PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Time Sharing

REDDD
30.Ekim.2018, 22:30
Selam arkadaşlar,

DLR-1 sınavının her modülüne dair tecrübelerin paylaşıldığı, tatiklerin üretildiği, fikirlerin tartışıldığı başlıklar bulunuyor. Sunexpress sürecine dair ise kaynak ve deneyim oldukça kısıtlı.

mollymawk yazmanın bile beceri istediği bu sınava dair modül modül fikirlerin paylaşılmasınının faydalı olucağını düşünüyorum. Belki admin arkadaşlarımız mollymawk başlığı diye bir başlık yaratıp bu modül başlıkları altına sabitler ve tıpkı dlr-1 gibi bir birikimin oluşmasına yardımcı olurlar.

REDDD
03.Kasım.2018, 23:44
Bu modülde 4700-4800 civarlarına ulaşabilen var mı?

Raziyekeskin
04.Kasım.2018, 19:14
mollymawk sitesine üye olabilen var mı

nur89
10.Kasım.2018, 09:42
Bu modülde 4700-4800 civarlarına ulaşabilen var mı?

hocam ben en fazla 4605 yaptım ama artık çıkan soruları ezberledim sayılır çöze çöze.

o yüzden gerçek sınavda ne yaparım bilemiyorum.

açıkçası en çok çekindiğim bölüm de bu mollymawkta.

bu modülde ellerimi nasıl kullanmam gerektiği konusunda hala standart oturtamadım.

klavye sol elle uçağa yön veriyorum mouse sağ elimde.

soruların a b için cevaplarını bazen sağ elle bazen sol elle yazıyorum.

sol el şu açıdan mantıklı; cevap yazarken uçağı zaten hareket ettirmiyoruz. o yüzden makul oluyor.

sağ elde de daha hızlı yazabildiğim için bazen sağla hemen yazmaya çalışıyorum ama o zaman göstergelere yetişmekte gecikme olabiliyor.

ben bir de matematik hesaplamalarında yeterince pratik değilim. sağ elimi bazı soruları kağıda yazıp görerek hesaplamayı düşünüyorum ama öyle olursa iş hepten çığırından çıkıyor...

Bilemedim hocam

Sizin var mı taktikleriniz, tavsiyeleriniz?

Başarılar

neodym01
20.Kasım.2018, 03:34
4744. 6 Denemede ulaştım. Sınavdaki bilgisayarlar evdeki bilgisayar gibi ergonomik değil o nedenle çok iyi hazırlamak lazım.

nur89
20.Kasım.2018, 05:09
Ben de güncelleme yapayım. Sınav öncesi denemelerde 4700leri gördüm. Malesef hep benzer ve daha basit matematik soruları çıkıyor denemelerde.

Gerçek sınavda 60ar 70er artisli diziler , 5 haneli sayılar, 4 haneli sayıların tek haneli sayıyla çarpımı, direk please entrada 4 5 haneli sayılar var.

Bir de açıkçası DLRda sinav basinda ön alıştırma yapma imkani oluyordu ve bu zihinsel pratik yapmaktan ziyade heyecanı yenmek ellerin uyuşukluğu ve soğukluğunu aşmak için çok faydalı oluyordu. Bu yönden ben sınavın ilk 5 dakikası adapte olmakta zorlandım. Yani normalde gösterge kırmızıya gelmeden basmayan biri o telasla basabilir. Başlamak için bir komut verilmiyor en geç şu vakitte başlayın diye. Heyecanınızı yendikten sonra başlamak iyi olabilir.

Neyse ki ben sınırda da olsa 25% ile geçtim.

4 5 haneli Matematik hesaplarında ve dizilerde kagida bisiler yazdım. Gözüm göstergelerde olarak yapmaya çalıştım. Çok haneli sorular az değil. O yüzden hepsini boş geçmek puan kaybettirir. Bir sekilde ya kagida yazarak ya da zihinden doğru cevaplamak lazım. Kağıda yazarsanız arada uçağı kontrol etmek gerekiyor. Cevaplamak uzun sürdüğü için normal uçak akışından fazla durmuş oluyoruz malum.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Başarılar herkese

Kaonashi
20.Kasım.2018, 12:38
Ben de güncelleme yapayım. Sınav öncesi denemelerde 4700leri gördüm. Malesef hep benzer ve daha basit matematik soruları çıkıyor denemelerde.

