diliyorum.
Bana gelen giden yok, aynı durumda olan başka kişiler var mı? :D

seni doğrudan FO yapmayı düşünüyorlarmış. O yüzden daha karar verememişler. :cool:

Symynymph
24.Aralık.2018, 15:49
Tebrikler arkadaşlar inş gönlünüzce olsun devamı da 😊 bana da mail gelmedi ama olumlular gittiğine göre artık sonuç belli gibi. Hayırlısı

rtu
24.Aralık.2018, 15:53
Tebrikler arkadaşlar inş gönlünüzce olsun devamı da 😊 bana da mail gelmedi ama olumlular gittiğine göre artık sonuç belli gibi. Hayırlısı

Hocam sizin tarihlerde hem olumlu hem de olumsuz var. Yani sizin de 50% 50%. :)

Symynymph
24.Aralık.2018, 15:55
13 Aralık’ta girdim ama baya olumlu gitti benim gördüğüm, olumsuz bir ya da iki tane gördüm. Süreçte her ihtimal var tabi ama şimdilik zor gibi :)

rome174
25.Aralık.2018, 00:28
arkadaşlar merhaba,

banada olumlu maili geldi bugün. Olumsuz olan arkadaşlar yılmadan devam

rtu
25.Aralık.2018, 20:01
Geçen hafta girenlerin sonuçları gelecek sonuçlarımız muhtemelen. Dosyalar mı yetişmedi, ne oldu acaba?

aviationzone03
25.Aralık.2018, 20:12
Geçen hafta girenlerin sonuçları gelecek sonuçlarımız muhtemelen. Dosyalar mı yetişmedi, ne oldu acaba?

Hocam en uzun bekleyıste olan sensın :) Ben bile merak ediyorum sonucunu gırdıkce bakıyorum insallah gecersin =) acaba forumda admın oldugunu ogrendıler de senı zorluyorlarmı :))) saka tabi

rtu
25.Aralık.2018, 20:19
Hocam en uzun bekleyıste olan sensın :) Ben bile merak ediyorum sonucunu gırdıkce bakıyorum insallah gecersin =) acaba forumda admın oldugunu ogrendıler de senı zorluyorlarmı :))) saka tabi

Mesalarımı okuyorlarsa tek tek bitmemiş olabilir. :D Her türlü sonucu sindirdim artık, e ceza sürem de doldu sayılır zaten. :D

aviationzone03
25.Aralık.2018, 23:55
Mesalarımı okuyorlarsa tek tek bitmemiş olabilir. :D Her türlü sonucu sindirdim artık, e ceza sürem de doldu sayılır zaten. :D

Aynen oyle ceza suren de doldu gercekten olumsuz olursa rahat ol :) gececeksın ınsallah ama bence persembe gunu acıklanacak :) hayırlısı olur umarım

Yamanimo
26.Aralık.2018, 11:55

Valla ben de arada girip kontrol ediyorum geldi mi sonuç diye :) Haber verinn gelince mutlaka

rtu
28.Aralık.2018, 13:02
Evet arkadaşlar, olumlu/olumsuz almayan ve hala bekleyen arkadaşlarda da henüz bir kıpırtı yok anlaşılan. Aynı durum 2013 Eylül-Kasım döneminde de yaşanmış. Onları FITA için bekletmişler, aynı durum bizde de olabilir mi? Meçhul..

pesEtmekYok
28.Aralık.2018, 13:17
Evet arkadaşlar, olumlu/olumsuz almayan ve hala bekleyen arkadaşlarda da henüz bir kıpırtı yok anlaşılan. Aynı durum 2013 Eylül-Kasım döneminde de yaşanmış. Onları FITA için bekletmişler, aynı durum bizde de olabilir mi? Meçhul..

Ben sana diyorum, seni doğrudan FO yapacaklar diye, inanmıyorsun bana :80:

bluemagic
28.Aralık.2018, 13:52
Ben bu yazdığın satırların altına kurulda elenen biri olarak imzamı atarım. Rehavete kapıldığında geçemiyorsun.

pesEtmekYok
28.Aralık.2018, 14:20
Ben bu yazdığın satırların altına kurulda elenen biri olarak imzamı atarım. Rehavete kapıldığında geçemiyorsun.

retest misiniz? Yoksa olumsuz mu?

mtunc
28.Aralık.2018, 14:48

Yalnız takip edebildiğim kadarıyla sonucu gelmeyen bir sen bir de Kosmonavt vardı. Kosmonavt'ın son durumundan haberim yok.

Dediğin olabilir mi ihtimaller dahilinde ama bir yandan da kurulu açıklanan adaylar mevcut. Buna bir açıklama getiremiyorum :)

pesEtmekYok
28.Aralık.2018, 14:52
Yalnız takip edebildiğim kadarıyla sonucu gelmeyen bir sen bir de Kosmonavt vardı. Kosmonavt'ın son durumundan haberim yok.

Dediğin olabilir mi ihtimaller dahilinde ama bir yandan da kurulu açıklanan adaylar mevcut. Buna bir açıklama getiremiyorum :)

:happy012: :happy012: :happy012: :happy012: :happy012:

Bir rtu, bir kosmonot :D

İkisi aynı kişi dostum.

mtunc
28.Aralık.2018, 15:08
:happy012: :happy012: :happy012: :happy012: :happy012:

Bir rtu, bir kosmonot :D

İkisi aynı kişi dostum.

hahah isim değişikliğini fark edememişim demek :D

bluemagic
28.Aralık.2018, 15:46
retest oldu. Daha sıkı çalışmak lazım

pesEtmekYok
28.Aralık.2018, 15:50
retest oldu. Daha sıkı çalışmak lazım

deneyim yazınız var mı? cezanız ne zaman bitiyor?

Symynymph
28.Aralık.2018, 15:58
Sonucu olumlu olumsuz açıklanmayan ben ve bizim gruptan bir arkadaş daha(13 aralık) olmak üzere 3 kişi biliyorum şu anda.

kharpote
28.Aralık.2018, 16:11
selamlar, ben de 13 aralıkta girdim ve sonuç almadım henüz. belki de benden bahsettiz yukarıdaki mesajda :)

bluemagic
28.Aralık.2018, 16:39
Deneyim yazısı yazmadım. Şubat sonu Mart başı olacak cezaının bitişi kardeşim.

pesEtmekYok
28.Aralık.2018, 16:43
Deneyim yazısı yazmadım. Şubat sonu Mart başı olacak cezaının bitişi kardeşim.

