PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurul mülakatından sonuç alamamak

cosinus
30.Ağustos.2018, 13:02
Merhaba Arkadaşlar,
9 ağustosta son aşama kurul mülakatına girdim. Benimle birlikte giren arkadaşlar dahil epey bir adayın olumlu sonuçları 2 gün önce toplu olarak 08:02'de gelmiş.

Benim ne olumlu, ne olumsuz bildirilen bir sonucum yok. Benim gibi bu tarihte ya da öncesinde mülakata girip de sonucunu alamayan var mı? Bunun sebebi üzerine bilgisi, yorumu olan var mı?

rikar
01.Eylül.2018, 18:56
Kardo ben de 2 ağustosta girmiştim bana da hala gelmedi ama olumsuz diye düşünmekteyim.

Pilotumsu
02.Eylül.2018, 12:56
2 gün önceki sonuç gidenler arasında olumsuz sonuç alan var mı hiç?

rikar
02.Eylül.2018, 19:37
Olumluları duydum ama olumsuz duymadım. Muhtemelen biriktirip tek seferde yorulmadan atacaklar.

Flieger 777
02.Eylül.2018, 23:17
2 gün önceki sonuç gidenler arasında olumsuz sonuç alan var mı hiç?

2 gün önce sonuç alanlar ne zaman girmişler kurula? Ve olumlu mu aldılar?

cosinus
03.Eylül.2018, 07:20
Kardo ben de 2 ağustosta girmiştim bana da hala gelmedi ama olumsuz diye düşünmekteyim.

Neden öyle düşünüyosun? Kötü mü geçmişti?
Ben geç ve olumlu alan duydum ama tersini duymadım.

Pilotumsu
03.Eylül.2018, 08:01
Hiç olumsuz alandan bahseden duymuyorum ben de son 1 aydır. Olumsuz olacağını düşünen arkadaşı sanırım anlıyorum. insan bekledikçe daha çok gelen soruları ve verdiği cevapları düşünüyor, ve acaba şöyle cevap versem daha mı iyi olurdu, acaba istedikleri cevaplar bunlar mıydı diye düşünmeden kendini alamıyor. Sonuç böyle oluncada insan ister istemez olumsuz düşüncelere girebiliyor, yani benim düşüncem bu yönde, umarım hepimiz olumlu alırız kısa zamanda :))

cosinus
03.Eylül.2018, 10:04
Olumsuz geldi. Sebep belirsiz. Devam eden arkadaşlara başarılar.

cizreli
03.Eylül.2018, 13:22
Olumsuz geldi. Sebep belirsiz. Devam eden arkadaşlara başarılar.

Hocam geçmiş olsun sanada başarılar dilerim retest te...

selcukgul
04.Eylül.2018, 08:19
Ben 1 ağustosta girdim olumsuz sonuç aldım

dulovo
04.Eylül.2018, 08:22
Oncelikle gecmis olsun. Son donemlerde kolay kolay olumsuz sonuc gelmedigini goruyorduk. Siz deneyim paylasabilir misiniz? Bariz bir hata yapilmis olabilir mi? Yorumlarinizi ogrenmek isterim. Tesekkurler.

altair121
04.Eylül.2018, 09:14
Geçmiş olsun umarım retestte istediğiniz sonucu alırsınız. Mülakata katılacaklar için tavsiye edeceğiniz bir husus olur mu? Ben crm paylaşımınızdan çok istifade ettim, ayrıca teşekkürler, tekrardan hayırlısı olsun hakkınızda.

tnnsrnbld
04.Eylül.2018, 14:20
Geçmiş olsun.Güncel durumda Kurul Mülakatı'na girme hakkı nedir?