Gerçek sınavda 60ar 70er artisli diziler , 5 haneli sayılar, 4 haneli sayıların tek haneli sayıyla çarpımı, direk please entrada 4 5 haneli sayılar var.

Bir de açıkçası DLRda sinav basinda ön alıştırma yapma imkani oluyordu ve bu zihinsel pratik yapmaktan ziyade heyecanı yenmek ellerin uyuşukluğu ve soğukluğunu aşmak için çok faydalı oluyordu. Bu yönden ben sınavın ilk 5 dakikası adapte olmakta zorlandım. Yani normalde gösterge kırmızıya gelmeden basmayan biri o telasla basabilir. Başlamak için bir komut verilmiyor en geç şu vakitte başlayın diye. Heyecanınızı yendikten sonra başlamak iyi olabilir.

4 5 haneli Matematik hesaplarında ve dizilerde kagida bisiler yazdım. Gözüm göstergelerde olarak yapmaya çalıştım. Çok haneli sorular az değil. O yüzden hepsini boş geçmek puan kaybettirir. Bir sekilde ya kagida yazarak ya da zihinden doğru cevaplamak lazım. Kağıda yazarsanız arada uçağı kontrol etmek gerekiyor. Cevaplamak uzun sürdüğü için normal uçak akışından fazla durmuş oluyoruz malum.

Başarılar herkese

Hocam bilgilendirme için teşekkürler öncelikle. 4700 leri iyi konstrasyonla rahat geçiyorum ama dediğiniz gibi denemelerde çok basit hesaplama soruları geliyor. Puan olarak dönüt veriyor mu sınav sonunda yoksa sadece yüzdelik başarı mı gösteriliyor. Bir de hesaplama sorularında 4 hane verirken 1827 gibi küsüratlı sayılar mı veriliyor yoksa 4200 gibi görece daha rahat hesaplama yapılan sayılar mı merak ettim doğrusu.

nur89
20.Kasım.2018, 14:33
küsuratlı sayılar veriliyor
soldaki haneye 1 2 eklenecek şekilde veriliyor yani bi onluk ekleme vs. şeklinde.

sınav sonucuna tüm sınav bittikten sonra gözetmen eşliğinde bakılıyor . orda da yüzdelik olarak gözüküyor. puan ve saniye değil.

neodym01
22.Kasım.2018, 23:02

Başarılar herkese

Teşekkürler. Ben sınavdan önce sınırsız modda çalışmadım sadece 10 deneme ile girdim o denemelerde ikisi boşa gitti 8 ile hazırlandım ve en son 4000 i görmüştüm. Şuan sınırsız modda hiç kasmadan 4800 yapıyorum. Bazen insan gözünün ucundakini göremiyor ve Murphy s laws sanırım bende çok iyi çalışıyor.
DLR ye bende girdim sadece matematikten elenen aday olarak sanırım tarihe geçtim :) gerçek sınavda time sharing de skorum 6 idi. sanırım heyecan yaptım. Ve tüm yeteneklerden kaldım.
Ben sunexpress in yetenek kısmının yetenek olduğuna inanmıyorum konsantrasyon ve pratik meselesi sadece. DLR bence daha belirleyici bir sınav. Sanırım bir hakkım daha var :)
Pilotluk ideali olan tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.