Beraberiz yani. Deneyiminizi ve düşüncelerinizi, forumda paylaşmak istemiyorsanız, bana özelden yazabilir misiniz? Çok kısa olsa bile olur.

GeleceginPilotu
28.Aralık.2018, 18:06
Kişinin deneyimlerini başkalarıyla paylaşıp paylaşmak istemesi kendi düşüncesi olabilir ona saygım var, fakat başkalarının deneyimlerini sonuna kadar irdeleyip aynı sorulardan sorumlu tutulan kendi deneyimini paylaşmayan kişilere(eğer paylaşmazsam, ben dahil) bencillik feedbacki verilmesi gerekiyor.

bluemagic
29.Aralık.2018, 12:27
Kardeşim diğerlerinden çok farklı olmadığı için paylaşmadim ama şunu net söyleyebilirim ki neden pilotluk sorusunun altını dolduramadim ve de takip ettiğin kaynaklar sorusuna basireti baglanmiscasina airport haber dedim. Kaptan da onu takip etmeyen var mi diyerek yapıştırdı kontra cevabi.

pesEtmekYok
29.Aralık.2018, 13:08
Kardeşim diğerlerinden çok farklı olmadığı için paylaşmadim ama şunu net söyleyebilirim ki neden pilotluk sorusunun altını dolduramadim ve de takip ettiğin kaynaklar sorusuna basireti baglanmiscasina airport haber dedim. Kaptan da onu takip etmeyen var mi diyerek yapıştırdı kontra cevabi.

takip edilen kaynak konusunda aynı basiret bağlanmasını ben de yaşadım aslında.

DeniZone
29.Aralık.2018, 15:16
Kişinin deneyimlerini başkalarıyla paylaşıp paylaşmak istemesi kendi düşüncesi olabilir ona saygım var, fakat başkalarının deneyimlerini sonuna kadar irdeleyip aynı sorulardan sorumlu tutulan kendi deneyimini paylaşmayan kişilere(eğer paylaşmazsam, ben dahil) bencillik feedbacki verilmesi gerekiyor.

Kurul mülakatı olumlu mesajından sonra adaylar için bir koşturma başlıyor ki sorma... O yüzden millet yazmaya fırsat bulamıyordur bence. Ayrıca kurulda çok fazla bahsedilecek bir şey de yok bana kalırsa. CRM'in 20-30 dkya sığdırılmış hali ve yarı ingilizce. Arkadaşlarımdan çok sürpriz sorular duymadım şahsen.

pesEtmekYok
29.Aralık.2018, 15:23
Kurul mülakatı olumlu mesajından sonra adaylar için bir koşturma başlıyor ki sorma... O yüzden millet yazmaya fırsat bulamıyordur bence. Ayrıca kurulda çok fazla bahsedilecek bir şey de yok bana kalırsa. CRM'in 20-30 dkya sığdırılmış hali ve yarı ingilizce. Arkadaşlarımdan çok sürpriz sorular duymadım şahsen.

sorular sürpriz olmasa da, kurulun tavrının, muamele şeklinin CRM deki ile uzaktan yakından alakası yoktu.
Ya da bana denk gelen CRM psikologları ile Kurulu ik cileri birbirlerinden çok farklıydı.

kharpote
02.Ocak.2019, 12:00
beklemedeki arkadaşlardan haber alan var mı acaba?

rtu
02.Ocak.2019, 12:05
Hala gelen/giden yok. Geçen hafta KOKPITISTIHDAM'a attığım e-postaya da henüz dönüş olmadı. :)

mtunc
02.Ocak.2019, 12:28
Bence 12 Aralık haftası girenlerden sonrası dahil bizi unuttular :)

rtu
02.Ocak.2019, 12:32
Bence 12 Aralık haftası girenlerden sonrası dahil bizi unuttular :)

Ben unutulmadığımı biliyorum. Kokpit istihdamı arayıp durumu izah ettim. İsim, soyisim ve T.C. alıp 1 dakika beklettikten sonra e-posta atmamı istediler. Eğer unutulsaydım muhtemelen o an söylerlerdi. :)
Sizin kurul tarihi nedir?

kharpote
02.Ocak.2019, 12:43
ben sonuçtan daha çok neden beklediğimizi merak ediyorum :)

rtu
02.Ocak.2019, 13:04
ben sonuçtan daha çok neden beklediğimizi merak ediyorum :)

İki ihtimal var;
1- Bizi yedek tutuyorlar
2- İlk MPL Sınıfı için belli kriterlerde kişi topluyorlar

kharpote
02.Ocak.2019, 13:39
yedekte tutma mantığı kafama bir türlü oturmuyor. olumsuz sonuçlandırıp bir şans daha verebilirlerdi. 2. seçenek daha mantıklı geliyor. bakalım zaman gösterecek.

mtunc
02.Ocak.2019, 14:31
Ben unutulmadığımı biliyorum. Kokpit istihdamı arayıp durumu izah ettim. İsim, soyisim ve T.C. alıp 1 dakika beklettikten sonra e-posta atmamı istediler. Eğer unutulsaydım muhtemelen o an söylerlerdi. :)
Sizin kurul tarihi nedir?

CRM'e seninle aynı hafta girmemize rağmen kurula 19.12.2018 öğleden sonra oturumunda girebildim.

mtunc
02.Ocak.2019, 14:32
İki ihtimal var;
1- Bizi yedek tutuyorlar

Yedek olsa neyin yedeği diye bir soru takılıyor kafama. Yani Bilal Ekşi tarafından bu kadar ihtiyaç var diye açıklamalar yapılırken yedekte tutmak kısmını anlamıyorum.
MPL sınıfı için nasıl kriterler gerekli acaba? Yaş desem, profilinden gördüğüm kadarıyla aramızda 11 yaş var. Orası tutmuyor. Başka ne olabilir acaba?

mtunc
02.Ocak.2019, 14:33
yedekte tutma mantığı kafama bir türlü oturmuyor. olumsuz sonuçlandırıp bir şans daha verebilirlerdi. 2. seçenek daha mantıklı geliyor. bakalım zaman gösterecek.

Bence olumsuz olup da tekrar o süreçleri yaşamaktansa geç olsun güç olmasın yolu daha mantıklı geliyor :)

rtu
02.Ocak.2019, 14:47
CRM'e seninle aynı hafta girmemize rağmen kurula 19.12.2018 öğleden sonra oturumunda girebildim.