selcukgul
04.Eylül.2018, 15:33
Benim ikinci girişimdi zaten retest hakkım yok ne yazık ki. Geçen sene girdiğimde çok kötü geçmişti çıktığımda anlamıştım zaten ama bu girdiğim çok olumlu geçmişti. Büyük bi şok oldu benim için de. Önce bi rahatlatarak başlattılar. Güler yüzlülerdi yani. Hem çalışıp hem buraya hazırlanmak zor iş nasıl buldun bunu yapabilcek motivasyonu diye başladı İK. Ben de çok büyük hayalim ve Antalya/Manavgatta yarım saatlik bir sorti uçuş yaptım dedim. O bana çok büyük bi motivasyon ve özgüven verdi dedim. O sebeple motivasyonum çok yüksekti süreç boyunca dedim. Daha sonra psikolog ne kadar peki özgüvenin şu anda bu mesleği yapabilmek için dedi 1den 10a kadar değerlendirirsen. Ben de 7 dedim. Peki bi pilotta kaç olmalı dedi 8 olmalı bence dedim. Neden 10 değil pilot sonuçta dedi. Ben de fazla özgüvenli olmak da iyi değil dedim ve bir kaza örneği verdim. Belki bilirsiniz tupolev 134 kazası kerem gökün kanalında izlemiştim. Pilot kendine çok güveniyo dışarıyı görmeden indirebilceğini iddia ediyo ve kaza yapıyolar. Daha sonra İK havacılık haberlerini nerden takip ediyosun dedi. Saydım işte airport haber, kokpit aero, airkule, airtürk diye youtube üzerinden de izlediğim kanallar var dedim. captain joe mentour gibi. Ielts puanınız 7.5 ingilizceniz iyi ingilizce kaynak yok mu takip etttiğiniz dedi. Ben de telefonum da aviation news diye bi uygulama var ordan da takip ediyorum ama genellikle türkiyedeki havacılıkla ilgili haberleri takip ediyorum dedim. Sonra bi pilotta olması gereken 3 özellik söyleyin dedi ben de iyi iletişim becerileri, yüksek durumsal farkındalık ve liderlik yetenekleri dedim. Sonra psikolog tekrar devraldı liderlik niye dedi. Ben de KAptan pilot uçaktaki liderdir ve bütün sorumluluklar ondadır dedim bu sebeple liderlik vasfı yüksek olması lazım dedim. Sen kaptan olmucaksın ki ikinci pilot olcaksın dedi. Ben de MEnderes kaptanın kitabında da okumuştum dedim uçaktaki her sistemin yedeği vardır ve ikinci pilot ta kaptan pilotun bir yedeği gibi sayılır dedim ve zamanı geldiğinde ben de kaptan olmak isterim dedim. Pilot olmayı neden istiyosun 3 sebep söyler misin dedi. Öncelikle bu benim için çok büyük bi hayal olduğu için. Ama prestijli bir meslek olması ve tatmin edici bir maaşı olması da diğer etkenler dedim. Şu anki işin tatmin edici değil mi diye sordu. Ben de şu anki işimi de seviyorum ama bu benim için çok daha büyük bir hayal dedim. Sonra bekleme salonunu gözünde canlandırabiliyo musun diye sordu. Evet dedim. Hacmini hesaplar mısın sesli düşünerek dedi. Tabi dedim. Yükseklik olarak benim boyumun 2 katından biraz fazla gibiydi yaklaşık 4 metredir dedim. uzun kenarı da onun 1 buçuk katı gibiydi dedim. 6 metredir yaklaşık dedim kısa kenar da yaklaşık olarak yükseklik kadardır dedim yani o da 4 metre kadardır yaklaşık dedim. 6*4*4=96 metreküp yaklaşık dedim. Sonra kaptan sözü aldı. ingilizce olarak Boeingte kontrolü nasıl ele alırsın diye sordu. (Şaşırdım biraz bu soruya açıkçası) Ben de boeingte iki yoke ta simultane hareket eder dedim. Airbusta sidestick priority var sidestick üzerindeki kırmızı butona basarak kontrolü alabilirsiniz dedim. Ee boeingte yok mu kontrolün değişimi dedi. Ben de kurallara göre I have controls callout yapılarak alınır hem airbusta hem boeingte dedim. Peki ne durumlarda kontrolü ele alırsın dedi. Mesela decision heightın altındayızdır ve pisti görememişizdir ve yeterli ILS sistemi yoktur ama PF devam ediyodur dedim o durumda risk almadan alırım dedim. Direk alır mısın peki dedi. Ben de önce PF'e decision heightın altında ve pisti göremediğimizi hatırlatırım devam ederse alırım. O durumda hala uyarmaya mı çalışıyosun dedi zaten decision heightın altındasın dedi. Ben de çok kısa da olsa effective communication olması adına önce uyarırım dedim. Tamam o zaman dedi. Sonra tekrar İK sözü aldı bu kadar dedi. Bitti.

selcukgul
04.Eylül.2018, 15:44
2 hak var. Ama bi iki ay önce tekrar çağırmışlardı hakları dolanları. Belki ilerde olur yine öyle bi durum.

