PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Crm

flamboyant
12.Haziran.2018, 15:21
Girmis oldugum CRM mulakati ile ilgili kisaca dusuncelerimi yazmak istedim.

Bana gore onemli olan pilot olabileceginize once kendiniz inanmaniz zira kendiniz inanmazsaniz karsi tarafi inandiramazsiniz. Inandiktan sonra onlari ikna etmeniz daha kolay olur. Mulakata kadar ogrenebildiginiz kadar bilgi ogrenin ucaklarla ilgili, havacilikla ilgili, pilotlukla ilgili sonucta her seyi bilmek zorunda degilsiniz ancak en basit seylere bile cevap veremiyorsaniz veya yorum yapamiyorsaniz ortada bir ilgisizlik soz konusu bana gore. Bilmiyorsaniz bilmiyorum, fikriniz varsa bilmiyorum ama bu sekilde olabilir diye dusunuyorum demenizde fayda var. Feedbackler konusuna fazla takilmayin. istedikleri zaman istedikleri yerden vururlar. Onemli olan onlari inandirmaniz. Inanmiyorlarsa zaten bir kac tane feedback verip eleyecekler. Inaniyorlarsa eger cok buyuk bir yanlisiniz veya bilgisizliginiz olmadigi surece kalmazsiniz. Suana kadarki tecrube ve birikiminiz onemli yine de ben isimi sansa birakmadim yabanci bir psikologla calismalar yaptim eksiklerimi belirledik, beni yaptigimiz mulakatlarda cok zorladi ama antrenmani mac gibi yaparsaniz maci antrenman gibi yaparsiniz. Benim ki de oyle oldu diyebilirim. Mulakatta cok zorlanmadim zira soracaklari hemen her soru bu calismalarda karsima gelmisti. Ikinci kez gireceklere kesinlikle profesyonel yardim almalarini tavsiye ederim islerini sansa birakmasinlar zira 3.bir sanslari olmayacak. Ilk kez girecekler de hayatlarini 6 ay erteleyip zaman + para kaybedip o son sans stresini yasamasinlar.

Benim nacizane dusuncelerim bu sekilde. Yine sorusu olanlar varsa sorabilir veya ozelden yazabilirler elimden geldigince yardimci olmaya calisirim. Herkese sureclerinde basarilar dilerim.

TKorTVK
12.Haziran.2018, 15:42
size de başarılar umarım sonucunuz olumlu gelir. ben de profesyonel yardım aldım ancak pek bir yararı olmadı o profesyoneller hepsi kendi uzmanlıklarının dışında pek bişey araştırmadığı için bir çok soruma yabancı kaldılar maalesef. sorulan sorulardan aklınızda kalanları sayar mısınız mümkünse?

flamboyant
12.Haziran.2018, 15:57
Calisma seklimiz CRM'e yonelikti. CRM mulakati bu sene baslasa da CRM 30 40 yildir olan bir sey ve bu konuya hakim bir psikologla calistim ben. Gonderdigim formu bile birlikte doldurduk. Yoksa herkesle calisilmaz dediginiz gibi. Sorular bilinen sorular bana surpriz bir soru gelmedi herkese gelen sorular degistirip degistirip sordular. Ve tabiki benim doldurdugum form ile kisiye ozel ilerliyor mulakat. 1 saat 15 dakika surdu diyen var benimki 35 dakika surdu.

TKorTVK
12.Haziran.2018, 16:06
teknik sorularla sıkıştırdılar mı sizi?

flamboyant
12.Haziran.2018, 16:39
bana havacilik bilgim olup olmadigini sordular. e vardir ozaman bilginiz gibisinden. evet dedim kendime guvendim her seyi bilmek zorunda degilim sonucta. bildiklerimi soyledim bilmediklerime yorum yaptim ve emin olmadigimi da soyledim. yani ilgimin oldudu anlasilmistir diye dusunuyorum yani test sinavi degil ve %100 yapmam beklenmiyor sonucta.

cizreli
13.Haziran.2018, 19:50
Girmis oldugum CRM mulakati ile ilgili kisaca dusuncelerimi yazmak istedim.

