PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mollymawk Soru/Cevap

atisatis
03.Mart.2018, 11:23
Merhaba arkadaşlar Mollymawk sınavına girmiş varmıdır,Tavsiyeleriniz ne olur

TC-FTH
04.Mart.2018, 09:48
Merhabalar,

Mollymawk; basic skills (3) ve basic aptitudes (3)modüllerinden toplamda 6 modüldür. Toplamda 2 defa girebileceğiniz sınavlar 2 yıl süreyle geçerlidir. 2.defa bir modülden kaldığınız taktirde 2 yıl katılım hakkınız olmuyor. basic skills modülleri ingilizce, science ve matematik. Basic aptitudes modülleriyse Spatial orientation, working memory ve time sharingdir. Katılacak olanlar özelden mail adresini yollarsa çalışma notlarını gönderirim.

https://www.dropbox.com/sh/onqfo7xc18zg02x/AAAXG7hKTEXLFP1McXPnkocga?dl=0

yukarıdaki linkden indirebilirsiniz

atisatis
05.Mart.2018, 13:50

Peki basic skills modüllerini kaynaktan çalışırsak sınavda aynılarımı geliyor yoksa farklımı?

TC-FTH
05.Mart.2018, 22:10
Peki basic skills modüllerini kaynaktan çalışırsak sınavda aynılarımı geliyor yoksa farklımı?

Screen shotları tek tek gözden geçirin genellikle aynı yada çok benzer sorular geliyor.

atisatis
09.Mart.2018, 22:29
Time sharing 4200 puanı geçen varmı:)

ucuyorumucu
08.Nisan.2018, 14:45
Sınav hangi sıralamayla uygulanıyor?

hans345
30.Mayıs.2018, 16:21
Sınav hangi sıralamayla uygulanıyor?

Fizik - Time Sharing - Matematik - Spatial Comprehension - İngilizce - Working Memory.

SWISS36P
08.Ağustos.2018, 18:36
Pegasus'un yeni ilaninda mollyhawk sinavi gereksinimler arasinda gözükmüyor. Thy'nin DLR hamlesinden sonra pegasus'ta mollyhawk sinavini kaldırmış gözüküyor. Guzel bir hamle onca sinav stresinden sonra DLR ve Mollyhawk pilotlarin üstünde cok fazla stres yaratıyordu.

hans345
09.Ağustos.2018, 15:20
Pegasus'un yeni ilaninda mollyhawk sinavi gereksinimler arasinda gözükmüyor. Thy'nin DLR hamlesinden sonra pegasus'ta mollyhawk sinavini kaldırmış gözüküyor. Guzel bir hamle onca sinav stresinden sonra DLR ve Mollyhawk pilotlarin üstünde cok fazla stres yaratıyordu.

Üç kere sınavın adını yanlış yazmışsın, Mollymawk olacak. :) Pegasus Mollymawk kabul etmeye devam ediyor, sadece elinde bu belge olmayanlar için HTA'ya yönlendirip VTS almalarını istiyor.

Aslında burada hatalı olan SHGM. Uçuş okulu mezunlarından birçoğunun DLR - Mollymawk gibi psikomotor testlerinde sıkıntı yaşadığı için uçuş okuluna kayıt öncesi psikomotor testi yapılması zorunluluğu koydu ama hikayeden. Bugün THY haricinde Pegasus, Sunexpress, Onurair, Corendon ve Izair olmak üzere 5 tane havayolu şirketi bu testi istiyor. Uçuş eğitimine başlamak isteyen arkadaşlardan bu testi alma zorunluluğu koysaydı yığılmanın önüne geçmiş olurdu. Maalesef günümüzde birçok kişi havayollarının istediği kriterlere (yaş - üniversite ya da psikomotor) bakmadan uçuş eğitimine başlayıp sonra hüsrana uğruyor.

lekker19
22.Ağustos.2018, 17:32
Screen shotları tek tek gözden geçirin genellikle aynı yada çok benzer sorular geliyor.

hocam merhabalar bende Mollymawk gırıcektım bu sızın paylaştıgınız lınk yeterlı olucakmıdır pegasus ıcın

hans345
22.Ağustos.2018, 18:16
hocam merhabalar bende Mollymawk gırıcektım bu sızın paylaştıgınız lınk yeterlı olucakmıdır pegasus ıcın

Bu saatten sonra alacağın Mollymawk belgesini Pegasus kabul etmez. HTA'nın yaptığı VTS'ye geçiş yaptılar.

babypilott
13.Ekim.2018, 21:26
Arkadaşlar mollymawk yetenekde hangi skorlara ulaşmalıyız mesela spatial compherension da_?

arianapham
15.Ekim.2018, 05:56
wonderful This was among the best posts from your team it let me learn many new things.

mhmte
15.Ekim.2018, 16:43

Link yenileyebilir misiniz ?

Buraksevinc.92
16.Ekim.2018, 20:04
Mollwmawk ile ilgili link paylaşabilir misiniz ? Paylaşılan link silinmiş

FlyingObject01
17.Ekim.2018, 00:08
Sunex için Mollymawk'a hazırlanacağız yok mu bize yardımcı olabilecek? :)

removeb4flight
17.Ekim.2018, 07:35
Cidden mollymawk’a ait uygulamalar hiç yok internette. Hazırlanmak zor olacak.

Dnzhnn
06.Kasım.2018, 13:26
Link suan da calismiyor galiba. Yenileme imkaniniz varsa cok yardimci olmus olursunuz. Tesekkurler.

ojericho
07.Kasım.2018, 13:15
Molly'deki en zor kısım bence spatial orientation. mat. fizik zaten bedava. time sharing ve working memory de dikkatle halledilecek şeyler ama labirent ciddi anlamda kasıyor.
bakalım nasıl olacak.