selcukgul
04.Eylül.2018, 15:53
Benim ikinci girişimdi zaten retest hakkım yok ne yazık ki. Geçen sene girdiğimde çok kötü geçmişti çıktığımda anlamıştım zaten ama bu girdiğim çok olumlu geçmişti. Büyük bi şok oldu benim için de. Önce bi rahatlatarak başlattılar. Güler yüzlülerdi yani. Hem çalışıp hem buraya hazırlanmak zor iş nasıl buldun bunu yapabilcek motivasyonu diye başladı İK. Ben de çok büyük hayalim ve Antalya/Manavgatta yarım saatlik bir sorti uçuş yaptım dedim. O bana çok büyük bi motivasyon ve özgüven verdi dedim. O sebeple motivasyonum çok yüksekti süreç boyunca dedim. Daha sonra psikolog ne kadar peki özgüvenin şu anda bu mesleği yapabilmek için dedi 1den 10a kadar değerlendirirsen. Ben de 7 dedim. Peki bi pilotta kaç olmalı dedi 8 olmalı bence dedim. Neden 10 değil pilot sonuçta dedi. Ben de fazla özgüvenli olmak da iyi değil dedim ve bir kaza örneği verdim. Belki bilirsiniz tupolev 134 kazası kerem gökün kanalında izlemiştim. Pilot kendine çok güveniyo dışarıyı görmeden indirebilceğini iddia ediyo ve kaza yapıyolar. Daha sonra İK havacılık haberlerini nerden takip ediyosun dedi. Saydım işte airport haber, kokpit aero, airkule, airtürk diye youtube üzerinden de izlediğim kanallar var dedim. captain joe mentour gibi. Ielts puanınız 7.5 ingilizceniz iyi ingilizce kaynak yok mu takip etttiğiniz dedi. Ben de telefonum da aviation news diye bi uygulama var ordan da takip ediyorum ama genellikle türkiyedeki havacılıkla ilgili haberleri takip ediyorum dedim. Sonra bi pilotta olması gereken 3 özellik söyleyin dedi ben de iyi iletişim becerileri, yüksek durumsal farkındalık ve liderlik yetenekleri dedim. Sonra psikolog tekrar devraldı liderlik niye dedi. Ben de KAptan pilot uçaktaki liderdir ve bütün sorumluluklar ondadır dedim bu sebeple liderlik vasfı yüksek olması lazım dedim. Sen kaptan olmucaksın ki ikinci pilot olcaksın dedi. Ben de MEnderes kaptanın kitabında da okumuştum dedim uçaktaki her sistemin yedeği vardır ve ikinci pilot ta kaptan pilotun bir yedeği gibi sayılır dedim ve zamanı geldiğinde ben de kaptan olmak isterim dedim. Pilot olmayı neden istiyosun 3 sebep söyler misin dedi. Öncelikle bu benim için çok büyük bi hayal olduğu için. Ama prestijli bir meslek olması ve tatmin edici bir maaşı olması da diğer etkenler dedim. Şu anki işin tatmin edici değil mi diye sordu. Ben de şu anki işimi de seviyorum ama bu benim için çok daha büyük bir hayal dedim. Sonra bekleme salonunu gözünde canlandırabiliyo musun diye sordu. Evet dedim. Hacmini hesaplar mısın sesli düşünerek dedi. Tabi dedim. Yükseklik olarak benim boyumun 2 katından biraz fazla gibiydi yaklaşık 4 metredir dedim. uzun kenarı da onun 1 buçuk katı gibiydi dedim. 6 metredir yaklaşık dedim kısa kenar da yaklaşık olarak yükseklik kadardır dedim yani o da 4 metre kadardır yaklaşık dedim. 6*4*4=96 metreküp yaklaşık dedim. Sonra kaptan sözü aldı. ingilizce olarak Boeingte kontrolü nasıl ele alırsın diye sordu. (Şaşırdım biraz bu soruya açıkçası) Ben de boeingte iki yoke ta simultane hareket eder dedim. Airbusta sidestick priority var sidestick üzerindeki kırmızı butona basarak kontrolü alabilirsiniz dedim. Ee boeingte yok mu kontrolün değişimi dedi. Ben de kurallara göre I have controls callout yapılarak alınır hem airbusta hem boeingte dedim. Peki ne durumlarda kontrolü ele alırsın dedi. Mesela decision heightın altındayızdır ve pisti görememişizdir ve yeterli ILS sistemi yoktur ama PF devam ediyodur dedim o durumda risk almadan alırım dedim. Direk alır mısın peki dedi. Ben de önce PF'e decision heightın altında ve pisti göremediğimizi hatırlatırım devam ederse alırım. O durumda hala uyarmaya mı çalışıyosun dedi zaten decision heightın altındasın dedi. Ben de çok kısa da olsa effective communication olması adına önce uyarırım dedim. Tamam o zaman dedi. Sonra tekrar İK sözü aldı bu kadar dedi. Bitti.