neodym01
24.Kasım.2018, 13:40
güncelleme yapıyım. 132 doğru giriş, 4 yanlış giriş , 47 sn bekleme 4925. Sınav o kadar kolay ki adapte olamıyor insan. hala 4 yanlış girişim nerden kaynaklı bulmaya çalışıyorum :)
Time sharing için en kolay yol birinci öncelik alınabildiği kadar sesli soru almak, ikinci öncelik gösterge takibi 3. öncelik ekran çünkü 10 saniye dursa sadece 10 puan kayıp. ama sesliden 30 geliyor, gösterde bekleme de saniye başı -3 faktör puan gidiyor. Ve sol eli yön ve veri girişi olarak kullanıp sağ elle sadece fareyi kullanmak bana zaman kazandırdı. Şuan yateneklerin her birini çok rahat yapıyorum. En büyük hatam sınırsız modda bu testlere hazırlanmamak olmuş.

bulut99
30.Kasım.2018, 20:34
Time Sharing'ten maximum alabileceğimizi sesli soru kaç? Mesela uçağa hiç bakmasak sadece sesli soru ekranında kalsak kaç soru alabiliriz? Geçmek için 3900 yeterliyse 130 tane doğru cevap 3900 yapıyor, göstergeleri de hiç bekletmedik diyelim sınavdan geçiyor muyuz?

hameles
30.Kasım.2018, 21:17
şöyle hesaplama yapman gerekiyor uçak ekranında alacağın maksimum puan 1200 çünkü oyun 1200 saniye sürüyor ekrana hiç bakmadın diyelim -1200 ile oyuna başlarsın 3900+1200(uçağa hiç bakmadın çünkü)=5100(ulaşman gereken puan oluyor ) Her doğru soru 30 puan getirir sana.5100/30=170.170 soru yanlış yapmadan cevaplamalısın ve ayrıca 1 saniye bile gösterge hatası yazılmaması lazım..Yani lütfen uçak ekranına bak :)

Morpheus8
01.Aralık.2018, 00:35
şöyle hesaplama yapman gerekiyor uçak ekranında alacağın maksimum puan 1200 çünkü oyun 1200 saniye sürüyor ekrana hiç bakmadın diyelim -1200 ile oyuna başlarsın 3900+1200(uçağa hiç bakmadın çünkü)=5100(ulaşman gereken puan oluyor ) Her doğru soru 30 puan getirir sana.5100/30=170.170 soru yanlış yapmadan cevaplamalısın ve ayrıca 1 saniye bile gösterge hatası yazılmaması lazım..Yani lütfen uçak ekranına bak :)

Hocam 1200 fazla hesaplıyorsunuz uçak takılı kalınca puan gitmiyor ama gelmiyor da. Yani 136 doğru, 3 yanlış yapıp, 40 saniye de göstergede kalsa ibre 3900'e ulaşıyorsunuz. Ama böyle bir şeyin kabul oluyor mu bilemiyorum. :) Ama tabi ki de böyle bir şey yapmaya gerek yok..

bulut99
01.Aralık.2018, 07:14
Hocam 1200 fazla hesaplıyorsunuz uçak takılı kalınca puan gitmiyor ama gelmiyor da. Yani 136 doğru, 3 yanlış yapıp, 40 saniye de göstergede kalsa ibre 3900'e ulaşıyorsunuz. Ama böyle bir şeyin kabul oluyor mu bilemiyorum. :) Ama tabi ki de böyle bir şey yapmaya gerek yok..

Bunu şu yüzden soruyorum; uçağı uçurmaya çalışmak çok da önemli değil o zaman. Sadece işlem sorusu gelirken çıkan uçak sesinde ekrana girip düzeltsek yeterli. Mesela ilk denememde uçak 1185 saniye uçmuş ama 64 soru cevaplamışım 12 tane yanlış var onun yerine oyunun asıl ağırlığını sorulara verip arada bir uçağa bakmak daha mantıklı. Göstergeleri saymıyorum çünkü sürekli ekranda.

neodym01
01.Aralık.2018, 12:21
Son performansım monitor point: 1190 Correct entries: 138, False entries: 2 Seconds critical indication 39 , false alarm number 1. Total 5153. Bu skoru geçen olduysa tebrik ederim. Yaş 29.