Hocam sizin sonuçlar, bu cuma gelir. Bizim beklememiz sizden bağımsız muhtemelen.

mtunc
02.Ocak.2019, 15:03
Hocam sizin sonuçlar, bu cuma gelir. Bizim beklememiz sizden bağımsız muhtemelen.

Neden böyle olduğuna dair ciddi bir merakım var. Sizin durumla ilgili düşüncelerini baz alarak söylüyorum. Sonucu ilgiyle takip edeceğim.

keskinhavacı
02.Ocak.2019, 19:44
İki ihtimal var;
1- Bizi yedek tutuyorlar

Hocam bu MPL sınıfı dediğiniz nedir acaba?

Egemu
02.Ocak.2019, 20:47
Arkadaslar ben dil belgemi agustosta teslim ettim dlrdan önce. Dil belgemi süresi 14 ocakta doluyor kurul için tekrar dil belgesi almam gerekiyor mu acaba bilgisi olan yardımcı olursanız sevinirim.

rtu
02.Ocak.2019, 20:52
Hocam bu MPL sınıfı dediğiniz nedir acaba?

Daha önce de konuşuldu ancak hatırlatmak isterim; bilindiği üzere THY şuan ATPL Entegre eğitim verditiyor. Hem Sn.Bilal Ekşi Bey'in hem de içeriden alınan bilgiye dayanarak artık MPL eğitime geçileceği hakkında kesin bir yön var. Normalde bu sene sonu ilk sınıfı göndereceklerdi ancak bir aksilik veya ilave olduğu için MPL sınıfı olmadı. Kurula girecek arkadaşların ve sonrasındaki kısa sürede MPL için imza atabileceklerini değerlendirmeleri gerek.

keskinhavacı
02.Ocak.2019, 21:29
Daha önce de konuşuldu ancak hatırlatmak isterim; bilindiği üzere THY şuan ATPL Entegre eğitim verditiyor. Hem Sn.Bilal Ekşi Bey'in hem de içeriden alınan bilgiye dayanarak artık MPL eğitime geçileceği hakkında kesin bir yön var. Normalde bu sene sonu ilk sınıfı göndereceklerdi ancak bir aksilik veya ilave olduğu için MPL sınıfı olmadı. Kurula girecek arkadaşların ve sonrasındaki kısa sürede MPL için imza atabileceklerini değerlendirmeleri gerek.

Bunun olmasının belli bir sebebi var mı hocam? Daha önce yazdıysanız link de atabilirsiniz. Teşekkürler.

pesEtmekYok
02.Ocak.2019, 21:35
Bunun olmasının belli bir sebebi var mı hocam? Daha önce yazdıysanız link de atabilirsiniz. Teşekkürler.

akademi süresini kısaltarak, öğrencileri daha hızlı bir şekilde kokpite sokmak.

rtu
02.Ocak.2019, 21:39

akademi süresini kısaltarak, öğrencileri daha hızlı bir şekilde kokpite sokmak.

Birinci sebebi bu, muhtemelen 787 ve 350 filosuna daha hızlı ekip yetiştirmek. Geniş gövde mevzuatını hatırlamıyorum.
Diğer sebepler ise:
Akademi mezunlarının kaçmalarının zorlaşması ve tipte daha fazla simülatör deneyimi gibi unsurlar.

depp28
02.Ocak.2019, 23:09
Birinci sebebi bu, muhtemelen 787 ve 350 filosuna daha hızlı ekip yetiştirmek. Geniş gövde mevzuatını hatırlamıyorum.
Diğer sebepler ise:
Akademi mezunlarının kaçmalarının zorlaşması ve tipte daha fazla simülatör deneyimi gibi unsurlar.

Tam anlayamadım, biraz daha açabilir misiniz

DelSolar
03.Ocak.2019, 11:19
Merhaba,
Örnek bir MPL sürecini aşağıda bulabilirsin;
Faz1:ATPL Teori - 26 hafta - Uçuşlar (Cessna tipi - 23 hafta)
Faz2: Basic Phase - (School + Basic Simulator) - 6 hafta
Faz 3:Intermadiate phase (School + Details simulator - 8 hafta
Faz 4:Advanced - school + Details simulator - 6 hafta
Airline: Base + Line - 9 hafta

Görüldüğü üzere toplamda daha kısa sürede daha fazla simülatör ile (bence) Kokpite daha hazır bir FO yetiştirebiliyorsunuz. Uzun vadede programların çoğunun bu sisteme geçeceğini düşünüyorum.

NorteAfricano
03.Ocak.2019, 13:47
Sizce crm i feedbacksiz geçmek kurul için avantaj sağlar mı?

depp28
03.Ocak.2019, 14:27

sanmiyorum. crm den hiç feedback almamış ama kurulda elenmiş bir aday tanıyorum. net bir formül malesef yok.

pesEtmekYok
03.Ocak.2019, 14:33

bence evet. Kurul size farklı gözle bakacağından ötürü değil de, siz belirtilen feedback acaba neden verildi, kurulda nasıl olayım bu bu feedback te iddia edildiği gibi olmadığımı göstereyim, diye çabalarken elenebilirsiniz. Şahsen benim aldığım "yüksek özgüven" feedbacki beni kurulda olumsuz etkiledi.

rtu
03.Ocak.2019, 15:48
Az önce olumsuz e-postamı aldım. Hayırlı olsun. :)

teslawasright
03.Ocak.2019, 16:07

seni yoran hayat bize neler yapmaz reyiz. şaka bir yana emekleriniz adına üzüldüm ama pek yılacak birine benzemiyorsunuz bir sonraki denemede sende bu iş hocam gönlünü ferah tut iyi çalışmalar ;)

depp28
03.Ocak.2019, 16:27
seni yoran hayat bize neler yapmaz reyiz. şaka bir yana emekleriniz adına üzüldüm ama pek yılacak birine benzemiyorsunuz bir sonraki denemede sende bu iş hocam gönlünü ferah tut iyi çalışmalar ;)

üzüldüm hocam, keep trying.

kharpote
03.Ocak.2019, 17:02
umarım 2. mülakatta geçersin rtu.

pesEtmekYok
03.Ocak.2019, 17:06

geçmiş olsun kardeşim. İlan açıldığı gibi başvuracak mısın?

