PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ali Kıdık yazdı:'Ağalık Elden Gidecek Korkusu '

UNION
13.Şubat.2011, 20:13
Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş, Pratt&Whitney-THY Teknik Uçak Motoru Bakım Merkezi geçmişte HAVAŞ ve yanılmıyorsam USAŞ. Bütün bu şirketler bir kişinin egosu yüzünden çokça zor dönemler geçirdi. Kimden mi bahsediyorum? Siz onu benden daha iyi tanıyorsunuz. Hatta "AĞA" adını da siz koydunuz.
HAVA-İŞ Sendikası geçen hafta kızılca kıyameti kopardı. Belli ki paçası tutuşmuş. Yangın çıkmış adeta paçasında. Yavaş yavaş bütün bedenini saracak anlaşılan.
Sebebi belli. Havacılık sektörümüzün köklü şirketlerinden biri olan MNG Teknik A.Ş'nin çalışanlarını sendikalaşma konusunda serbest bırakması.
Korkunun temel nedeni bana göre havacılık sektörüne yeni bir sendikanın girecek olması. Bu yeni gelişmenin getireceği muhtemel sonuçlar HAVA-İŞ Sendikası Başkanı Atilay Ayçin'i ürkütmüş gibi. Ürkütmek ne kelime kabus gibi üzerine çullanmış görünüyor. Sendika şimdi iki ciddi sorunla karşı karşıya.
Sorunun biri güçlü muhalefet. Yani Gökkuşağı Hareketi. "Zaten yeterince derdim var" diyen sendika şimdi "hükümranlığını sürdürdüğüm bir alanda başka sendikalar olacak" diye tir tir titremeye başladı.
Gökkuşağı Hareketi demişken aklıma şöyle bir soru geldi. Bu yeni sendika için Gökkuşağı Hareketi olumlu yada olumsuz bir açıklama yapmadı. Acaba Gökkuşağı Hareketi'nin önderleri de mi rahatsız bu gelişmeden?
Geçen yıl referandumla kabul edilen Anayasa'nın ilgili maddesine göre isteyen herkes iki sendikaya birden üye olacak. O halde sektörde iki sendikanın, üç sendikanın olmasında ne zarar var?
Yazının devamı:
http://www.airporthaber.com/agalik-elden-gidecek-korkusu--781y.html