Ek olarak Kaptan Pilot ingilizce öğretmenisin ingilizcen iyi ama havacılık ingilizcesi bambaşka bi dil bunun için bişey yaptın mı dedi. Ben de Skybrary.com diye bi sitede bunu gelistirmeye çalışıyorum dedim ama hala çok eksiğim olduğunun farkındayım ama kendimi bu alanda da çok geliştirceğime inanıyorum dedim. Bi örnek versen dedi kokpitte kullanılan ingilizceye dedi. Ben de mesela havada bi TCAS warning olmuştur dedim tehlike geçtikten sonra callsign + clear of conflict denmesi gerekir dedim. Türk hava yolları için Turkish123 clear of conflict gibi dedim. Sonra kule konuşmalarını dinliyo musun dedi. Evet dedim anlıyo musun onları dedi. Anlamadığım teknik kelimeler olabiliyo ama çoğunu anlıyorum dedim. Ondan sonra teşekkür etti öyle bitti.

altair121
04.Eylül.2018, 15:57

teşekkürler paylaşım için,sağolun.

MRC_SRC
04.Eylül.2018, 20:42

Geçmiş olsun öncelikle. Elinizden gelenin en iyisini yapmışınız gibi gözüküyor. Vardır bir hayır diyelim. Bir hayli de zorlamışlar sizi. Ben sorulan bu sorulara cevap veremezdim açıkçası.

ruuruu
05.Eylül.2018, 10:24
Hocam geçmiş olsun öncelikle, 3. kez çağırılanlar oldu umarım sizi de çağırırlar.

Fakat bir şey dikkatimi çekti, boeinglerde uçuşun hangi pilotta olduğunu belirtten bir uyarı lambası yada acil durumda kontrolü almak için diğer lövyeyi devre dışı bırakan airbus takine benzer bir komut düğmesi var mı? Benim bildiğim yok, kaptan tuzak soru mu sordu acaba yoksa? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirm.

selcukgul
05.Eylül.2018, 10:48
Hocam geçmiş olsun öncelikle, 3. kez çağırılanlar oldu umarım sizi de çağırırlar.

Fakat bir şey dikkatimi çekti, boeinglerde uçuşun hangi pilotta olduğunu belirtten bir uyarı lambası yada acil durumda kontrolü almak için diğer lövyeyi devre dışı bırakan airbus takine benzer bir komut düğmesi var mı? Benim bildiğim yok, kaptan tuzak soru mu sordu acaba yoksa? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirm.

Ben daha önce de merak edip araştırmıştım mülakattan sonra tekrar araştırdım ama boeingteki yoke eş zamanlı hareket ettiği için airbustaki side stick priority gibi bir sistem yok onda. Mülakatta da araştırdığımı ve böyle bir bilgiye rastlamadığımı söyledim. Bence de tuzak bi soruydu ama güzel cevap verdim diye düşünüyodum.

southwester
05.Eylül.2018, 11:09

Boeing'lerde yoke'lar mekanik olarak birbirine bağlı olduğu için, iki kişi aynı anda kullanmak istediğinde, güçlü olan kişi kontrolü ele alacaktır.

Boeing'lerde, bir pilotun yaptığı manevrayı diğer pilot doğrudan görebildiği için, bir diğer kontrolü devre dışı bırakmak gibi bir durum söz konusu değil. Airbus'ta böyle bir özelliğin olma sebebi, PF'nin sidestick hareketlerini PM kendi tarafında göremiyor, çünkü kullanılan joysticklerin feedback özelliği yok. Öte yandan, sidestickler aynı anda kullanılmaya başlandığında, eğer sidestick farklı yöne itilirse, komutlar birbirini iptal ediyor; aynı yöne itilirse yapılan hareketin oranı artıyor. AirFrance Flight 447 kazasının oluşma sebeplerinden birisi bu. PF'nin yaptığı hareketin ne olduğu PM tarafından algılanmadığı için uçağı toparlamak konusunda çok geç kalıyorlar. Müdahele edildiğinde ise iki kumanda hareketi birbirinin zıttı olduğu için birbirini iptal ediyor ve uçağı stall durumdan kurtaramıyorlar. Eğer bu durum Boeing'de yaşansaydı, PM, PFnin yanlış hareket yaptığını önündeki Yoke hareket ettiğinden dolayı anında görecekti ve uçağı kurtarmak çok daha kolay olacaktı. Dolayısı ile CRM, Airbus uçaklarda çok daha önemli.

Kaptan Chesley Sullenberger'in Air France Flight 447 kazası ile ilgili yorumu:

https://www.youtube.com/watch?v=kERSSRJant0
https://www.youtube.com/watch?v=NwiGXhmV3q0

ruuruu
05.Eylül.2018, 13:34
Selcukgul ve southwester detaylı cevaplarınız için teşekkür ederim

GunerBilge
05.Eylül.2018, 16:10
Arkadaşlar bir konuda size danışmak istiyorum.