rtu
03.Ocak.2019, 20:57
Hepinize teşekkür ederim. Maalesef pürüssüz giden süreç biraz pürüze uğradı.
10 sene önce bu yola baş koyarken her türlü sonuca kendimi hazırlayacağıma söz vermiştim, hastalık veya herhangi elimde olmayan bir sıkıntı gibi. THY sürecinde sekteye uğramam, havacılık konusundaki gayretim THY'den bağımsız olduğu için, beni üzse de pes ettirmez. Daha beter engeller görmüştüm. :) İkinci şansımda geçme ihtimalim birincide geçme ihtimalimden daha düşün olduğu için tamamen olumsuz sonuca daha da hazırım. Ancak neden olumsuz olduğunu bilmek isterim. Eğer kurul masasında olumsuz olsaydı direkt olarak ilk olumsuzlarla birlikte bildirilirdim gibime geliyor. Bu kadar beklememin üzerine tek tahminim güvenlik soruşturmasındaki dosyamın bu soruşturmayı yapan kurumdan henüz THY'ye ulaşmaması, daha fazla beklememek için bana direkt olarak olumsuz vermeleri muhtemel.
Şuan için hangi ilana başvurmak istediğimden emin değilim. Mental olarak biraz dinlenmem lazım.

lonesome
03.Ocak.2019, 22:35
Hepinize teşekkür ederim. Maalesef pürüssüz giden süreç biraz pürüze uğradı.
10 sene önce bu yola baş koyarken her türlü sonuca kendimi hazırlayacağıma söz vermiştim, hastalık veya herhangi elimde olmayan bir sıkıntı gibi. THY sürecinde sekteye uğramam, havacılık konusundaki gayretim THY'den bağımsız olduğu için, beni üzse de pes ettirmez. Daha beter engeller görmüştüm. :) İkinci şansımda geçme ihtimalim birincide geçme ihtimalimden daha düşün olduğu için tamamen olumsuz sonuca daha da hazırım. Ancak neden olumsuz olduğunu bilmek isterim. Eğer kurul masasında olumsuz olsaydı direkt olarak ilk olumsuzlarla birlikte bildirilirdim gibime geliyor. Bu kadar beklememin üzerine tek tahminim güvenlik soruşturmasındaki dosyamın bu soruşturmayı yapan kurumdan henüz THY'ye ulaşmaması, daha fazla beklememek için bana direkt olarak olumsuz vermeleri muhtemel.
Şuan için hangi ilana başvurmak istediğimden emin değilim. Mental olarak biraz dinlenmem lazım.

cok merak ediyorum, mulakatta veya baska bir yerde bu sitede administrator oldugunuzu belirtmis miydiniz?

rtu
03.Ocak.2019, 23:21
cok merak ediyorum, mulakatta veya baska bir yerde bu sitede administrator oldugunuzu belirtmis miydiniz?

Başvuruda gönderdiğim özgeçmişimde vardı. Ancak bunun bir sıkıntı yarattığını düşünmüyorum, yönetici olmayı kendim istedim ve bundan maddi bir beklentim olmadı.

mtunc
04.Ocak.2019, 06:57

Hayırlısı olsun, bu kadar özverili çalıştığın bir süreçten yılmayacağını biliyorum.

Umarım ikinci denemede şeytanın bacağını kıracaksın

Gurogg
04.Ocak.2019, 08:44
Cok uzuldum, acikcasi benim de motivasyonumu kiriyor senin olumsuz aldigini gormek. Yeteri kadar dinlendikten sonra yeniden basvuru yaparsin umarim, basarilar.

atigol
04.Ocak.2019, 12:54
Rtu sen kurul mülakatı tecrübeni paylaşmış mıydın, olumsuz olmasına sebep olabileceğini düşündüğün bir durum oldu mu mülakatta?

rtu
05.Ocak.2019, 12:51
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Daha sonra detaylı bir kurul vs. tecrübesi yazacağım. Ancak WhatsApp gruplarına kesinlikle müsaade etmeyeceğim maalesef.
WhatsApp grupları üzerinden bilgi alışverişi yapılacaksa forumun olmasının manası yok. Dilerseniz forumu kapatalım?

lonesome
05.Ocak.2019, 12:53
anlaşılan grupların varlığını insanlardan gizleyerek iş yaptığınızı zannediyorsunuz. sizin için burada aldığınız hit'in, insanlara süreçlerinde yardımcı olmaktan daha önemli olduğu anlaşılıyor. hesabımı silerek forumdan ayrılıyorum. herkese süreçlerinde başarılar.

rtu
05.Ocak.2019, 13:30
İsabet olmuş, ayrıca IP banlanmıştır. WhatsApp gruplarında başarılar.

emretovic
09.Ocak.2019, 12:39
Arkadaşlar 2. denemede kurul mülakatından geçen tanıdığınız var mı? Geçtilerse nasıl geçtiler, nasıl bir çalışma yaptılar ve bunu mülakatta nasıl yansıttılar ? Aynı gün girdiğim bütün retest adaylar olumsuz aldı. Genel anlamda retest adaylara olumsuz bir bakış açısı vardır diyebilir miyiz?

Gurogg
09.Ocak.2019, 13:00
Diyemeyiz, geçen birçok aday var. Benim arkadaşım yok, hepsi forumda gördüklerim.

Mr.Destroyer
09.Ocak.2019, 13:04
Arkadaşlar 2. denemede kurul mülakatından geçen tanıdığınız var mı? Geçtilerse nasıl geçtiler, nasıl bir çalışma yaptılar ve bunu mülakatta nasıl yansıttılar ? Aynı gün girdiğim bütün retest adaylar olumsuz aldı. Genel anlamda retest adaylara olumsuz bir bakış açısı vardır diyebilir miyiz?

Benim grubumda 3. kez giren vardı. Neler yaptı, nasıl hazırlandı bilemiyorum ama olumlu sonuçlandı süreci. Umutsuzluğa kapılmayın derim.

IOM1988
09.Ocak.2019, 13:07

Hocam sen ne zaman girdin kurula ?

rtu
09.Ocak.2019, 13:13
Benim grubunda 3. defa girenler olumlu aldı. İkinci defa gireni ise bilmiyorum. Re-test şansı birinci girişe göre daha az tabii. He bir de neden olumsuz aldığınızda bağlı.. Mülakat mı yoksa güvenlik soruşturması vs. mi?

emretovic
09.Ocak.2019, 17:42
Benim grubunda 3. defa girenler olumlu aldı. İkinci defa gireni ise bilmiyorum. Re-test şansı birinci girişe göre daha az tabii. He bir de neden olumsuz aldığınızda bağlı.. Mülakat mı yoksa güvenlik soruşturması vs. mi?