TC-FTH
10.Kasım.2018, 10:30
Laptopunu daki arıza sebebiyle dosyaları yeniden paylaşamıyorum tamirden gelmesini bekliyorum gelince hemen paylaşırım ancak bu sayfa üzerinden bu dosyaları alan bir sürü arkadaş oldu onlardan bu vesileyle paylaşım yapmalarını rica ederim. Herkese başarılar dilerim.

aviatormoon
16.Kasım.2018, 21:30
An aircraft consumes 84 litres of fuel during 1 hr and 45 minutes in order to cover a distance of 210 nautical miles. What was the average fuel flow (litres per hour)? (TRHS: ten percent)
Correct answer: 48
Feedback: First of all: The distance is irrelevant when being asked for the amount of fuel per hour. The fraction 631 / 1.75h needs to be modified so that we end up with 1h in the denominator. Because dividing directly by 1.75 is not too simple, an alternative would be to divide both figures by 7 to get the fuel flow for quarter an hour (12l/0.25h) and then multiply by 4.

arkadaşlar bu soruda bir hata mı var? 631 nerden gelmiş?

ryugahideki
17.Kasım.2018, 10:06
1 saat 45DK'da yani 105dk'da 84 litre tüketiyorsa
1 saatte yani 60dk'da x litre tüketir.

buradan da; 84.60/105 = 48.

hocam feedback anlamsız. siz direk oran orantıdan çözeceksiniz soruyu

Giako
18.Kasım.2018, 19:42
sınav hala ;
Fizik - Time Sharing - Matematik - Spatial Comprehension - İngilizce - Working Memory.
olmak üzere 6 modülden oluşuyor değil mi sadece bunlara mı çalışalım ? İtep oldugu için yada ielts verince yine İngilizceye giriyor muyuz ?
Konunun ilk sayfasında çalışma için link verilmiş ancak link ölmüş çalışabileceğim link paylaşabilirseniz çok sevinirm

tizireftar
19.Kasım.2018, 19:54
sınav hala ;
olmak üzere 6 modülden oluşuyor değil mi sadece bunlara mı çalışalım ? İtep oldugu için yada ielts verince yine İngilizceye giriyor muyuz ?
Konunun ilk sayfasında çalışma için link verilmiş ancak link ölmüş çalışabileceğim link paylaşabilirseniz çok sevinirm

ingilizce yapılmıyor. forumda deneyimi olan arkadaşların açtığı konudan bakabilirsiniz sıralama olayına.

neodym01
20.Kasım.2018, 12:28
4744 yaptım en son ama sınavdaki klavyeler benim evdeki kadar ergonomik değil

neodym01
20.Kasım.2018, 12:29
Time sharing 4200 puanı geçen varmı:)

4744 yapmıştım en son ama evdeki klavye daha ergonomik sınava göre

ceterisprobis
24.Kasım.2018, 11:55
İngilizce duyduğu sayıları anlamada yavaş olduğunu düşünen arkadaşlar aşağıdaki linkten alıştırma yaparak kendilerini geliştirebilirler:

http://www.englishnumber.com/index.html

2,3 ve 4 haneli spellinglerde alıştırma yapmak yeterli olacaktır. İçinde seriler olan ve matematik işlemi yaptıran bir uygulamaya denk gelmedim. Bulursam onu da yazarım.

Ayrıca spatial kısmı için şöyle bir demo uygulama var:

http://games4pilots.com/demo/

avimaze diye aratarak oyunun tam sürümünü de satın alabilirsiniz. Size kalmış. Demoda amacınız oyunu bitirmekten ziyade sürekli sağda solda gezin ki eliniz alışsın. Ekran döndükçe daha farklı yönlerde alıştırma yapma şansınız oluyor. Yoksa oyun demo olduğu için zorlaşmadan 3 seviyede bitiyor.

feuetsang
26.Kasım.2018, 16:46
TRHS ne demek arkadaşlar?

removeb4flight
26.Kasım.2018, 18:12
Hocam Tolerance Range for Half Score demek. Yani verdiğiniz cevap soruda belirtilen TRHS aralığındaysa tam doğru cevap olmasa bile yarım puan alırsınız.Örnek vermek gerekirse TRHS %10 denildiğinde o soruda %10 alt ve üst cevaplar yarım puan getirir.

feuetsang
26.Kasım.2018, 18:40
Hocam Tolerance Range for Half Score demek. Yani verdiğiniz cevap soruda belirtilen TRHS aralığındaysa tam doğru cevap olmasa bile yarım puan alırsınız.Örnek vermek gerekirse TRHS %10 denildiğinde o soruda %10 alt ve üst cevaplar yarım puan getirir.

Teşekkürler. 25252525252525

Buraksevinc.92
26.Kasım.2018, 19:12
Time sharing 4846, Spatial 148-0, Working memory 742 sn - 3 hata

Umarım geçiyoruz :)

aviatormoon
26.Kasım.2018, 19:29
Time sharing 4846, Spatial 148-0, Working memory 742 sn - 3 hata

Umarım geçiyoruz :)

Time sharingde en son 4915 yapmışım ama sınavda 4100 anca yapmışımdır... Working mem süre güzel hatayı 1e indirmeye çalışın. Spatilde de biraz daha hızlanıp hatayı 3-4e çıkarsanız bile garanti olur.

Buraksevinc.92
26.Kasım.2018, 19:32
Time sharingde en son 4915 yapmışım ama sınavda 4100 anca yapmışımdır... Working mem süre güzel hatayı 1e indirmeye çalışın. Spatilde de biraz daha hızlanıp hatayı 3-4e çıkarsanız bile garanti olur.

Geçtiniz sanıyorum tebrikler, aslında spatial daha hızlı yapabiliyorum ancak sınavda yine de arada durup düşünmek faydalı olacak diye düşünüyorum cünkü 160-170 sn aralığına kadar sorun olmuyor diye biliyorum ancak yanlış yöne saparsak 4-5 hata eleniriz diye düşünüyorum.

aviatormoon
26.Kasım.2018, 19:38
Geçtiniz sanıyorum tebrikler, aslında spatial daha hızlı yapabiliyorum ancak sınavda yine de arada durup düşünmek faydalı olacak diye düşünüyorum cünkü 160-170 sn aralığına kadar sorun olmuyor diye biliyorum ancak yanlış yöne saparsak 4-5 hata eleniriz diye düşünüyorum.

