PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İTÜ Uzay mühendisliği

checkmate5
21.Temmuz.2011, 21:35
itü uçak ve uzay bilimleri fakültesi adlı başlık bulunmasına rağmen bu konuyu açtım çünkü o başlıkta son mesaj tarihi 2008 di ve şimdi pek bakan olmayacağı kanaatiyle buraya bu başlığı açtım... bu sene sınava girdim ve puanım uzay mühendisliği ne yetmekte... acaba aranızda itü uzay okuyan arkadaşım varmı? ve çalıştığı yerlerde son derece önemli sektörler.. benim kafama takılan acaba iş bulma sıkıntısı çeker miyim ? ve uçak mühendisleri kadar rahat yani kendi alanının dışında bile iş bulabilrmym ör:oto sanayi herhangi bir holding te iş gibi... şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim iyi günler...

mrercan
13.Aralık.2011, 09:33
Oncelikle hayırlı olmasını dilerim. Kuzenim ITU Uzay Muh. de son donemini okumakta. Aldığı dersler tamamen uzay mekiği yapmaya yönelik değil tabiki : ) Bütün mühendisliklerde olduğu gibi temel mühendislik dersleri ve Uçak / Makine / Kontrol mühendisliklerine yönelik dersler de verilmekte. Tercihin neresi oldu bilmiyorum ancak iş konusunda sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Okulunuzda ve hayatınızda başarılar dilerim.

halyl.cara
13.Aralık.2011, 11:03
ben o fakülteden mezun biri olarak sana tavsiyem: ilk yıl not ortalamanı yüksek tutarak uçak mühendisliğine yatay geçiş yapman :)