Re-test adayların şansı daha az çıkarımını neye dayanarak yaptınız hocam ?

Benim grubumda 3. kez giren vardı. Neler yaptı, nasıl hazırlandı bilemiyorum ama olumlu sonuçlandı süreci. Umutsuzluğa kapılmayın derim.

her ne kadar can sıkıcı bir durum olsa da umutsuzluğa kapılmış değilim. biz de böyle, dişimizle tırnağımızla kazıya kazıya rövanşlarda çeviriyoruz maçları. :)

air_jordan
17.Ocak.2019, 19:25
kısa zaman önce kurula girmiş birisi özelden yazabilirmi acaba bir sorum olacak.

cadetpilot
17.Ocak.2019, 23:32
Re-test alan birisi özel mesaj atabilir mi?

Adaypilot94
20.Ocak.2019, 11:53
merhabalar daha önce soruldu mu bilmiyorum ama kuruldan olumsuz alıp re test e girmek için tekrar CRM e giriyor muyuzyoksa direk kurul tarihi mi veriliyor acaba

depp28
20.Ocak.2019, 12:58
merhabalar daha önce soruldu mu bilmiyorum ama kuruldan olumsuz alıp re test e girmek için tekrar CRM e giriyor muyuzyoksa direk kurul tarihi mi veriliyor acaba

dlr ve crm in geçerlilik süresi var, eğer bu sürede başvurursan direkt kurula cagrilirsin.

Adaypilot94
20.Ocak.2019, 13:03
anladım çok teşşekür ederim

akdemirbora
30.Ocak.2019, 10:18
Arkadaşlar merhaba, ön kayıt formunda doldurmamız istenen kayıt tarihine hangi tarih yazılmalı?
Başvuruyu yaptığımız tarih mi yoksa kurula girilecek tarih mi ?

deferans
30.Ocak.2019, 10:55
Arkadaşlar merhaba, ön kayıt formunda doldurmamız istenen kayıt tarihine hangi tarih yazılmalı?
Başvuruyu yaptığımız tarih mi yoksa kurula girilecek tarih mi ?

Kurul tarihinizi yazın...

f6040057
02.Şubat.2019, 21:34
Merhabalar sayin ve sevgili arkadaslar
Ayrica forumu takip eden cok degerli thy personeli buyuklerimiz..
Arkadaslar ocak ayi 3. haftasi kurul mulakatina girmis bulunmaktayim.
Ocak ayinda kurul mulakatina giren arkadaslardan sonuclari gelen var mi?

Kinyas35
06.Şubat.2019, 08:34
Arkadaşlar merhaba, kurul mülakatına hazırlanıyorum ancak dil belgem henüz olmadığı için kurul tarihi almadım daha dolayısıyla kurul davet maili de almadım.
Okuduğum kadarıyla kurul öncesi ön kayıt formu isteniyor bu formu paylaşabilecek biri olursa sevinirim. Herkese başarılar.

Kinyas35
07.Şubat.2019, 09:55
sorular sürpriz olmasa da, kurulun tavrının, muamele şeklinin CRM deki ile uzaktan yakından alakası yoktu.
Ya da bana denk gelen CRM psikologları ile Kurulu ik cileri birbirlerinden çok farklıydı.

Fark neydi anlatabilir misin ?Teşekkürler.

MRC_SRC
17.Şubat.2019, 17:46
Herkese selam. Kurul Re-test e hazırlanıyorum. Bazen sorulabiliyor kurulda THY kaç destinasyona uçuyor? Enson neresi Eklendi vs?

Ben şöyle bir habere ulaştım:
"Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Yolları, Lusaka uçuşları ile birlikte dünya çapında uçuş ağını 124 ülke ve 306 destinasyona ulaştırarak, dünyanın en çok ülkesine ve en çok uluslararası destinasyonuna uçan havayolu şirketi olmayı sürdürüyor."

THY resmi sitesinden kontrol ettiğimde de hala 124 ülke ve 306 uçuş noktası gözüküyor. Ama en son 14.12.2018 de güncellenmiş.

Bu tarihten sonra eklenen yeni bir uçuş noktası var mı? Yoksa en güncel hali bu şekilde midir?
Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

serkan1903
17.Şubat.2019, 18:16
124 ülke ve 318 nokta olarak biliyorum, kaynağı aşağıda paylaştım,

https://twitter.com/SHGM/status/1095642993812561920

MRC_SRC
17.Şubat.2019, 18:28
124 ülke ve 318 nokta olarak biliyorum, kaynağı aşağıda paylaştım,

https://twitter.com/SHGM/status/1095642993812561920

Bu bana tüm ülke çapındaki hava yollarının toplamı gibi geldi?

"Bakanımız toplantıda, 124 ülkede 318 noktaya uçulduğunu, 515 olan uçak sayısının 2019 sonunda 550'ye çıkarılmasının hedeflendiğini açıkladı, havacılıkta sertifikasyon işlemlerinin milli olarak yapılmaya başlandığına ve HÜRKUŞ'un @SHGM tarafından sertifikalandırıldığına da değindi"

Tweet böyle. Yani bakan tarafından yapılmış açıklama. THY yetkilisi tarafından değil. zaten 2019 sonunda thy de ki uçak sayısı 550 ye çıkamaz. o çok imkansız. Bence ülke geneli için yapılan bir açıklama.