Ben 21 Temmuz 2017 tarihinde kurul mülakatından elendim ve 14 Şubat 2018 de kurul mülakatını geçtim daha sonraki aşama olan CRM de ise 4 Mart tarihinde elenmiştim. O zamanlar önce kurul daha sonra CRM mülakatı yapılıyordu. Fakat şuan bildiğiniz gibi süreç önce CRM sonra kurul olarak devam ediyor ve 28 Ağustos 2018 tarihinde CRM mülakatım olumlu sonuçlandı. Benim şuan kurul da tek şansım mı var yoksa re-test hakkım var mı. Bu konu da bilgisi olan bir arkadaşım yardımcı olabilirse çok sevinirim.

WillyG
05.Eylül.2018, 16:12
Arkadaşlar bir konuda size danışmak istiyorum.

Ben 21 Temmuz 2017 tarihinde kurul mülakatından elendim ve 14 Şubat 2018 de kurul mülakatını geçtim daha sonraki aşama olan CRM de ise 4 Mart tarihinde elenmiştim. O zamanlar önce kurul daha sonra CRM mülakatı yapılıyordu. Fakat şuan bildiğiniz gibi süreç önce CRM sonra kurul olarak devam ediyor ve 28 Ağustos 2018 tarihinde CRM mülakatım olumlu sonuçlandı. Benim şuan kurul da tek şansım mı var yoksa re-test hakkım var mı. Bu konu da bilgisi olan bir arkadaşım yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Her aşamada 2 hakkınız bulunuyor. Mülakattan henüz kalmadığınıza göre re-test hakkınız bulunuyor

GunerBilge
05.Eylül.2018, 16:15
Her aşamada 2 hakkınız bulunuyor. Mülakattan henüz kalmadığınıza göre re-test hakkınız bulunuyor

O zaman anladığım kadarıyla yeni sisteme geçildiği için yeni sistem üzerinden bir değerlendirme yapılacak.

WillyG
05.Eylül.2018, 16:22
O zaman anladığım kadarıyla yeni sisteme geçildiği için yeni sistem üzerinden bir değerlendirme yapılacak.

Yeni bir sistem gibi düşünmeyin, sadece yerleri değişti. Yerleri değişmemiş olsaydı da mülakata girecektiniz. O zaman ondan kalsaydınız tekrar mülakata girme hakkınız olacaktı, tıpkı şu anda olacağı gibi.

nedenolmasin
05.Eylül.2018, 19:55
Bildiğiniz gibi süreç kısa bir zaman öncesine kadar Kurul+İÜ olarak devam ediyordu ancak şimdi yerleri değişti. Ben ilk hakkımda son aşama olan CRM yani İÜ aşamasına gelmiş ancak olumsuz sonuçlanmıştı. Şimdi ise ikinci hakkımda CRM mülakatını geçtim ve kurul mülakatına gireceğim. Kısacası daha önce geçemediğim aşamayı bu sefer geçtim ve daha önce geçtiğim bir aşamayı tekrar geçmem gerekiyor.

Sizce bu durum bir avantaj mıdır? Benim gibi bu şekilde olan adaylar vardır diye düşünüyorum, onlar arasından kurul mülakatına girenler oldu mu? İzlenimleri nelerdir? Ben genel anlamda en başından sanki ilk kez yapılıyormuş gibi bir mülakat olacaktır diye düşünüyorum kendi adıma. Ama deneyimleriniz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum

tnnsrnbld
05.Eylül.2018, 21:18
Selamlar.Bende Mart-2016 son süreç Kurul Mülakatı'ndan elenmiştim.(ilk kez)
Sonrasında yaş sınırında olduğum için tekrar ilana başvuramadım.
Güncel durumda tüm süreçleri tekrar geçtim ve yakında ikinci kez Kurul Mülakatı'na gireceğim.
Bu benim son şansım mı?
Ayrıca yeni ilan ne zaman açılır?Bilgisi olan var mı?
Teşekkür ederim.

ironengineer
05.Eylül.2018, 23:18
Gectigimiz aylarda kurul mulakatindan 2 kez basarisiz olanlar tekrar surece dahil edilmislerdi. Su an kurul mulakati hakkimiz 3 kez mi yani? Yoksa kurula 3. Kez girme hakki, sadece o duyuru oncesindekileri mi kapsiyor?

tnnsrnbld
06.Eylül.2018, 21:12
Bu konuda benimde net bir cevaba ihtiyacım var.

WillyG
06.Eylül.2018, 21:44
Selamlar.Bende Mart-2016 son süreç Kurul Mülakatı'ndan elenmiştim.(ilk kez)
Sonrasında yaş sınırında olduğum için tekrar ilana başvuramadım.
Güncel durumda tüm süreçleri tekrar geçtim ve yakında ikinci kez Kurul Mülakatı'na gireceğim.
Bu benim son şansım mı?
Ayrıca yeni ilan ne zaman açılır?Bilgisi olan var mı?
Teşekkür ederim.

