PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sendika ve Derneklerden İstifa Çağrısı...

ATC2020
16.Şubat.2011, 12:13
Evet ArkadaŞlar Herkesİ Sendİkalardan Derneklerden İstİfaya Çagiralim Gelİn Bİrlİk Olalim Dİrlİk Olalim Haklarimizi Arayalim Adaletlİ Bİr SonuÇ Alan Kadar Hep Bİrlİkte İstİfa Edelİm İnŞallah Bu Tepkİmİze Sendİka Ve Derneklere TÜm Üye Olan ArkadŞlarimizda Destek Verİler Sendİkalardan İstİfa Çagrisi Yapalim BÜtÜn ÖzlÜk Haklarimiz Gerİ Verİlene Kadar (dhmİ HarİÇ ibaresi ) İbaresİnİn Haklarimiz Üzerİnden Kaldirilip II Sayili Cetvelde ÇaliŞanlara Da Ek Ödeme Verİlene Kadar Arff Personelİne Gİh Alina Kadar MaaŞlarimizdan Haksiz Adaletsİz Geregİnden Çok Vergİler Kesİlİyor Bu YanliŞliktan DÖnÜlene Kadar MÜcadeleye Ve İstİfaya Çagriyorum TÜm Dhmİ Ii Sayili Cetveldekİ Üye Olan ÇaliŞanlarimizi İnŞallah Herkez Duyarli Olup Kulak Verİler Sesİmİze.

ciguli
16.Şubat.2011, 19:28
Dhmi OLARAK TEK SES OLMA ZAMANIDIR ATC2020 ARKADAŞA KATILIYORUM; İCRAATI GÖRELİM SONRASINDA OLMAMIZ GEREKEN YERDE OLALIM...

denetmen
17.Şubat.2011, 06:14
Bütün özlük haklarımız geri verilene kadar...

İşte olay bu....

Kısa ve öz....

salihcubuk
21.Şubat.2011, 17:18
Arkadaşlar sendika ve derneklerden istifa ederek nasıl bir araya geleceğiz acaba ye derneğe üye olacaksın ya da sendikaya hiç bir yere üye olmadan nasıl hak arayacaksınız çok merak ediyorum.hem birlik olalım diyorsunuz hem sendika ve derneklerden istifa edelim diyorsunuz....

PikiViki
22.Şubat.2011, 09:18
ismi ne olursa olsun, bence her memur öyle yada böyle herhangi bir sendikaya üye olmalıdır.
dernek üyeliği hakkı varsa, ona da üye olmalıdır..

hangi sendika yada hangi dernek derseniz, o kişinin hür iradesince değerlendirilmeli; ancak mutlaka ve mutlaka bir üyelik şart.
boşta kalmakla hangi hak yada ne kazanılır ki??

feyzson
24.Şubat.2011, 21:46
ben sendikaların birini hiçbir şey yapmaması ile, birini hükümet ne isterse onu yapması ile, birini varlığı yokluğu belli olmaması ile, birini "yetkili sendika değiliz o yüzden bişey yapamıyoruz" deyip durması ile ve birini de doğru-yanlış herşeye muhalefet ve eylemci olması ile tanıyorum. HİÇBİRİNE ÜYE DEĞİLİM, OLMAYACAĞIM !!!

brenok
26.Şubat.2011, 20:59
Sendika ve derneklerden istifa çağrısı yapan arkadaşlar acaba sendika ve derneklerin hangi çağrısına cevap verdi? Armut piş ağzıma düş yok.Elinizi taşın altına koyacaksınız,3 kuruş aidat ödeyip hadi sorunları çöz demek olmaz.En güncel konu tazminatlar. Sendika ve dernekler bir araya gelse, tazminatlar ödenene kadar iş bırakıyoruz çağrısı yapsa, kaç kişinin yüreği yeter bu çağrıya uymaya? Ben söyleyeyim %90 arazi olur.Hariçten gazel okumayı bırakalım. Madem sendika ve dernekleri beğenmiyorsunuz, program ve kadrolarınızı oluşturur, yönetime aday olursunuz, bizde sizlerin becerisini görürüz.

ULŞ.FAAL SEN
04.Aralık.2011, 00:33
DHMİ bu güne kadar tek ses olamamış bir kurumdur.Tek ses olamadığı içinde tüm sendikaların kurucuları TCDD çıkmış ve doğal olarakta önceliği TCDD vermişlerdir.Dernek yada Sendikalardan istifa etmek sonu çözmeyecektir.Sorunun çözümü siyasi kimliği olmayan bir sendika ve üyelerinin de sadece üye olmayacağı kontrol mekanizması olması gerekmektedir.Bu güne kadar DHMİ yetkili sendikanın yönetime yakın isimlerin kadro ve ünvanlarından başka getirisi olmamıştır.Her yönüyle gelişen bir kurumda çalışanın gerigitmesine tepki verilmemiş tazminatlarla personel birbirine düşürülüp birlik sağlanmasının önü kesilmiştir