Ayrıca resmi siteyi mi dikkate almak lazım? Yoksa haberleri mi baz almak lazım?

yigitsnmz
19.Şubat.2019, 12:32

Re-testte şansın daha az olduğu görüşüne saygı duymakla birlikte katılmıyorum. Bildiğim kadarıyla re-testte tamamen başka bir ekip tarafından mülakatınız yapılıyor en azından 3 kişiden 2 si farklı oluyor. Bunu da adayın ön yargısız bir şekilde değerlendirilebilmesi için yapıyorlar diye düşünüyorum

zcankk23
21.Şubat.2019, 00:24
Arkadaşlar, kurul mülakatında tam olarak ne soruluyor? Bilenler varsa paylaşabilir mi? Bir çok kaynak var evet hangisi en doğru olan bilmiyoruz. Tşk

Mr.Destroyer
21.Şubat.2019, 07:56
Arkadaşlar, kurul mülakatında tam olarak ne soruluyor? Bilenler varsa paylaşabilir mi? Bir çok kaynak var evet hangisi en doğru olan bilmiyoruz. Tşk

Hocam bu yazılı sınav değilki şu soruluyor bu soruluyor diye paylaşalım. Forumda paylaşılan mülakat tecrübelerini okuduysanız zaten oradaki sorulara benzer sorular geliyor genelde. Mülakat tecrübesi yazan arkadaşların da yalan yazarak insanları yanlış yönlendireceklerini düşünmeniz bence haksızlık. Herkes ne yaşadıysa onu yazıp paylaşıyor. Yani hepsi doğrudur çünkü herkese farklı farklı sorular gelmesi kadar doğal başka bir durum söz konusu değil. Sonuç olarak en doğru kaynak diye birşey yok mülakatlar kişisel ilerliyor.

air_jordan
17.Mart.2019, 20:47
Bence mülakatlarda ne sorulduğu ya da ne cevap verdiğiniz değil önemli olan nasıl cevap verdiğiniz. baskı altında soğukkanlı mısın ? düşünerek mi cevap veriyorsun ? sorguluyor musun ? tümden gelip nedene, nedenden yola çıkıp tüme gidebiliyor musun ? ketum musun ? oturuşun, kalkışın, duruşun THY'yi şirket içinde ve dışında temsil edebilecek düzeyde mi ? diksiyonun düzgün mü ? ingilizce seviyen söyleneni anlayıp yorum yapabilme ve yaptığın yorumları karşıya düzgün bir şekilde aktarabilecek seviyede mi ?
Benim kişisel görüşüm bunlara bakıyorlar.

yigitsnmz
17.Mart.2019, 21:36

En doğru olan diye birşey yok hocam, sırayla giren adayların mülakatları arasında bile sorulan sorular bazında önemli farklar olabiliyor. Ama genellikle şunlar sorgulanır; neden pilotluk? zayıf/güçlü yönler, stres yönetimi, eleştriye açık mı, kurum kültürüne uygun mu, ingilizce konuşarak kendini ifade edebiliyor mu, analitik düşünce yetileri gelişmiş mi, temel düzeyde teknik bilgi.

air_jordan
18.Mart.2019, 13:31
Hocam tabiki herkesin mülakatı farklıdır ama benim mülakatımda bunların sorgulandığını sonradan mülakattaki soru ve cevapları düşününce anladım. Sizde farklı diğer arkadaşlarımızda daha farklı olabilir. İnşallah herkes gönlündeki hayallere kavuşur.

Emress758
19.Mart.2019, 06:47
Bence de Tam olarak mulakat bu

Arifius
03.Nisan.2019, 16:01
Arkadaşlar merhaba, 10 Nisan'da kurul mülakatına gireceğim. Temel havacılık bilgileri, THY'nin pilot, uçak ve destinasyon bilgilerini, ödüllerini, kazalarını, güncel havacılık olaylarını araştırdım. Ayrıca kendime dair sorulabilmesi muhtemel sorular üzerinden pratik yaptım; fakat İngilizce speaking konusunda biraz endişeliyim IELTS sınavından 6.5 almama rağmen. Sürece hazırlanırken biraz ihmal ettim ve seviyem düştü. Kurul mülakatına giren arkadaşlarıma göre İngilizce seviyesi açısından kurulun beklentisi ne derece? Yani, bazen tıkanabilme durumum olabiliyor kendimi ifade ederken. Bunlar aşırı önem arz ediyor mu?

çipura
03.Nisan.2019, 21:20
@Ariflus hocam.
Bence tedirgin olmanıza gerek yok.
CRM'de pilot karakterini arıyorlar,siz onu zaten ortaya koymuşsunuz.
KURUL'da bu karakteri perçinleyen ve şirkete yaraşır bir görüntü sergilerseniz,ing.konuşmada ufak tefek tutukluluklara takılmazlar.
Öyle bir durum yaşarsanız,bu sorun üzerinde çalıştığınız konusunda mülakatçılara somut bilgiler verin.

Başarılar...

Arifius
04.Nisan.2019, 11:54
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Umarım, sürecimin sonunda güzel bir sonuçla kurul mülakatım ve diğer sınavlarım hakkında tecrübemi siz arkadaşlarımla paylaşırım. Bütün pilot adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

alvinak
10.Nisan.2019, 21:20
Merhaba, forumda yeniyim. Umarım sorumun cevabını yanlış yerde aramıyorumdur.
Akademiye giriş koşullarına artık önlisans eklendi. Ben de şu an Uçak Teknolojisi bölümünde okumaktayım. Mezun olduktan hemen sonra akademiye başvurduğum takdirde, değerlendirme sürecinde bu durum olumsuzluk yaratır mı? İş tecrübem yok, 22 yaşındayım, kadınım ve önlisans mezunu olacağım. Akademi öğrencilerinden mühendislik harici gelenler var mıydı? (sözel, eşit ağırlık, önlisans). Cevaplarsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ediyorum :64:

tramola
10.Nisan.2019, 21:25
Ön lisans var mı bilemiyorum ama adayların en azından yarısı mühendislik fakultesi mezunu değil. Ön lisans şartı ne zaman yapıldı bilemiyorum ama çok uzun bir süre önce olmadığını biliyorum. Bundan dolayı çok fazla ön lisans mezunu olduğunu düşünmüyorum. Fakat bu direkt olarak bir eleme kriteri değildir.