solve87
01.Aralık.2018, 15:10
güncelleme yapıyım. 132 doğru giriş, 4 yanlış giriş , 47 sn bekleme 4925. Sınav o kadar kolay ki adapte olamıyor insan. hala 4 yanlış girişim nerden kaynaklı bulmaya çalışıyorum :)
Time sharing için en kolay yol birinci öncelik alınabildiği kadar sesli soru almak, ikinci öncelik gösterge takibi 3. öncelik ekran çünkü 10 saniye dursa sadece 10 puan kayıp. ama sesliden 30 geliyor, gösterde bekleme de saniye başı -3 faktör puan gidiyor. Ve sol eli yön ve veri girişi olarak kullanıp sağ elle sadece fareyi kullanmak bana zaman kazandırdı. Şuan yateneklerin her birini çok rahat yapıyorum. En büyük hatam sınırsız modda bu testlere hazırlanmamak olmuş.
Sınırsız mod nedir hocam? Nasıl sınırsız yapabiliyoruz?

neodym01
01.Aralık.2018, 20:35
Sınırsız mod nedir hocam? Nasıl sınırsız yapabiliyoruz?

atpl. tv nin pdf dosyası var burada mollymawk konusunda olmalı gencer Güleryüz adlı bir arkadaş hazırlamış.

solve87
02.Aralık.2018, 13:55
atpl. tv nin pdf dosyası var burada mollymawk konusunda olmalı gencer Güleryüz adlı bir arkadaş hazırlamış.

Mollymawk'a giriş yapıyorum. Sonrasında verilen web adresini yazıyorum. Beni ana sayfaya atıp "Your session has been terminated or your login is incorrect." diyor. Ben mi yanlış yapıyorum acaba?

lifesagame
02.Aralık.2018, 15:27
Mollymawk'a giriş yapıyorum. Sonrasında verilen web adresini yazıyorum. Beni ana sayfaya atıp "Your session has been terminated or your login is incorrect." diyor. Ben mi yanlış yapıyorum acaba?

çerezleri, internet geçmişini vs silmek gerekiyor ve internet explorer ile denemelisiniz.

feuetsang
02.Aralık.2018, 22:25
Arkadaşlar, bunda geçmek için ulaşılması gereken en mütevazı puan nedir? :D Herkes 5 bin küsürlü yapmış ama ben o kadar yapamadım.

mkopaw
03.Aralık.2018, 00:33
Son performansım monitor point: 1190 Correct entries: 138, False entries: 2 Seconds critical indication 39 , false alarm number 1. Total 5153. Bu skoru geçen olduysa tebrik ederim. Yaş 29.
süper rica etsem bir tane daha yapıp ekran kaydı ile paylaşabilirmisiniz

hsncnoztrk
07.Aralık.2018, 14:47
Arkadaşlar merhaba,
Bu sınırsız modda maalesef sürekli kolay ve aynı rakamlar geliyor.Sınava giren arkadaşlar farklı ve zorlu rakamlar geliyor demiş.Acaba bunun sayısı ne kadar?Ortalama seviyede mi? Bir de sınırsız modda mesela önce bravo 302, alfa için de "top of that" gibisinden bi şey mi diyor anlamıyorum.Bu soru genelde sonlara doğru geliyor.Bilen ne olduğunu söyleyebilir mi?

acerb
07.Aralık.2018, 16:31
Arkadaşlar merhaba,
Bu sınırsız modda maalesef sürekli kolay ve aynı rakamlar geliyor.Sınava giren arkadaşlar farklı ve zorlu rakamlar geliyor demiş.Acaba bunun sayısı ne kadar?Ortalama seviyede mi? Bir de sınırsız modda mesela önce bravo 302, alfa için de "top of that" gibisinden bi şey mi diyor anlamıyorum.Bu soru genelde sonlara doğru geliyor.Bilen ne olduğunu söyleyebilir mi?
Alfa is 302
Double that for bravo

Buraksevinc.92
07.Aralık.2018, 16:47
Alfa is 380, Bravo is half of it (190 ), Alfa is 301, Double that for bravo (602) Bravo is 114, Alfa is three times of that number ( 342), Alfa is 980, Bravo is half of it (490), Alfa is 320, Bravo is one quarter of that (80 ) vb.

hsncnoztrk
07.Aralık.2018, 16:54
Alfa is 380, Bravo is half of it (190 ), Alfa is 301, Double that for bravo (602) Bravo is 114, Alfa is three times of that number ( 342), Alfa is 980, Bravo is half of it (490), Alfa is 320, Bravo is one quarter of that (80 ) vb.