Hocam en doğru bilgi için email atmanız iyi olur fakat mülakat konusunda o aşamada daha önce elendiyseniz mantıken 1 hakkınız kalmış olması gerekiyor.

WillyG
06.Eylül.2018, 21:45
Gectigimiz aylarda kurul mulakatindan 2 kez basarisiz olanlar tekrar surece dahil edilmislerdi. Su an kurul mulakati hakkimiz 3 kez mi yani? Yoksa kurula 3. Kez girme hakki, sadece o duyuru oncesindekileri mi kapsiyor?

O geçtiğimiz senelerde elenenler içindi. Yeni bir hak tanınma durumu yani. Eğer 2018 senesi içinde 2 defa kalırsanız süreciniz sonlanıyor diye biliyorum.

burak7722
23.Eylül.2018, 14:30
Ben de 11 eylülde girdim hala sonuç yok. Yakın tarihte girip sonucu gelen var mıdır?

persofone
23.Eylül.2018, 21:08
kurul için ortalama 3 haftada sonuç geliyor bana 19 günde gelmişti , size de bu hafta en geç haftaya pazartesi gelir diye düşünüyorum

cosinus
27.Eylül.2018, 11:38
Selam Arkadaşlar,
Olayın şokuyla "sebepsiz" yazmıştım. Tabi ki de sebepsiz değil.
1. Pilot özgüvenli olmalı ve ben de öyle gözükmeliyim diye şartlandırdığım için kendimi biraz aşırıya kaçan bir özgüven sergilemiş olabilirim. Bir öğrenci adayı olduğumuzu unutmamalıyız.
2. Heyecanımı bastıracağım diye biraz uzun uzun konuştum. Kısa, net ve heyecanlı olmak güzeldir.
3. B planımın ne olduğunu anlamam için A planımı kaybetme korkusuyla yüzleşmem gerekiyormuş. Bu işi ne kadar istediğini anlamak için "olumsuz" mailini almam gerekiyormuş. Şu anda kolay kolay vazgeçemeyeceğimi anladım. Dolayısıyla B planım da kendiliğinden değişti.

Bu işi gerçekten istiyorum ve bunun için çalışıyorum. Hayırlısıyla ikincide olacak bu.

indiregandhi
27.Eylül.2018, 12:17
Bu işi gerçekten istiyorum ve bunun için çalışıyorum. Hayırlısıyla ikincide olacak bu.

Iste bu! Bu sefer olumlu olacagina ben senden daha cok inaniyorum.

prenzlauerberg
10.Ekim.2018, 20:08
Selam Arkadaşlar,
Olayın şokuyla "sebepsiz" yazmıştım. Tabi ki de sebepsiz değil.
1. Pilot özgüvenli olmalı ve ben de öyle gözükmeliyim diye şartlandırdığım için kendimi biraz aşırıya kaçan bir özgüven sergilemiş olabilirim. Bir öğrenci adayı olduğumuzu unutmamalıyız.
2. Heyecanımı bastıracağım diye biraz uzun uzun konuştum. Kısa, net ve heyecanlı olmak güzeldir.
3. B planımın ne olduğunu anlamam için A planımı kaybetme korkusuyla yüzleşmem gerekiyormuş. Bu işi ne kadar istediğini anlamak için "olumsuz" mailini almam gerekiyormuş. Şu anda kolay kolay vazgeçemeyeceğimi anladım. Dolayısıyla B planım da kendiliğinden değişti.

Umarım 2. girişinizde olumlu olur. Bizler yetiştirilmek üzere bu yola girdik. Her ne kadar ilgimizden dolayı birçok şey öğrenmiş olsak da aslında denizde bir damla. Öğrenmeye açık olmak “yetiştirilebilir” olmak ve bunu göstermek önemli.

cosinus
16.Ekim.2018, 17:45
Çok teşekkürler Arkadaşlar. Hep birlikte hayallerimiz kanatlanacak inşallah...

cemokorkut
24.Ekim.2018, 15:10
Merhaba arkadaşlar, bu konu ile ilgili kokpit istihdama telefon açtım ve dlr 1 ve crm'in 2 yıl geçerli olduğunu söylediler. Kurul mülakatına kadar ingilizce belgesi verilemezse o dönem içinde olduğunuz süreç sonlanıyor ve belgeyi sağladıktan sonra tekrar başvuruyorsun ve sürece kurul mülakatından devam ediyorsunuz. Özellikle hak kaybı mevcut mu diye sordum. Girmediğiniz her bir süreç için her ne olursa olsun 2 hakkınız var, bir hak kaybınız olmayacaktır dediler. Bilginize.

kctopal
24.Ekim.2018, 15:57
Peki kurula kadar gelip kurulda kalırsak tekrar CRM e girme gibi bir durum söz konusu muymuş? Forumda öyle bir yazı okumuştum daha önce.