adayyadayyi
11.Nisan.2019, 08:11
Merhaba, forumda yeniyim. Umarım sorumun cevabını yanlış yerde aramıyorumdur.
Akademiye giriş koşullarına artık önlisans eklendi. Ben de şu an Uçak Teknolojisi bölümünde okumaktayım. Mezun olduktan hemen sonra akademiye başvurduğum takdirde, değerlendirme sürecinde bu durum olumsuzluk yaratır mı? İş tecrübem yok, 22 yaşındayım, kadınım ve önlisans mezunu olacağım. Akademi öğrencilerinden mühendislik harici gelenler var mıydı? (sözel, eşit ağırlık, önlisans). Cevaplarsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ediyorum :64:

merhaba, çalışma ortamında birçok yönden kendimizi deneme şansı bulabiliyoruz: çatışma yönetimi, ikna etme, öfke kontrolü, empati, liderlik vb. bu açılardan karakterinize güveniyorsanız olumsuzluk yaşamazsınız. crm'e çalışır gibi biraz örnek bulmaya çalışın genellikle sorulan sorulara, durumunuza bi bakın derim. gerekliyse biraz çalışmanın faydası olabilir. kadın ya da erkek olmanın sürece etkisi olmuyor :)

adayyadayyi
11.Nisan.2019, 09:02
kaptan_mesut_1 mesajınıza dönüş yapamıyorum posta kutunuz dolu

alvinak
11.Nisan.2019, 16:48
merhaba, çalışma ortamında birçok yönden kendimizi deneme şansı bulabiliyoruz: çatışma yönetimi, ikna etme, öfke kontrolü, empati, liderlik vb. bu açılardan karakterinize güveniyorsanız olumsuzluk yaşamazsınız. crm'e çalışır gibi biraz örnek bulmaya çalışın genellikle sorulan sorulara, durumunuza bi bakın derim. gerekliyse biraz çalışmanın faydası olabilir. kadın ya da erkek olmanın sürece etkisi olmuyor :)

O kadar güzel bir dille açıklamışsınız ki gerçekten bu yöndeki korkum bir nebze de olsa azaldı. Çok teşekkür ederim cevabınız için :)

adayyadayyi
11.Nisan.2019, 16:55
O kadar güzel bir dille açıklamışsınız ki gerçekten bu yöndeki korkum bir nebze de olsa azaldı. Çok teşekkür ederim cevabınız için :)

rica ederim, kolaylıklar :)

sicadnauseam
15.Nisan.2019, 14:25
Merhaba;
Yeni açılan ilanları takip ederseniz güncel bilgilere ulaşırsınız. Ancak bir önceki ilanda Ön lisans ve lisans mezunları başvuru yapabilmekteydi. Önlisansların tek farkı dil belgesini sürece başlamadan sisteme yüklemeleri gerekmekteydi. Benim tavsiyem acele etmeyin süreci buradan ilk aşamasından son aşamasına kadar okuyun. Okumanız gereken kitap ve dökümanları okuyun. DLR için dosyaları indirip kendinizi test edin. Hatta benim yaptığım gibi önce kapsamlı bir sağlık muayenesinden geçin ve parasal sıkıntınız yoksa bir kaç tanışma uçuşu yapın. psikomotor hareketlerinizi test edin. bu anlattıklarımın hepsi bittikten sonra sürece başlamanız şansınızı yüksek oranda arttıracaktır. Eğer çalışmıyorsanız bu söylediklerimi bir kaç ay içinde halledebileceğinizi düşünüyorum.

alimingle
18.Nisan.2019, 21:04
Merhaba arkadaşlar,
Her okuduğum yerde Davut Bey ismini görüyorum. Benim için Erol Egemen oldu resmen:D Birisi açıklayabilir mi lütfen her hangi bir İK'dan farkı ne? Neden herkes mülakatınızda Davut Bey var mıydı sorusunu sormakta?

floralessence
03.Mayıs.2019, 15:10
Such a great post to know different useful information.

tarcanalp
06.Mayıs.2019, 10:57
toefl yada ielts belgesini hangi sürece kadar yetiştirmemiz gerekiyor acaba ? şu nedenden dolayı soruyorum amacım olabildiğince bu sınavlara geç bir tarihte girmek ve o tarihe kadar daha çok çalışabilmek.

tarcanalp
06.Mayıs.2019, 11:08
hocam ielts yada toefl belgesini en son hangi sürece kadar teslim etmemiz gerekiyor.

buraktiftikci
06.Mayıs.2019, 11:24
hocam ielts yada toefl belgesini en son hangi sürece kadar teslim etmemiz gerekiyor.

Kurul mülakatı öncesi en geç teslim etmeniz gerekiyor. Belgeyi teslim etmezseniz CRM olumludan sonra kurul mülakatı tarih maili gelmiyor.

ceylan20
07.Mayıs.2019, 09:56
Bu sabah CRM olumlu mailini aldım. IELTS dil belgemi başvuruyu yaparken değil, başvurudan 10 gün sonra sonuç belli olunca Kokpit İstihdam'a gönderip DLR sürecine başladım. Ancak gelen mailin altında başvuru aşamasında dil belgesini beyan etmeyen adayların Kurul Mülakatı planlamasının yapılabilmesi için dil belgesini mail atması gerekmektedir yazıyor. Tarih alabilmek için tekrardan dil belgesini göndermek mi gerekiyor ilk başvuruda ibraz etmedim için? Dil belgesini almış arkadaşlara ne kadar sürede geliyor Kurul tarih maili ortalama olarak?

Gurogg
07.Mayıs.2019, 10:28
Sen her ihtimale karsi tekrar gonder belgeni. Yogunluktan dolayi cok gec kurul daveti geliyor bu aralar. Benim CRM sonucum 15 nisan'da belli oldugu halde hala davet almadim. Haziran ayina planlanacagini soylediler ancak gunum belli degil.

sicadnauseam
07.Mayıs.2019, 10:41
Yoğunluktan dolayı evrakınızı sizin başvuru sürecinizle ilişkilendirememiş olabilirler. Benim fikrim; Başvurumdan 10 gün sonra dil belgemi göndermiştim. Sanırım karışıklık oldu başvurumla ilişkilendirilmedi, sonuç belgesini ekte bulabilirsiniz." gibi uygun bir dille tekrar gönderin.

fukotips
21.Mayıs.2019, 13:23
Arkadaşlar merhaba,
Kurul mülakatı daveti mailinde gönderilen iş başvuru formunu çıktı alıp el yazısı ile doldurup taratarak mı gönderiyoruz yoksa wordde doldurup mail atmamız yeterli mi? Ayrıca süre kısıtlaması verilmemiş bu döküman için de ön kayıt formunun süre kısıtlaması geçerli mi?

Azazil89
21.Mayıs.2019, 13:41
Arkadaşlar merhaba,
Kurul mülakatı daveti mailinde gönderilen iş başvuru formunu çıktı alıp el yazısı ile doldurup taratarak mı gönderiyoruz yoksa wordde doldurup mail atmamız yeterli mi? Ayrıca süre kısıtlaması verilmemiş bu döküman için de ön kayıt formunun süre kısıtlaması geçerli mi?