Teşekkürler. 150-155 aralığında tutmaya çalışın. 160 risk olabilir.

Buraksevinc.92
26.Kasım.2018, 19:39
Simulatörle ilgili deneyimlerinizi bekliyoruz. Sanıyorum simülatör kalınabilecek bir sınav değil, sadece kurula yorum olarak iletiyor bilginiz var mı ?

aviatormoon
26.Kasım.2018, 19:41
Simulatörle ilgili deneyimlerinizi bekliyoruz. Sanıyorum simülatör kalınabilecek bir sınav değil, sadece kurula yorum olarak iletiyor bilginiz var mı ?

Simülatörden kaldı geçti var diye tahmin ediyorum... Sadece psikolojik değerlendirme de kaldı geçti yok, insan kaynaklarına feedback olarak gönderilecek analizler. Açıkçası ilk grup bugün girdi, konu başlığı açtım, oraya yazarlar diye beklemedeyim :)

aviatormoon
26.Kasım.2018, 19:44
Çünkü MPL toplantısında, şöyle söyenmişti " sınavınıza iki uçuş öğretmeni girecek, sınav sonunda arkadaki gözetmen öğretmen omuzunuza dokunarak tebrikler geçtiniz" diyecek. :))

Buraksevinc.92
26.Kasım.2018, 20:02
Çünkü MPL toplantısında, şöyle söyenmişti " sınavınıza iki uçuş öğretmeni girecek, sınav sonunda arkadaki gözetmen öğretmen omuzunuza dokunarak tebrikler geçtiniz" diyecek. :))
Umarım öyle der, tabi Molly geçelim önce :)

aoztari
26.Kasım.2018, 20:32
Simülatörden kaldı geçti var diye tahmin ediyorum... Sadece psikolojik değerlendirme de kaldı geçti yok, insan kaynaklarına feedback olarak gönderilecek analizler. Açıkçası ilk grup bugün girdi, konu başlığı açtım, oraya yazarlar diye beklemedeyim :)

Hocam bence yanlışınız var. Bütün aşamalarda kalma geçme var. Psikoloji mülakatıyla ilgili detay şöyleydi, mülakat sonrasında psikologlar net kararı vermeden önce sonucu insan kaynaklarına sunacaklar, beraber istişare edilip nihai karar verilecek. Sonuç olumsuzsa süreç sona erecek. Toplantıda söylenen aynen bu şekildeydi.

aviatormoon
26.Kasım.2018, 20:46
Hocam bence yanlışınız var. Bütün aşamalarda kalma geçme var. Psikoloji mülakatıyla ilgili detay şöyleydi, mülakat sonrasında psikologlar net kararı vermeden önce sonucu insan kaynaklarına sunacaklar, beraber istişare edilip nihai karar verilecek. Sonuç olumsuzsa süreç sona erecek. Toplantıda söylenen aynen bu şekildeydi.

Doğru söylüyor olabilirsiniz, bu konunun ucu biraz açık kaldı bizim toplantıda.. Daha sonra İstanbuldaki bir toplantıya katılan arkadaşıma tekrar sormasını istedim. Onun yanıtı da psikolojik değerlendirmenin sonucu ne olursa olsun biz bilmeyeceğiz ve Antalyadaki mülakata katılacağız şeklindeydi...

Beraber istişare edilecek olan süreç kurul mülakatından sonra olmasın? Bu konu hakkında net olarak bilgisi olan arkadaşlarım yazarsanız sevinirim...

yıldırım26
26.Kasım.2018, 22:10
Doğru söylüyor olabilirsiniz, bu konunun ucu biraz açık kaldı bizim toplantıda.. Daha sonra İstanbuldaki bir toplantıya katılan arkadaşıma tekrar sormasını istedim. Onun yanıtı da psikolojik değerlendirmenin sonucu ne olursa olsun biz bilmeyeceğiz ve Antalyadaki mülakata katılacağız şeklindeydi...

Beraber istişare edilecek olan süreç kurul mülakatından sonra olmasın? Bu konu hakkında net olarak bilgisi olan arkadaşlarım yazarsanız sevinirim...

Benim toplantımda da bu şekilde anlatılmıştı.

Kaonashi
26.Kasım.2018, 22:11

Hocam psikolojik mülakat dışarıdan alınan bir hizmet olduğu için toplantıda; kendilerinin bu geçsin bu kalsın deme gibi bir hakları olmadığını, sadece insan kaynaklarıyla adaylara ait bulgularını paylaşacaklarını, nihai kararı iknın vereceğini iletmişlerdi. Yani geçme kalma var ama bu kararı verecek olan Sunexpress insan kaynakları olacak.

bulut99
29.Kasım.2018, 20:45
Arkadaşlar, Mollymawk'ta ilk denemeniz, son denemeniz ve sınav scorelarınızı paylaşabilir misiniz? Çalışanlara motivasyon ve kriter olması açısından

yakupisler
29.Kasım.2018, 21:15
Time Sharing : 2300 gibi bir skor yapmıştım, şuanda en fazla 5199 yaptım.
Spatial Orientation : 260 sn 30 hata gibi birşeydi, şuanda 120-140 sn 0-4 hata aralığında.
Working Memory : 960 sn 20 hata civarlarındaydı, şuanda 700 sn 2 hata en iyi derecem.

ojericho
30.Kasım.2018, 07:53
spatial orientation: 287 sn. 231 hata - 118 sn 0 hata
diğerleri baştan beri iyiydi.

feuetsang
30.Kasım.2018, 14:16
Plazaya biraz erken gelirsek vakit geçirilecek, bir yerde oturup bir şey içilecek bir yer var mı? Plazada veya çevresinde.

bauerair
01.Aralık.2018, 12:00
tramvayla 1 durak geride bir avm var, mall of Antalya

aviatormoon
01.Aralık.2018, 12:13
Plazaya biraz erken gelirsek vakit geçirilecek, bir yerde oturup bir şey içilecek bir yer var mı? Plazada veya çevresinde.