Alfa is 302
Double that for bravo

Teşekkürler fazla çalışınca double ı bile anlayamıyor insan. :) :)

Trader
07.Aralık.2018, 19:33
Arkadaşlar merhaba,

Sınava girmedim ama konuştuğum kişilerle yaptığım karşılaştırmaya göre genellikle benzer zorlukta oluyor hocam. Ben çözerken hatırladığım kadarıyla 60, 90, 30, 40 ve 9 artan serilere denk geldim. 3 times , double that, triple that ve quarter of that tarzı sorulara da alıştırmalarda denk geldim. Artan azalan ya da azalıp artan sayı serileri zaten hem sınavda hem de denemelerde sıkça geliyor. Sınavda olduğunu duyup denemelerde karşıma çıkmayan tek kısım ise 4 basamaklı sayılar oldu. 4 basamaklı sayılar da sanırım fazla zorlamayan cinsten gelmiş sınavda.

hsncnoztrk
07.Aralık.2018, 21:12
Sınava girmedim ama konuştuğum kişilerle yaptığım karşılaştırmaya göre genellikle benzer zorlukta oluyor hocam. Ben çözerken hatırladığım kadarıyla 60, 90, 30, 40 ve 9 artan serilere denk geldim. 3 times , double that, triple that ve quarter of that tarzı sorulara da alıştırmalarda denk geldim. Artan azalan ya da azalıp artan sayı serileri zaten hem sınavda hem de denemelerde sıkça geliyor. Sınavda olduğunu duyup denemelerde karşıma çıkmayan tek kısım ise 4 basamaklı sayılar oldu. 4 basamaklı sayılar da sanırım fazla zorlamayan cinsten gelmiş sınavda.
Çok teşekkürler hocam bilgilendirme için.Dlr için fazlasıyla bilgi forumda mevcut ama Mollymawk için böyle bi durum olmadığı için sınava giren arkadaşların verdiği bilgiler fazlasıyla önem taşımakta.

Buraksevinc.92
08.Aralık.2018, 10:29
https://ibb.co/ftvczSbhttps://ibb.co/ftvczSb

hameles
08.Aralık.2018, 12:18
Güzel sonuç Burak ben en fazla 4983 ü görebildim orjinal denemelerde.Pazartesi 14 de görüşürüz bu arada umarım iyi geçer ikimiz içinde :)

Buraksevinc.92
08.Aralık.2018, 12:23
Umarım bir sürpriz olmaz da geçeriz :) Görüşmek üzere

Trader
08.Aralık.2018, 12:38
https://ibb.co/ftvczSbhttps://ibb.co/ftvczSb

Tebrikler hocam. Max 494x gördüm ben. 10 test içinde kalan son haklarımı pazar ve pazartesi sabah kullanıp gireceğim sınava.

vojager95
09.Aralık.2018, 13:14
Başarılar dilerim... Maceralarınızı da paylaşıp, yol göstermeyi lütfen unutmayın!

Cherduke
22.Aralık.2018, 21:13
https://ibb.co/tLw10K1

Çıkabildiğim skor şuana kadar...Önceleri 4400-4600'lerde takılırdım. Önceleri uçağı engellere çarptırmama konusunda biraz fazla uğraşırdım ancak dikkati buna ne kadar az verirsek o kadar iyi. Ne kadar hızlı soru istersek o kadar kârlı oluyoruz. Uçak engellere takılsa bile maksimum 3 saniye dikkatimizden kaçar ki bu puan soru cevaplayarak/ibre kontrolü yaparak kazanabileceğimiz puanların yanında önemsiz kalıyor.