Bana gore onemli olan pilot olabileceginize once kendiniz inanmaniz zira kendiniz inanmazsaniz karsi tarafi inandiramazsiniz. Inandiktan sonra onlari ikna etmeniz daha kolay olur. Mulakata kadar ogrenebildiginiz kadar bilgi ogrenin ucaklarla ilgili, havacilikla ilgili, pilotlukla ilgili sonucta her seyi bilmek zorunda degilsiniz ancak en basit seylere bile cevap veremiyorsaniz veya yorum yapamiyorsaniz ortada bir ilgisizlik soz konusu bana gore. Bilmiyorsaniz bilmiyorum, fikriniz varsa bilmiyorum ama bu sekilde olabilir diye dusunuyorum demenizde fayda var. Feedbackler konusuna fazla takilmayin. istedikleri zaman istedikleri yerden vururlar. Onemli olan onlari inandirmaniz. Inanmiyorlarsa zaten bir kac tane feedback verip eleyecekler. Inaniyorlarsa eger cok buyuk bir yanlisiniz veya bilgisizliginiz olmadigi surece kalmazsiniz. Suana kadarki tecrube ve birikiminiz onemli yine de ben isimi sansa birakmadim yabanci bir psikologla calismalar yaptim eksiklerimi belirledik, beni yaptigimiz mulakatlarda cok zorladi ama antrenmani mac gibi yaparsaniz maci antrenman gibi yaparsiniz. Benim ki de oyle oldu diyebilirim. Mulakatta cok zorlanmadim zira soracaklari hemen her soru bu calismalarda karsima gelmisti. Ikinci kez gireceklere kesinlikle profesyonel yardim almalarini tavsiye ederim islerini sansa birakmasinlar zira 3.bir sanslari olmayacak. Ilk kez girecekler de hayatlarini 6 ay erteleyip zaman + para kaybedip o son sans stresini yasamasinlar.

Benim nacizane dusuncelerim bu sekilde. Yine sorusu olanlar varsa sorabilir veya ozelden yazabilirler elimden geldigince yardimci olmaya calisirim. Herkese sureclerinde basarilar dilerim.
Kardeşim başarılar öncelikle ama şu özel destek aldığın psikoloğu nerden buldun nasıl ulaşabilirim sanırım benimde uzman birinden destek almamda fayda var

cizreli
13.Haziran.2018, 21:47
ozelden iletisim bilgilerini gonderdim iletisim kurabilirsiniz ingilizce olarak. Yazida belirttigim gibi anadili degil o yuzden cok zor olmuyor anlamak basit bir sekilde konusuyor ve anlasmak kolay. Kesinlikle faydasini goreceginizi dusunuyorum.

Çok sağolun teşekkür ettim :)

self-control
13.Haziran.2018, 23:39
psikolog Sophia mı hocam Camblyden ?

Flieger 777
14.Haziran.2018, 15:07
Hayir Ksenia, CRM konusunda bilgili. Sophia DLR 2 tarzi psikologtu daha cok ayrica pahaliydi biraz.

İletişim bilgilerini ben de alabilir miyim?

mirahmedov
14.Haziran.2018, 16:22
Bende alabilr miyim iletişim bilgilerini ?

flamboyant
14.Haziran.2018, 17:00
Bende alabilr miyim iletişim bilgilerini ?

Yolladim mesaj kutunuza bakabilirsiniz.

jesuisu
18.Haziran.2018, 00:30
Ben de alabilir miyim iletişim bilgisini ?

flamboyant
19.Haziran.2018, 11:02
Merhaba, gonderdim size de.

Ben de alabilir miyim iletişim bilgisini ?

mrstalker
19.Haziran.2018, 12:33
Merhaba, gonderdim size de.

flamboyant crm sonucunuz belli oldu mu?

flamboyant
19.Haziran.2018, 12:45
flamboyant crm sonucunuz belli oldu mu?

Bir feedback geldi ama olumlu sonuclandi.

mrstalker
19.Haziran.2018, 12:52

tebrik ederim, umarım kurulda da başarılı olup akademiye başlayabilirsiniz.

Mr.Destroyer
19.Haziran.2018, 13:22
hocam tebrikler gelen feedback i paylaşma şansınız var mıdır?

flamboyant
19.Haziran.2018, 13:33
hocam tebrikler gelen feedback i paylaşma şansınız var mıdır?

Davranis ve gorev beklentilerinin onemini daha fazla kavramali gibi bir seyler. Turkcesi iyi olan bir arkadas aciklarsa sevinirim bunu.

flamboyant
19.Haziran.2018, 13:35
tebrik ederim, umarım kurulda da başarılı olup akademiye başlayabilirsiniz.

tesekkurler size de basarilar

MertMe
19.Haziran.2018, 14:18
Ben de yeni çıktım CRM'den, darısı başımıza artık.