Plazanın kantininde oturabilirsiniz, self servis sadece içecek ikramı var yemek verilmiyor. Yanınızda yemeğinizi getirip mikrofalgada ısıtabilirsiniz. Lakin ben sabahtan akşama kdar otomatlardan aldığım bir browniyle durdum 😅

aviatormoon
01.Aralık.2018, 12:17
Ayrıca plazada vakit geçirmek motivasyon açısından da iyi gelir. Kaptanlar, kabin ekipleri ve ailenin diğer çalışanlarıyla tanışma fırsatı bulursunuz. Sunexpressin ortamına girince anlayacaksınız, çok sıcak bir atmosfer var kendinizi hiç yabancı hissetmiyorsunuz. Çadırım yanımda olsa kamp kurabilirdim 😊

hameles
01.Aralık.2018, 14:05
bulut99 zamanla skorların inanılmaz şekilde gelişecektir buna inanabilirsin. ilk skorlarım S.O 384 saniye 116 hata :D. W.M 1383 sanye 7 hata T.S 3115 . En son puanlarım S.O 120 saniye 2 hata W.M 692 saniye 0 hata T.S 4591

feuetsang
01.Aralık.2018, 15:24
Ayrıca plazada vakit geçirmek motivasyon açısından da iyi gelir. Kaptanlar, kabin ekipleri ve ailenin diğer çalışanlarıyla tanışma fırsatı bulursunuz. Sunexpressin ortamına girince anlayacaksınız, çok sıcak bir atmosfer var kendinizi hiç yabancı hissetmiyorsunuz. Çadırım yanımda olsa kamp kurabilirdim 😊

Teşekkürler :) 2525252525

bulut99
02.Aralık.2018, 21:34
Sınırsız modda her girişte aynı sorular ve labirentler mi çıkıyor yoksa farklı mı?

vojager95
03.Aralık.2018, 12:24
Arkadaslar selam.. 21 Kasım tarihinde başvurduğum ITEP sınavına hala cevap gelmedi... Siz de böyle bu kadar bekliyor musunuz??

lifesagame
03.Aralık.2018, 12:41
https://i.postimg.cc/13MKyGQT/Ads-z.jpg https://i.postimg.cc/Gtc23yr7/Ads-z1.jpg arkadaşlar şu sorular nasıl yapılıyor yardımcı olabilir misiniz? Soru açıklamasında yazan mantığı anladım ancak nasıl çözülür bir fikrim yok. iki gün sonra sınava gireceğim ve fizik bölümünden kalmak istemiyorum. Duacınız olurum.

feuetsang
03.Aralık.2018, 12:46
Gençer hoca'nın pdf'inde vardı bazı açıklamalar. Ben ona göre çalıştım çarklar için. Siz de göz atabilirsiniz.

hsncnoztrk
03.Aralık.2018, 12:48
https://i.postimg.cc/13MKyGQT/Ads-z.jpg https://i.postimg.cc/Gtc23yr7/Ads-z1.jpg arkadaşlar şu sorular nasıl yapılıyor yardımcı olabilir misiniz? Soru açıklamasında yazan mantığı anladım ancak nasıl çözülür bir fikrim yok. iki gün sonra sınava gireceğim ve fizik bölümünden kalmak istemiyorum. Duacınız olurum.

1. de mantık şu;belirtilen çarka düz bağlanan çark o çarkla aynı yöne döner ama çapraz bağlı olan çark tam tersine döner.Bunu iyi kavrarsanız eminim çözeceksiniz.2. soru için bu dönüş oranı ya da hızı ile ilgili bi formül vardı ama tam olarak hatırlamıyorum bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

nur89
03.Aralık.2018, 12:57
merhaba

birinci soruda ters bağlı olanların zıt yönde bisiklet zinciri gibi düz bağlıların aynı yönde döndüğünü hesaba katarak düşünün.

dönüş yönü verilenden başlayarak hiçbirini atlamadan hesaplayın, sorulan dönüş yönündekileri not edin. bulabilirsiniz kolaylıkla.

ikinci soruyu hesaplamak için de mantık dönüşleri birbirini etkileyen çarklarda küçükler her zaman büyükle ebatları oranında fazla döner, yani ters orantılı olarak dönüş miktarı küçük çarklarda fazladır. yarıçapı 1 olan 2 tur dönerse, yarıçapı 2 olan bir tur döner.

burada ayrıca kayışların nereden bağlandığına da dikkat edin. mesela D çarkında iki kayış iki ayrı yerden bağlı olduğundan, bağlı olduğu çarklarla dönüşü bağlı olduğu hizadaki yarıçapa ters oranlı olarak belirlenecek.

ben bu soruyu çözerken bir çarktan başlayıp en sona kadar gidiyorum ve değer veriyorum. büyük bi değer veriyorum ki küsüratlı çıkmasın
mesela G çarkı 200 tur dönse 1 yarıçapla, F çarkı 50 tur döner 4 katı olduğundan. E 25 döner. dikkat edin d ve f bağlanma şekli aynı olduğundan D de yine 50 döner. C 100 döner. B de 100 döner aynı çapta olduğundan (ters yön olsa da). A 100 x 2 = 200 tur döner.
En az dönen 25 ile E çarkı oluyor bu durumda

Bunu yaptıktan sonra sağlama olması için Adan başlayarak yine değer vererek de gidebilirsiniz vaktiniz kalırsa.
ve diğer soruları iyice anlayıp ezberlediyseniz endişe etmeyin, geçersiniz. çok farklı gelmiyor sorular.

başarılar

ojericho
03.Aralık.2018, 13:08
molly'nin verdiği math & science denemelerini yaparken henüz 3. soruda internet gitti ve 1 hakkım gitti..
iletişime de geçemiyorum kimseyle.. hayırlısı bakalım.

lifesagame
03.Aralık.2018, 14:14
verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim :)

tizireftar
03.Aralık.2018, 16:30
molly'nin verdiği math & science denemelerini yaparken henüz 3. soruda internet gitti ve 1 hakkım gitti..
iletişime de geçemiyorum kimseyle.. hayırlısı bakalım.

info@mollymawk.de adresine yazın dönerler.

solve87
03.Aralık.2018, 19:09
Arkadaşalar sınırsız mod'u bir türlü yapamıyorum. İzlediim adımları tek tek yazıyorum.