mrstalker
24.Ekim.2018, 16:18
Peki kurula kadar gelip kurulda kalırsak tekrar CRM e girme gibi bir durum söz konusu muymuş? Forumda öyle bir yazı okumuştum daha önce.
Crm i geçtiyseniz direkt olarak kuruldan başlarsınız. 2 yıl geçerliliği var girdiğimiz tüm aşamaların.

kctopal
02.Kasım.2018, 11:16
Arkadaşlar Merhaba,

Forumda yorum yapan arkadaşların imzalarına dikkat ettiğimde neredeyse tamamının kurul mülakatı sonuçları ayın son çeyreğinde (23-30 arası) açıklanmış.

Daha önce burada yazılanlara göre çıkarım yaparsak sanırım 1 ay boyunca giren tüm adayların sonuçlarını değerlendirip(belki adaylar arasında sıralama yapılıyor olabilir, öyle bir söylenti mevcut), toplu olarak olumlu veya olumsuz maili atıyorlar.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgisi olan veya yukarıda yazılan duruma istisnai olarak kurul mülakatı sonuçları açıklanan arkadaşlar buraya girdikleri tarihleri ve açıklanma tarihlerini yazabilirler mi acaba?

Teşekkürler.

cueball
02.Kasım.2018, 11:21
Hocam selamlar. Ben 18.10 tarihinde girdim fakat sonucum daha bildirilmedi ama birkac arkadasin olumlu aldigini biliyorum dolayisiyla benimkisi olumsuz olacaktir diye dusunuyorum. Olumlu olanlara mailler 26.10 tarihinde gitti diye biliyorum.

chosen1907
02.Kasım.2018, 16:49
Kurul mülakatından sonra bir güvenlik soruşturması yapıldığını düşünüyorum.

Buda süreci uzatabilir yani THY kişi bilgilerini EGM yada MİT'e gönderiyordur. Oradan gelen cevaba göre de hareket ediyorlardır.

hoxingra
25.Kasım.2018, 17:13
Arkadaslar merhabalar, 14 kasimda kurul mulakatina girdim ve benimle birlikte giren diger 3 arkadasa olumlu maili gitmis ama bana ne olumlu ne olumsuz maili geldi. Bu konudaki dusunceleriniz nelerdir benzer bir durum duydunuz mu daha once?

Erguvan_
25.Kasım.2018, 18:10
bu akşam kurul mülakatı başlığı altındaki konularda bolca dolaştım. 15 gün kadar bekleyip olumlu sonuç alanda var, olumsuz sonuç alanda. İzlenimim bekleme süresinin sonuç ile bir ilişkisi yok. Bugün yarın size de sonuç bildirirler kanımca.

fly flew flown
25.Kasım.2018, 18:37
Olumlu sonuç ile olumsuz sonuç mailleri aynı anda gelmez. Önce olumlular geldiyse geriye kalanlar çoğunlukla olumsuz olur. Olumsuzlar da genelde 1 hafta 10 gün sonra mail olarak gelir. (eğer önce olumsuzlar geldiyse olumlular sonraya kalır)
Ancak kendi mailleri olumlularla birlikte gelmeyip, neredeyse 1 ay bekledikten sonra olumlu alan arkadaşlar da oldu. Yine de bu kişiler oldukça az.

MrPilott
25.Kasım.2018, 21:12
Olumlu sonuç ile olumsuz sonuç mailleri aynı anda gelmez. Önce olumlular geldiyse geriye kalanlar çoğunlukla olumsuz olur. Olumsuzlar da genelde 1 hafta 10 gün sonra mail olarak gelir. (eğer önce olumsuzlar geldiyse olumlular sonraya kalır)
Ancak kendi mailleri olumlularla birlikte gelmeyip, neredeyse 1 ay bekledikten sonra olumlu alan arkadaşlar da oldu. Yine de bu kişiler oldukça az.

Hocam böyle bir durum yok, kurul mülakatı günü kokpit istihdamdaki beyefendi bize biz olumlu ile olumsuz mailleri aynı anda atıyoruz dedi. Belki kuruldan sonra icra kuruluna giden dosyalar yetişmiyordur.

fly flew flown
25.Kasım.2018, 22:54
Hocam böyle bir durum yok, kurul mülakatı günü kokpit istihdamdaki beyefendi bize biz olumlu ile olumsuz mailleri aynı anda atıyoruz dedi. Belki kuruldan sonra icra kuruluna giden dosyalar yetişmiyordur.

mailler icra kurulundan sonra atılıyor zaten. benim süreç içerisinde gördüğüm kadarı ile ikisinin birlikte gönderildiği hiç olmadı.

pltrks
26.Kasım.2018, 10:05
aralık ayı için kurul mülakat tarihi gelen var mı?