Liluf
19.Haziran.2018, 14:26
Nasil gecti? Tecrube yazisi bekliyoruz :)

candrmz
19.Haziran.2018, 14:35
Hocam tebrikler öncelikle. 1 feedback alınca geçme durumunu anlayamadım. 1 feedback'e tolerans mı gösteriliyor?

flamboyant
19.Haziran.2018, 14:40

son asamaydi heralde o yuzden temuzdan once sonuc gelmez eger olumluysa. olumsuzlara 2 gunde geliyor eger son asamaysa diye biliyorum. Son asama olmayan crm lere de yine 2 gunde sonuc geliyor.

MertMe
19.Haziran.2018, 14:43
Çok yazacak bir şey yok doğrusu çünkü yazdığınız 12 soru üstünden ve doldurduğunuz formdan kişisel soru ve cevaplarla ilerliyor, çok ağır teknik konular yoktu teknik konu saymam yani knot deniz mili mi kara mili mi gibi.

flamboyant
19.Haziran.2018, 14:46
Aslinda konunun basinda yazdim. ek olarak dlr 2 daha adil bana gore almanlarin yaptigi yani. CRM'in yeterince adil olmadigini dusunuyorum. Sadece soru ve cevaptan pilot adayi secilmez almanlar gibi baski kurup baski aninda nasil tepki verildigi gozlenmeli mesela. Baski aninda naparsiniz sorusuna sakin kalirim diyen aday geciyor kufrederim diyen kaliyor ornek ve bir insan cok iyi yalan soyleyebilir.

flamboyant
19.Haziran.2018, 14:52
Hocam tebrikler öncelikle. 1 feedback alınca geçme durumunu anlayamadım. 1 feedback'e tolerans mı gösteriliyor?

Feedback aldiginiz icin elemiyorlar yani aa yanlis cevap feedback seklinde olmuyor eger cok basit degilse bilemediginiz. Inanmadiklari kisilere feedback veriyorlar sonucta her soruya cevap da verseniz istedikleri zaman istedikleri yerden vururlar.Ben hala almanlarin daha iyi oldugunu ve bu sistemin yetersiz kisilerce yapildigini dusunuyorum.
Herkese listeden secer gibi ayni bellibasli feedback vermeleri profesyonel degil psikolog herkesi ayri degerlendirmeli ve ben bunu hissetmedim.

hsncnoztrk
19.Haziran.2018, 15:01
Dlr 2 kaldırılması sonrasında crm e giren ilk zedelerdenim ve o dönem acayip bir elenme oranı vardı şu an foruma göz gezdirince crm in geçme oranının arttığını gözlemleyebiliyorsunuz.Ayrıca crm ve kurul mülakatı yer değiştirdi ki bu durumda resmen şirket son kararı ben veririm diyor.İnsan düşünmeden edemiyor,acaba dlr 2 sonrası ilk crm uygulamalarında dlr 2 yi aratmamak adına fazla hatta biraz haddinden fazla kıl kırk yarıldı ve resmen mülakat sonrası kokpite koysan hemen uçacak birisi mi arandı? :D Şimdi eğer olumsuzsa 2 güne sonuç açıklanıyor denildiği üzere,ben ve benim gibi birçok aday 1 ay bekleyip olumsuz aldık.Aklımda deli deli sorular :D :D
Herkese süreçte başarılar allah emeklerinizi boşa çıkarmasın.

OBAJUWAN
19.Haziran.2018, 15:07
Hocam kendime gelse en az bu kadar sevinirdim. Tebrik ederim yolunuz daima açık olsun.

O feedback kurulda karşınıza sıkıştırma olarak çıkabilir mutlaka üstünde durun derim. Kurulda da aynı sonuçları bekliyorum senden:alkis:

flamboyant
19.Haziran.2018, 15:11
Hocam kendime gelse en az bu kadar sevinirdim. Tebrik ederim yolunuz daima açık olsun.

O feedback kurulda karşınıza sıkıştırma olarak çıkabilir mutlaka üstünde durun derim. Kurulda da aynı sonuçları bekliyorum senden:alkis:

Tesekkurler dostum feedbacki hala anlamadim sorun orada kurulda sormalari icin once onlarin anlamasi lazim ve bence onlar da anlamazlar.

OBAJUWAN
19.Haziran.2018, 15:14
Tesekkurler dostum feedbacki hala anlamadim sorun orada kurulda sormalari icin once onlarin anlamasi lazim ve bence onlar da anlamazlar.

Sanki biraz daha fazla görev halinde / iş yük taşıma anlamına geliyor gibi.

Rozettino
19.Haziran.2018, 15:17

Çok geçmiş olsun, rahatlama ile birlikte yeni bir stres de başlamıştır. Tebrik ederim. Tecrübenizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. :) Tekrardan olumlu almanız dileğiyle..