1. Google chrome ile mollymawk hesabıma giriş yapıyorum.
2. Yan sekmede verilen linkten oyunu açıyorum.
3. Oyunu oynadıktan sonra skor ekranındayken ilk açtıım sekmedeki hesabımı kapatıyorum.
4. Geçmişi ve tüm çerezleri temizliyorum.
5. Browser'ı kapatıp tekrar açıyorum.

Buna rağmen halen olmuyor arkadaşlar. Acaba skor ekranı gelmeden mi çıkmam lazım ya da neyi yanlış yapıyorum?

herkese ilgisi için teşekkür ederim.

Morpheus8
03.Aralık.2018, 19:54
Arkadaşalar sınırsız mod'u bir türlü yapamıyorum. İzlediim adımları tek tek yazıyorum.

3. Oyunu oynadıktan sonra skor ekranındayken ilk açtıım sekmedeki hesabımı kapatıyorum.

Buna rağmen halen olmuyor arkadaşlar. Acaba skor ekranı gelmeden mi çıkmam lazım ya da neyi yanlış yapıyorum?

Internet Explorer kullanıp deneyin, chrome'da olmuyor bildiğim kadarıyla

bulut99
03.Aralık.2018, 20:51
Mollymawk sınavına girenler sınavdan sonra sonuçlarını görebiliyor mu site üzerinden?

yıldırım26
03.Aralık.2018, 21:09
Mollymawk sınavına girenler sınavdan sonra sonuçlarını görebiliyor mu site üzerinden?

Evet sınav bittiğinde sisteminizde puanınız gözüküyor.

calamatios
03.Aralık.2018, 22:38

Explorer veya Opera ile yapabilirsin.

calamatios
03.Aralık.2018, 23:05
Gençer hoca'nın pdf'inde vardı bazı açıklamalar. Ben ona göre çalıştım çarklar için. Siz de göz atabilirsiniz.

Gençer Hoca'nın oyunlar üzerine paylaştığı pdf dosyası vardı. Bunun dışında matematik ve fizik sorularını içeren pdf paylaşımı da mı var ?

Morpheus8
03.Aralık.2018, 23:22
https://i.hizliresim.com/bVj6PV.jpg

https://i.hizliresim.com/9aRNOQ.jpg

Arkadaşlar şu soru tarzının mantığı tam olarak nedir?

feuetsang
04.Aralık.2018, 09:42
Gençer Hoca'nın oyunlar üzerine paylaştığı pdf dosyası vardı. Bunun dışında matematik ve fizik sorularını içeren pdf paylaşımı da mı var ?

Yok hayır, aynı pdf. Ama orada da matematik ve fizik sorularının çözümünü anlatırken Gençer Hoca'nın kendi yorumları yazıyor bazılarında. Ben onu kastetmiştim.

hsncnoztrk
04.Aralık.2018, 14:41
arkadaşlar merhaba,
spatial da herhangi bir taktiğiniz var mı yoksa mesela kafanızı sağa sola yatırarak mı yapıyorsunuz? :)

xneox33
04.Aralık.2018, 17:05
arkadaşlar selam, mat ve fizik sorularının screenshotlarını alan var mı? Varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim

vojager95
04.Aralık.2018, 17:41
Bolca ve yılmadan tekrar ederek. Bir süreden sonra beyin labirentte hareketleri motorlaştırıyor.

solve87
05.Aralık.2018, 10:34
Explorer veya Opera ile yapabilirsin.

Hocam Internet Explorer'da denedim onda da olmuyor.

cptrr
06.Aralık.2018, 22:20
çok rica etsek kırık linki yeniden paylaşır mısız arkadaşlar.

Cherduke
07.Aralık.2018, 20:46
Arkadaşlar merhaba,

Mollymawk'ın science ve matematik sorularına nereden ulaşabiliriz? Hiç pratik yapma fırsatım olmadı, forumu da araştırdım sadece atpl.tv adresine yönlendirme buldum fakat orada da ücretli üyelik istediğini gördüm. Beni birisi aydınlatabilir mi?

Trader
07.Aralık.2018, 21:11
Arkadaşlar merhaba,

Mollymawk'ın science ve matematik sorularına nereden ulaşabiliriz? Hiç pratik yapma fırsatım olmadı, forumu da araştırdım sadece atpl.tv adresine yönlendirme buldum fakat orada da ücretli üyelik istediğini gördüm. Beni birisi aydınlatabilir mi?

Hocam eğer molly için şifre aldıysan denemeleri anlayarak çöz yeterli olacaktır. Özellikle fizik için deneme sonlarında referans çalışmalar veriyor. Ek olarak onlara çalıştığında bir sıkıntı yaşamazsın.

alanbui
20.Aralık.2018, 05:12
I really like your website and specially this post and that's the reason I am commenting here

OOlmezses
20.Aralık.2018, 11:19
Arkadaşlar henüz sunexpress'ten herhangi bir kod almadım fakat kendim mollymawk.de'ye üye oldum. Denemelere çalışabilmek için muhakkak bu test paketlerini satın almam mı gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler.

Morpheus8
20.Aralık.2018, 13:31
Arkadaşlar henüz sunexpress'ten herhangi bir kod almadım fakat kendim mollymawk.de'ye üye oldum. Denemelere çalışabilmek için muhakkak bu test paketlerini satın almam mı gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba Sunexpress sana kod gönderdiğinde o denemeleri ücretsiz olarak alacaksın. Kod gelmeden çalışmak istiyorsan Gencer hocanın pdfi var forumda onu okursan nasıl yapacağını anlatıyor, o yöntemle çalışmaya başlayabilirsin.