Ancak şu hatalı girmiş olduğum rakamları hâlâ keşfedebilmiş değilim. Her denememde mutlaka yanlış girişlerim oluyor. Muhtemelen "forty" ve "thirty" telafuzu karmaşası :/

vojager95
22.Aralık.2018, 21:35
Ben de 5060 yaptım.. hocam takibindeyim :))

vojager95
22.Aralık.2018, 21:36
Hocam, Thirty derken FÖ sesi çok baskın geliyor, Forty derken de FO sesi keza çok baskın geliyor... Tercümanın tavsiyesini dinle :)

Cherduke
23.Aralık.2018, 19:16
https://ibb.co/THgPLD1

5288...Yaş 28...

İlk 5000+ skorum oldu...sanırım artık tek korkulu modülüm working-memory oldu...:)

Frozenbird
23.Ocak.2019, 21:02
https://ibb.co/THgPLD1

5288...Yaş 28...

İlk 5000+ skorum oldu...sanırım artık tek korkulu modülüm working-memory oldu...:)

Arkadaşlar skorlar nasıl bu kadar yüksek olabiliyor ya, ben nefessiz soru sitiyom en fazla 122 tane oluyor :D

neodym01
28.Ocak.2019, 18:18
Arkadaşlar skorlar nasıl bu kadar yüksek olabiliyor ya, ben nefessiz soru sitiyom en fazla 122 tane oluyor :D

cherduke arkadaşı tebrik ederim. Ben bu konuya daha sonraki süreçlerde olduğum için aralık 1-2 den sonra bakmadım, o nedenle bir arkadaş benden ekran görüntüsü istemiş ama gerçekten bunu yapmayı istedim fakat buraya ancak link ile resim koyabildiğimiz için açıkçası uğraşmadım. Kimseye yalan borcum yok. en son 5193 yapmıştım sonra baktım bunun sonu yok yani deneme yaptıkça skorum daha da artıyor ve o sıralar beni geçen bir skora da rastlamadığım için 5193 den sonra kasmadım, bıraktım.

Gelelim nasıl artıyor ? şöyle : öncelikle verilen ikili kombinasyonlar ve hesaplamaları belli biryerden sonra artık ezberliyorsunuz ve sorunun bitmesini beklemeden cevapları sol elle numpad e bakmadan girebiliyorsunuz. sonra tüm dikkatinizi sağdaki indikatörlere verdiğinizde kayıp puanınızda min oluyor. ve haliyle 5000+ ları görebiliyorsunuz.

DLR>mollaymawk. :) Başarılar :)

REDDD
13.Şubat.2019, 19:30
re-test olduğum bu modül hakkında 2 kelam etmek istedim. Time sharing modülü hariç diğer tüm modüller denemelerin aynısı. Evde ne yapıyorsanız aynısını sınavda yaparsınız. Hiç bir surpriz yok.

Bu modülde önceki sayfalarda arkadaşların belirttiği gibi farklı işlem,sayılar ve aksanlar geliyor. İlk denememde yaklaşık 4300-4500 bandında skorlar alıyordum ve güle oynaya geçerim demiştim yüzde 1 ile kaldım. İkinci denememde 5000 bandında skorlar alıyordum bugün yüzde 28 ile anca geçebildim. Denemelerde yüksek skorlar alan arkadaşlar sakın rehavete kapılmasın. Bu gözler 5 bin dolaylarında puanlar alıp bu modülden kalan veya sınırda geçen çok insan gördü. Düşük alanlar da ben neden 5binleri göremiyorum kalacağım galiba diye endişelenmesin, çalışmaya devam etsin.