Evet hocam, mailde yazan son tarihi baz alabilirsiniz.
Word haline göndermeniz gereklidir. Mailde "aynı formu mülakat günü çıktı alıp imzalayarak getirmeniz" isteniyor.

fukotips
21.Mayıs.2019, 15:28
Evet hocam, mailde yazan son tarihi baz alabilirsiniz.
Word haline göndermeniz gereklidir. Mailde "aynı formu mülakat günü çıktı alıp imzalayarak getirmeniz" isteniyor.

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Mülakatınızda başarılar dilerim.

Azazil89
25.Mayıs.2019, 12:24
Bir şey merak etmek istiyorum, kurul geçirmiş arkadaşlardan yardım isteyeyim:
-Ilk başvuru aşamasında CV gönderdik
-DLR aşamasında biographic data formu + 10 soruluk form doldurduk
-CRM aşamasında Türkçe form + 12 soruluk form doldurduk
- Kurul aşamasında iş başvuru formu doldurduk

Kurul mülakatı ekibinin elinde bunların hangisi / hangileri oluyor?

belongtosky
25.Mayıs.2019, 13:53

2 kere kurula girdim anladığım kadarıyla hepsi ellerinde var. DLR-2 kalktığı için belki artık 10 soruluk bio data formu olmayabilir.

DroneQueen
26.Mayıs.2019, 16:17
Selam. DLR1'i geçemezsek mülakata girebiliyor muyuz?

Azazil89
26.Mayıs.2019, 17:29
Selam. DLR1'i geçemezsek mülakata girebiliyor muyuz?

Tabi hocam, hatta hiçbir aşamadan geçemesen bile kokpite girebiliyorsun :D

Işe alım bir süreçtir.
Bu süreçte sırasıyla;
-Dil sınavı (DYNED ve/veya IELTS/TOEFL)
-DLR
-CRM
-Kurul Mülakatı
-Class 1 sağlık setifikası kontrolü
Aşamalarının her birinden başarıyla gecmelisin.

mélich
27.Mayıs.2019, 11:52

Hocam 10 soruluk bio formu DLR-2 için, onu direkt Almanya’ya gönderiyorlar diye biliyorum. DLR-2 de artık olmadığı için o formun bir önemi yok. Benim kurulumda sadece iş başvuru formu üzerinden sorular sordular. Ama crm’de mülakat yapılırken tutulan notlar kurul ekibinin elinde var. Çünkü crm’dekine çok benzer sorular geldi bana.

toshix
29.Mayıs.2019, 11:08
Arkadaşlar merhaba, kurul mülakatında aşırı heyecan yaptım vücut olarak da çok terlemeye müsait bir yapım var onun da etkisi ile dikkatim dağıldı istediğim performansı gösteremediğimi düşünüyorum. Bu şekilde heyecan yapıp da olumlu alan aday var mı bildiğiniz yoksa hiç umutlandırmayayım mı kendimi?

fly flew flown
29.Mayıs.2019, 17:33
Arkadaşlar merhaba, kurul mülakatında aşırı heyecan yaptım vücut olarak da çok terlemeye müsait bir yapım var onun da etkisi ile dikkatim dağıldı istediğim performansı gösteremediğimi düşünüyorum. Bu şekilde heyecan yapıp da olumlu alan aday var mı bildiğiniz yoksa hiç umutlandırmayayım mı kendimi?

Heyecanın bir eleme sebebi olmadığını aksine görmek istedikleri bir şey olduğunu söylüyor mülakat ekibi. Ancak heyecanın strese dönüşmesi ve yükselen stres seviyenizi kontrol edememeniz onlar açısından negatif bir etki yaratıyor.

muzakker
09.Haziran.2019, 15:14
Merhabalar. Girmiş olan arkadaşlar, kurul mülakatı öncesi yapılan boy & kilo ölçümü hakkında detay verebilir misiniz? Tartım ve ölçümler normalde kendi yaptığımız ölçümlerle eş değerler gösteriyor mu yoksa belirgin farklar çıkıyor mu acaba? Ölçüm methodu nedir, elektronik aletler mi analog aletler mi kullanılıyor acaba?

feraye
09.Haziran.2019, 15:26
Merhabalar. Girmiş olan arkadaşlar, kurul mülakatı öncesi yapılan boy & kilo ölçümü hakkında detay verebilir misiniz? Tartım ve ölçümler normalde kendi yaptığımız ölçümlerle eş değerler gösteriyor mu yoksa belirgin farklar çıkıyor mu acaba? Ölçüm methodu nedir, elektronik aletler mi analog aletler mi kullanılıyor acaba?

Merhabalar. Boy ölçümü duvara yapıştırılmış bir boy ölçüm çizelgesi üzerinden, kilo ölçümü ise elektronik tartı üzerinden yapılıyor. Boyum evde ölçtüğüm ile birebir aynı, kilom ise 300-400 gram fazla çıkmıştı. Kilomun fazla çıkmasının sebebi üzerimdeki kıyafetlerin ağırlığından dolayı olduğunu düşünüyorum ki çıkan küsüratı silmişlerdi.

muzakker
09.Haziran.2019, 17:26
Merhabalar. Boy ölçümü duvara yapıştırılmış bir boy ölçüm çizelgesi üzerinden, kilo ölçümü ise elektronik tartı üzerinden yapılıyor. Boyum evde ölçtüğüm ile birebir aynı, kilom ise 300-400 gram fazla çıkmıştı. Kilomun fazla çıkmasının sebebi üzerimdeki kıyafetlerin ağırlığından dolayı olduğunu düşünüyorum ki çıkan küsüratı silmişlerdi.

Hocam cevap için teşekkürler. Peki yuvarlamaları aşağı mı yukarı mı yapıyorlar :)

feraye
09.Haziran.2019, 19:53
Hocam cevap için teşekkürler. Peki yuvarlamaları aşağı mı yukarı mı yapıyorlar :)

Örneğin 70.4 kiloysanız 70'e, 70.8 kiloysanız 70.5'e yuvarlıyorlar. Tabi bunlar tahminden ibaret.

Japerta
16.Haziran.2019, 15:37
Tabi hocam, hatta hiçbir aşamadan geçemesen bile kokpite girebiliyorsun :D

Işe alım bir süreçtir.
Bu süreçte sırasıyla;
-Dil sınavı (DYNED ve/veya IELTS/TOEFL)
-DLR
-CRM
-Kurul Mülakatı
-Class 1 sağlık setifikası kontrolü
Aşamalarının her birinden başarıyla gecmelisin.

Sesli güldüğümü belirtmek isterim :)