Cherduke
21.Aralık.2018, 19:51
PDF'e onlarca kez baktım ancak bu atpl.tv sitesi üzerinde ücretsiz, satın almadan çalışıp egzersiz yapabileceğimiz maths-science soruları göremedim. Bir yerde bir şeyler mi kaçıyorum? :)

madzs
03.Ocak.2019, 20:53
PDF'e onlarca kez baktım ancak bu atpl.tv sitesi üzerinde ücretsiz, satın almadan çalışıp egzersiz yapabileceğimiz maths-science soruları göremedim. Bir yerde bir şeyler mi kaçıyorum? :)

Hocam ben de bulamadım, bulabildiniz mi geçen zaman içinde?

Lumeinimene
06.Ocak.2019, 21:59
Ya Spatialda kafamızı döndürebiliyor muyuz? Mesela labirent sağa dönünce ben de kafayı sağa yatırıyorum.

hsncnoztrk
25.Ocak.2019, 12:45
Arkadaşlar fizik screenshotları olan varsa paylaşabilir mi?

aslnfrat
06.Şubat.2019, 15:46
arkadaşlar ücret ödemeden nasıl fizik ve matematik sorularını görüyoruz ben halledemedim sınava giren arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

aslnfrat
06.Şubat.2019, 15:49
çok pardon kodu şimdi gördüm arkadaşlar kusura bakmayın:)

Eyesneverlies
12.Şubat.2019, 22:41
Arkadaşlar merhaba,

Time sharing modülü ile ilgili soruyu boş bırakmak istersek enter tuşuna basıp diğer soruyu isteyebiliyoruz, bu durum o soruyu yanlış cevaplamışız gibi algılanıyor mu? Yani -20 puan Alpha ve beta girişleri yapmadan enterlarsak hanemize yazılır mı?

yigitkocer
17.Şubat.2019, 19:39
Sınavda kendi kulaklığımızı takabiliyor muyuz bilgisi olan var mı?

calamatios
18.Şubat.2019, 13:08
An aircraft turns left from 119 degree to 132. What is the angle of that turn (in degree)?

Bu soruya 193 derece dedim fakat doğru cevap 167 diyor. Mantığını anlayan açıklayabilir mi?

calamatios
18.Şubat.2019, 13:13
An aircraft turns left from 119 degree to 132. What is the angle of that turn (in degree)?

Bu soruya 193 derece dedim fakat doğru cevap 167 diyor. Mantığını anlayan açıklayabilir mi?

DÜZELTME

193 ten 312 ye (yanlışlıkla 132 yazmışım)

calamatios
18.Şubat.2019, 13:15
[QUOTE=calamatios;724498]DÜZELTME

YİNE DÜZELTME SON HALİ

119 dan 312 ye ( Acele ettiğim için rakamları yanlış yazdım. Kafa karışıklığı için özür dilerim)

yigitkocer
18.Şubat.2019, 13:30
[QUOTE=calamatios;724498]DÜZELTME

YİNE DÜZELTME SON HALİ

119 dan 312 ye ( Acele ettiğim için rakamları yanlış yazdım. Kafa karışıklığı için özür dilerim)

https://3.imimg.com/data3/KJ/VV/MY-8630687/magnetic-compass-500x500.jpg

Pusula 360 derece. Soruda 119 derece heading'den 312 dereceye SOLA doğru dönmen gerektiği yazıyor. 119 derece sola döndüğünde 0 dereceye ulaşırsın(aynı zamanda 360). O noktadan sonra hedefe ulaşman için; 360-312=48 derece dönüş yapman gerekir yani totalde 119+48=167 derecelik bir dönüş yapmış oluyorsun.

calamatios
18.Şubat.2019, 14:03
[QUOTE=calamatios;724499]

https://3.imimg.com/data3/KJ/VV/MY-8630687/magnetic-compass-500x500.jpg

Pusula 360 derece. Soruda 119 derece heading'den 312 dereceye SOLA doğru dönmen gerektiği yazıyor. 119 derece sola döndüğünde 0 dereceye ulaşırsın(aynı zamanda 360). O noktadan sonra hedefe ulaşman için; 360-312=48 derece dönüş yapman gerekir yani totalde 119+48=167 derecelik bir dönüş yapmış oluyorsun.

Öncelikle teşekkür ederim. Ben mantıken dik koordinat sisteminde çizip hesapladığımda uçağın taradığı açı olarak 193 hesaplamıştım.Bu sorularda pusula mantığına göre çözmek gerekiyormuş.
Yardımınız için tekrar teşekkürler.

Aytahmaz
24.Şubat.2019, 20:04

Selamlar, Linki yenileyebilir misiniz?
Teşekkürler

tamambea@gmail.
25.Şubat.2019, 22:59
Arkadaşlar ben mi bulamadım acaba mollymawk ı nereden çalışıyorsunuz ? sitesine girdim ücretli diyor, burda baktım link çalışmıyor, kaçırdığım nedir acaba, başka bir site mi var bi türlü bulamadım.:blink:

calamatios
01.Mart.2019, 17:54
Complete the following statement correctly:

The smallest part of a substance that still is that substance is...

Your answer: an atom.

Correct answer: a molecule.

Maddeyi oluşturan en küçük yapıtaşı atom değil midir?

DBaDtF
04.Nisan.2019, 15:33
Arkadaşlar konunun ilk sayfasındaki link ölmüş ne yazık ki. yeniden paylaşma şansı olan var mı acaba?

mtaskin88
17.Nisan.2019, 19:30
Gençer Hocanın pdflerini aşağıdaki linkten bulabilirsiniz arkadaşlar.

https://www.dropbox.com/sh/3m0ctrk3a2gnztw/AADgVCEN9kHNjQttYTL8q2nRa?dl=0&preview=Mollymawk.rar

cmkzldgli
17.Nisan.2019, 20:58
Selamlar,

sunexpress ten molly sınavı bekliyorum. Modullere hazırlanıyorum. Spatial ile time sharing oldu gibi ancak working memory de daha istediğim noktada değilim. Önerileriniz var mıdır acaba? ayrıca hala sınava girebilmemiz beni biraz şaşırtıyor. Hala şansımız var demek ki :)

Mjöllnir
19.Nisan.2019, 22:01
Selam herkese, Spatial Orientation'da kuzey hep yukarıda mı başlıyor sınavda?