Rozettino
19.Haziran.2018, 15:19

Tebrik ederim, kuruldan da geçip en kısa sürede pilot 'badge'i almanız dileğiyle. :)

MertMe
19.Haziran.2018, 15:38
Teşekkürler herkes için hayırlısı olsun, valla rahatlamadan çok stres içerisindeyim ama bakalım. Tecrübe önceki mesajda dediğim gibi %90 12 soru üzerinden deşiliyor, kesinlikle 12 soru ve gelebilecek muhtemel sorular, sıkışabileceğiniz konuları sağlamlaştırın. Arada klasik konuyu değiştirme olayını yaşadım bir şey anlatırken başka bir şeye cevap vermem gerekti sonra anlattığım şeye geri döndüm birden fazla kere. Çok ağır teknik yok 12 soruyu kendinize açık bırakmayacak şekilde, açık bıraksanız da nasıl kapatacağınızı bilir şekilde doldurmakta/çalışmakta fayda var. Herkese başarılar inşallah hakkımızda hayırlısı olur.

OBAJUWAN
19.Haziran.2018, 15:54
Teşekkürler herkes için hayırlısı olsun, valla rahatlamadan çok stres içerisindeyim ama bakalım. Tecrübe önceki mesajda dediğim gibi %90 12 soru üzerinden deşiliyor, kesinlikle 12 soru ve gelebilecek muhtemel sorular, sıkışabileceğiniz konuları sağlamlaştırın. Arada klasik konuyu değiştirme olayını yaşadım bir şey anlatırken başka bir şeye cevap vermem gerekti sonra anlattığım şeye geri döndüm birden fazla kere. Çok ağır teknik yok 12 soruyu kendinize açık bırakmayacak şekilde, açık bıraksanız da nasıl kapatacağınızı bilir şekilde doldurmakta/çalışmakta fayda var. Herkese başarılar inşallah hakkımızda hayırlısı olur.

Dostum inşallah şimdiye kadar olduğu gibi olumlu geçer sürecin. Bana DLR konusunda yardımcı oldun ve bu işi gerçekten yapacağına inanıyorum. Gayet donanımlısın sakın stres yapma:80:

MertMe
19.Haziran.2018, 18:34
Umarım, temennim diğer herkesin de zorlanmadan geçmesi yönünde, özellikle sürece yeni başlayanlar için.

flamboyant
20.Haziran.2018, 19:12
Dlr 2 kaldırılması sonrasında crm e giren ilk zedelerdenim ve o dönem acayip bir elenme oranı vardı şu an foruma göz gezdirince crm in geçme oranının arttığını gözlemleyebiliyorsunuz.Ayrıca crm ve kurul mülakatı yer değiştirdi ki bu durumda resmen şirket son kararı ben veririm diyor.İnsan düşünmeden edemiyor,acaba dlr 2 sonrası ilk crm uygulamalarında dlr 2 yi aratmamak adına fazla hatta biraz haddinden fazla kıl kırk yarıldı ve resmen mülakat sonrası kokpite koysan hemen uçacak birisi mi arandı? :D Şimdi eğer olumsuzsa 2 güne sonuç açıklanıyor denildiği üzere,ben ve benim gibi birçok aday 1 ay bekleyip olumsuz aldık.Aklımda deli deli sorular :D :D
Herkese süreçte başarılar allah emeklerinizi boşa çıkarmasın.

dogrudur ancak o sekilde dusunurseniz eskiden sadece muhendislikler basvurabiliyordu simdi hem siz hem ben basvurabiliyorum bazi zamanlarda bazi zorluklar hep olmustur malesef ancak hala bir sansiniz daha var kendinizi gelistirip gecmek de sizin elinizde diye dusunuyorum. belki dusundugunuz gibi zaten yeterlisiniz sanssizlik oldu o konuyu bilemiyorum. basarilar dilerim

massimo
01.Temmuz.2018, 20:06
Tebrikler. Yazdiklarina aynen katiliyorum. Ayrica ben de senin gibi psikolog Ksenia ile calismis ve basarili olmustum. Umarim bir gun ayni filoda yer aliriz

cAndesouza10
10.Ekim.2018, 23:38
şu 12 soruyu bir türlü bulamadım. yardımcı olabilir misiniz ?

hsncnoztrk
10.Ekim.2018, 23:41
şu 12 soruyu bir türlü bulamadım. yardımcı olabilir misiniz ?

Arkadaşım en son yazdığın yere cevap olarak attım soruları.Biraz sabır her yere yazmana gerek yok :) :) :)

Seyilmaz
23.Ekim.2018, 11:00
İletişim için yardımcı olur musunuz?