Anders
26.Kasım.2018, 12:00
mailler icra kurulundan sonra atılıyor zaten. benim süreç içerisinde gördüğüm kadarı ile ikisinin birlikte gönderildiği hiç olmadı.

Aynı anda olumlu/olumsuz sonuç gönderildiği de oldu hocam daha önce..

Hatta üç parti halinde gönderildiği de oldu. Önce olumlular, sonra olumsuzlar, daha sonra tekrar olumlular da gönderildi.

MRC_SRC
26.Kasım.2018, 12:05
Bende 14 ünde girdim mülakata. Banada henüz mail gelmedi. O gün zaten toplam 7 kişiydik. Bize geçmiş olsun ozaman. Muhtemelen olumsuz cevap gelecek. :((

fly flew flown
26.Kasım.2018, 12:09
Aynı anda olumlu/olumsuz sonuç gönderildiği de oldu hocam daha önce..

Hatta üç parti halinde gönderildiği de oldu. Önce olumlular, sonra olumsuzlar, daha sonra tekrar olumlular da gönderildi.

Aynı tarihte giren arkadaşların aynı anda olumlu ve olumsuzları mı geldi yoksa daha önce giren ve olumlular açıklanmasına rağmen sonuç alamayan arkadaşlar ile daha sonra giren ve henüz sonuçları açıklanmamış arkadaşların mı aynı anda geldi? Bu şekilde olduğu olmuştu. Ama dediğim gibi aynı tarihte kurula giren ve aynı anda her iki sonucu alan görmedim en azından Kurul Mülakatının son aşamaya çekildiği dönemden beri.

Üç partide gönderildiğini biliyorum evet, yukarıda ondan bahsettim zaten, nadiren de olsa oluyor ama en yaygını ikili aşama; olumlular ve 1 hafta sonra olumsuzlar gibi.

fly flew flown
26.Kasım.2018, 13:05
Bende 14 ünde girdim mülakata. Banada henüz mail gelmedi. O gün zaten toplam 7 kişiydik. Bize geçmiş olsun ozaman. Muhtemelen olumsuz cevap gelecek. :((

Dediğimiz gibi üç aşamada da gelebiliyor. Önümüzdeki hafta olumsuz olanlar gelir, eğer yine size mail gelmezse, büyük ihtimalle olumludur.

Olumsuz olsa da üzülmeyin bir hakkınız daha var, gerekli çaba ile ikincisinde başarırsınız.

Sevgiler.

MRC_SRC
26.Kasım.2018, 17:55
Dediğimiz gibi üç aşamada da gelebiliyor. Önümüzdeki hafta olumsuz olanlar gelir, eğer yine size mail gelmezse, büyük ihtimalle olumludur.

Olumsuz olsa da üzülmeyin bir hakkınız daha var, gerekli çaba ile ikincisinde başarırsınız.

Sevgiler.

Hayırlısı bakalım. Ama en ağrılı kısım sebebini bilemeyecek olmamız. Yani kaptanla olan muhabbetim süperdi. Kendimi gayet iyi ifade ettiğimi de düşünüyorum. Ne eksiğim olduğunu öğrenememek çok kötü.

fly flew flown
26.Kasım.2018, 18:32
Hayırlısı bakalım. Ama en ağrılı kısım sebebini bilemeyecek olmamız. Yani kaptanla olan muhabbetim süperdi. Kendimi gayet iyi ifade ettiğimi de düşünüyorum. Ne eksiğim olduğunu öğrenememek çok kötü.

Olumsuz alanların çoğu bir şekilde bilir neden olmadığını ya da mülakattan çıktığı anda anlar bir yerlerde hata yaptığını. Siz bulamıyorsanız kötü geçmemiş demektir. Üçüncü icra kurulu toplantısından sonra olumlu mail almanız muhtemel. Biraz uzun beklemiş olursunuz ama sonuç güzel olduktan sonra önemli olacağını sanmam. :)

yigitsnmz
26.Kasım.2018, 21:47
Arkadaslar merhabalar, 14 kasimda kurul mulakatina girdim ve benimle birlikte giren diger 3 arkadasa olumlu maili gitmis ama bana ne olumlu ne olumsuz maili geldi. Bu konudaki dusunceleriniz nelerdir benzer bir durum duydunuz mu daha once?

Benzerini biz de yaşamıştık, birlikte girdiğimiz ben dahil 3 arkaşın 2 sine olumsuz maili geldi, diğer arkadaşa , bizim olumsuz mailinin üzerinden 1 hafta geçmiş olmasına rağmen herhangi bir geri dönüş olmamıştı. Şuan akıbetini bilmiyorum