Aerotk
01.Mayıs.2019, 20:24

TC-FTH hem PM kutunuz dolu, hem de bu link 404 veriyor yani böyle bir sayfa yok; tamamen silinmiş. Başka bir dropbox/google drive linki paylaşmanız mümkün mü? Böylelikle bu materyali alıp forum kurallarına uygunsa sabit bir başlıkta güncel tutabiliriz.

Aerotk
01.Mayıs.2019, 20:26
mtaskin88, verdiğiniz link sitede çalışlan tek Mollymawk kaynağı olduğunu düşünüyorum.

Teşekkürler

Aerotk
01.Mayıs.2019, 20:29
Complete the following statement correctly:

The smallest part of a substance that still is that substance is...

Your answer: an atom.

Correct answer: a molecule.

Maddeyi oluşturan en küçük yapıtaşı atom değil midir?

Bir madde, örneğin su H2O, moleküler yapıdadır. Atomlara ayırdığınızda "substance" olarak özelliğini yitirir. Yani, su olmaktan çıkar hidrojen ve oksijen olur o saatten sonra. Bu yüzden en küçük yapı taşı atom olsa dahi, ki daha küçük bir sürü parça var; molekül maddenin en küçük birimi oluyor.

karadede
15.Haziran.2019, 14:30
merhaba arkadaşlar,

acaba bu sınırsız modu engellediler mi? gzli mod, farklı broswerlar, tüm geçmişiği temizleyerek tekrar grme vs hepsini deniyorum fakat yine de işlenmiş oluyor. bilgisi olan var mıdır?

sugarman
15.Haziran.2019, 18:23
merhaba arkadaşlar,

acaba bu sınırsız modu engellediler mi? gzli mod, farklı broswerlar, tüm geçmişiği temizleyerek tekrar grme vs hepsini deniyorum fakat yine de işlenmiş oluyor. bilgisi olan var mıdır?

ben şuan explorer'dan giriyorum. Büyük ihtimalle flash player ve javayı güncellememişsindir.googldan yazıp onları güncelle pdf'te söylendiği gibi

karadede
15.Haziran.2019, 23:26
java ve flash player sitelerine girdim explorer için(explorer 11) en son versiyonları yükledim yeniden başlattım fakat mollymawk.de yi açıyorum log in oluyorum testi açıyorum, bitiriyorum ve sonucumu gösterdikten sonra o skor ekranını kapattığımda sayfayı otomatik yeniden yüklüyor ve testimi işlemiş oluyor.
sonra log out olup her şeyi silip browserı tekrar açıp log in olduğumda ise hala orada duruyor işlenmiş şekilde. yaptıklarımda yanlış bir şey mi var?

sugarman
16.Haziran.2019, 00:22
java ve flash player sitelerine girdim explorer için(explorer 11) en son versiyonları yükledim yeniden başlattım fakat mollymawk.de yi açıyorum log in oluyorum testi açıyorum, bitiriyorum ve sonucumu gösterdikten sonra o skor ekranını kapattığımda sayfayı otomatik yeniden yüklüyor ve testimi işlemiş oluyor.
sonra log out olup her şeyi silip browserı tekrar açıp log in olduğumda ise hala orada duruyor işlenmiş şekilde. yaptıklarımda yanlış bir şey mi var?

aynı account'u kullanmasaydın keşke. Farklı bir mail adresiyle başka bir account aç mollymawktan.

olcaytapan
16.Haziran.2019, 09:48
arkadaşlar merhaba, timesharing debir seri geliyor. 37-31-35-a-b diye 33-33 denedim olmadı bi arkadaş sen a dan önce bi sayı geliyodur sen atlamışsındır diyor ama sayı olmadığına eminim duymadım hiççünkü. Öneriniz var mı ?

OOlmezses
17.Haziran.2019, 07:56
arkadaşlar merhaba, timesharing debir seri geliyor. 37-31-35-a-b diye 33-33 denedim olmadı bi arkadaş sen a dan önce bi sayı geliyodur sen atlamışsındır diyor ama sayı olmadığına eminim duymadım hiççünkü. Öneriniz var mı ?

27'yi 37 duyuyor olabilir misin hocam? 25'inde gircem ben de mollymawk'a, hergün birer set deniyorum, denk gelirse güncellerim.

irontitan1
22.Haziran.2019, 11:59
Merhaba arkadaşlar,mollymawk için siteye giriş yapmaya çalıştığımda 2 dk için disabled uyarısı alıyorum bunun sebebi nedir, bu oyunlar oynamanın yolunu bulamadm,pdf de yazan herşeyi harfiyen yapıyorum ancak sürekli böyle bir hata alıyorum acaba site bunu engellemiş olabilir mi ?

Www13
24.Haziran.2019, 08:25
Merhaba,

Elinde Math ve science soruları olan varsa paylaşabilir mi acaba?

bendenizPilot
24.Haziran.2019, 21:56
Merhabalar
Bir de ben sormak istedim. Fizik ve matematik için sorular-screenshot- veya çalışma notları olduğu yazılmış önceki mesajlarda fakat çalışan dropbox linkinde sadece genel açıklamaların olduğu pdf var. Böyle bir ek kaynağı olan varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim.

AndeanCondor
25.Haziran.2019, 15:40
Merhaba,ben sürece 1 yılım olmasına rağmen şimdiden mollymawk sınavına hazırlanmak istiyorum ancak üye olurken verilen bilgiler yakın zamanda mollymawk sınavına girecekmişim gibi,sınav tarihi merkezi mesela.

Bu konuda ne yapılabilir,kayıt olsam sorun yaşar mıyım veya kayıt olmadan antrenman yapma şansım var mı,bu bilgileri girmeden kayıt olabilir miyim,bilgileri sallasam sorun olur mu,bu sorulara cevap arıyorum teşekkürler.

sugarman
25.Haziran.2019, 16:17
Merhaba,

Elinde Math ve science soruları olan varsa paylaşabilir mi acaba?