hesaplamaları yaparken kagıt-kalem kesinlikle kullanmayın. Tüm işlemleri zihinden yapmaya kendinizi zorlayın ve alıştırın.
büyük rakamlarda artış ve azalışları tespit edebilmek için ekrandaki iki kutucuğu defter gibi hızlıca kullanmaya çalışın.
Elinizi numpad'e alıştırın. İnternette numpad alıştırmaları var, onları yaparak bakmadan rakamları hızlıca girme alıştırmaları yapın.
Sınavda 729x3 gibi min bir tane örnek geliyor. 3 basamaklı sayılarla tek basamaıklı sayıların çarpımını zihinden hızlıca yapma alıştırmaları yapın.
Hangi soruyu tekrar dinleyeceğinize iyi karar verin. Hemen başlamayan, 10 saniye gürültü dinleten serileri tekrar dinlemekten kaçının.

Sınavda karşınıza çıkacak olan ama denemelerde hiç olmayan 4 ve 5 basamaklı sayılara kulak aşinalığı ve hızlı işlem pratiği için bir excel dosyası oluşturun. Bu excel dosyasında rakamları sıralayın. Ör:
1002
1004
1006
aşağı çektiğiniz zaman otomatik olarak 2şer olarak artan bir sayı dizisi elde edeceksiniz. Aynı şekilde 3 basamaklı sayılar ve 5 basamaklı sayılar için de aynı işlemi gerçekleştirin.

3 basamaklı, 4 basamaklı ve 5 basamaklı sayı dizelerini alt alta birleştirin ve hepsinin sonuna formülle , ekleyin. Bu işlemi yaptıktan sonra hücrelerde şunu görmeliyiz,

1002,
1004,
1006,
210,
217,
227,
...

bu sayı dizisini kopyalayıp daha sonra https://www.random.org/lists/ bu sayfada ilgili yere yapıştırıp rakamların sırasını değiştirelim. Değiştirdikten sonra bunları kopyalayıp google translate sayfasına yapıştırıp, ingilizceyi seçip dinleyelim. Arada bazen bozulmalar olsa da çoğunlukla rakamları size doğru okunmasını sağlayacak bu yöntem. Sonrası size kalmış. İster artış oranlarını sürekli değiştirip dinlersiniz, ister dinlerken zihinden 3 veya 2 ile çarpmaya çalışırsınız; ister duyduğunuzu yazma egzersizi yaparsınız. Bu yöntemin faydasını çok gördüm her ne kadar sınav anında tam anlamıyla gerçek performansımı yansıtamasam da.

Biraz dikkat, biraz alıştırma ile geçilebilecek bir modül, herkese başarılar.

Eyesneverlies
15.Şubat.2019, 12:18
Merhabalar,

Bugun girdigim mollymawk sinavinda time sharing bolumunde 8% aldim. Denemelerde ulastigim puanlarla alakasi yok sanirim. Ikinci defa girsem 8% olan skorumu 1 hafta icinde 25% cikarsbilir miyim sizce? Ucreti fazla oldugu icin riske girmek istemiyorum.

Oguzhann
15.Şubat.2019, 14:45
Bu modülü nerden nasıl bula bilirim acaba internette araştırdım ama bulamadım

Oguzhann
15.Şubat.2019, 14:46
Bu modülle nasıl ulaşa bilirim satın ala bilirim

neodym01
16.Şubat.2019, 16:09
Merhabalar,

Bugun girdigim mollymawk sinavinda time sharing bolumunde 8% aldim. Denemelerde ulastigim puanlarla alakasi yok sanirim. Ikinci defa girsem 8% olan skorumu 1 hafta icinde 25% cikarsbilir miyim sizce? Ucreti fazla oldugu icin riske girmek istemiyorum.