Merhabalar
Bir de ben sormak istedim. Fizik ve matematik için sorular-screenshot- veya çalışma notları olduğu yazılmış önceki mesajlarda fakat çalışan dropbox linkinde sadece genel açıklamaların olduğu pdf var. Böyle bir ek kaynağı olan varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim.

https://drive.google.com/file/d/1odAuB3YVQIIChMe-W2nVVdlgxvMdCpV5/view?usp=sharing

Welcomeonboard
26.Haziran.2019, 18:54
Bugün (26 haziran) sunex plaza’da mollymawk’a girdim ve sonuç sunex için olumlu. Sonucumu pegasusada göndermek istiyordum fakat pgs science için %75 istiyor, bnmki %65de kaldı. Sunex için geçme notu %60 idi. Sorum şu : science için retest istiyorum ama bunu yine antalya sunextemi yapmak zorundayım? İstanbulda ikamet ediyorum, burda mollymawk retest alabilcğm bir yer yokmu? Diğer modüllere girdiğim yerdemi sadece retest olabiliyorum?

REDDD
26.Haziran.2019, 19:25
Bugün (26 haziran) sunex plaza’da mollymawk’a girdim ve sonuç sunex için olumlu. Sonucumu pegasusada göndermek istiyordum fakat pgs science için %75 istiyor, bnmki %65de kaldı. Sunex için geçme notu %60 idi. Sorum şu : science için retest istiyorum ama bunu yine antalya sunextemi yapmak zorundayım? İstanbulda ikamet ediyorum, burda mollymawk retest alabilcğm bir yer yokmu? Diğer modüllere girdiğim yerdemi sadece retest olabiliyorum?

Antalya'da girmek zorunda değilsiniz. IFTC Istanbul adresinde rezervasyon yaparak re-test olabilirsiniz parasını ödeyerek. Mollymawk'ın sitesinde diğer test-centerlar ve iletişim bilgileri yazıyor. Pegasus sanırım re-test ile alınan notu kabul etmiyordu. Bir kerede alınması gerekiyor diye bir bilgi aklımda kalmış. Bence ilk önce bu bilgi doğru mu diye teyit edin.

Www13
27.Haziran.2019, 06:26
https://drive.google.com/file/d/1odAuB3YVQIIChMe-W2nVVdlgxvMdCpV5/view?usp=sharing

Elinize sağlık, teşekkürler paylaşım için.

emiralem
27.Haziran.2019, 16:11
1 aylık ortak atpl.tv mollymawk almak isteyen var mı?

atafirat
12.Temmuz.2019, 00:10
Merhabalar, Gençer hoca'nın hazırladığı Mollymawk dokumanında Spatial Orientation sınavında labirentler sağa sola yatık başlayabiliyor diye belirtmiş. Sınava giren arkadaşlarda durum nasıldı? Labirentler denemelerdeki gibi düz mü başlıyor yoksa gerçekten sağa sola yatık da başlayabiliyor mu?

grandeaviatore
06.Ağustos.2019, 22:20
Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta girdiğim Mollymawk'ta yalnızca time sharing modülünden 24 alarak kaldım. Ücreti kendim ödeyip tekrar gireceğim. SunExpress hali hazırda tekrar planlama yaptı. Merak ettiğim konu sadece başarısız olduğum modülden mi re-test olacağım, yoksa DLR'daki gibi yetenek modüllerinden başarısız olunca tüm yetenek modüllerine tekrar mı girmem gerekiyor ? Mollymawk'ın sitesinden sınavı satın alırken tüm yetenek modüllerini bir arada veriyor. Bu biraz kafamı karıştırdı açıkçası. Yardımcı olabilen olursa sevinirim.

Brky94
21.Ağustos.2019, 09:13
arkadaslar mollymawkdakı workıng memory dekı 5 yalnıs uzerı yapan kesınlıkle gecemıyor mu yoksa ortalamaya gore mı bakılıyor ?

Www13
21.Ağustos.2019, 23:41
Merhaba,

1 modülden kalsanız da tüm modüllerin parasını ödüyorsunuz maalesef ama sadece kaldığınız modülden gireceksiniz tekrar. Başarılar.

Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta girdiğim Mollymawk'ta yalnızca time sharing modülünden 24 alarak kaldım. Ücreti kendim ödeyip tekrar gireceğim. SunExpress hali hazırda tekrar planlama yaptı. Merak ettiğim konu sadece başarısız olduğum modülden mi re-test olacağım, yoksa DLR'daki gibi yetenek modüllerinden başarısız olunca tüm yetenek modüllerine tekrar mı girmem gerekiyor ? Mollymawk'ın sitesinden sınavı satın alırken tüm yetenek modüllerini bir arada veriyor. Bu biraz kafamı karıştırdı açıkçası. Yardımcı olabilen olursa sevinirim.

Www13
21.Ağustos.2019, 23:44
Spatial orientation’da her bir labirent bittikten sonra start’a basıyoruz. Peki labirentler arasında start’a basmadan süre işlemeye devam ediyor mu? Yoksa 1 labirenti bitirip ötekine geçene kadar toparlanmak adına 1-2 saniye beklenebilir mi?

Cankangunaydin
22.Ağustos.2019, 00:23
Beklenebilir, süre aralarda işlemiyor.

Www13
22.Ağustos.2019, 07:32
Teşekkür ederim cevabınız için. Ben biraz acele ediyordum süre işliyor diye:)

Beklenebilir, süre aralarda işlemiyor.

ofaksu
04.Eylül.2019, 13:28
Arkadaşlar mpl süreci için istenen belgeleri 04.08.2019 tarihinde iletmeme rağmen şimdiye kadar mollymawk tarih seçimi için mail göndermediler. İki üç defa da hatırlatma maili attım ama ses seda yok. Benzer tarihlerde belgelerini gönderip hala bekleyen var mı?

UçuyorumYaBen
10.Eylül.2019, 15:31
Arkadaşlar modülleri sınırsız oynama yapabilme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Yardımcı olabilecek iyi kalpli biri var mı buralarda?