Benim %6 idi ben ikinciden %34 le alarak çıktım :)

neodym01
16.Şubat.2019, 16:10
Bu modülü nerden nasıl bula bilirim acaba internette araştırdım ama bulamadım

gencer güleryüz atpl.tv pdf i okumalısın

o.zturk
16.Şubat.2019, 16:33
Benim %6 idi ben ikinciden %34 le alarak çıktım :)

Hocam ikinci girişinizden önce nasıl bir çalışma yöntemi izlediniz yada çalışma yöntemleriniz de neleri değiştirdiniz acaba. Ben de %8 ile kaldım bu modulden ve tekrar gireceğim. Birde sınavdan kağıt kalem kullandınız mı acaba?

neodym01
16.Şubat.2019, 18:37
Hocam ikinci girişinizden önce nasıl bir çalışma yöntemi izlediniz yada çalışma yöntemleriniz de neleri değiştirdiniz acaba. Ben de %8 ile kaldım bu modulden ve tekrar gireceğim. Birde sınavdan kağıt kalem kullandınız mı acaba?

Benim sorun mentaldi dostum önceden dlr 1 de mat harici diğer kısımları takılmadan geçtim daha sonra mollymakw a baktım çok kolay, bir de 15 ekimdeki toplantıda geçme sınırı %25 demişlerdi ama aldığım puan la %25 i neye göre yaptıklarını anlamadım. İkinci girişimde gencer hocanın notunu okudum oradaki linklerden çalıştım, mollymawk ı daha fazla ciddi aldım, daha fazla pratik yaptım. Ben kağıt kalemi doğru bulmuyorum vakit kaybı, zaten sekanslarda zor sorular ya bir ya iki tane onlara da cevap vermeye uğraşmadım hemen diğer soruya geçtim mesele her soruya doğru cevap vermek değil, totalde doğru sayısının fazla olması.

aslnfrat
19.Şubat.2019, 15:21
arkadaşlar time sharing testinde sadece hesaplama yapabilirsin dendiğinde mi kağıt kalem kullanabiliyoruz yoksa her zaman not alma imkanı var mı?
bazen sayıları unutabiliyorum not almak benim için daha kolay oluyor

yigitkocer
19.Şubat.2019, 21:18
Timesharing denemesi yaparken 37-31-35-Alpha-Bravo şeklinde bir sayı dizisi denk geldi pas geçtim. Mantığını anlayan var mı?

o.zturk
19.Şubat.2019, 22:13
Timesharing denemesi yaparken 37-31-35-Alpha-Bravo şeklinde bir sayı dizisi denk geldi pas geçtim. Mantığını anlayan var mı?

37 değilde 27 diyor hocam orada. Anlaşılması biraz güç olabiliyor bazen. 27-31-35-39-43 şeklinde olacak.

yigitkocer
20.Şubat.2019, 07:01
Teşekkürler hocam forty-thirty telaffuz benzerliklerinden gidiyor hep puanımız bir de bu çıktı şimdi :doh:

frterol
16.Mart.2019, 21:32
merhaba dostlar, sınavı tecrübe etmiş arkadaşlara sorularım olacak. artıp azalan veya azalıp artan serilerde sınavdada alıştırmalarda olduğu gibi herzaman 7 farkmı oluyor? yoksa fazla saydığıda oluyormu?
Geçmiş yorumlarda bir arkadaşımız sınavdada engellerin aynı şekilde geldiğini söylemiş bu bir tesadüfmü yoksa herkese aynı şekildemi geldi?
şimdiden teşekkür ederim.

Mjöllnir
28.Nisan.2019, 21:17
Selamlar herkese,

Şahsen bu modülde 4200 puanı henüz göremedim. Soruları tekrar dinlemiyorum, göstergeler ve uçak takılmıyor ama yine de sonuç genel olarak bu. Soruların başında uçak sesleri oluyor onlar yüzünden çok zaman kaybı oluyor ve yeterince soru isteyemiyorum. Bu sınırsız denemelerde 5k puanları gören arkadaşlar ezberleyip soruları hemen yazdıkları için mi bu kadar puan alabiliyorlar? Yoksa bekleten soruları azaltmanın bir yolu var mı? Ve bir de soruları ezberledik diyelim sınavda da sınırsız denemelerdeki soruların aynısı geldiği oluyor mu? Mesela Alpha 25 duyunca Bravo'ya 398 yazsak kesin doğru olur diyebilir miyiz?